dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 108
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    łupek 30x60 kosztuje 150 zł. tego sie nie impregnuje.
    Impregnuje się gatunki nasiąkliwe, jak np. marmur, trawertyn.
    Łupek jak najbardziej się impregnuje. Nie zdecydowałabym się na łupek bez impregnacji. Sama mam podłogę z łupka, jest bardzo piękna ale dość trudna w utrzymaniu: łupek łatwo się rysuje na biało (choć rysy łatwo się usuwa) i łatwo się plami. Piankowe puzzle dla dzieci zabarwiły mi łupek. Podejrzewam wprawdzie, że przyczyniła się do tego jakość puzzli made in China (od razu wylądowały w koszu) no ale z drugiej strony parkietu nie zabarwiły... Nie zmienia to faktu, że podłoga z łupka jest bardzo piękna, autentyczna.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    Hej. Podobają mi się Twoje myśli o domu. Trochę wracają mi wspomnienia... Nie żebym miała już wykończony dom ale pewne decyzje już podjęte i niezmienne raczej. Bardzo chcieliśmy podłogi z polerowanego betonu albo chociaż z żywicy... ale kasy mieliśmy niewiele a samodzielnie nas to przerosło, zwłaszcza, ze nawet samodzielnie wychodziło bardzo drogo. Podłoga z łupka... Miałam taką chwilę... Piękny jest i nawet znalazłam jakąś bardzo dobrą ofertę ale jednak na 70 metrów to było ok 9 tysięcy... nie mogłabym spokojnie żyć na tak drogiej podłodze zwłaszcza, ze wydawało mi się, że ona taka jakaś krucha. W końcu kupiłam na allegro jakieś płytki czarne. Totalnie w ciemno. Tanie były więc praktycznie niewiele ryzykowałam. I mamy je. Nie są idealne ale mogą być. Mam czarną podłogę a to najważniejsze.

    Pięknie wyglądają te płytki betonowe, tak dosyć szlachetnie. Beton wprowadza spokój i wyciszenie. Można na jego tle poszaleć z innymi formami i kolorami, bo on cierpliwie to zniesie. Szary kolor jest w ogóle dosyc wdzięczny. Ale oczywiście czerń jest najpiękniejsza i najlepsza na wszystko

    Nie pomogę Ci pewnie w niczym ale, ot tak, daję znać, że Cie odwiedziłam i że podziałała na mnie ta wizyta dość sentymentalnie. Będę zaglądała

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    wiwik - nie mamy swojego typu ostatecznego, dlatego bierzemy paradyża i geo ceramikę na budowę. Myślę, że to ostatecznie zweryfikuje wybór. Obie płytki są raczej ciemne. Mam jednak słabość do ciemnej podłogi. Pierwsze mają taki "odblask"-nie jest to poler, ale płytka fajnie odbija światło. Druga mimo,że czarna ma jasne "mazgaje".
    W sumie i w pierwszym i w drugim przypadku ciemny kolor jest "rozjaśniony"

    Elfir - łupek jest fajny, ale też mi się wydaje,że trzeba go impregnować (taje). Chyba jednak zostaniemy przy płytkach. Bardzo podoba mi się cerradu montego... Ma fakturę kamienia ale przez to jest dość "chropowata" i mam wrażenie,że przez to będzie bardzo trudna w utrzymaniu czystości....

    taje- dzięki za porady.... przeszukałam trochę forum w poszukiwaniu Twoich wnętrz, ale nie znalazłam.... masz gdzieś w necie zdjęcia domu? Czuję,że byłby dla mnie inspiracją

    andariel- przejrzałam Twój wątek ) nie ukrywam,że liczę na Twoje sugestie i sprowadzenie na właściwą drogę- gdybym znów z niej zeszła...My na dole mamy coś koło 100m-zależy czy w sypialniach będziemy kłaść płytkę czy panel...Przy tej ilości można już liczyć na jakiś rabat, ale nadal jest to spora kwota. Z drugiej strony podłogę robimy na długo,żeby nie powiedzieć,że ostatecznie,więc tu prowizorki nie chcę-bo prowizorki są WIECZNE

    Kolejny temat to schody...
    Mam swój tym -policzki ciemne, schody ażurowe , poręcz bardzo prosta...
    Policzki metalowe albo drewniane... kwestia ceny
    Na tą chwilę szukam wykonawcy :/ a to trudny temat ..
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	abd739f6b27fcd7ee1bb7cb3d347f541.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	15,8 KB
ID:	372565   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody-metalowe-stalowe-zewnetrzne-wewnetrzne-opolskie-dolnoslaskie.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	43,6 KB
ID:	372566   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody-metalowe-stalowe-zewnetrzne-wewnetrzne-opolskie-dolnoslaskie_3.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	54,1 KB
ID:	372567   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	64b8b743c4897e16927fd7c4221a4c4a.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	51,9 KB
ID:	372568  

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Post

    Przyszły próbki heksagonów i baardzo mi się podobają (te małe szczególnie).
    Muszę znaleźć im miejsce, koniecznie!
    Może korytarz?
    Jest ciemny, bo nie ma żadnego naturalnego oświetlenia, prócz tego, które wpada z części dziennej.
    Tylko teraz muszę dobrać odpowiednio płytkę do części dziennej :/

    ewedela - ładne są, jak się zastanawiasz-ja bym brała- cenowo też są tańsze niż większość jakie oglądałam
    ps. wycinane są z płytek cerradu - ta większa przynajmnjej
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	h1.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	372595   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	h2.jpg
Wyświetleń:	2038
Rozmiar:	80,2 KB
ID:	372596  

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    Moje nie są prowizorką, mimo, iż tanie. W sypialniach mamy drewniane deski, na dole w wiatrołapie, kuchni, jadalni i salonie te same płytki nawet przed domem je położyliśmy. Nie są jednakowe ale przynajmniej nudno nie wyglądają. No i kosztowały 8 stów Jestem bardzo zadowolona

    Piękne te hexagony. Wybrałabym taką opcję:


    Różne kolory + dwa rozmiary <3 Przepięknie to wygląda.

    Teraz modne są połączenia płytek hexagonalnych z drewnianą podłogą i mimo, iż wolę jednolity materiał bez łączeń, to takie pięknie połączone nawet mi się podobają - ale głównie dzięki kunsztowi ułożenia a nie połączeniu różnych struktur.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    Ale widzę, że niełatwo będzie wymyślić coś sensownego by połączyć duże z małymi więc chyba nie ma sensu, cięte to już jednak nie to samo...

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    andariel-pisząc o prowizorce absolutnie nie miałam na myśli Twoich płytek . Po prostu wiem jakby to się skończyło gdybyśmy wybrali coś "na razie", coś co nie do końca nam pasuje ale ewentualnie może być- a tak też mogłoby się stać w chwili zwątpienia ..... Mam tak teraz-10letnią prowizorkę w łazience np. i taka już pewnie pozostanie . Wiem,że nie będę na razie urządzała całego domu. Zostawiam sobie to na dłuższy czas. W zasadzie -jeśli chodzi o meble itd- to widzę tu samą prowizorkę na razie .Podłoga i schody to będzie inwestycja na bardzo długo....

    Dużych hekasgonów chyba nigdzie nie wepchnę, Zastanawia mnie też-jak łączyć takie duże z małymi? Na zdjęciu widać,że się nie zgrywają. Płytkarza też nie mam jeszcze ...
    Płytki i panele były w moim pierwszym (drugim) pomyśle, ale tu jest właśnie ryzyko w "technice" łączenia . Druga rzecz, to fakt, że to teraz "modne" a ja z lekka mam uczulenie na takie " modne nowinki" )

    Czekam na duże płytki (80x80 prostokąty) i mam tylko nadzieję,że jakoś zgdają się z tymi małymi heksami.... w ostateczności położę je na ścianę w łazience

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał alewe Zobacz post

    Elfir - łupek jest fajny, ale też mi się wydaje,że trzeba go impregnować (taje). Chyba jednak zostaniemy przy płytkach. Bardzo podoba mi się cerradu montego... Ma fakturę kamienia ale przez to jest dość "chropowata" i mam wrażenie,że przez to będzie bardzo trudna w utrzymaniu czystości....

    taje- dzięki za porady.... przeszukałam trochę forum w poszukiwaniu Twoich wnętrz, ale nie znalazłam.... masz gdzieś w necie zdjęcia domu? Czuję,że byłby dla mnie inspiracją
    Na Muratorze mam niewiele zdjęć ale cały mój dom możesz znaleźć na WM: http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,7...6688463,0.html
    Ale mnie nostalgia ogarnęła - to wciąż mój dom, ale stoi pusty bo wyemigrowaliśmy kilka lat temu...

    Powodzenia w poszukiwaniach idealnej podłogi

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał taje Zobacz post
    Sama mam podłogę z łupka, jest bardzo piękna ale dość trudna w utrzymaniu: łupek łatwo się rysuje na biało (choć rysy łatwo się usuwa) i łatwo się plami. .
    To mnie zaskoczyłaś, bo na forum jedna z forumowiczek, wybierając blat z łupka, robiła testy na wino, olej i buraczki.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    To mnie zaskoczyłaś, bo na forum jedna z forumowiczek, wybierając blat z łupka, robiła testy na wino, olej i buraczki.
    Olej nie zaszkodzi; nawet niektórzy fachowcy zalecają stosowanie oliwy, żeby łupek ładniej się świecił Co do buraczków i wina to się nie wypowiem bo używałam na podłodze. Może są różne odmiany łupka? Albo może mój był właśnie za słabo zaimpregnowany? Impregnowany był na pewno i to dwa razy.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Napisał taje Zobacz post
    Na Muratorze mam niewiele zdjęć ale cały mój dom możesz znaleźć na WM: http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,7...6688463,0.html
    Ale mnie nostalgia ogarnęła - to wciąż mój dom, ale stoi pusty bo wyemigrowaliśmy kilka lat temu...

    Powodzenia w poszukiwaniach idealnej podłogi
    Dzięki, tak właśnie Twój nick kojarzył mi się z WM, ale nie doszukałam. Obejrzałam Twój domek. Pięknie jest , mam nadzieję,że kiedyś do niego wrócicie...

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie














    Mamy próbki płytek -tych pierwszych-Metropolis Grey. Dobrze,że kupilismy dwie na próbę, bo wyglądają inaczej niż w sklepie.
    Ogólnie mają wszystko co chcemy, od wymiaru po wybarwienie .... ale niestety jest jedno ale....
    Mają lekki połysk.... w sumie to jeszcze można by przeżyć, ale połysk jest w taką "kaszkę".
    Nie wygląda to dobrze, szczególnie pod światło-a tego u nas będzie dużo- widać tylko tą dziwną "kaszę"
    ... Na tą chwilę raczej na nie.... A szkoda, bo kolorem bardzo pasują...

    Drugi typ to paradyż scratch nero.... musimy kupić jedną-dwie i sprawdzić... te są podobno matowe i lekko ciemniejsze...

  13. #33

    Domyślnie

    To nie jest kasza to jest tzw. półpoler, który ze swojej strony bardzo polecam, miałam w mieszkaniu płytki polerowane na podłodze i teraz bym ich, za przeproszeniem, kijem nie tkła w domu mam półpoler i są genialne, nie widać na nich żadnych śladów, zaschniętych kropli wody, smug itd., tak jak to ma miejsce w przypadku płytek polerowanych i gładkich matowych. W zasadzie pół chałupy wyłożyłam półpolerem i polecam z całego serca.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Aduśka- tak to lapatto . Problem w tym,że ja nie lubię płytek polerowanych, po prostu to nie mój styl. Patrząc pod kątem na te (czyli w zasadzie przez cały czas) ciągle widzę jakby rozsypaną kaszę-dokładnie jak na ostatnim zdjęciu.Widzę płytki w kropeczki nie ma tego fajnego efektu jaki widać np. z góry. Dzięki za opinie o funkcjonalności tego typu powierzchni. Wezmę je jeszcze na budowę, zobaczymy czy tam też będę widzieć "kaszę"
    Ostatnio edytowane przez alewe ; 08-12-2016 o 23:52

  15. #35

    Domyślnie

    Zabierz na budowę i się na spokojnie zastanów bardzo ładne są te płytki. Aczkolwiek powiem Ci, że jak chcesz efekt betonowy to chyba lepiej faktycznie byłoby, jakby płytki były matowe. Jeśli mogę coś doradzić, to poszukaj takich chropowatych, mam teraz w pralni matowe takie zupełnie gładkie i ciiężko je utrzymać w czystości. Patrzyłaś na firmę Rako? To chyba czeski producent, miałam jedną płytkę taka betonową właśnie, ładna była.

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Aduska- chropowate mówisz? Ja właśnie zastanawiałam się czy chropowate nie będą tragiczne w utrzymaniu czystości.
    Miałamjeden typ na uwadze, w dotyku szorstkie jak np. piaskowiec-ale się wystraszyłam brudzenia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	montego c.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	67,0 KB
ID:	375813

  17. #37

    Domyślnie

    Wiesz nie wiem jak na dłuższą metę, być może po kilku latach będzie trzeba paść na kolana ze szczotą w ręku aczkolwiek moje doświadczenia są takie, że na chropowatych płytkach nie widać tak śladów, kropek wody, pyłków, ziarenek piasku itp. jak na gładkich płytkach... Teraz mam półpoler w odcieniach beżu, w ciapki i mazy, i te płytki są genialne, nic na nich nie widać.. a nie należę do osób, które codziennie ganiają z mopem po przeprowadzce z mieszkania, z którym miałam ciemną podłogę, jasnego kota i pół godziny po odkurzaniu już było brudno - jestem wniebowzięta. W pralni zaś mam takie niby betonowe matowe ale całkowicie gładkie i porażka, widać mazy po mopie, mnie to denerwuje, na szczęście to tylko pralnia te Cerrad bardzo ładne, myślę że też będą przyjazne w utrzymaniu
    Kilka dni temu opowiadałam mężowi, jaka jestem przeszczęśliwa, że tuż przed samą Wigilią nie będę musiała biegać z odkurzaczem naprawdę polecam wziąć przede wszystkim pod uwagę aspekty praktyczności podłogi, to później ułatwia życie
    Ostatnio edytowane przez aduska ; 15-12-2016 o 11:28

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam u siebie Doblo grys mat z paradyża na piętrze w łazience i korytarzyku

  19. #39

    Domyślnie

    alewe - dzięki za cynk o heksagonach. Nie umiem po fakturze wypatrzeć z jakich płytek cerradu są cięte. Chyba będę musiała zakupić próbki przed robieniem łazienki z heksagonami.
    Płytki cerradu drewnopodobne będziemy mieć w salonie/kuchni.

    Ładne te Montego grafit, a stronie widzi mi się jeszcze Montego gris - muszę je zobaczyć na żywo, bo poszukuję takich betonków do małej łazienki.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    zaglądałam tu juz kilka razy, ale zawsze coś przeszkodziło w zostawieniu śladu.
    a więc witam się i wyrażam zachwyt nad pięknym domem. super projekt i w jakim otoczeniu. cudo

    podobają mi się Twoje koncepcje, wyraziste i charakterne. u nas będzie pewnie bardziej zachowawczo. niby szaro, ale tak bardziej "miękko".
    płytki chcę takie, jak ma Elfir, doblo grys z paradyża. i gładkie, żadne chropowate.
    fakt, że w tych ciemnych chropawych brudu nie widac, ale nie znaczy, że go tam nie ma. koleżanaka ma jasne i psa w domu - tragedia. brud w tych dołkach jest nie do domycia. oczywiscie, jak wybierzesz taki kolor, jak pokazujesz, to pewnie nie będzie tego widać.

    pozdrawiam i trafnych wyborów życzę.
    Kasia-max
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony