dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 162
  1. #41

    Domyślnie

    Pro-Vent ma coś fajnego... szkoda tylko że cena jest dość przytłaczająca.
    https://www.pro-vent.pl/cleanr/clean-r-400/
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  2. #42

    Domyślnie

    To rozwiązanie jest już od dość dawna: http://activtek.pl/technologia-rci/
    Do tej pory nieznana użytkownikom domów jednorodzinnych ze względu na cenę zakupu.
    Dobrze, że zaczynają robić małe wersje, bo to dobrze działa.

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    msabaj

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kalenice
    Kod pocztowy
    99-420
    Posty
    76

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    nie chcę zakładać osobnego tematu, więc podłącze się do Was.
    Używam drugi sezon WM i w tym roku jest naprawdę kiepsko jeżeli chodzi o "świeże powietrze w domu". Jak sąsiedzi napalą to pomimo tego, że wentylacja chodzi na biegu "0" również zaciąga nieprzyjemne zapachy do domu - normalnie masakra! Szukam czegoś dobrego by zniwelować te zapachy, ale nie znalazłem nic co ma przynajmniej kilka opinii użytkowników. Poniżej link do jednego rozwiązania które może by zadziałało, ale cena filtrów na wymianę jest spora

    https://www.smogbox.pl/?gclid=EAIaIQ...SAAEgKFqvD_BwE

    jest jeszcze coś takiego:

    https://allegro.pl/oferta/oxy-filtr-...CABEgKqOvD_BwE

    Ciekwa jestem czy są już jakieś opinie na temat modelu o którym pisał Smakor
    https://www.pro-vent.pl/cleanr/clean-r-400/

    Szukam czegoś dobrego, ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie? WM to fajna sprawa, ale tylko wtedy jak w okolicy nie ma zadymiaczy

  4. #44

    Domyślnie

    Ja niestety po krótkiej analizie rozwiązania pro-ventu do mojego reku odpuściłem. Koszt wydaje się kosmiczny. Sam filtr nie jest tani, do tego wymiana sterownika w reku, wymiana manipulatora w salonie. Jak doliczę do tego jeszcze koszt przerobienia wyjścia z reku i dość kłopotliwe miejsce do montażu (nie przewidywałem miejsca na takie coś i pewnie musiałbym opuścić reku w piwnicy o jakieś 50 cm). Całkowity koszt pewnie ok 10 tys zł.
    A drugi sezon użytkuję już reku z filtrem F7 na wejściu i muszę przyznać, że "zapachu sąsiadów" z epoki pieca śmieciowego nie czuję więc to działa. Widać to zresztą po wyglądzie filtra przy wymianie, widać że sadze zatrzymuje. Zimą zresztą jedyny użytkowany przeze mnie bieg (poza ręcznym sporadycznym przewietrzaniem 15minut na maksa) to oczywiście 1 (z 7). Czasem jak już sąsiedzi przesadzą i wrzucą jakieś mega śmieci i wyjście z domu grozi śmiercią z uduszenia a oczami nie da się patrzeć bo szczypią to wyłączam na chwilę reku.
    Jak mierzyłem ilość cząstek na zewnątrz i w domu to mam o połowę mniej lub nawet czasem nawet jeszcze mniej.
    Zresztą widziałem, że jeden z dwóch najgorszych smrodników, przynajmniej latem już nie pali czy poszedł po rozum do głowy i latem grzeje wodę jakąś termą. Dobre i to bo najgorsze co może być to jak latem wieczorkiem o 19 wychodzisz na taras a tam operacja-zadymienie bo sąsiad zapragnął się umyć... I walną śmieciami do pieca, bo przecież sezonowane drewno, które niby zwozi, tnie, suszy tak nie kopci i nie generuje gryzącego brązowo-czarnego dymu-smrodu.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    msabaj

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kalenice
    Kod pocztowy
    99-420
    Posty
    76

    Domyślnie

    U mnie jest problem mimo, że mam f7 to czuć zapach dymu. Oczywiście w przypadkach skrajnych ale czuć. Nie wiem czy winą jest to że czerpnię mam nisko. Tak jak u Ciebie by założyć jakieś filtry również muszę opuścić rekuperator jakieś 50-60 cm. jestem w stanie wyłożyć jakieś środki na system który się sprawdzi, pytanie tylko na jaki...

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cześć. Stosuje ktoś maty z węglem aktywnym? Myślę kupić jakąś skrzynkę z Alnora, zamiast G4 prefiltra zastosować taką mate aby złapać zapach dymu. Co o tym myślicie? Wystarczy takie cudo?

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Wszystko rozbija się o koszty i opory.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinwlkp2014 Zobacz post
    Cześć. Stosuje ktoś maty z węglem aktywnym? Myślę kupić jakąś skrzynkę z Alnora, zamiast G4 prefiltra zastosować taką mate aby złapać zapach dymu. Co o tym myślicie? Wystarczy takie cudo?
    hmm wykładając kasę dobrze byłoby mieć pewność, że filtry zadziałają zgodnie z oczekiwaniem... a tego nigdy nie wiemy niestety. Problemem też pozostaje koszt wymiany filtrów i jego częstość.
    Najprostszym rozwiązaniem byłoby skuteczne ściganie i karanie osób spalających śmieci albo inne paliwa stałe marnej jakości. Na kilku sąsiadów na mojej ulicy mam tylko dwóch smrodników.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    msabaj

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kalenice
    Kod pocztowy
    99-420
    Posty
    76

    Domyślnie

    U mnie zaczynają spalać śmieci od 22. Chcę zainwestować środki większe lub mniejsze, muszę jednak mieć jakieś opinie użytkowników. Jutro zapytam jaką żywotność maja filtry węglowe w tym SmogBox, oraz czy można samemu je napełnić

  10. #50

    Domyślnie

    Ja zaczynam, składać filtr diy, papier wycięty i zastąpiony węglem aktywnym - na razie weszło 8 kg węgla i brakuje jeszcze ok 2 kg muszę dokupić).
    Filtr z filtra do renault magnum wysokosć 450mm średnica 300mm , wyjscia do rur Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190212_133349.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	436126Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191019_124230.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	436127Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191020_114448.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	67,6 KB
ID:	436128Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191020_114453.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	65,9 KB
ID:	436129200mm Jak złoże i podłączę to dam znać co i jak. Koszty do oryginałów to w sumie około 200 zł razem z 10 kg wegla. .
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU zbiornik z wężownicą 500l grzany raz na dobę o 13. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania.- rzadko używana. Na dachu PV 9,6 kw. Rekuperacja.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smakor Zobacz post
    hmm wykładając kasę dobrze byłoby mieć pewność, że filtry zadziałają zgodnie z oczekiwaniem... a tego nigdy nie wiemy niestety. Problemem też pozostaje koszt wymiany filtrów i jego częstość.
    Najprostszym rozwiązaniem byłoby skuteczne ściganie i karanie osób spalających śmieci albo inne paliwa stałe marnej jakości. Na kilku sąsiadów na mojej ulicy mam tylko dwóch smrodników.
    Mata węglowa 46 zł za m2, puszka z Alnora 350 PLN. Z izzy fast jest lepiej zrobiona ale to już 750 PLN. Plus filtry. Opory będą tylko zimą co noc jak kładę dzieci spać i zaczyna się smrodek to muszę coś z tym zrobić. Pozdr

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    msabaj

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kalenice
    Kod pocztowy
    99-420
    Posty
    76

    Domyślnie

    Ciekaw jestem czy zmniejszenie M3/h na biegu 0 jest możliwe w mojej jednostce. Może to na początek by coś pomogło. U mnie na 0 ma 125m3/h

  13. #53

    Domyślnie

    W moim sterowniku dla każdego biegu można ustawić % dla wlotowego i wylotowego wentyla.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Pierwszy chłodny dzień i i u mnie w okolicy śmierdziuchy już ruszyły. A f9 śmierduchy nie łapie
    Cytat Napisał kulibob Zobacz post


    Sam pewnie za miesiąc będę ekogrocha odpalał bo bytowych nie wystarczy
    Ten twój kopciuch to jakiś na pachnidła, olejki eteryczne, etc.?
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Co myślicie o Mocarzu ? Warto czy robić coś samemu? Na razie brak mi czasu a sezon smogowy rozpoczety.
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kubiś

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    51

    Domyślnie

    Wygląda względnie dobrze. Pytanie na ile dobrze zamocowany jest filtr. Tak zwana integralność filtra jest bardzo istotna bo co ci po dobrym filtrze jeśli wszystko ucieka bokiem. Dodatkowo przydałoby się żeby powietrze szło jeszcze przez magiczny węgiel. Tak z 10 kg przynajmniej.
    Ja mam filtr własnej roboty ale ma trochę duże opory więc jestem na ukończeniu przygotowania nowego, tym razem w skrzynce z blachy ocynkowanej. W środku są skrzynki na węgiel też z blachy z matami F9. Wejdzie tam ok 15L węgla.
    Pozdrawiam

  17. #57

    Domyślnie

    Witam,

    czy ktoś z was używa może OXYInside do swojego rekuperatora ? Ja mam AERIS 350 NEXT. Sytuacja tak jak u was sezon grzewczy przed nami(albo jest już w trakcie) i dymy z kominów lecą. Osobiście raz czułem dym w domu. Założyłem teraz filtr F7 na czerpnie (G4 na kratkę z czerpni) i jak na razie wszystko ok. Co do samej rekuperacji mam jeszcze dla was klika pytań :
    1. Jak wygląda sprawa kurzu w domu, teoretycznie mówił mi przedstawiciel że będzie dużo mnie kurzu itp. Osobiście nie odczuwam różnicy, dlatego pytam was.
    2. Jak wygląda sprawa ze świeżym powietrzem u was albo inaczej co to znaczy "świeże powietrze" albo w domu czuć "zaduch" Jest to kwestia indywidualna ale czy można zmierzyć parametry tego świeżego powietrza ? W lecie muszę przyznać nawet jak dawałem 2 godziny pełną wentylacje na rekuperacji to tej świeżości nie było. Otworzenie okien i przewietrzenie dały efekt natychmiastowy.
    3. Czy stosujecie u siebie filtry na kratkach wentylacyjnych w domu np. w kuchni, łazience ?
    4 .OXYInside kolejne super hyper urządzenie. Tylko czy jest one warte swojej ceny 5900 brutto z montażem. Czy naprawdę usuwa to co obiecuje.

    Pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    Kurz w domu chyba głównie wynika z jego produkcji w domu a nie pochodzi "z dworu" bo to zatrzymuje filtr w reku. Ja podczas wymiany oibserwuję, że filtr wlotowy z zewnątrz jest brudny i zasadzony a ten wylotowy jest brudny z typowego kurzu domowego (jaśniejszy, drobny).
    Co do przewietrzania to przeciągu nic nie zastąpi. Reku musiałoby generować wichurę żeby taki efekt osiągnąć (anemostaty by wypadały z sufitu). Zaleta reku jest że tą wymianę masz cały czas ale niestety w małym stopniu, więc rano w sypialni jest zaduch mimo, że reku chodzi non-stop, ale zwykle na 1-2 biegu (z 7). Włączenie na maska na jakieś 15-30 minut daje odczuwalny efekt mim zdaniem. Wtedy wymiana jest dużo większa i jest to odczuwalne w kwestii np jakichś zapachów (np z gotowania czy smażenia). Ale trudno sobie wyobrazić aby tak chodził non-stop (choć u mnie nie jest to zbyt słyszalne nawet na maksa).
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  19. #59

    Domyślnie

    U mnie na max to jest 320-330m3/h i to już słychać. Dla mnie nie uciążliwe ale dla mojej polówki już tak

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hulio Zobacz post
    1. Jak wygląda sprawa kurzu w domu, teoretycznie mówił mi przedstawiciel że będzie dużo mnie kurzu itp. Osobiście nie odczuwam różnicy, dlatego pytam was.
    Pewnie mało kto montował WM w domu, w którym wcześniej mieszkał z WG i ma porównanie. Ale sądząc po filtrach mniej masz kurzu z zewnątrz. Ale produkcja w domu trwa.

    Cytat Napisał hulio Zobacz post
    2. Jak wygląda sprawa ze świeżym powietrzem u was albo inaczej co to znaczy "świeże powietrze" albo w domu czuć "zaduch" Jest to kwestia indywidualna ale czy można zmierzyć parametry tego świeżego powietrza ?
    klik
    Nieustannie mierzę co2, wilgotność, temperaturę. Od czasu do czasu PMy i inne zanieczyszczenia.



    Cytat Napisał hulio Zobacz post
    W lecie muszę przyznać nawet jak dawałem 2 godziny pełną wentylacje na rekuperacji to tej świeżości nie było. Otworzenie okien i przewietrzenie dały efekt natychmiastowy.
    Latem problemem jest temperatura i wysoka wilgotnośc - a to najlepiej rozwiązuje klima.


    Cytat Napisał hulio Zobacz post
    3. Czy stosujecie u siebie filtry na kratkach wentylacyjnych w domu np. w kuchni, łazience ?
    Mam anemostaty. Bez filtrów. Mialem na czas pylących prac, ale na dobrą sprawę są zbędne. Przy WG nikt nie przejmuje się syfem w kanałach wywiewnych, a tam zdarzają się cofki. Nawiew jest przefiltrowany wcześniej.


    Cytat Napisał hulio Zobacz post
    4 .OXYInside kolejne super hyper urządzenie. Tylko czy jest one warte swojej ceny 5900 brutto z montażem. Czy naprawdę usuwa to co obiecuje.
    Może dla alergików walka na tym poziomie ma sens. Większość nie zauważy różnicy miedzy f7 a m5 czy nawet g4.

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony