dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 90
  1. #1

    Domyślnie

    Mój dom od dwóch miesięcy stoi w stanie surowym, ostatnio zauważyłem na cegłach Porotherm 44 p/w pęknięcia pionowe na całej wysokości pustaka. Są one raczej niewielkie ale chciałbym uzyskać poradę od doświadczonych czy jest to zjawisko groźne dla muru.

  2. #2

    Domyślnie

    Prosiłbym o uszczegółowienie pytania:
    - pękają pojedyncze pustaki, czy też pęknięcie przechodzi przez kilka pustaków leżących jeden nad drugim ?
    - czy pęknięcia występują w przypadkowych miejscach na ścianie, czy też powiązane są z jakimś szczególnym miejscem: końcówka nadproża, miejsce oparcia krokwi na murłacie, narożnik otworu okiennego ?
    Bez takich informacji trudno coś powiedzieć

    Pozdrowienia

  3. #3

    Domyślnie

    Pęknięcia rozkładają się losowo w różnych miejscach (raczej są płytkie), oraz pustaki pękają pojedynczo nie jeden pod drugim.Wiem że po transporcie sporo takich pęknięć widziałem ale te w murze są nowe.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie obawiałbym się - najpewniej pustaki (dosyć kruche) siadają pod obciążeniem na spoinach: tam, gdzie zaprawa nie jest równo rozłożona pod pustakiem może on pęknąć, dostosowując się do miejscowych warunków pracy. Wg mnie jest to dostosowanie się elementów pod obciążeniem, bez wpływu na nośność.
    Inaczej by było, gdyby pęknięcia łączyły się przez wiele pustaków - wskazywało by to na nierównomierne osiadanie, i problemy z fundamentami

    Pozdrawiam

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Luna_tyk dnia 2002-10-04 13:51 ]</font>

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki to mnie uspokaja.

  6. #6

    Domyślnie

    moj dom w stanie surowym z w/w pustakow stoi od 3 miesiecy, pekniec nie zauwazylem, ale z tego co piszesz to zgadzam sie z Luna_tykiem

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mirzaw
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Jeśli pękają pustaki na długość w pionie tzn. jak go przetniesz na pół to widzisz szczelinę to masz podobnie jak ja miałem. U mnie dotyczyło to ścian wewnętrznych - nośnych 18cm - byłem równie co Ty przestraszony. Złożyłem reklamacje w Hurtowni, przyjechał facet z Winerbergera , porobił zdjęcia. Powiedziałem że albo je mają sobie wźiąć (były wmurowane więc nie było by łatwo) albo mi mają dać certyfikat-zaświadczenie że się nic nie stanie. Że mają wytrzymałość zgodną z normą. Dali zaświadczenie, i zrobili mi taki upust że hej.
    Mirek

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    mi też i jak się zdziwiłem ze tak szybko dostałem

  9. #9

    Domyślnie

    Mam nowe wiadomości, pustaki pękają z dnia na dzień a nawet odpadają częściowo od elewacji. Nieźle co? Chba gazobeton byłby lepszy!

  10. #10

    Domyślnie

    Dynks, a gdzie budujesz? Może ktoś z Forum przyjechałby na inspekcję? Coś nie chce mi się w to wierzyć... Uwierzę w to, że pękają wewnętrzne nośne, bo przenoszą większe obciążenia. Ale zewnętrzne? Przecież nie ma jeszcze mrozów...

    PS. Nie obraź się, że chcę się upewnić. Też buduję z Porothermu, tyle że 30 P+W.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: ckwadrat dnia 2002-10-06 18:54 ]</font>

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Najważniejsze, aby klepki z mózgu nie odpadły.
    Bo na to, to już dynksu brakuje.

  12. #12

    Domyślnie

    Po tych rewelacjach pojezdzilem dzis po budowach, ktore buduja w Porothermu ...... cos mi sie wydaja naciagniete wypowiedzi o pekajacych scianach .... Odwiedzilem 3 domy i swoj raz jeszcze ogladnalem przez lupe i powiem jedno, mam gleboko w d...e tych co sieja panike. Zapraszam na lotnisko w Nowym Targu, stoi tam wybudowana hala z w/w pustakow P+W 44 juz 3 sezon, budowe zakonczono na wysokosci 1 pietra i roboty wsttzymano poniewaz nie bylo jakiejs tam zgody .... budowa stoi kompletnie nie zabezpieczona, pada na to snieg, kwasne deszcze, slodkie deszcze, sraja na to ptaki, koty i psy sikaja na porotherm i nie zauwazylem pekniec ............
    to wszystko co mam do powiedzenia na ten temat, aha, pisze o scianach zewnetrzych

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Paj - tak trzymaj!

  14. #14

    Domyślnie

    Nie sieję paniki. Sam mam interes aby to nie pękało, ale fakty są jakie są. W tym momencie chodzi mi tylko o efekt estetyczny.
    Nie chcę po zimie mieć ściany zamiast 44 to 38.
    Budowa jest w Truskawiu pod Warszawą.
    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    A jeszcze jedno wewnętrzne nośne są perfekt i niby dlaczego miałyby przenosić większe obciążenie.Czyżby ściana zew. jednowarstwowa miała za zadanie zasłonić mi widok na sąsiada?

  16. #16

    Domyślnie

    Aha Paj podjedź do mnie to ci pokaże rysy w pustaku szerokości od 1 do 2 mm oraz kandydatów na to w przyszłości.

  17. #17

    Domyślnie

    Na pewno podjadę, mam po drodze do siebie (jeśli pojadę przez Puszczę na Mariew). Daj namiar na priva.

  18. #18

    Domyślnie

    C2 - napisz, co widziałeś!!!
    Grzegorz
    PS. też zainteresowany...

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Do Dynksa-daj nam ten namiar, jeśli możesz.
    A zresztą w Truskawiu mało się buduje więc inspekcję zrobimy w pół godziny.

  20. #20

    Domyślnie

    nie chce mi się wieżyć ale czyżby (tfu tfu) Urban miał rację z tym porotermem.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony