dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Jak na razie, starasz się pomóc przede wszystkim sobie. Wyciągasz stare tematy, nabijasz sobie posty, a innych obrażasz.

    Znawca tematu!
    tak, płacą mi za każdy napisany post

    i żebyś wiedział że o szambach i oczyszczalniach wiem bardzo dużo.

    pozdrawiam Cię ciepło
    Znawca tematu: szamba i oczyszczalnie

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur_K Zobacz post
    tak, płacą mi za każdy napisany post

    i żebyś wiedział że o szambach i oczyszczalniach wiem bardzo dużo.

    pozdrawiam Cię ciepło
    Się nie irytuj - źle zacząłeś, co nawet nasza Moderacja zauważyła. Może i wiedzę masz, ale od pierwszych postów agresywnie wciskasz wszystkim środki do szamb/oczyszczalni, praktycznie o niczym innym nie piszesz (wygląda jakby to była cała Twoja wiedza), więc na forum, gdzie dziennie przewija się kilkanaście (?) spamerów z jakimś "cudem" każdy ma już tego dość.
    Dodatkowo rozpocząłeś swoją bytność tutaj od odpowiedzi na mocno archiwalne posty z przed lat - więc ochłoń i sam pomyśl, jak to odbierać? Myślisz, że ktoś od 2003r czeka na odpowiedź, co wsypać do szamba itp?
    Chcesz doradzać - się chwali, ale załóż swój wątek (np wzorem filtrów do wody, kominków itp) typu "Doradzę w temacie...." i tam rozwiewaj wszelkie wątpliwości - z pewnością zainteresowanych będzie sporo. Inaczej -jest jak jest, poszedłeś złą drogą.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 07-03-2017 o 20:27
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Artur_K
    No, jeśli tak cię wzięło na pomaganie, taki masz cel i dlatego dajesz wpisy w mnóstwie wątków o szambie, ściekach, itp to chapeau bas...
    Jednak nie przekonuje mnie to do końca.... Daj linkę do tego bloga. Poczytam i inni pewnie też.
    Zgadzam się z przemo1 - pomagać można w bardziej sensowny sposób....
    WARTO? WARTO!

  4. #24

    Domyślnie

    Odświeżę temat, to w końcu należy opróżniać co ok. 2 tygodnie, czy po wypełnieniu szamba? Pozdrawiam.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacogi Zobacz post
    Odświeżę temat, to w końcu należy opróżniać co ok. 2 tygodnie, czy po wypełnieniu szamba? Pozdrawiam.
    A jaki sens jest opróżniać połowę szamba? Nie wiem jak jest u ciebie ale jak przyjeżdża szambiarka to czy mam pół czy pełne płace jednakową stawkę. Więc opróżniać gdy jest pełne.

  6. #26

    Domyślnie

    To oczywiste....ale czytam w necie o zaleceniach specjalistów, że co 2 tygodnie... Przy okazji czy można połączyć szambo betonowe z plastikowym w celu zwiększenia pojemności?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacogi Zobacz post
    To oczywiste....ale czytam w necie o zaleceniach specjalistów, że co 2 tygodnie... Przy okazji czy można połączyć szambo betonowe z plastikowym w celu zwiększenia pojemności?
    Nie czytaj za dużo Tak jak już było wcześniej napisane, nie stosuje sie większego szamba jak 10 m3 bo takie maja pojemności najwięcej szambiarki, prawidłowe odpowietrzenie pionu kanalizacyjnego i nie trzeba opróżniać co dwa tygodnie, no chyba że zapełnisz szambo w tym okresie.
    Po co chcesz łączyć szamba? Jeżeli już masz taki zamiar to kup betonowe, są o wiele tańsze niż plastykowe, ale tak można je łączyć.

  8. #28

    Domyślnie

    Chcę dodać 2 m3 bo teraz mam 5 i boję się, że będę musiał właśnie bardzo często zlecać wywóz. Plastikowe bo moje betonowe nie jest szczelne i woda się dostaje do środka...

  9. #29

    Domyślnie

    Za plastikowe o poj 2 m3 kupisz co najmniej dwa razy większe betonowe. Porównaj sobie ceny ile co kosztuje, ale założę sie że betonowe wyjdzie taniej.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Nie czytaj za dużo Tak jak już było wcześniej napisane, nie stosuje sie większego szamba jak 10 m3 bo takie maja pojemności najwięcej szambiarki, prawidłowe odpowietrzenie pionu kanalizacyjnego i nie trzeba opróżniać co dwa tygodnie, no chyba że zapełnisz szambo w tym okresie.
    Szamba 10m3 są najpopularniejsze, bo powyżej są skomplikowane procedury. Szambiarki 12 czy 15m3 nie są czymś niezwykłym.

    Tak czy inaczej 10m3 to optimum - ja wywożę co 6-7 tygodni pełne. Ale szambelan mówi, że nie ma problemu i ma klientów, których łączy i płacą od m3

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacogi Zobacz post
    Chcę dodać 2 m3 bo teraz mam 5 i boję się, że będę musiał właśnie bardzo często zlecać wywóz.
    Upewnij się, że przejdzie w starostwie. Budowę szamba trzeba zgłosić a AFAIK nie zawsze zgadzają się na montaż kilku szamb na jednej działce.
    Montuj największe, jakie się zmieści i na jakie dostaniesz pozwolenie - jak nie będziesz chciał, to nie będziesz napełniał na full, ale zawsze będziesz miał taką możliwość a różnica w koszcie będzie niewielka, bo kosz transportu i montażu ten sam (albo pomijalna różnica).

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Szamba 10m3 są najpopularniejsze, bo powyżej są skomplikowane procedury. Szambiarki 12 czy 15m3 nie są czymś niezwykłym.

    Tak czy inaczej 10m3 to optimum - ja wywożę co 6-7 tygodni pełne. Ale szambelan mówi, że nie ma problemu i ma klientów, których łączy i płacą od m3
    Co do pojemności szambiarek to ok, są większe ale najbardziej popularne są takie do 10 m3.
    Natomiast szamba tak jak piszesz do 10 m3 można dostać jako jeden zbiornik, powyżej już trzeba łączyć lub zamawiać na specjalne zamówienie.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Upewnij się, że przejdzie w starostwie. Budowę szamba trzeba zgłosić a AFAIK nie zawsze zgadzają się na montaż kilku szamb na jednej działce.
    Montuj największe, jakie się zmieści i na jakie dostaniesz pozwolenie - jak nie będziesz chciał, to nie będziesz napełniał na full, ale zawsze będziesz miał taką możliwość a różnica w koszcie będzie niewielka, bo kosz transportu i montażu ten sam (albo pomijalna różnica).
    Piszesz o procedurze gdy dom jest w budowie a tu autor pytania ma już szambo i je używa czyli zapewne ma już dom po odbiorze. W takim przypadku można bez żadnego zgłoszenia dołożyć kolejne. Zresztą jak dla mnie szambo 5 m3 jest ciut za małe.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Natomiast szamba tak jak piszesz do 10 m3 można dostać jako jeden zbiornik, powyżej już trzeba łączyć lub zamawiać na specjalne zamówienie.
    Pierwszy z wielu wyników z google

    Nie ma z tym problemu. Problemem jest Prawo Budowlane, w którym stoi:
    Art. 29. 1. Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę, natomiast wymaga zgłoszenia, o którym mowa w art. 30, budowa:
    [...]
    6) zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe o pojemności do 10 m3;


    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Piszesz o procedurze gdy dom jest w budowie a tu autor pytania ma już szambo i je używa czyli zapewne ma już dom po odbiorze. W takim przypadku można bez żadnego zgłoszenia dołożyć kolejne. Zresztą jak dla mnie szambo 5 m3 jest ciut za małe.
    Drugi dom też może sobie postawić?
    Pozwolenie miał na to, co w projekcie (w tym PZT). Wszystko, co inne albo nowe - nowa procedura.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 14-11-2020 o 19:50

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Drugi dom też może sobie postawić?
    Pozwolenie miał na to, co w projekcie (w tym PZT). Wszystko, co inne albo nowe - nowa procedura.
    Nie porównuj budowy domy do szamba. Sąsiad gdy budował dom miał pozwolenie na 10 m3 szamba a wstawił 3 m3 bo stwierdził że mu wystarczy, a w zasadzie chodziło o kasę że 10 m3 za drogo i co? po dwóch latach dokupił 5 m3 i wstawił bez żadnego zgłaszania. Podejrzewam że u niego jest podobna sytuacja, bo jak pisałem 5 m3 to trochę za małe.
    Nawet jakby to zrobił po cichu to chyba że uczynny sąsiad go podkabluje, nikt nie będzie się czepiał.

  16. #36

    Domyślnie

    w pozwoleniu na budowę mam 10m3...czyli mogę te 2m3 dołożyć ?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacogi Zobacz post
    w pozwoleniu na budowę mam 10m3...czyli mogę te 2m3 dołożyć ?
    Tak zrobił mój sąsiad, jak już wcześniej o tym pisałem.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Każdy ma licznik wody wyskalowany w metrach sześciennych. Pojemność szamba to a x b x c (wymiary w metrach) , więc znając średnie żużycie wody na dobę/tydzień/miesiąc podacie dwie wartości wnuczkowi i wam wyliczy na kiedy trzeba zamówić szambelana. Dzieciaki są bardzo sprytne.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Każdy ma licznik wody wyskalowany w metrach sześciennych. Pojemność szamba to a x b x c (wymiary w metrach) , więc znając średnie żużycie wody na dobę/tydzień/miesiąc podacie dwie wartości wnuczkowi i wam wyliczy na kiedy trzeba zamówić szambelana. Dzieciaki są bardzo sprytne.
    A kto nie podlewa przydomowego ogródka? I kto przy szambie zakłada osobny licznik do wody wylanej w ogródku?

    Nieliczni montują zmiękczacz przez który przechodzi 100% wody na dom (reszta trochę przepuszcza bypasem, bo nie zmiękcza do zera, albo w ogóle nie montuje zmiękczacza). I ci nieliczni mogą bazować na wskazaniach zmiękczacza, jeżeli ten mierzy ilość wody, którą zmiękczył.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Powiem tylko że odżelaziacz znacząco zwiększa zużycie jak regeneruje złoże więc przy szambie to zło konieczne, powiem z własnego doświadczenia że należy spisywać licznik co miesiąc a nie co pół roku albo rok. Dlaczego? Ano dlatego, że można monitorować zużycie, zużywałem na 2 osoby ok 6m3 /miesiac i wydawało się że OK ale potem pomimo oszczędzania zużycie wzrosło do 8,5m2 po wyczyszczeniu i spłuczek w kibelkach zużycie wynosi ok 4,5m3 . Wolę nie myśleć ile ton wody poszło w kanał bezproduktywnie.

    Dlatego w Warszawie od nowego roku opłata śmieciowa będzie liczona własnie od cieknących kibelków z 65 zł od lokalu będzie uzależniona od zużycia wody jak liczą ok 160 średnio przy 4 osobach.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony