dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: ogrzewanie wody

  1. #1

    Domyślnie ogrzewanie wody

    Od niedawna mam zainstalowane panele fotowoltaiczne. Nadal grzeję wodę gazem ze zbiornika ( do wyczerpania gazu). Chcę zainstalować bojler do grzania wody, ale absolutnie nie wiem jaki !!!!!! Na różnych forach czytałam, że są specjalne bojlery pod panele fotowoltaiczne. Nie wiem jak duży bojler mam kupić. Miesięcznie zużywam około 10 - 12 m sześciennych. Nie chcę kupić byle czego. Proszę o poradę.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał BENITO 12 Zobacz post
    Od niedawna mam zainstalowane panele fotowoltaiczne. Nadal grzeję wodę gazem ze zbiornika ( do wyczerpania gazu). Chcę zainstalować bojler do grzania wody, ale absolutnie nie wiem jaki !!!!!! Na różnych forach czytałam, że są specjalne bojlery pod panele fotowoltaiczne. Nie wiem jak duży bojler mam kupić. Miesięcznie zużywam około 10 - 12 m sześciennych. Nie chcę kupić byle czego. Proszę o poradę.
    Wystarczy zwykły najzwyklejszy bojler elektryczny podłączony wtyczką do gniazdka...
    Takie rozwiązanie ma sens ekonomiczny tylko pod warunkiem że masz nadwyżkę po bilansowaniu i pewna część energii wprowadzonej do sieci przepada...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Można zastosować zwykły zbiornik z grzałką elektryczną (pojemność zależna od ilości osób i od tego jakie sa punkty poboru wody w domu). Tylko, że w takim przypadku z 1kWh energi elektrycznej dostaniemy 1kWh energi cieplnej. Bardziej uzasanionym ekonomicznie będzie rozważenie zakupu pompy ciepła do c.w.u. ona z 1kWh energii elektrycznej bedzie wytwarzać ok 3kWh energi cieplnej.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony