dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67

Domyślnie

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Może dla alergików walka na tym poziomie ma sens. Większość nie zauważy różnicy miedzy f7 a m5 czy nawet g4.
    U mnie różnica jest wyczuwalna po zamontowaniu F7 na wejściu zamiast G4, wygląd filtra podczas wymiany także jest wymowny.
    Ogólnie jak czasami sprawdzam PMy na zewnątrz domu i w środku to zwykle w domu jest 25-40% tego co na dworze. Ile w tym zasługi reku i F7 ciężko chyba sprawdzić.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

Domyślnie

Ja właśnie zakupiłem Mocarza 250 plus redukcje 250/200/mm.O integralność filtra sam zadbam , dołożę uszczelki jak trzeba będzie. Bałem się o opory więc zakupiłem 250. Reku to Theesla 300. Na razie bez filtra wentylacja skręcona na 10% od 16:00, a i tak śmierdzi- ja się czuje fatalnie.Głowa boli w gardle drapie. Jak była na 40% to w domu smród był nie do wytrzymania. Wystraszyłem się czym moje dzieci oddychają.

Mieszkałem 12 lat w Norwegii i przeraża mnie to jak ludzie się tu trują i maja to w dupie, a potem 3-4 razy w zimie po antybiotyki , dzieci wiecznie kaszlą i każdy myśli, że tak musi być bo zima. A zimy u nas nie było porządnej od paru dekad! Nie musi tak być i nie będzie jak zrobimy porządek ze smogiem. Ja przez 12 lat w Norwegii nigdy nie potrzebowałem antybiotyku, 3-4 dni max tydzień na imbirze i miodzie i do pracy, a zimy tam są prawdziwe. A u nas na antybiotyki ludzie wydadzą więcej niż na na ten drogi w ich mniemaniu gaz. Pozytyw, że się temat ruszył w mediach trochę.

Mocarza zamówiłem w firmie na Ż, z pod Łodzi mają je o kilkadziesiąt zł taniej jak gdzie indziej. Jak przyjdzie to napisze relacje jak to wygląda.
    Ostatnio edytowane przez byggmol ; 06-11-2019 o 20:31 Powód: literówki
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

Domyślnie

Kurcze mocarza mogę wstawić bez problemu bo mam w piwnicy ok 3m prostej rury z czerpni do reku. Świetny patent jeśli faktycznie coś ona daje. papier łyka wszystko, a w realu już trochę gorzej, Rozwiązanie rodzaju jak wyżej po 4-5 tys sa jakby inaczej skonstruowane. Pytanie czy taki zwykły filtr może zdziałać to co piszą? Jestem ciekaw efektów. Za 400 zł można zaryzykować
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    2

Domyślnie

W mocarzu filtr jest mały to nie krowa jak z Thessli . Bedzie pewnie działał ale na niskich przepływach. Dlatego biorę 250 mm a nie 200mm ,Jak pisałem mam teraz 10% wymiany po 16:00 , wietrzenie robię o 1500 i rano o 6;00.Jak wstawię Mocarza to pewnie podniosę trochę wymianę. Wiem To trochę taki patent dla ubogich , ale wydać pare tyś. na puszke z filtrami.... Na robienie samemu filtra nie mam czasu w tym sezonie.Został Mocarz.
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

Domyślnie

@Kaizen - jakich stosujesz mierników do co2 itp ?
    Jakich wy stosujecie mierników ? Ma ktoś może na zew. mierniki do mierzenia cały czas PM?

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Kaizen
    Kod pocztowy
    05-540
    122

Domyślnie

Cytat Napisał hulio Zobacz post
    @Kaizen - jakich stosujesz mierników do co2 itp ?
    Jakich wy stosujecie mierników ? Ma ktoś może na zew. mierniki do mierzenia cały czas PM?

https://www.aliexpress.com/item/3284...27424c4dxxN43Z

W środku siedzi PMS5003 i kqm2800ta
    Teraz bym składał na ESP - wyszłoby pewnie taniej i większe możliwości (brakuje mi przede wszystkim przesyłania danych do RPi).
    https://youtu.be/dG8bV4u7Os4

do CO2 MH-Z19, do tego BME280.

Domyślnie

byggmol, w swoim reku filtr masz w kasetach? Jeśli tak, to dlaczego nie spróbujesz - przed montażem Mocarza - czy włożony tam F7 da radę zatrzymać zapachy (część ich)?

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia