dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychoo900

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    26

    Domyślnie oknoplast winergetic krzywe skrzydła

    WItam

    Klilka msc. temu około czerwca zakupiłem okna Oknoplastu winergetic premium w autoryzowanym punkcie wraz z montażem. Kilka dni temu z zewnątrz zobaczyłem powykrzywiane okna, nie wiem czy wcześniej były tak powykrzywiane - nie zwróciłem na to uwagi. Okna z zewnątrz wyglądają tragicznie. Do domu jeszcze się nie wprowadziłem... prowadzone są prace wykończeniowe. Reklamacje w punkcie zgłosiłem, Pan serwisanet stwierdził, "że niby to nie jest wada okna" i że nie wie co z tego wyjdzie. Ja takiego stanu okien wogóle nie akceptuję. W załączeniu dołączam kilka zdjęć.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14937132_1312382798814157_297822070_n.jpg
Wyświetleń:	2581
Rozmiar:	22,0 KB
ID:	372344Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14937809_1312382538814183_742754554_n.jpg
Wyświetleń:	1838
Rozmiar:	22,4 KB
ID:	372345Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14958432_1312382648814172_1920721856_n.jpg
Wyświetleń:	1873
Rozmiar:	18,7 KB
ID:	372346Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14958654_1312382838814153_1243047551_n.jpg
Wyświetleń:	1618
Rozmiar:	29,8 KB
ID:	372347Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14961427_1312382535480850_1507314904_n.jpg
Wyświetleń:	1674
Rozmiar:	21,2 KB
ID:	372348

  2. #2

    Domyślnie

    na 90% źle ułożone podkładki do szklenia - za daleko od zgrzewu i cały ciężar szyby idzie na wygięcie dolnego profila skrzydła. Jakie masz szyby ? Może masz podany ciężar na nalepce ?
    W jednym wypadku źle wyregulowane skrzydło względem ościeżnicy - możliwe że okno zamontowane nie w pionie i regulacją musieli skrzydło przekosić
    Wszystko do sprawdzenia i usunięcia przez montazystów

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychoo900

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    26

    Domyślnie

    Nie wiem ile waży szyba są to potrójne przeszklenia, Na moje oko to jest nie do wyregulowania ponieważ, po jakiejkolwiek regulacji nie będzie się chciało okno zamykać. Jak są źle ułożone podkładki to rozumiem że odkształciło ten dolny profil. I co w takim przypadku???? Montazysta nic nie regulował zrobił tylko zdjęcia i przyłożył do jednego skrzydła poziomice zobaczył jak bardzo jest odkształcone.

  4. #4

    Domyślnie

    Pozostaje producent skoro montażysta nie zadał sobie trudu sprawdzić co jest powodem

  5. #5

    Domyślnie

    Z drugiej strony montażyście nie płacą za poprawianie produkcji

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robol71

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Wysokie Mazowieckie
    Posty
    10

    Domyślnie

    Z trzeciej strony czego można wymagać od okien jednego z najbardziej renomowanych producentów w Polsce poza ceną.
    Jest to doskonały przykład na to że najdroższe wcale nie oznacza najlepsze.
    Podejrzewam ,że gdyby sytuacja dotyczyła okien innego producenta , to było by dużo "głośniej"
    Wracając do tematu to przypuszczam , że przeszklenie już nie pomoże , profile latem mogły się trwale odkształcić.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychoo900

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    26

    Domyślnie

    Jak Waszym zdaniem powinna przebiegać reklamacja z ich strony?? Ja z niecierpliwością czekam na wymianę skrzydeł okiennych ale czy to tak gładko pójdzie??

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał robol71 Zobacz post
    Wracając do tematu to przypuszczam , że przeszklenie już nie pomoże , profile latem mogły się trwale odkształcić.
    Niestety prawda, poprawa jeśli będzie to minimalna. Taki kształt skrzydła powoduje że odkształcenia są bardzo widoczne, zdarzają się dość często w oknach różnych firm ale przy płaskim skrzydle nie zwraca się na to uwagi.
    A czy wymienią skrzydła? Obstawiam że nie.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    A dosłownie jutro chciałem jechać robić wycenę okien do oknoplastu.
    Czekam z niecierpliwością jak zareagują na reklamacje na pewno wezmę to pod uwagę przy kupnie.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychoo900

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    26

    Domyślnie

    Mam się z nimi kontaktować w poniedziałek, tzn. z pośrednikiem / autoryzowanym punktem, podejrzewam, że z nimi się nie dogadam.... Powiem że te okna były mało narażone na słońce ponieważ większość mam od zachodu i wschodu - długa parterówka i po 2x od północy i południa..... Kupiłem nowe okna z których praktycznie jeszcze nie zacząłem korzystać ponieważ jeszcze się nie wprowadziłem, wziąłem górną półkę wraz z montażem żeby później nie mieć z nimi kłopotów, a tu serwisant z punktu mi mówi, że nikt nie powiedział ani nigdzie nie napisał, że okna mają być PROSTE, - no przecież nie zamawiałem okrągłych!! Także tematu nie odpuszczę, kupiłem okna, zamontowali je wykwalifikowani montażyści, jest problem, to i oczekuję na jego rozwiązanie. Inaczej sprawę nagłośnie wezmę rzecznika i nie odpuszczę. Pozdrawiam serdecznie

  11. #11

    Domyślnie

    Moim zdaniem jest tu problem z samym profile w skrzydle. Latem było ok ponieważ temperatura jest wyższa i tworzywo zachowuje się inaczej niż w zimie. w zimie następuje skurcz tworzywa (ze względu na spadek temperatury) i w tedy powstają takie krzaczki. Po stronie zawiasowej, zawiasy trzymają skrzydło i jest w miare ok , im bliżej słupka tym jest gorzej co widać na zdjęciach.
    Lub tez jest opcja taka ze wzmocnienie wewnętrzne stalowe jest zbyt słabe do tego okna. i efekt jest widoczny na zdjęciach. jeżeli są to duże okna z ciężkimi szybami to także może być przyczyna. Jednkaze żeby to ocenić niezbędne jest rozcięcie okna ponieważ inaczej tego nie stwierdzisz, inna metoda nie inwazyjna nie wchodzi w grę

    Tak czy inaczej, bez wymiany skrzydeł się nie obędzie, lecz jeśli jest to przyczyna pierwsza to na wiosnę powinno wrócić wszytko do normy gdy temperatura wzrośnie.


    Powodzenia

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil2k3 Zobacz post
    A dosłownie jutro chciałem jechać robić wycenę okien do oknoplastu.
    Czekam z niecierpliwością jak zareagują na reklamacje na pewno wezmę to pod uwagę przy kupnie.
    Mam wszystkie okna z tej firmy, model Winergetic Premium i przesuwkę HS. Wszystko w porządku. W HS-ie uszczelki od wewnątrz w narożnikach nie do końca się schodziły, zgłosiłem, przyjechali i wymienili wszystkie listwy z uszczelkami, choć nie wszystkie były do wymiany. Pełen profesjonalizm. Polecam. Okna zakupione w Gnieźnie.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Salon w Gnieźnie ma od lat dobre opinie, także trafiło Ci sie

    A czy fabryka wymieni skrzydła? Nie sądzę.. chyba że zrobi to pokazowo. Forum ma dużą siłę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychoo900

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    26

    Domyślnie

    No zobzczymy, jutro jak dam radę to podjadę do punktu, nie liczę na to że dostanę odpowiedź od producenta, prawdopodobnie jutro będzie próbował pośrenik mnie zbyć, i jeżeli tak będzie załatwię to w stosowny sposób. Panowie w domu w którym obecnie mieszkam wymieniałem okna nie renomowanego producenta, okna mają siedem lat z zewnątrz wyglądają prawie identycznie jak winergetic, są tylko mniej zaokrąglone tam do tej pory nic nie dmucha wszystko paluszkiem się domyka, a w oknoplaście mam milimetrową szczeinę przy sierodkowym słupku (chodzi mi o ten element metalowy ok. 4 cm na środku okna) Musiał bym wam zdjęcie zrobić.... i jak okno jest jedno otwarte np uchylnie a drugie zamknięte to ten środkowy słupek ściąga do jednej strony...... i wtedy przy zamykaniu tam zaczepia..... Szkoda gadać..... to można regulować, ale narazie jeszcze tam nie mieszkam także narazie cały czas są zamknięte, i prawdopodobnie nie będę często ich używał ponieważ będę miał wentylacje mechaniczną. Ale kupiłem okna za które mógł bym mieć inne połowe tańsze u konkurencji i wtedy nie miał bym żadnych pretensji.... Po to kupuję porządne okna żeby w przyszłości nie mieć z nimi problemów, a nie po to żeby po 4 miesiącach od zamontowania wszsytkie się powyginały. Także zobaczymy jak oknoplast ustosunkuje się o sprawy, montaż wykonali sami także do montażu się nie przyczepią. Pozdrawaim

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Montaż wykonał przedstawiciel fabryki (niezależny podmiot). Sprawdź umowę i będziesz wiedział, kto jest pierszym ogniwem. W przypadku innych, znanych mi producentów ten aspekt jest istotny i gdy tylko to mogą zrobić to się odetną i zepchną na montażystę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychoo900

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    26

    Domyślnie

    Byłem wczoraj w punkcie, informacji jako takiej żanej nie uzyskałem miałem dosłać kilka zdjęć, po czym telefonowałem z pytaniem czy zdjęcia doszły i Pan zasugerował że w jego opinii skrzydła zostaną wymienione i postarają się tą sprawę jak najszybciej załatwić. Także czekam jeszcze na 100% potwierdzenie. I wymianę skrzydeł na nowe wolne od wad. Pozdrawiam

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychoo900

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    26

    Domyślnie

    Panowie jak ktoś zainteresowany tematem to dalej czekam... kilka dni temu był jeszcze inny Panz punktu - sprzedawca który chciał sam obejrzeć okna i ustalić które są do wymiany. Po obejrzeniu okien stwierdził tak samo jak ja, że wszsytkie powinny zostać wymienione. Także czekam na jakieś info czy ktoś przyjedzie z krakowa żeby je jeszcze oglądać czy coś tam....... czy poprostu zamawiają nowe i montują.

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cały czas śledzę temat.
    Do mnie jutro mają przyjechać zrobić wymiar i ostateczną wycenę.
    Ogólnie jeśli cena nie podskoczy mocno od wstępnej wyceny pewnie się zdecyduję, ale mam małe obawy bo też winergetic zamawiam.
    Jak będziesz wiedział coś więcej daj znać.

  19. #19

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    Jeżeli Pana sprawa wciąż nie znalazła finału, prosimy o kontakt z nami w wiadomości prywatnej.

    Pozdrawiam,
    Grzegorz Bułat,
    kierownik technologii Oknoplast
    Ostatnio edytowane przez Oknoplast-Kraków ; 24-11-2016 o 14:07 Powód: korekta

  20. #20

    Domyślnie

    Też śledzę temat... krzychoo900 coś już się wyjaśniło?
    Ja już jestem po pomiarach, mam wycenę, ale wstrzymuję się z zamawianiem.... również ten sam model....

    Zastanawiam się teraz na Jezierskim.....

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony