dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Czy nie za drogo?

    Czy nie wydałem za dużo (90 kpln) za stan surowy otwarty bez scianek działowych , kominy pod dach, pełne odeskowanie i papę , konstrukcja więżby pod ceramikę , strop lany, materiał poroterm. Powierzchnia użytkowa to jakieś 130 do 150 metrów zależy jak liczyć . Dochodzi do tego jeszcze przyklejony garaż. Budynek jest bez piwnicy. Czekają mnie wylewki etc. Aha na poddaszu jest też strop lany ale niewielki bo około 26 metrów kwadratowych. Trzeba zacząć wykończenie a martwię się bo z kimkolwiek rozmawiam to mam wrażenie że przepłacam a inni robią za darmo. Od razu dziękuję każdemu forumowiczowi za opinię.

  2. #2

    Domyślnie Re: Czy nie za drogo?

    Cytat Napisał contyngent
    Czy nie wydałem za dużo (90 kpln) za stan surowy otwarty bez scianek działowych
    Jeśli już zapłaciłeś, sprawa zamknięta - chyba, że chcesz popsuć sobie samopoczucie. Zawsze po fakcie znajdziesz coś taniej.
    Skup się raczej na tym czy wszystko zostało dobrze wykonane i jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości reklamuj.
    Kontynuuj budowę, rozważ każdą ofertę, nie zawsze najtańsza oferta wychodzi na dobre, powodzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za słowa otuchy. Jakoś próbowałem znależć co jest zle zrobione to mam z tym trudności bo tak naprawdę to nie ma się do czegoś doczepić no to się czepiam kwoty którą musiałem wydać. Problem z tym że nikt nie mówi prawdy ile zapłacił i to mi psuje samopoczucie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał contyngent
    Dzięki za słowa otuchy. Jakoś próbowałem znależć co jest zle zrobione to mam z tym trudności bo tak naprawdę to nie ma się do czegoś doczepić no to się czepiam kwoty którą musiałem wydać. Problem z tym że nikt nie mówi prawdy ile zapłacił i to mi psuje samopoczucie.
    Wydaje mi się, że najczęściej nie wynika to złej woli, ja też jednoznacznie nie powiem Ci ile to mnie kosztowało, większość buduje systemem gospodarczym, ma wielu wykonawców jedną rzecz płaci za robociznę inną za całość, część wykonuje sam i tej pracy nie dolicza do kosztów.
    Druga sprawa, to faktycznie ludzie lubią koloryzować rzeczywistość, po świątecznych wojażach odnoszę wrażenie, że wszyscy moi koledzy pokonali podobne dystansy w połowie krótszym czasie niż ja, a o spalaniu paliwa na 100km nie wspomnę, wszystkim "pali" nie więcej niż 4l/100km

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że na spotkaniach towarzyskich ryby rosną a koszty maleją
    Cudów nie ma. Pod koniec roku zapytam naszego wykonawcę, za ile postawił swój dom. Materiały ma za pół darmo, robociznę za darmo, taniej się chyba nie da
    BabaB

  6. #6

    Domyślnie

    My z mężem zauważyliśmy, że nasi sąsiedzi nadspodziewanie tanio wszystko robią. Dziwiliśmy się dlaczego. I doszliśmy do wniosku, że podają nam niepełne kwoty. Więc sąsiad kupił więźbę dachową za pół ceny, ale nie dodał, że była nieimpregnowana i że zamówił za mało i potem musiał dokupować (ale ceny tej dokupowanej już nie doliczył), więc wyszło, że na wiele większy dom zapłacił za drewno mniej od nas.
    A druga sprawa, to niestety, ale też popełniamy błędy, przepłacamy, ale trudno, nie zawsze znajdzie się najtańszą ekipę. My mieliśmy tanią ekipę do stanu surowego. Ale co z tego, jak potem trzeba było zeskrobywać cement z bloczków, bo zostawili syf, narożniki były krzywe, krokwie przechodziły przez komin, schody betonowe zrobili strome, kominy źle wykończyli. Poprawki tez kosztują. Więc jeżeli nie masz specjalnie do czego się przyczepić, to zacznij myśleć o dalszych robotach na swojej budowie, to da większe zadowolenie, niż rozmyślanie, czy nie przepłaciłeś
    Pozdrawiam i życzę wielu radości na budowie
    dana

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Ale okazja !

    Myślę, że zrobiłeś dobry interes !

  8. #8

    Domyślnie

    Dziekuję wszystkim powyżej za odpowiedzi. Rzeczywiscie trzeba rozpoczetą robotę kontynuować i w związku z tym zbieram siły. No ale im bardziej w las... problemy pojawiają sie same. Czuje się jednak lepiej a sama świadomość że nie zostałem oskubany do końca daje jakąś ochotę do dalszej roboty. A tak naprawdę to od początku do końca nie starałem się wybierać najtańszych ofert które wprawdzie były o 20% korzystniejsze to do końca nie dawały mi przekonania ile w finale zapłacę. Tak naprawdę to kupowanie materiałów na własną rękę pomimo dostępnych rabatów nie daje takiego efektu jeżeli robi to wykonawca. Oczywiście trzeba być zorientowany w cenach i najlepiej jak sie ma odpowiedż na zapytanie ofertowe. Do dzisiaj nie wiem dlaczego materiał na mury (ok 10 ton) z odległości 100 km razem z transportem jest o wiele tańszy niż w hurtowniach z odległości 5 km. Spróbujcie znależć cenniki w hurtowniach na ich stronach WWW. Na moje zapytanie dlaczego tak jest odpowiedziano "ochrona przed konkurencją".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony