dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 47
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 923
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie Mój jest ten kawałek podłogi - czyli spełniamy marzenia

    Witam wszystkich.
    Długo zastanawiałem się czy już czas na założenie dziennika (choć na razie chyba to jeszcze złe określenie ) ale dziś zajrzałem w swój profil.

    Zarejestrowany 05-11-2012
    ...
    Mój dom: kiedyś zbuduję

    Ponad 6 lat temu zacząłem marzyć o własnym domu, 5 lat temu zarejestrowałem się na forum i zacząłem chłonąć wiedzę. Z racji takiej, że od zawsze ojciec uczył mnie, że po to mam dwie zdrowe ręce żeby nimi pracować, a nawet jak mnie już stać będzie na usługi innych to żeby mi kitu nikt nie wcisnął, w sposób szczególny przypadły mi do gustu dzienniki wszystkich samorobów.

    I tak mijały lata, plany o domu się rozwijały, najpierw zrealizowany został ten o jego pierwszych mieszkańcach (ożeniłem się), następnie od teściów otrzymaliśmy działkę i tak do pierwszej rocznicy ślubu. Zaczęliśmy przekuwać marzenia w realizacje. Rozeznanie na temat zdolności kredytowych, podliczenie oszczędności - damy radę! Określenie czego potrzebujemy w domu i optymalizacja tego.

    Projekt
    W pierwszej kolejności szybkie wprowadzenie. Nasza działka jest dość wąska - 17,5m szerokości. Zgodnie z planem zabudowy musimy dokleić się do budynku sąsiedniego. Znaleźliśmy dwa projekty które nam się strasznie spodobały niestety nie do końca nadawały się do naszych warunków i wymagały kilku zmian i adaptacji. Po wizytach u kilku projektantów i podpowiedzi kilku osób zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny co okazało się nie tylko bardzo wygodne (mamy narysowane tak jak nam się podoba - no już prawie ) ale i ekonomicznie korzystniejsze.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161108_0002.jpg
Wyświetleń:	560
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	373102

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161108_0005.jpg
Wyświetleń:	340
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	373103

    Ostatnia zmiana jaką wykonamy to zmniejszenie łazienki na poddaszu (uważamy że to z duża powierzchnia (raz że koszty wykończenia będą wysokie dwa nie podobają nam się duże przestrzenie w łazienkach). Uzyskane miejsce przeznaczymy na garderobę z dostępem z jednej z sypialni(patrz zdjęcie niżej).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161108_0005v2.jpg
Wyświetleń:	311
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	373104

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podadaszeNaszWariant.jpg
Wyświetleń:	476
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	373105

    Przerywana linia po długości dachu z dopiskiem 2.20 to linia w której skos powinien mieć taki wymiar. Wydaję mi się, że wykorzystamy to miejsce lepiej dzięki temu.

    Do sąsiada doklejamy się garażem, przestrzeń nad nim to coś ala strych z możliwością późniejszej adaptacji - możliwość wejścia ze spocznika schodów.

    Technologie
    - fundament - po badaniu gruntu (świder średnicy 200 i odwierty w kilku miejscach pod przyszłym domem) i z wiedzy sąsiada (skończył budowę rok temu) wynika, że mamy ok 20 cm gliny (nawieziona) i 80 cm czarnoziemu. Później zaczyna się podłoże piaskowo - gliniaste. Plan jest taki żeby wybrać to wszystko na ten minimum metr w dół, glinę zutylizować a czarnoziem wykorzystać do podniesienia działki( co i tak muszę zrobić). Na tym poziomie po wytyczeniu przez geodetę, wykonać wykopy pod ławy i wylać je w glebie. Do poziomu zero pociągnąć bloczkiem betonowym.

    - poziom "0" - Podsypka oczywiście zagęszczona odpowiednio, chudziak, folia, styropian 15 cm (nie wiem czy nie dać więcej bo planuję podłogówkę na parterze), folia rury i posadzka. (no dobra pojechałem dalej niż stan zero ale chodziło o zobrazowanie mojego pomysłu).

    - ściany - bk Solbet 24 cm, klasa 500 (bardzo mocno rozważam P+W ale jeszcze dokonuje przeliczeń jak z kosztami tego) na cienką spoinę

    - strop - teriva (tu kalkuluję co cenniejsze czas czy kasa i ile to wyjdzie za kształtki wieńcowe).

    - dach - to chciałbym zlecić kompleksowo firmie, głównie ze względu na czas. Dach dwu spadowy, lukarna, okno dachowe, pełne deskowanie, blacho-dachówka.

    - komin - systemowy

    - ogrzewanie - kocioł dwukomorowy (głównie ekogroszek ale czasem i drewno), na parterze ogrzewanie podłogowe po całości, na górze zastanawiamy się nad grzejnikami. Doradza nam to projektant (grzejniki pod oknem) i żona jest bardziej za tym rozwiązaniem.

    - woda - własne ujęcie

    - ocieplenie - 15 cm grafitu na ściany, 15 cm pod podłogę na gruncie, projektant uważa że na podłogę na poddaszu nie ma potrzeby?, 25 wełny w skosy

    Temat ten zakładam jak na razie bardziej w celu posiadania swojego miejsca na zadawanie pytań na nurtujące mnie pytania niż zdawania relacji bo z budową ruszamy jak tylko sprzęt będzie mógł wjechać na działkę wiosną.

    Jak myślicie ile potrzebuje kasy na stan deweloperski. Sam mam zamiar zrobić wszystko poza wylewką i dachem (myślałem też o tynkach ale jak czytam o kosztach pokrycia wszystkiego KG to zacząłem się skłaniać ku tej oszczędności). Czy realne jest SSO(ściany plus dach odeskowany z papą - no możne i blacha bez podbitki) przed zimą przyszłego roku zakładając rozpoczęcie robót najpóźniej w maju?
    Ostatnio edytowane przez ufbufkruf ; 08-07-2017 o 18:16

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cześć,
    witam kolejnego samoroba - tym bardziej że blisko mnie

    ja Ci podpowiem co do tego styro na podłogę poddasza - fakt ocieplenie chyba zbędne, ale coś od akustyki by się przydało.
    Wyrobić się do końca roku - wszystko się da realne przede wszystkim dlatego, że i jesień zazwyczaj długa jest.
    Z doświadczenia (krótkiego co prawda) wiem, że więcej satysfakcji i lżej nawet jest budować niż planować i liczyć wszystko 100 razy, te decyzje co będzie najlepsze (kasa, czas, siły) są naprawdę ciężkie czasami.

    Powodzenia i wytrwałości

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufbufkruf Zobacz post


    Jak myślicie ile potrzebuje kasy na stan deweloperski. Sam mam zamiar zrobić wszystko poza wylewką i dachem (myślałem też o tynkach ale jak czytam o kosztach pokrycia wszystkiego KG to zacząłem się skłaniać ku tej oszczędności).
    Sam wszystko ... hmmm ambitnie bardzo ... ten entuzjazm na początku drogi ... pracujesz ... masz rodzinę ... pytam z ciekawości ... bo robienie wszystkiego pochłania bardzo dużo czasu a jak nie ma się wiedzy i praktyki to jeszcze więcej czasu.

    A stan deweloperski kosztuje 2500 - 3000 zł/m2, stan zamknięty ok 600 - 800 zł/m2 zależnie od technologii, wiadomo...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Sam wszystko ... hmmm ambitnie bardzo ... ten entuzjazm na początku drogi ... pracujesz ... masz rodzinę ... pytam z ciekawości ... bo robienie wszystkiego pochłania bardzo dużo czasu a jak nie ma się wiedzy i praktyki to jeszcze więcej czasu.
    Mam stabilną prace raczej na jedną zmianę (tydzień w miesiącu wypada inaczej). Mam żonę, dzieci jeszcze brak. Nie będę sam, rodzina pomoże .
    Elektrykę już robiłem ( w razie problemów żony dziadek i mój teść to elektrycy co prawda już nie czynni zawodowo), hydraulikę też choć na małą skalę. Mój tato kilka lat pracował jako zbrojarz. Będąc młodszym kilka sezonów wakacyjnych spędziłem na budowie - niby to żadne doświadczenie ale nie tylko pustaki się nosiło. Dorabiałem przy wykończeniówce kilka lat (czasem z kimś czasem sam robiąc) więc tego etapu się nie boje.

    Wiem że pochłonie to masę mojego czasu ale nie boje się tego jak na razie. Urlop z tego roku został urlop z przyszłego będzie, weekendy i po pracy od 16 można robić. Mieszkam aktualnie 300m od terenu budowy

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia samorobowego, musisz koncentrować się na małych celach i je realizować, nie ma sensu pytać o ocieplenia czy płyty czy dach, kiedy przed tobą fundament, małymi krokami do celu. Nie zakładaj, ze dachu nie zrobisz, czy wylewki, może tak się napędzisz, że nic i nikt cie nie powstrzyma. Nie możesz tego teraz wiedzieć. Chętnie poobserwuje Twój dziennik.

    Pozdrowienia od Rycha a zupa najlepiej smakuje późnym wieczorem po powrocie z budowy
    Ostatnio edytowane przez RysiekWLKP ; 16-11-2016 o 11:14
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jak się nie obijasz na budowie to późnym wieczorem już się nawet jeść nie chce.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Pytam o styropian w podłodze parteru i poddasza bo jutro mam spotkanie z projektantem (już pewnie ostatnie zmiany i zaczyna rysować projekt). Chciałbym żeby od razy w projekcie uwzględnił grubość styropianu, żebym później nie zdziwił się że jak dodam styro to mi pomieszczenie 2,3 wychodzi.
    Z wylewkami takie wnioski wyciągnąłem czytając dzienniki innych samorobów. Spora ich część żałowała że robiła ten etap samemu. Ale nie mogę się nie zgodzić życie może jeszcze wiele zmienić, jak zawsze

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Kolego wszystko wyjdzie w praktyce jak zaczniesz murować ściany, chudy możesz też wylać przed stropem, jak już pociągniesz mury, zauważ, ze na niektórych budowach tak robią, spokojnie pompa sięgnie, jak masz dojazd i płotu brak,
    co do wylewek to fundament i strop grucha, ale mniejsze wylania typu taras czy schody

    małymi krokami do dużego efektu

    PS. co do systemowych kominów rozważ dodanie dodatkowej komory do gazu, niewielki dodatek ceny, a daje pewną alternatywę do pieca, my to zrobiliśmy, chodź w projekcie mamy tylko ekogroszek, tylko jak będziesz fundament robił, zobacz wymiar pustaka kominowego systemowego, aby ci ewentualnie się zmieścił na wymiar (poszerzyć można o kilka łopat i bloczków), taka idea do rozważenia

    Wszystko wyjdzie na etapie wykonania i własnego dłubania

    Pozdrówko
    Ostatnio edytowane przez RysiekWLKP ; 16-11-2016 o 15:04
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Miałem taki zamiar bo w projekcie drogi, którą kiedyś tam mają robić jest gaz pociągnięty. Wiem, że jeszcze sporo ulegnie zmianie podczas budowy. Chce jednak jak najwięcej mieć już na etapie projektowania ułożone i ogarnięte.

  10. #10

    Domyślnie

    Nie bój się budować samemu. Nie musisz na nikogo czekać z rozpoczęciem budowy. Jak Ci będzie słabo szło to zawołać fachowca zawsze można.
    Rozważ murowanie na pianę tytan. Ja jestem zadowolony.
    Rozważ zmianę sposobu ogrzewania. Zaoszczędzisz na koszcie komina etc. Paliwa stałe są passe wiele razy poruszane na forum.
    Rozważ odpuszczenie grzejnikow. Ja nie widzę ich zalet.
    Rozważ większą ilość styro na podłodze przy podłogówce. To nie będzie duża różnica w koszcie.

    Widzę, że też używałes sweethome3d

    Pozdrawiam i trzymam kciuki za pogodę
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Czas leci a nasze plany powoli się rozwijają. W roku ubiegłym udało nam się dokończyć projekt i złożyć wszystkie niezbędne dokumenty na wydziału budownictwa w naszym Urzędzie. Jak się później okazało jednak nie wszystkie. Na szczęście udało nam się uporać z brakami w odpowiednim czasie i nadal będą dotyczyć nasz warunki techniczne z 2016 roku .
    Oto rzuty naszego przyszłego domku:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170109_0003.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	378118 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170109_0002.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	378119 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170109_0001.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	378120

    Co można robić przez zimę? Można zrobić giętarkę do strzemion i zacząć je wyginać w wolnej chwili. Poniżej małe zdjęcie poglądowe takiej giętarki produkcji własnej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1063.jpg
Wyświetleń:	488
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	378125
    W ramach rozgrzewki 100 strzemion zrobione, idzie dość szybko.
    A niedziele spędziliśmy z rodziną w lesie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1046.jpg
Wyświetleń:	429
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	378127
    Przyjemny spacerek przy -12. Jak tylko warunki i urzędy pozwolą to zaczynamy ścinać. Wstępne szacunki mówią o początku lutego.

    A tymczasem staram się przemyśleć jakie przepusty pod fundamentem będą potrzebne.. Do tej pory pomyślałem o:
    1. Kanalizacja (jest tak zaprojektowana, że tymczasem idzie do szamba ale tą samą rurą będę mógł podłączyć do miejskiej sieci jak się pojawi)
    2. Przepust na wodę ze studni /
    3. Przydało by się też od drugiej strony mieć coś ewentualnie na wodę miejską?
    4. Przepust na zasilenie domu
    5. Wyjście prądu na ogród (studnia, oświetlenie, zasilanie budynku gospodarczego i altany w przyszłości).
    6. Wyjście prądu przed dom
    7. ...
    Zastanawiam się czy GWC przy wentylacji grawitacyjnej ma sens.
    Ostatnio edytowane przez ufbufkruf ; 09-01-2017 o 22:17

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    GWC - ja robię. Zawsze ogrzewasz powietrze od + 4 czy ile tam z gwc sie wyciągnie a nie od minus. No i latem jest klima.
    Poza tym przy obecnych technologiach i szczelności budynku i tak należy zapewnić dolot powietrza. A energooszczędne lub pasywne okna jakoś nie chodza w parze z nawiewnikami.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Witaj. Dzięki za szybką odpowiedz. W jakim miejscu/miejscach będziesz prowadzał powietrze do domu?

  14. #14

    Domyślnie

    Ja u siebie wyprowadziłem z pomieszczenia gospodarczego kilka przepstów we wszystkie strony z rury AROT50. Dzięki nim mogę wprowadzić kabel z prądem, wyprowadzić PEXa z wodą czy kabel el do sterowania bramą/domofonem, oświetleniem do ogrodu, przyszłego garażu etc.
    Jak planujesz kominek to też zaplanuj dolot z zewnątrz. Tak jak wspominasz warto też rozważyć dolot powietrza (rurowy GWC) do domu przy WG czy do reku przy WM.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Do kominka do jasne, ale czy gdzieś jeszcze? Może do kotłowni wprowadzić?

  16. #16

    Domyślnie

    Przede wszystkim to roważ jeszcze raz sens WG. Pomyśl ile zauszczedzisz na braku kominów lub odchudzeniu ich z kanałów wentylacyjnych. Czy te oszczędność plus to co zyskasz na mniejszym zapotrzebowaniu na ogrzewanie nie zwórci Ci kosztów zainwestowania w WM z rekuperacją. To nie musi byc drogie i możesz kupić reku, a kanały i resztę zrobić samemu, albo i reku zrobić sammeu jak lubisz majsterkować.

    Poczytaj dzienniki innych budujących i znajdziesz odpowiedz na wiele nurtujących Cię na początku pytań. Zobacz jak robili inni i pytaj ich czemu dokonywali takich wyborów i czy patrząc z perspektywy czasu uważają, że dobrze zrobili.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    W dniu dzisiejszym na naszym przyszłym placu boju pojawiała się pierwsza ekipa Kilka stron w internecie twierdziło, że ima to idealny moment na wiercenie studni. Zaprosiliśmy więc Panów, którzy specjalizują się w takiej pracy. Ekipa konkretna i słowna. Powiedzieli że zaczną o 8 i pojawili się o 7.30. Przygotowanie i jak powiedzieli tak zrobili

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1119.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	379587

    Do 12 studnia była zrobiona i zaczeła dawać wodę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1122.jpg
Wyświetleń:	345
Rozmiar:	101,5 KB
ID:	379588
    Po 30 minutach płukania wyglądała już dużo lepiej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1124.jpg
Wyświetleń:	337
Rozmiar:	101,7 KB
ID:	379589
    Teraz pozostał wybór pompy głębinowej. Ktoś ma doświadczenie w tej dziedzinie? Coś poleca?
    Ostatnio edytowane przez ufbufkruf ; 24-01-2017 o 23:49

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    23 stycznia dostaliśmy PNB Nawet pierwszy tymczasowy budynek zacząłem z Ojcem po pracy wznosić ale o tym szerzej jutro bo dziś cały dzień w lesie zrobił swoje.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufbufkruf Zobacz post
    Witaj. Dzięki za szybką odpowiedz. W jakim miejscu/miejscach będziesz prowadzał powietrze do domu?
    A o to Ci chodziło.
    Więc tak - nawiewy mam w pokojach na poddaszu i salonie oraz garażu i kotłowni.

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Trochę opowieści zimową porą.
    Według informacji od ludzi lasu drzewo najlepiej ścinać w porze gdy nie ma soków - zimą. Dlatego też wybraliśmy się w ubiegłym tygodniu do lasu pozyskać drzewo na nasz przyszły dach, a co tam będę pisał skoro obraz mówi więcej...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1168.jpg
Wyświetleń:	330
Rozmiar:	101,0 KB
ID:	381062
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1188.jpg
Wyświetleń:	289
Rozmiar:	102,8 KB
ID:	381063
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1190.jpg
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	101,9 KB
ID:	381064
    Przy okazji zwoziliśmy też troche materiału na stemple i słupki ogrodzenia tymczasowego.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1200.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	381065

Strona 1 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony