dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: DOM ZA 120000

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MACIEJ.R

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    5

    Domyślnie DOM ZA 120000

    WYDALIŚMY 120TYS. DOM PARTER 105 M. DZIAŁKA OD RODZICÓW.
    KREDYT 80.000, MIESZKANIE30.000 ,OSZCZEDNOŚCI 10000.
    WIĘKSZOŚĆ PIENIĘDZY POSZŁO NA MATERIAŁY. 90% ROBOCIZNY ZROBILIŚMY Z ŻONĄ I OJCEM. JESTEM NAUCZYCIELEM WIĘC Z CZASEM
    WOLNYM OD CZERWCA NIE MA PROBLEMU .BUDOWA ROZPOCZEŁA SIĘ
    10 2000 ZAMIESZKALIŚMY 06 2002 W WYKAŃCZANYM DOMU. TERAZ POZOSTAŁA DO ZROBIENIA DRUGA ŁAZIENKA I PŁACIĆ PRZEZ 5 LAT 1200 PLN MIESIĘCZNIE RATY.

  2. #2

    Domyślnie Re: DOM ZA 120000

    Cytat Napisał MACIEJ.R
    WYDALIŚMY 120TYS. DOM PARTER 105 M. DZIAŁKA OD RODZICÓW.
    KREDYT 80.000, MIESZKANIE30.000 ,OSZCZEDNOŚCI 10000.
    WIĘKSZOŚĆ PIENIĘDZY POSZŁO NA MATERIAŁY. 90% ROBOCIZNY ZROBILIŚMY Z ŻONĄ I OJCEM. JESTEM NAUCZYCIELEM WIĘC Z CZASEM
    WOLNYM OD CZERWCA NIE MA PROBLEMU .BUDOWA ROZPOCZEŁA SIĘ
    10 2000 ZAMIESZKALIŚMY 06 2002 W WYKAŃCZANYM DOMU. TERAZ POZOSTAŁA DO ZROBIENIA DRUGA ŁAZIENKA I PŁACIĆ PRZEZ 5 LAT 1200 PLN MIESIĘCZNIE RATY.
    przez 5-lat spłacicie 72000zł.Jak to się ma do kredytu 80 000zł.Cośik tu nie gra.Gratuluję pracowitości i swojego domu.Powodzenia

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie Re: DOM ZA 120000

    Rozumiem, że kredyt spłacasz od roku 2001 i zostało Tobie jeszcze 5 lat obciążenia kredytowego.
    Czyli do 120 tysięcy złotych wydanych dolicz jeszcze koszty obsługi kredytu. Wówczas cena tego domu będzie już zdecydowanie inna. O pozostaych do wykonania pracach wykończeniowych nie wspomnę.

    Pytanie? Przez 4 lata budowy wydaliście tylko 10 000 zł z zasobów własnych???
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  4. #4

    Domyślnie

    Aż trudno w to uwierzyć A co z materiałami - wybieraliście zawsze te najtańsze czy niekoniecznie?
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  5. #5

    Domyślnie

    Między innymi po tym widać jak od 2002 roku skoczyły ceny! I jeszcze ten VAT na materiały budowalne po 1 maja...

  6. #6

    Domyślnie

    Maciej R.
    I dalej nie rozumiem - o co chodzi? Z twojego postu nic nie wynika.

  7. #7

    Domyślnie

    Niecałe 1200zł/m2 - gratulacje.
    Czyli po przeliczeniu na dzisiejszy VAT by wyszło 120/1,07x1,22 = 136tys zł. zakładając że wszystko z f-rą. To i tak super wynik.

    pozdro

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Józia S.
    Maciej R.
    I dalej nie rozumiem - o co chodzi? Z twojego postu nic nie wynika.
    Jak to nie wynika?Wynika z niego mniej więcej tyle,że można postawić dom za dużo mniejszą kasę niż myślimy.Trzeba oczywiście sporo się nagimnastykować i budować z głową.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał KonAn
    Cytat Napisał Józia S.
    Maciej R.
    I dalej nie rozumiem - o co chodzi? Z twojego postu nic nie wynika.
    Jak to nie wynika?Wynika z niego mniej więcej tyle,że można postawić dom za dużo mniejszą kasę niż myślimy.Trzeba oczywiście sporo się nagimnastykować i budować z głową.
    KonAn - by stwierdzić, że mozna postawić dom za 120 000 zł trzeba by przede wszystkim ten dom zobaczyć. Stwierdzić z jakich materiałów został wykonany, w jakim stanie zaawansowania prac jest ta inwestycja obecnie.
    Maciej R. pisze - 90% ROBOCIZNY ZROBILIŚMY Z ŻONĄ I OJCEM. Wybacz, ale watpię by te trzy osoby miały sumę talentów murarzy, cieśli, dekarzy, instalatorów c.o kanalizacji, wod-kan, inst. gazowych. Byli jednocześnie zdunami, fliziarzami, elektrykami, tynkarzami itd, itd...
    A jeśli podjęli się tych prac to jaki jest efekt ich wykonania.
    Wybacz ale jestem bardzo sceptyczny.....
    Post Macieja R zawiera zreszta jeszcze kilka innych niewiadomych.

    KonAn - równie dobrze mozna powiedzieć, że kupiłem samochód za 1 000 zł. Będzie to szczera prawda ... tyle tylko, że tym samochodem będzie Polonez rocznik 1995.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MACIEJ.R

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    120TYS. WYSTARCZYŁO.ZAŁOŻYŁEM SOBIE ŻE WYBUDOWAĆ MOGĘ DOM JAK NAJTANIEJ I W JAK NAJPROSTSZYCH TECHNOLOGIACH.
    DOM BEZ PIWNICY I GARAŻU , YTONG 36.5 NA KLEJ , OGRZEWANY TYLKO KOMINKIEM Z ROZPROWADZENIEM, STROP DREWNIANY ,OCIEPLONY WEŁNĄ 20 CM ,OKNA PLASTIK ,PANELE,BLACHA NA DACHU.
    Z FACHOWYCH PRAC ZATRUDNIŁEM TYLKO CIEŚLI DO WIĘŻBY, ELEKTRYKA DO INST. ,FACHOWCÓW OD OKIEN ,TYNKARZY.
    ZROBIENIE INST.WODNEJ Z KLEJONYCH RUR NIE JEST PROBLEMEM PODOBNIE JAK POŁOŻENIE BLACHY NA DACHU IPRZYKRĘCENIE JEJ WKRĘTARKĄ, NAWET WYBUDOWANIE KOMINKA Z ROZPROWADZENIEM ,
    WYSTARCZY CHĆEĆ TROCHĘ LITERATURY I SPRAWNYCH RĄK.
    PRZY PRACY POMAGALI MI OCZYWIŚCIE ZNAJOMI GDY POTRZEBOWAŁEM WIĘKSZEJ ILOŚCI RĄK NP. DO WCIĄGANIA BLACHY.
    DOM NIE JEST WIĘC WYKONANY Z KIEPSKICH MATERIAŁÓW,LECZ Z MOŻLIWIE TANICH I PROSTYCH DO WYKONANIA SAMEMU TECHNOLOGII.
    NAPRAWDĘ PRAWIE WSZYSTKO MOŻNA ZROBIĆ SAMEMU.

    MACIEJ.R

  11. #11

    Domyślnie

    no to gratuluję

    jakieś fotki? tak dla uwiarygodnienia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony