dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 46 z 47
Pokaż wyniki od 901 do 920 z 923
  1. #901
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Tak. Niestety obecna sytuacja kazała nam mocno zredukować koszty. Jest to zwykła farba do betonu/posadzek nobiles pilbet. Kryje bardzo dobrze. Przed malowaniem zagruntowałem to dwukrotnie gruntem głęboko penetrującym.

  2. #902
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Działam powoli dalej.
    1. Dołożyłem do rozdzielnicy (i przyciski w pomieszczeniach) możliwość uruchomienia wentylacji na określony czas. Pomaga między innymi w pozbyciu się wilgoci podczas/po prysznicu.

    2. Rozpocząłem ogarniać teren wokół domu. W planie założeni trawnika ale przed tym kilka tematów:
    - odprowadzenie wody z rynien za domem (front ogarnąłem w tamtym roku) - tu mam już odprowadzenie pełną rurą na jakieś 9 metrów od fundamentów. Wkopie tu mała studzienkę rewizyjno-rozsączną i przejdę na rurę drenażową w celu rozsączenia wody w grunt (w sumie 50m jej będzie)
    - ogarnięcie części ogrodzenia żeby można było wyrównać podniesiony teren do murka oporowego nie roznosząc go na działce sąsiada.
    - ułożenie rury do podlewania wzdłuż ogrodzenia gdzie będzie sporo nasadzeń.
    Gdy to będzie już ogarnięte przekopanie całej działki i wyrównanie. Kiedy będzie już możliwe ustalenie poziomy trawnika obsadzenie włazów (do szamba i studni) tak, żeby zlicować je z trawą. I chyba będę mógł zacząć proces właściwego zakładania trawnika.

  3. #903
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Małe podsumowanie. Staram się codziennie coś tam podgonić po pracy ale nic na siłę. Moje plecy nie lubią kopania wiec staram się im dozować tą przyjemność.
    W skrócie:
    [21.04.2020]
    Udało mi się wkopać dziś pierwszą pionową rurę rozsączną na zakończeniu odprowadzenia wody z rynien rurami pełnymi. Za nią rozpocznie się rozsączanie jej po działce. Wszystkie trzy rynny są już do niej dociągnięte przez system rur połączonych trójnikami.
    [22.04.2020]
    Dziś tylko mała robótka. Zrobiłem ze starych desek dekiel do wczoraj wkopanej rury.



    Dwie warstwy desek krzyżowo, pierwsze koło jest mniejsze tak żeby wchodzić w rurę. Na tym będzie kiedyś leżeć kora, zrębki czy inne kamyczki.

    [23.04.2020]
    Dziś rozpocząłem etap kopania pod rurę drenażową. Jest dramat. Glina jednak jest spoko w porównaniu do całej masy śmieci, która jest w tym odcinku. Każdy centymetr wbicia szpadla to walka. W czasie gdy ja dostaje szewskiej pasji szwagierka owija włókniną rurę drenażową.



    [24.04.2020]
    Pogłębiam wykop
    [25.04.2020]
    Dziś udało się wkopać pierwszy (z jak mi się wydaje czterech) odcinek rury. Minąłem pierwszy zakręt, który był wyjątkowo upierdliwy w kopaniu. Postanowiłem wywieść najgorsze pokłady gliny i pierwszy etap zasypu rury zrobić z bardziej przepuszczalnego materiału.

  4. #904
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Zakończyłem wkopywanie "systemu" do rozłączania wody opadowej w gruncie. W dwóch miejscach na trasie rury drenażowej (pod nią) zostały wkopane skrzynki w celu zwiększenia pojemności wodnej i powierzchni czynnej wsiąkania.









    Gdy rura już leżała na skrzynkach została od góry nakryta włókniną i tak zasypana. Rura jest układana zygzakiem poniżej warstwy gliny.



    Całość została zakończona trójnikiem, od którego odchodzi półmetrowy kawałek w dół i ponad 80 cm w górę, do poziomu gruntu.



    Podsumowując. Samo kopanie nie było łatwe ale pozwoliło schudnąć 4 kg Żona jest zadowolona bo trochę mniej błota.



    Kopanie w glinie nie jest takie złe, a gdy już była bardzo twarda to zalewałem ją wodą na noc i rano szło jak w masło. Najgorsze są śmieci.



    Od zakończenia prac dwa dni temu pada. Jak narazie sprawdza się to rozwiązanie choć wiem, że mało profesjonalne.
    Teraz pora się brać za ogrodzenie

  5. #905
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Niestety temat ogrodzenie musi poczekać. Sąsiad zrobił awanturę, że w latach osiemdziesiątych pradziadek ciotki mojej teściowej słupki poprzestawiał i stawiam na ich działce oszczędzę Wam szczegółów bo takiego steku bzdur nie słyszałem jak żyje. Wiem, że mógłbym stawiać ten płot i nie mogą mi zabronić (stawiam na swojej działce nie w granicy) ale człowiek wolałby żyć co najmniej bez konfliktu z możliwymi sąsiadami. Stanęło na tym, że sąsiad weźmie geodetę i tym razem w jego obecności (na wcześniejsze tyczenie działki pomimo dwukrotnego zawiadomienia się nie stawił) zostanie wytyczona granica działki. Niestety idzie to drogą oficjalną przez miasto wiec potrwa.
    Ale robota nie może całkiem stanąć
    Maluch rośnie, raczkuje po całym domu jak rakietka wiec przyszła potrzeba osłonięcia czymś szczeliny przy schodach. Popełniłem więc taką donice.



    Będąc przy donicach. Z resztek po budowie powstał mały zielnik



    Powoli kształtuję się wizja otoczenia domu. Dochodzą nowe nasadzenia. Nie mogąc robić tego w kolejności, którą wcześniej ustaliłem podzieliłem zakładanie trawnika na etapy i przystąpiłem do pracy. W miarę postępów innych tematów będą ogarniane kolejne części podwórka i dosiewana trawa. Tym sposobem od soboty (lekki start przez pogodę i inne sprawy do załatwienia) rozpoczęła się walka z moim ugorem.











    Stara darń zostaje wygrabiona i wywieziona. Całość zostanie wstępnie wyrównana, zwałowana, ponownie wyrównana, zwałowana kontrolnie, przegrabiona. I tu powinno nastąpić nawożenia, a później sianie. Gdzieś w miedzy czasie wyrównać włazy do studni i szamba. Tak mocno pokrótce wygląda plan na najbliższe dni.

  6. #906
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Co do planów. Ten kawałek ternu został przejechany glebogryzarką jeszcze kilka razy. Pozwoliło to wygrabić jeszcze dokładniej starą darń. Całość została zwałowana, a następnie teren został wyrównany. Poszło tu kilkadziesiąt taczek, które zostały później rozgrabione. Cały czas wybieram kamienie i inne odpady (głównie szklane). Na tak przygotowane podłoże został wysypany nawóz do zastosowania przed siewem trawy. Dzięki sobotniej pomocy taty i deszczowi, który pomimo zapowiedzi nie spadł aż do popołudnia udało nam się zalać podstawę pod właz obudowy studni. W celu zapobiegnięcia przesuwania się nadlewki zamocowaliśmy w pokrywie obudowy odpowiednio wygięte druty fi 6.



    Całość będzie zasypana ziemią i jest szersze niż podstawa włazu. Jak widać nie przykładałem większej wagi do równości tych okręgów. wszak nie będzie tego widać. Po wlaniu tu betonu zostały zatopione w nim śruby główkami do dołu, tak żeby możliwe było mocowanie podstawy włazu.


  7. #907
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam czy kogoś interesują jeszcze takie perypetie po budowlane

  8. #908
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Nie zastanawiaj się tylko działaj i raportuj

  9. #909
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja też z chęcią czytam.
    Pozdrawiam
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  10. #910
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Skoro tak to dalej pokrótce coś tam poskrobie.

    W poniedziałek pomalowałem kilkukrotnie dysperbitem wieko i nasz nadlew na obudowie studni



    Gdy mazidło już wyschło tato zamocował na stałe podstawę włazu i zasypał ziemią. Ponieważ udało się to zrobić dość sprawnie postanowiliśmy wysiać trawę, W celu łatwiejszego rozgrabienia została potraktowana glebogryzarką. Na to krzyżowo rozsypaliśmy nasiona i zgrabiliśmy.



    Na zakończenie w ruch poszedł wał.

    Dziś nastąpiło pierwsze podlewanie naszego przyszłego trawnika.



    I moje wejście Narnii


  11. #911
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Czekając na rozwój sytuacji z ogrodzeniem coś tam sobie dłubie. Ponieważ na naszym tarasie jest jakiś naturalny komin wentylacyjny i wieje tam straszliwie prawie zawsze ciężko było się tu relaksować. Pojawił się pomysł postawienia "ścianki wiatrowej". Od pomysłu do realizacji nie trzeba było zbyt dług czekać. Oto co udało mi się stworzyć z pomocą taty.



    Pierwsza belka jest przymocowana długaśnymi wkrętami do ściany. z drugiej strony zaś za sztywność odpowiada kształt ściany w "L"



    Deski są kręcone z przerwą około centymetra, tak żeby calkiem nie zasłaniały widoku a jedynie wyhamowywały wiatr.



    Konstrukcja ma poziome wzmocnienia. Od drugiej strony będzie przykręcona tu siatka po której mają wspinać się clematisy.



    W konstrukcji zostało przewidziane miejsce na powieszenie huśtawki dla maluszka. Przy okazji tych prac nasze dotychczasowe schody w postaci dwóch belek rzuconych obok zostały zastąpione przez coś porządniejszego osadzonego już na podstawie z bloczków. Powstał też zarys "szafki" tarasowej. Tu pozostało dodać drzwiczki na dole i dwie półki.



    Pozostało jeszcze raz pomalować.

  12. #912
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Dziś trochę z innej beczki. Mieszkamy już od roku, a przynajmniej tyle minęło od daty oficjalnej wprowadzki.

    To chyba dobry czas na małe podsumowanie zarówno tego co naszym zdaniem się sprawdziło i tego co nie do końca zagrało tak jak chcieliśmy. Na wstępie chce podziękować całej społeczności za morze podpowiedzi i motywacji. Nie tylko tej budowlanej ale i do tego, żeby siąść i opisywać. Choć pisarz ze mnie marny za co przepraszam, a to forumowej elity samorobów mi brakuje to mam nadzieje, że czytało się to choć trochę przyjemne i komuś pomogło.

    Wracając do podsumowania. Jeśli chodzi o technologie to nie wiem czy bym je zmienił ale na pewno zastanowił bym się raz jeszcze nad trzema z nich:

    Fundament
    Mam tradycyjny. Jak to fundament trochę się dłużyło ale nie wspominam tego etapu jakoś bardzo źle pomimo, że trochę tych bloczków u mnie poszło. Ekonomicznie nie wyszło najgorzej.

    Strop
    Robiłem terive. Miałem nadzieję, że przyśpieszy i ułatwi prace ale jakoś strasznie ten etap się dłużył. Zastanawiam się czy z tradycyjnym było by podobnie.

    Skosy
    Tu nie wiem czy bardziej nie rozważył bym lanych. Ale to decyzja już podczas projektowania musiała by zapaść.

    Co do samej funkcjonalności i rozmieszczenia pomieszczeń jesteśmy bardzo zadowoleni. Podsumowując praktyczny punkt widzenia w mieszkaniu w naszym domku:

    Na plus:
    - Pralnia, garderoba, spiżarnia jako oddzielne pomieszczenie
    Co tu dużo mówić jest to bardzo wygodne i użyteczne rozwiązanie pomimo niewielkich gabarytów tych pomieszczeń.

    - Garaż w bryle
    - Duża szafa w przedpokoju

    - Led pod szafkami zapalane po dotknięciu profilu (w dowolnym miejscu)
    Z tego jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest to bardzo wygodne, nie szukam włącznika tylko "ręka do góry tam gdzie stoję" i gotowe.

    - Drzwi zewnętrzne pomiędzy nie ogrzewanym garażem, a domem
    Wstawiliśmy tu drzwi zewnętrzne, pomimo że jedne z tańszych to poziom ich izolacji i termicznej i akustycznej jest lepszy niż tych wewnętrznych. Drugi raz zrobił bym tak samo.

    - wentylacja mechaniczna
    Co tu dużo mówić, dobrze że dałem się namówić.

    - Dodatkowy pokój na parterze
    Ma wiele funkcji, od pokoju gościnnego po sypialnie dzienną dla szkraba gdy mam robi coś "na dole" czy gabinet dla mnie.

    - Prysznic w malej łazieneczce
    Łazieneczka jest mała i zastanawialiśmy się czy wciskać tu prysznic. Dzięki kilku zabiegom jak prysznic bez brodzika i drzwi składane na ścianę nie przytłacza w normalnym użytkowaniu tego pomieszczenia.

    - umywalka w kotłowni
    Co tu mówić. Przydaje się.

    - kilka miejsce włączenia/wyłączenia światła w salonie.
    Mogę sterować oświetleniem salonu praktycznie z każdego miejsca wejścia/wyjścia z niego(wejście do kuchni, na taras, do gabinetu, klatka schodowa/przedpokój). Bardzo użyteczne

    - płytka jako podstopień
    Bardzo estetyczne i trwałe rozwiązanie.

    - ogrzewanie podłogowe w całym domu (brak grzejników)
    Odpowiednio wysterowane robi robotę.

    - piekarnik w zabudowie (nie przy ziemi)
    Tu Pani żona bardzo sobie chwali, że w końcu nie musi się do niego schylać
    .
    - gniazdo nablatowe
    Sprawdza się.

    - podświetlenie schodów na czujnik ruchu
    Wygodne.

    - światło w ciągu komunikacyjnym Na poddaszu na czujnik ruchu z możliwością wyłączenia go i sterownie ręcznego
    Przy maluchy doceniliśmy możliwość wyłączenie czujnika. Gdy w nocy wychodziłem zrobić mleko nagły rozbłysk światła był "niebezpieczny"

    - Czasowe sterowanie wentylacją
    Nie mając rekuperatora mogłem ograniczyć do niezbędnego minimum wywiewanie ciepła w zimę. Latem za to wentyluje dom głównie w nocy ale ten temat rozwinę w oddzielnym poście. Możliwość uruchomienia przyciskiem też się przydaje.

    - płytki w przedpokoju
    Są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości

    - zabudowa kuchni w połysku i szkło między szafkami
    Tu również utrzymanie czystości jest łatwe.

    - kominek
    Pomimo, że używamy go tylko do rekreacji to bardzo nam się podoba. Ale bym ogólnie lubimy blask ognia.

    - Żyrandol nad stołem z możliwością regulacji.
    Po rozłożeniu stołu / stołów żyrandol nadal jest na środku, niby to pierdoła ale kobiety zwracają uwagę na takie rzeczy

    - dołożenie okien dachowych
    W projekcie było jedno. Dołożyliśmy drugie w tym pomieszczeniu. Dzięki temu jest w nim dużo jaśniej. Dodatkowe okno pojawiło się też w "świetlicy" tu też bez niego było by mrocznie.

    - powiększenie przedpokoju kosztem wiatrołapu
    Tu musieliśmy dołożyć drzwi pomiędzy salonem, a przedpokojem ale dzięki temu powiększeniu nie mamy problemu przy większej ilości gości. W wiatrołapie już 3 osoby na raz miały by problem, żeby się rozebrać. Nie mówiąc już o rozmieszczeniu szafy.

    Pewnie mógłbym wymieniać ich jeszcze sporo ale zazwyczaj to te minusy są bardziej interesujące.

    Na minus:
    - Brak cyrkulacji!
    To odczuliśmy najbardziej przy kąpielach maluszka gdzie trzeba było najpierw zlewać zimną wodę z rur. Chyba jeden z gorszych błędów, które popełniłem

    - Brak podziału włączanie światła w holu na parterze
    Raz, że świateł jest przy dużo. Dwa fajnie gdyby dało się je zapalić naprzemiennie.

    - obróbka sylikonem podstopnia
    Sylikon strasznie przyciąga bród i dość dość ciężko to doczyścić

    - panele na klik w salonie
    Niestety pomimo, że nie były to najtańsze panele to te kliki po prostu z czasem się rozpinają. Może to brak fachowości monterów Nie wiem ale irytuję

    - drzwi malowane DRE
    Przy reklamacji okazało się, że Drzwi malowane DRE to po prostu pomalowana okleina. Nie wiem, może to standard ale drugi raz bym za nie nie przepłacał i kupił po prostu w okleinie.

    - rolety z marketu
    To jak często spadają z okien jest nie do opisania.

    - wyższe okno w kuchni
    Te są niższe niż w reszcie domu, teraz były by wszędzie tej samej wysokości.

    - zlew w kuchni jest ciężki w utrzymaniu czystości


    Tu "olejowanie" trochę pomaga.

    - brak podłogówki pod szafkami
    Tu mówienie o równo nagrzewającej się podłodze to mit. nie daliśmy podłogówki pod szafkami w kuchni


    Gdy podłoga w reszcie domu jest przyjemna w chodzeniu (nie powiem, że ciepła bo co to to nie) to w tym miejscu odczuwa się wyraźny dyskomfort z powodu różnicy temperatur. Poprowadziłem rurki tak, żeby nie przechodziły przez przejścia i tu również czuć ten sam efekt.

    - potrójny kabel do oświetlenia
    Tu w sumie nie wiem dlaczego uznałem, że położę tylko 3 żyły. Ograniczyło to możliwość podłączenia podwójnych przycisków do sterowania oświetleniem. Na drugi raz kładł bym wszędzie 4 żyły.

    - brak kranu na zewnątrz z pominięciem odżelaziacza
    Co tu dużo pisać do podlewania kwiatów woda nie musi przechodzić przez filtry.

    - brak odprowadzenia wody z odżelaziacza
    Tu uratował mnie dodatkowy przepust z kotłowni, a właściwie rura na wodę w której wyprowadziłem rurkę do studni chłonnej.

    - odpływ z garażu
    Gdybym wcześniej wiedział, że będę miał studnie chłonną to wpiął bym go właśnie do niej.

    Czy budowałbym drugi raz sam? OCZYWIŚCIE.


    Czy coś jeszcze napisze? Pewnie tak. Choćby pierwsze letnie pomiary gwc czy inne takie z prac, które zostały do zrobieni jeszcze z pierwotnego planu.

  13. #913
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hejka ufbufkruf bardzo fajnie prowadzisz dziennik, a ten ostatni wpis super. Warto czytać takie rzeczy przed budową. Nie z wszystkim się pewnie każdy zgodzi ale zawsze to daje pogląd na wiele detali które potem ciężko poprawić a wystarczy często po prostu planować zawczasu i po problemie.
    Watro podkreślić to ostanie
    Czy budowałbym drugi raz sam? OCZYWIŚCIE




    Led pod szafkami zapalane po dotknięciu profilu (w dowolnym miejscu)
    Rzuć się jakimś linkiem bo szukam czegoś takiego do siebie.

    Powiedz mi jak u ciebie szła ta glebogryzarka z tego co widzę to raczej tam ładna czysta ziemia była, myślę nad wypożyczeniem czegoś takiego tylko boję się bo u mnie dużo niespodzianek jest w ziemi (duże kamienie po starych fundamentach i korzenie po dzikich drzewkach).

    Gratuluję postępów, pozdro.

  14. #914
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kocbeat

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-217
    Posty
    96

    Domyślnie

    jak masz kamienie i inne takie po budowie to poszukaj kogoś z glebogryzarką separacyjna, u mnie biorą około 200 za godzinę a sprzęt robi swoje

  15. #915
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Rzuć się jakimś linkiem bo szukam czegoś takiego do siebie.

    https://www.ledbel.pl/wlaczkik_dotykowy_do_led.html


    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Powiedz mi jak u ciebie szła ta glebogryzarka z tego co widzę to raczej tam ładna czysta ziemia była, myślę nad wypożyczeniem czegoś takiego tylko boję się bo u mnie dużo niespodzianek jest w ziemi (duże kamienie po starych fundamentach i korzenie po dzikich drzewkach)
    U mnie też tego sporo było. Ogólnie z początku tak sobie radziła z darnią ale po podlaniu dała radę. Choć mocno rozważam zdjęcie darni ręcznie przed domem i dopiero maszyna, bovwygrabianie i wywożenie tego zajmuje sporo czasu. Ja mam ją pożyczona od kolegi. Więc to, że trochę dłużej idzie mnie nie rusza. W sumie kilkanaście razy jechał ten fragment. Sąsiad ma taką z napędem i idzie to dużo lepiej.
    Ogólnie przed domem chyba spróbuję innego podejścia i zobaczę czy wyeliminuje to co tu mi się nie podoba.

  16. #916
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał kocbeat Zobacz post
    jak masz kamienie i inne takie po budowie to poszukaj kogoś z glebogryzarką separacyjna, u mnie biorą około 200 za godzinę a sprzęt robi swoje
    Tak, glebogryzarka separacyjna wygląda na magię, stara trawa kamienie itp trafiają na dno. Poszukajcie filmów na YT
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  17. #917
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Dzięki panowie za info zgłębię tematy.

    Pozdro

  18. #918
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Kolejna porcja drobnych informacji. Trawa ładnie rośnie. Trawiłem z pogodą niemal idealnie. Do tej pory tylko dwa razy wspomagałem się zraszaczami.

    https://drive.google.com/file/d/1j2f...ew?usp=sharing

    Jedna strona naszej ścianki na tarasie została już obłożona kratkami po których mają wspinać się rośliny.

    https://drive.google.com/file/d/1Pns...ew?usp=sharing

    Mając chwilę czasu ogarnąłem trochę nasze tymczasowe schody przed wejściem do domu.Chwile heblowania, wymiany wkrętów (część wkrętów nie wytrzymała wypaczania desek), szlifowania i pomalowane.

    https://drive.google.com/file/d/1ulJ...ew?usp=sharing

    Kurcze coś pozmieniali w udostępnianiu zdjęć na dysku google. Musze to od nowa rozkminić.
    Ostatnio edytowane przez ufbufkruf ; 14-06-2020 o 11:15

  19. #919
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Opowiedzmy tą historie dalej.
    Trawa rosła sobie spokojnie, a ja z pomocą taty pracowałem w tym czasie nad odnowieniem tarasu. Zdjęcia chyba powiedzą więcej niż moje słabe opisy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200615_202050.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	69,3 KB
ID:	447144

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200615_220838.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	71,1 KB
ID:	447145

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200616_201940.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	64,8 KB
ID:	447146

    Jak widać na powyższych zdjęciach stara powłoka została usunięta, szlifowanie i dokręcenia wkrętów pomogło zniwelować małe nierówności powstałe przy wysychaniu materiału. Powstał też zarys mini "szafki" tarasowej na poduszki z krzeseł i inne ogrodowe bzdety.
    Dwa tygodnie po siewie trawa doczekała się pierwszego koszenia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200620_101304.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	101,8 KB
ID:	447147

    I tydzień później kolejne.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200626_201629.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	81,1 KB
ID:	447148

  20. #920
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    W miedzy czasie nasz mały zielnik zaczął nabierać kolorów.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200627_114907.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	72,5 KB
ID:	447149

    I najważniejsze.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200713_203223.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	101,8 KB
ID:	447150

    Podczas obkopywania granicy znaleźliśmy stare słupki graniczne. Wszytko się zgadza.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200715_121936.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	447151

    Trochę się zeszło z słupkami i murkami ale ogólnie poszło dość sprawnie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200715_205955.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	74,8 KB
ID:	447152

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200715_210006.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	447153

Strona 46 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony