dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ppar

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin - Płonia
    Posty
    117

    Domyślnie Jak często opróżniać szambo?

    Wiem, że pytanie trochę banalne ale pytam z innych powodów. Planuję dosyć duże szambo (12m3/2os.). Powód jest jeden - nie chcę mieć wizyty szambiarki co dwa tygodnie. Doczytałem jednak, że po dłużej niż dwóch tygodniach ścieki zaczynają gnić, wydziela się metan, który oczywiście śmierdzi i robi się problem. Czy to oznacza, że jestem skazany na wizytę szambowozu przynajmniej raz na miesiąc? Do tego systematycznie zdarza mi się wyjeżdżać na miesiąc lub dłużej, musiałbym wtedy profilaktycznie opróżniać szambo. Czy naprawdę wywóz szamba co trzy miesiące jak planowałem jest niemożliwy?

    Wiem, że przed POŚ są osadniki, czyli takie szambo ale z przelewem. Tam nie ma tego problemu? Osad zaleca się wybierać co pół roku albo nawet raz na rok. To nie gnije?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zastosuj dobre bakterie. Kupisz w każdym sklepie ogrodniczym. Zniwelujesz zapach i one przerobią grubsze rzeczy na płynne.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ppar

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin - Płonia
    Posty
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiesiek6308 Zobacz post
    Zastosuj dobre bakterie. Kupisz w każdym sklepie ogrodniczym. Zniwelujesz zapach i one przerobią grubsze rzeczy na płynne.
    I wtedy nie będzie zagniwać?

    Poczytałem trochę o tych preparatach. "Miarka raz na tydzień"... A jak wyjadę na miesiąc? Nie ma takich, że dosypię raz na opróżnienie zbiornika tj raz na trzy miesiące i spokój? Sorry, że zawracam głowę ale dla mnie to problem. Zdecydowałem się na szambo, bo nie chcę mieć zapachów z oczyszczalni tak jak np moi sąsiedzi, którzy zapłacili za POŚ sporo ponad 10 tyś i niestety brzydko pachnie od czasu do czasu.
    Ostatnio edytowane przez ppar ; 11-11-2016 o 19:26

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przy stosowaniu zgodnie ze wskazaniem praktycznie zero zapachu . Nie będzie zagniwać no chyba, że masz beton szamba na wierzchu i w letnie miesiące temperaturka przysmaży na 40 to będzie gromadził się gaz, ale jeżeli przykryte ziemią to spoko.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ppar

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin - Płonia
    Posty
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiesiek6308 Zobacz post
    Przy stosowaniu zgodnie ze wskazaniem praktycznie zero zapachu . Nie będzie zagniwać no chyba, że masz beton szamba na wierzchu i w letnie miesiące temperaturka przysmaży na 40 to będzie gromadził się gaz, ale jeżeli przykryte ziemią to spoko.
    Czyli raz na tydzień?

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Teraz nie używam tych środków mam podłączenie do kanalizacji tak jak i na działce rekreacyjnej. Ale kilka lat wstecz o ile dobrze pamiętam stosowałem chyba raz na miesiąc. Teraz nie wiem jak to jest.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Szambo pow 12m3 wymaga dodatkowego pozwolenia a szambiarki najczęściej maja właśnie 10 m3 pojemności.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    @ppar

    Nic nie śmierdzi przy prawidłowo wykonanej wentylacji szamba. Nic też nie trzeba dosypywać.
    Oczywiście pomijam 10 minut w trakcie opróżniania.
    Bakterie stosuje się w przydomowych oczyszczalniach/szambach ekologicznych.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ppar

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin - Płonia
    Posty
    117

    Domyślnie

    Szambo planowałem do 12 m3 ale jeżeli szambiarki mają 10m3, to chyba rozsądnym będzie zrobić takie właśnie.

    Czyli jeżeli będę miał wentylację szamba wyprowadzoną nad kalenicę, to nie będzie problemu z opróżnianiem raz na trzy miesiące? Uff..., to by rozwiązało problem. Dzięki i pozdrawiam.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppar Zobacz post
    Szambo planowałem do 12 m3 ale jeżeli szambiarki mają 10m3, to chyba rozsądnym będzie zrobić takie właśnie.

    Czyli jeżeli będę miał wentylację szamba wyprowadzoną nad kalenicę, to nie będzie problemu z opróżnianiem raz na trzy miesiące? Uff..., to by rozwiązało problem. Dzięki i pozdrawiam.
    Popytaj szambiarzy w okolicy czym dysponują.
    U siebie mam 2x 6m3 i nie ma problemu z opróżnieniem całości za jednym razem.

  11. #11

    Domyślnie

    Zastanów się jakie szambo u ciebie będzie najlepsze: szambo betonowe czy plastikowe
    no i na pewno nie zapomnij o dobrych bakteriach do szamba.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 06-03-2017 o 16:18 Powód: Link reklamowy, stopka nie zgodna z regulaminem Forum
    Znawca tematu: szamba i oczyszczalnie

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Po co bakterie w szambie bezodpływowym?

    Z bloga.
    Dlaczego szambo ma być opróżniane częściej niż co 2 tygodnie?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Po co bakterie w szambie bezodpływowym?

    Z bloga.
    Dlaczego szambo ma być opróżniane częściej niż co 2 tygodnie?
    Nie mogę dać tu linka do wpisu na moim blogu dlaczego warto stosować bakterie do szamba bez odpływowego więc pokrótce napiszę tutaaj:

    Najskuteczniejsze bakterie do szamba stosuje się po to, żeby:
    • neutralizować przykre zapachy
    • uniknąć tworzenia się kożuchów, osadów i mułu
    • ułatwić całkowite opróżnianie szamba


    Jak będą jakieś pytania to z chęcią na nie odpowiem
    Znawca tematu: szamba i oczyszczalnie

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    kiedyś miałem z sąsiadem "gównianą koalicję" Sąsiad miał małe szambo (5m3) i szambelan nie za bardzo miał ochotę kasować go tylko za te 5 metrów. Więc wymyslilismy że najpierw jedzie do niego a potem dobiera u mnie ile wlezie do szambiarki. Zwykle u mnie zostawało 1-2m3. Efekt był taki że po 2 miesiącach na podwórku śmierdziało nieprzytomnie. Jak wybieramy do zera (raz na 4 tygodnie) to problemu nie ma. Nie polecam szamba większego niz szambiarka.

    A ! Żadne bakterie nie pomagały.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    kiedyś miałem z sąsiadem "gównianą koalicję" Sąsiad miał małe szambo (5m3) i szambelan nie za bardzo miał ochotę kasować go tylko za te 5 metrów. Więc wymyslilismy że najpierw jedzie do niego a potem dobiera u mnie ile wlezie do szambiarki. Zwykle u mnie zostawało 1-2m3. Efekt był taki że po 2 miesiącach na podwórku śmierdziało nieprzytomnie. Jak wybieramy do zera (raz na 4 tygodnie) to problemu nie ma. Nie polecam szamba większego niz szambiarka.

    A ! Żadne bakterie nie pomagały.
    Tak z ciekawości jakie bakterie stosowałeś?
    Znawca tematu: szamba i oczyszczalnie

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Artur_K biega jak ze sr... po tematach z szambem bo ma do sprzedania jakieś bakterie... weźcie coś kupcie bo on odkopie wszystkie topiki z tym tematem...
    WARTO? WARTO!

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał q-bis Zobacz post
    Artur_K biega jak ze sr... po tematach z szambem bo ma do sprzedania jakieś bakterie... weźcie coś kupcie bo on odkopie wszystkie topiki z tym tematem...
    q-bis widzę że cię d@pa boli najbardziej. Typowy polaczek hejter.

    Zacząłem pisać bloga w tych tematach i staram się ludziom pomóc jeżeli mają problem z szambem.
    Jakbym coś sprzedawał to miałbym dla ciebie maść na ból d....
    Znawca tematu: szamba i oczyszczalnie

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur_K Zobacz post
    Nie mogę dać tu linka do wpisu na moim blogu dlaczego warto stosować bakterie do szamba bez odpływowego więc pokrótce napiszę tutaaj:

    Najskuteczniejsze bakterie do szamba stosuje się po to, żeby:
    • neutralizować przykre zapachy
    • uniknąć tworzenia się kożuchów, osadów i mułu
    • ułatwić całkowite opróżnianie szamba


    Jak będą jakieś pytania to z chęcią na nie odpowiem
    Przy prawidłowo wybudowanej wentylacji szamba nie ma prawa cokolwiek śmierdzieć. Pomijam opróżnianie.
    Osady, muły i kożuchy są wybierane razem z nieczystościami ciekłymi.
    Używanie bakterii powiększa tylko i tak nie małe koszty.
    Mam szambo 2 x 6 m3 użytkowane bez bakterii od 17 lat, opróżniane raz na 4-5 tygodni. Nic nie śmierdzi, nic się nie odkłada.
    Płacę za beczkę, nie za m3.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Przy prawidłowo wybudowanej wentylacji szamba nie ma prawa cokolwiek śmierdzieć. Pomijam opróżnianie.
    Osady, muły i kożuchy są wybierane razem z nieczystościami ciekłymi.
    Używanie bakterii powiększa tylko i tak nie małe koszty.
    Mam szambo 2 x 6 m3 użytkowane bez bakterii od 17 lat, opróżniane raz na 4-5 tygodni. Nic nie śmierdzi, nic się nie odkłada.
    Płacę za beczkę, nie za m3.
    No to masz bardzo dobrze wykonaną instalację odpowietrzającą - jednak często zdarza się że odpowietrzenia brak albo wykonane jest fatalnie i wtedy śmierdzi.

    Co do osadów i kożuchów wszystko jest ok dopóki nie stwardnieją - świetnie to pokazali w tej bajce:
    Znawca tematu: szamba i oczyszczalnie

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur_K Zobacz post
    q-bis widzę że cię d@pa boli najbardziej. Typowy polaczek hejter.

    Zacząłem pisać bloga w tych tematach i staram się ludziom pomóc jeżeli mają problem z szambem.
    Jakbym coś sprzedawał to miałbym dla ciebie maść na ból d....
    Jak na razie, starasz się pomóc przede wszystkim sobie. Wyciągasz stare tematy, nabijasz sobie posty, a innych obrażasz.

    Znawca tematu!

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony