dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 108
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    zapomniała jeszcze zapytać o okno psk. widzę, że też macie takie duże. nie sprawia Wam problemów?
    nasze ma 300cm i ciężko sięje zamyka. czasami odbija się, czasem nie wskakuje w te swoje miejsce i trzeba kilka razy próbowac, żeby się zamknęło.
    to chyba będzie najdrozszy błąd naszej budowy. a ostrzegali mnie, że przy takich wymiarach może być problem. wkurzona jestem sama na siebie, że sie tak uparłam na nie. mąż też odradzał.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Widziałam, fajny ale chyba nie ma 80x80 a taki wymiar na nasze powierzchnie jest najlepszy, Mniejszy nie wygląda za dobrze.

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja mam u siebie Doblo grys mat z paradyża na piętrze w łazience i korytarzyku
    Widziałam, fajny ale chyba nie ma 80x80 a taki wymiar na nasze powierzchnie jest najlepszy, Mniejszy nie wygląda za dobrze.

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Napisał aduska Zobacz post
    Wiesz nie wiem jak na dłuższą metę, być może po kilku latach będzie trzeba paść na kolana ze szczotą w ręku aczkolwiek moje doświadczenia są takie, że na chropowatych płytkach nie widać tak śladów, kropek wody, pyłków, ziarenek piasku itp. jak na gładkich płytkach... Teraz mam półpoler w odcieniach beżu, w ciapki i mazy, i te płytki są genialne, nic na nich nie widać.. a nie należę do osób, które codziennie ganiają z mopem po przeprowadzce z mieszkania, z którym miałam ciemną podłogę, jasnego kota i pół godziny po odkurzaniu już było brudno - jestem wniebowzięta. W pralni zaś mam takie niby betonowe matowe ale całkowicie gładkie i porażka, widać mazy po mopie, mnie to denerwuje, na szczęście to tylko pralnia te Cerrad bardzo ładne, myślę że też będą przyjazne w utrzymaniu
    Kilka dni temu opowiadałam mężowi, jaka jestem przeszczęśliwa, że tuż przed samą Wigilią nie będę musiała biegać z odkurzaczem naprawdę polecam wziąć przede wszystkim pod uwagę aspekty praktyczności podłogi, to później ułatwia życie

    No kwestia praktyczności na pewno jest ważna. Stąd też nie chcę całkiem gładkich płytek a takie ala betonowe w maziaje .

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewedela Zobacz post
    alewe - dzięki za cynk o heksagonach. Nie umiem po fakturze wypatrzeć z jakich płytek cerradu są cięte. Chyba będę musiała zakupić próbki przed robieniem łazienki z heksagonami.
    Płytki cerradu drewnopodobne będziemy mieć w salonie/kuchni.

    Ładne te Montego grafit, a stronie widzi mi się jeszcze Montego gris - muszę je zobaczyć na żywo, bo poszukuję takich betonków do małej łazienki.


    Na dużym heksagonie był napis cerrad od spodu, na małych nic nie było. Może warto się podpytać jakie konkretnie płytki docinają?

    Montego podoba mi się bardzo ze względu na jej chropowatą fakturę, niestety ta sama cecha powoduje,że mam opory przed kupnem. Szorowanie jej chyba by mnie dobiło.....

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Napisał max-maniacy Zobacz post
    zapomniała jeszcze zapytać o okno psk. widzę, że też macie takie duże. nie sprawia Wam problemów?
    nasze ma 300cm i ciężko sięje zamyka. czasami odbija się, czasem nie wskakuje w te swoje miejsce i trzeba kilka razy próbowac, żeby się zamknęło.
    to chyba będzie najdrozszy błąd naszej budowy. a ostrzegali mnie, że przy takich wymiarach może być problem. wkurzona jestem sama na siebie, że sie tak uparłam na nie. mąż też odradzał.
    Dzięki za odwiedziny, zapraszam częściej.
    Co do okien -nie mam pojęcia,jeszcze nie miałam przyjemności używania ich.Mamy HS- coś koło 4m podzielone na dwa skrzydła.
    Mam nadzieję,że nie będzie źle.

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Chyba mamy kres poszukiwań płytki. Całkiem niespodziewanie pojawiła się ta piękność.
    Jak dla mnie - w 100% wpisuje się w to co szukałam.
    Podobna do betonowej podłogi?
    Jest koloru szaro-beżowego z widocznym "mleczkiem" i "kruszywem".
    Teraz tylko trzeba wynegocjować cenę i termin. Może nie być za lekko , więc trzymajcie kciuki.
    (Mamy ustawiony pułap cenowy na 150zł-mam nadzieję,że uda się za tyle ją ściągnąć )





    Na zdjęciu trochę ciemniejsza niż w rzeczywistości- pierwsza po lewej. Wybór mieliśmy jak poniżej?
    Może ktoś reflektuje na poniższe płytki?
    Są wielkie 75x150cm, największe jakie oglądałam.

    Ostatnio edytowane przez alewe ; 29-12-2016 o 19:34

  8. #48

  9. #49

    Domyślnie

    Cudo, i jeszcze ten rozmiar

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Ostatnio narodził mi się pomysł na szklaną ściankę w pokoju na antresoli (nad schodami).
    Niestety ale ceny mnie trochę dobiły. Ścianka 2X2m od 4tys do prawie 6tys netto
    Tak intensywnie myślę co by tu tańszego wykombinować...i...nic... może jakieś okno wstawić?
    Tylko obawiam się,że rama będzie za gruba i nie będzie tego efektu....
    HELP!
    Takie doświetlenie naprawdę fajnie by wyglądało......




    Drugi temat to kuchnia. Nie ukrywam,że też szukam w rozsądnej cenie.
    Zastanawiam się nad Ikea. Ekestad jest całkiem, całkiem-szczególnie na zdjęciach, ale na żywo mnie nie powaliła.

    Wymyśliłam sobie też inną opcję, korpusy z Ikea -fronty dokupujemy sami- nie wiem tylko na ile to realne rozwiązanie.

    Kolejna opcja - z firmą i na wymiar (choć to pewnie najdroższa opcja). Doczytałam,że w Twardogórze -koło Wrocławia jest dużo producentów mebli w dobrych cenach. Może zagląda tu ktoś kto ma doświadczenie z firmami w tym miasteczku?


    A może podpowiecie mi coś nt, kuchni z Ikea, jaka jakość itd ?

    Ekestad -ciemny blat, ciemne korpusy , ciemny cokól i ciemne płytki-ewentualnie tak to bym widziała.
    To rozwiązanie jest chyba najprostsze.


  11. #51

    Domyślnie

    Takie przeszklenia "oranżeryjne" są niesamowicie urokliwe i niestety kosztowne. U siebie myślałam o takich drzwiach prysznicowych, jednak cena obecnie nie pozwala na taki zakup.

    Odnośnie Kuchni Ikea, można zamówić planowanie z wymiarowaniem. (Koszty sprawdzić można na stronie https://planowaniekuchni.pl/)
    I potem ewentualnie porównać projekt z meblami na wymiar jeśli nie jesteś pewna co być chciała.

  12. #52

    Domyślnie

    My mamy kuchnię z Ikei już drugi raz i jesteśmy bardzo zadowoleni. Myślę że z taką ilością szuflad jakie mamy, z karuzelą i cargo, na zamówienie zapłacilibyśmy 2 razy więcej. Teraz jest fajna promocja, my też korzystaliśmy z promocji i kuchnia leżała 2 miesiące w garażu takźe polecam Ci szybko zbadać temat, ta promocja jest chyba do 30 stycznia. Też chciałam ekestad, bardzo mi się podobają te fronty, ale znajomi nas ubiegli i nie chciałam takiej samej, więc wzięłam bodbyn i też jest super.

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewedela Zobacz post
    Takie przeszklenia "oranżeryjne" są niesamowicie urokliwe i niestety kosztowne. U siebie myślałam o takich drzwiach prysznicowych, jednak cena obecnie nie pozwala na taki zakup.

    Odnośnie Kuchni Ikea, można zamówić planowanie z wymiarowaniem. (Koszty sprawdzić można na stronie https://planowaniekuchni.pl/)
    I potem ewentualnie porównać projekt z meblami na wymiar jeśli nie jesteś pewna co być chciała.
    Czytałam na jednym z blogów o takich drzwiach prysznicowych. Krakowska firma zrobiła je za coś koło 3tys (info z bloga ) i podobno to był koszt bliski temu,gdyby wykonać je "samodzielnie " -czyli zlecając poszczególne elementy.
    Pooglądałam sobie jeszcze raz swoje wizualki i widzę,że balustrada będzie po części wchodzić na ścianę gdzie miało by być to okno. Stwierdziłam,że za dużo tego dobrego i może faktycznie zrobić fixa np. 1,2x2m. Chyba wyjdzie dużo taniej.
    W ostateczności zawieszę coś na tej ścianie.

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Napisał aduska Zobacz post
    My mamy kuchnię z Ikei już drugi raz i jesteśmy bardzo zadowoleni. Myślę że z taką ilością szuflad jakie mamy, z karuzelą i cargo, na zamówienie zapłacilibyśmy 2 razy więcej. Teraz jest fajna promocja, my też korzystaliśmy z promocji i kuchnia leżała 2 miesiące w garażu takźe polecam Ci szybko zbadać temat, ta promocja jest chyba do 30 stycznia. Też chciałam ekestad, bardzo mi się podobają te fronty, ale znajomi nas ubiegli i nie chciałam takiej samej, więc wzięłam bodbyn i też jest super.

    Dzięki, właśnie takich opinii potrzebowałam . Ostatnio byliśmy w Ikea i zdziwił mnie ogrom ludzi -teraz wiem skąd ten nalot

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał alewe Zobacz post
    Czytałam na jednym z blogów o takich drzwiach prysznicowych. Krakowska firma zrobiła je za coś koło 3tys (info z bloga ) i podobno to był koszt bliski temu,gdyby wykonać je "samodzielnie " -czyli zlecając poszczególne elementy.
    Pooglądałam sobie jeszcze raz swoje wizualki i widzę,że balustrada będzie po części wchodzić na ścianę gdzie miało by być to okno. Stwierdziłam,że za dużo tego dobrego i może faktycznie zrobić fixa np. 1,2x2m. Chyba wyjdzie dużo taniej.
    W ostateczności zawieszę coś na tej ścianie.
    Chyba czytamy tego samego bloga
    W każdym razie, ja potrzebowałabym znacznie większe te drzwi, a właściwie całą zabudowę prysznica. Tak czy siak na razie zrezygnowaliśmy z robienia tej największej łazienki i przy przeprowadzce będzie tylko najmniejsza z prysznicem, ale tam takie drzwi nie wchodzą w grę.

    Będę podglądać co wymyślisz u siebie.

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Ewedela - w czwartek przyjeżdża na budowę gościu od okien i ma nam zrobić wstępny pomiar i wycenę fixa do góry. Ma być szkło bezpieczne i szczerze aż się boję tej wyceny. Okno do pokoju na antresoli jest niezbędne - tak sobie tłumaczymy - ze względu na piękne doświetlenie schodów.

    Na tą chwilę przyjechały drzwi zewnętrzne, ale poczekają sobie jeszcze trochę zanim będzie jem można zamontować :/.





  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    wiwik

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-180
    Posty
    605

    Domyślnie

    Kolor rewelacyjny

  18. #58

    Domyślnie

    Drzwi mają piękny kolor. Jestem ciekawa jak będą się prezentować jak już elewacja będzie wykończona

  19. #59

    Domyślnie

    Drzwi są cudowne, pamiętasz może, jaki ma numer ten kolor?
    Użytkowałam kuchnię z ikea przez 5 lat, 2 lata temu oddałam we władanie studentek (jeszcze nie z robiły jej krzywdy) i kolejną też chcę z Ikea, bo spisywała się super.
    Blat zrobimy na zamówienie u stolarza (chcę drewniany, a w ikea nie ma już drewnianych w przystępnej cenie - zamienili je na takie z warstwą 3mm drewna, a drewniany kosztuje teraz 800zł/m2, czyli prawie 2x tyle, co u stolarza) , większość frontów też z ikea, kilka na zamówienie, bo nie mają takich w ofercie.

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Wiwik, ewadela - dzięki , sama jestem ciekawa jak to będzie wyglądało po zamontowaniu, ale to pewnie dopiero na wiosnę.

    Niechaj- dzięki za opinię o kuchni, taki mam zamysł,że wezmę korpusy z Ikea a fronty gdzie zrobię. Jeszcze nie brałam się za te tematy.

    Kolor drzwi to RAL 5024-jest bardzo spokojny i mimo,że to niebieski-dość neutralny odcień myślę,

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony