dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 47
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 923
  1. #861

  2. #862
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    To najlepsza nagroda za te dwa i pół roku harówy. Co prawda jeszcze sporo jej przede mną ale to już luzik.

  3. #863

    Domyślnie

    WOW, świetnie!
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  4. #864
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Nie siadłem na laurach ale jakoś wolniej to wszytko idzie. Wczoraj miałem trochę zajęć odbiegających od około wykończeniowych ale coś i w tym temacie się zadziało. Ponieważ mamy już podpisaną umowę z dostawcą TV trzeba było zakupić antenę. Talerz jest, żona kupiła nowy konwerter wieć trzeba się wziąć za to. Ale zaraz drabina jest za krótka! Coś się wymyśliło.



    Niestety po kilkunastu minutach kręcenia anteną na tej drabinie nie udało nam się uzyskać sygnału. Postanowiłem oddać to zajęcie w ręce fachowca.

    Gdy byłem w pracy dojechała paczka z nowymi sterownikami do ledów w kuchni więc po powrocie do domu zabrałem się za ich lutowanie. Tym razem wszytko działa tak jak być powinno. Niestety przez wrodzoną niezdarność podczas lutowania drugiego z nich uszkodziłem go i muszę zamówić nowy
    W miedzy czasie przyjechał technik omówić możliwości podłączenia do internetu. Kilka kwestii do przemyślenia pozostało. Niedługo po nim pojawił się specjalista od kalibracji anten. Po chwili manipulacji anteną stwierdził, że wadliwy może być konwerter (kupiony dzień wcześniej ). Po jego wymianie ustawienie anteny zajęło chwilę. Żeby było widać że coś jednak dziś zrobiłem z pomocą szwagierki powiesiliśmy karnisz w sypialni.


  5. #865
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Nie wiem czy jest się czym chwalić ale jak dziennik to dziennik

    Zamontowałem dwie pierwsze listwy progowe. W łazience na parterze i w pralni.



    Uporządkowałem okablowanie pod przyszły projektor



    Wkleiłem też specjalną folię w oknie pralni.



    Do tego trochę pierdół które trzeba było poprawić, porządków i innych.
    Niestety okazało się, że nasze ramie od anteny jest trochę za krótkie i lekko haczymy podbitkę przez co kanały na polaryzacji poziomej potrafią się przycinać

  6. #866

    Domyślnie

    Obróć uchwyt do góry nogami

  7. #867

    Domyślnie

    Doskonała robota.
    Ja walczyłem pół roku z sygnałem do tv. Wymieniłem talerz na większy ale też nie było to okazało się że nowy dekoder zakłócał
    Marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia

    Dziennik budowy

  8. #868
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Obróć uchwyt do góry nogami
    Chętnie bym spróbował ale jego mocowanie znajduję się pod styropianem.

  9. #869
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Dzisiejsze popołudnie zleciało mi na porządkowaniu garażu. Pora oddać choć część narzędzi teściowi Jakiś czas poświęciłem też na regulacji drzwi wejściowych oraz tych w domu.

  10. #870
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Witam. Trochę wstyd pisać o tej ilości rzeczy, które zrobiłem. W sporej części blokuje mnie oczekiwanie na materiał. Ale co dziś zrobiłem?

    Rano zabrałem się za malowanie tarasu. Niestety pogoda zmusiła mnie do pozostawienia opaski na inny termin.



    Po pracy przykręciłem dwie listwy na świetlicy. Ostatniej nie robiłem ponieważ chce najpierw zrobić listwy "progowe" przy schodach.

    Ostatnio edytowane przez ufbufkruf ; 20-06-2019 o 01:06

  11. #871
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    W końcu dojechały listwy. Przed ich montażem konieczne było poprawienie przerw dylatacyjnych przy ścianie. Przy montażu zostawiliśmy niewielkie tak żeby możliwa była korekta w przypadku nie zgrania się paneli pomiędzy pomieszczeniami. w ruch poszła miara ołówek i narzędzie wielofunkcyjne. Zajęcie wymaga skupienia więc trochę czasu zajmuje.



    Przed wieczorem udało mi się zamontować kilka pierwszych listew.


  12. #872
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Mając chwilę czasu w sobotę zamontował kolejne dwie listwy. Dotarła też dostawa witrynki do salonu. Po kilku przebojach udało się ją złożyć do kupy.

    Ostatnio edytowane przez ufbufkruf ; 23-06-2019 o 23:54

  13. #873
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Wiem, że mało się dzieje ale postanowiłem sobie, że będę prowadził ten dziennik do momentu zakończenia wszystkich elementów, które sobie założyłem, że zrobię jako "budowlane". Wiecie o co chodzi

    Dziś przed pracą ogarnąłem listwy w kolejnej części salonu oraz gabinecie.



    W miedzy czasie podjechałem do znajomego dociąć płytkę do odpływu liniowego łazieneczki na parterze. Zauważyłem też, że małżonka wydrukowała humorystyczne grafiki do ramek w pralni.


  14. #874
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Kolejne "dni" prac drobnych za nami. Zabrałem się za lakierowanie słupków na poręcz schodów. Po malowaniu ich podkładem w pozycji poziomej, leżąc postanowiłem zmajstrować stojak do malowania pionowego.



    Po miedzy nakładaniem podkładu, a malowaniem lakierem zająłem się docinaniem i wklejaniem listew progowych.



    Spełniłem też kilka pomniejszych próśb żony. Krzyż, szafka na klucze i kalendarz znalazły już swoje miejsce. Dorobiłem też uchwyt na łyżkę do butów.



    Gdy lakier na słupkach już przysychał zająłem się montażem listem. Hol, spiżarka i kuchnia ogarnięte.



    Zamontowałem do ściany mocowania wanny. Pozostało nałożyć sylikon. Za poradą znajomego hydraulika odczekałem kilka dni i dokręciłem śrubunki od muszli. Co prawda on mówił od dwóch dniach ale jakoś mi się zeszło. Wspominał że pianka potrafi się delikatnie odgnieść i warto to po tych dwóch dnia dokręcić i dopiero wycinać nadmiar.

    Dziś rano zabrałem się za nałożenie drugiej warstwy lakieru na słupkach. Gdy ten wysychał ja zakończyłem montaż listew w salonie. Pozostały dwa przejścia pomiędzy pomieszczeniami ale tu muszę pokombinować. Dojechały też dwa krzesła do kuchni. Tu z montażem pomogła szwagierka.
    Ostatnio edytowane przez ufbufkruf ; 26-06-2019 o 23:19

  15. #875
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Witajcie po dłuugiej przerwie w pisaniu. Nie nie była ona spowodowana lenistwem po przeprowadzce Co prawda postępów nie ma zbyt dużo ale o powodzie będzie w trakcie

    [28-29.06.2019]
    Jedyne co udało mi się ogarnąć w tych dniach to sylikon biały przy obróbce schodów.

    [01.07.2019]
    Dziś pomagał mi tato. Wzięliśmy się za montaż drzwi do prysznica na parterze. Chwilę czasu nam to zajęło ale chyba się udało. Pozostało położyć sylikon. Tato pomalował resztę tarasu i po docięciu listewek potraktował je białą farbą. Ja w tym czasie zacząłem zabawę z konfiguracją czujników ruchu przy schodach.





    [04.07.2019]
    Dziś z pomocą taty zajęliśmy się pierwszym podejściem do stworzenia barierki na schodach. Pierwszym problemem było ustawienie słupków tak żeby jednocześnie zakryły kabelki do czujnika i były optymalnie odsunięte od krawędzi.







    [img]https://drive.google.com/uc?export=view&id=1IzNJaPDkN7A5u9M-j4X9_lVgQ3F6N4eb[\img]

    Kolejnym wyzwaniem było ustawienie odpowiedniej wysokości i nachylenia poręczy. Niestety tu mi mały kawałek odłupało podczas cięcia. Z ostatecznym montażem wstrzymamy się do momentu naprawy pęknięć na górnym biegu.

    [09.07.2019]
    Po pracy postanowiłem zabrać się za usuwanie pęknięć na górnym biegu schodów. Poszerzyłem wszystkie rysy i dokładnie je odpyliłem. Ubytki wypełniałem masą do spoinowania z włóknem szklanym.






    Gdzieś w miedzy czasie montowałem listwy przypodłogowe. Pozostał mi mały kawałek w przedpokoju na poddaszu.







    Również świetlica pod tym względem jest zakończona.



    [12.07.2019]

    Trochę porządków w garażu i rozłożenie pelletu w miejsce docelowe, a żeby i budowlanie było to zamontowałem oświetlenie w garderobie.



    Przez kolejny fragment ciężko pisać daty. W poszczególne dni niewiele się działo.

    Powiesiłem wieszak na wyprasowane koszulę w pralni.



    Niestety powstało kilka dziur w stopniach schodów.



    Dobrze dobrana szpachla do drewna, papier ścierny i lakier i udało się ogarnąć temat. W miedzy czasie bok schodów został przytarty i pomalowany. Po rysach nie ma śladu.

    [23.07.2019]
    Rozpoczęło się podejście do barierki schodów. Udało się dziś ustawić słupki i poręcz na dolnym biegu. Pierwszy czujnik działa ukryłem go w podstawie pierwszego słupka.









    [24.07.2019]
    Jak to będzie działać? Sprawdźmy. Pierwsze podejście do metalowych rurek wypełniających barierkę.





    [25.07.2019]
    Dziś przybyło nam mieszkańca! Po blisko miesięcznej walce jego mamy i zastępu lekarzy na świat przyszedł nasz synek. Ważył 1250 g i mierzył 41 cm.

    [25-30.07.2019]
    Gdy ja byłem w Warszawie przy żonie i synu taty zajęli się kończeniem i poprawą barierki. W wolnej chwili rozpoczęli porządkowanie frontu podwórka.







    [1-20.08.2019]
    Każdą chwilę wolną spędzam na trasie Siedlce-Warszawa i na placu boju niewiele się dzieje. Powalczyliśmy chwile z barierką schodów. Dostała kilka wzmocnień, a miejsca po wkrętach zostały zamaskowane korkami i szpachlą.









    Zaimpregnowałem podłogi z grasu na parterze (pozostała jeszcze kotłownia). Teść wkleił mi płyte 6mm pod lustro w łazieneczce. Powstał też zarys tymczasowych schodów do domu. Położyłem sylikon na drzwiach pod prysznicem i przy ościeżnicy w łazieneczce.



    To taki telegraficzny skrót.
    Ostatnio edytowane przez ufbufkruf ; 21-08-2019 o 22:29

  16. #876
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufbufkruf Zobacz post
    [25.07.2019]
    Dziś przybyło nam mieszkańca! Po blisko miesięcznej walce jego mamy i zastępu lekarzy na świat przyszedł nasz synek. Ważył 1250 g i mierzył 41 cm.
    No to gratulacje!!! Oby się dobrze chował i był zdrów!

  17. #877
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    gratulacje, ale przede wszystkim zdrówka dla synka! Pewnie dużo stersów teraz macie.. postępy super, ale po prawdzie dom juz macie w takim stanie, ze spokojnie mozna mieszkac, wiec teraz tylko skupic sie na rodzinie i tym okruszku.

  18. #878
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Wielkie gratulacje dla zony, dla Was. Duuzo zdrowia dla dzidziusia. A dom, coraz piekniejszy. Az milo popatrzec, ale tez mila swiadomosc ze jest dla kogo to robic. Ps jaka masz grubosc stopni 4cm?

  19. #879
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Dzięki wszytkim za miłe słowa. Stopnie maja 4 cm.

  20. #880

    Domyślnie

    Ale ładnie to już wygląda
    Ile czujników ruchu masz na schodach ?
    Marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia

    Dziennik budowy

Strona 44 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony