dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 42 z 52
Pokaż wyniki od 821 do 840 z 1039
  1. #821
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    nie widziałam, że tam jest filmik - naprawdę fajnie to wygląda
    szybko się uwinęliście
    powiedz, ta taśma dylatacyjna daje radę, tak?
    ile spinek trzeba mniej więcej liczyć na mb rurek?

  2. #822

    Domyślnie

    Filmik byłby w znacznikach ale nie ma ich dostępnych w opcjach odpowiedzi...

    Ile spinek? Ja kupiłem 5000 i chyba wystarczy na styk lub braknie 250-500 sztuk. Te rurki lubią więcej spinek bo są elastyczne. Dylatacja 8mm nie wiem czy daje rade mi sie nie podoba (zamowiłem tą żółtą a białą przysłali, dobrze, że chociaż 8mm + folia).

    Ktoś wcześniej pytał, odpowiadam: tak, dałem pp40 do rozdzielaczy ale przy samych zaworach jest redukcja na pp32 +gwin 1".

    Pozdrawiam
    Karol

  3. #823
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Filmik byłby w znacznikach ale nie ma ich dostępnych w opcjach odpowiedzi...

    Ile spinek? Ja kupiłem 5000 i chyba wystarczy na styk lub braknie 250-500 sztuk. Te rurki lubią więcej spinek bo są elastyczne. Dylatacja 8mm nie wiem czy daje rade mi sie nie podoba (zamowiłem tą żółtą a białą przysłali, dobrze, że chociaż 8mm + folia).

    Ktoś wcześniej pytał, odpowiadam: tak, dałem pp40 do rozdzielaczy ale przy samych zaworach jest redukcja na pp32 +gwin 1".

    Pozdrawiam
    Karol
    dzięki Karol, wydawało mi się na filmiku, że nie jesteś do końca zadowolony z tej taśmy, ale nie mogłam zrozumieć co mówisz

  4. #824

    Domyślnie

    Chodzi o to, ze wolałbym dac styropian 1-2cm zamaiast pianki ale nie znalazłem informacji czy tak można, jakie są za a jakie przeciw. Chodzi mi o odcięcie chłodniejszych scian od wylewek. Na poddaszu to mało wazne ale na parterze raczej ma to już znaczenie (przy okazji, aluminiowa listwa startowa na elewacji dodatkowo pogarsza całą sytuację)
    Co wiecej, nie podobają mi się narożniki po ułożeniu pianek. Nie są ostre

    Pozdrawiam
    Karol

  5. #825
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    dzięki, teraz jasne

  6. #826
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    karster żeby krawędzie w rogach były ostrę trzeba przecinać piankę. Tak jakby robić każdą ścianę od nowa.

  7. #827
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    I styk pianki zabezpieczyć taśmą aby beton nie wciskał się w róg.

  8. #828

    Domyślnie

    Bardzo fajnie to wygląda I to efekt jednego dnia, także mega. Gratulacje
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  9. #829

    Domyślnie

    Ciekawe jest to, że za układanie styropianu ludzie kasują już od kilku zł za mkw a układanie rurek np 28zł/ mkw gdzie u mnie czasochłonność wychodzi zdecydowanie większa przy styropianie. Powstaje zatem pytanie, jak fachoFcy układają styropian za te 5zł?

    Pozdrawiam
    Karol

  10. #830
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Ciekawe jest to, że za układanie styropianu ludzie kasują już od kilku zł za mkw a układanie rurek np 28zł/ mkw gdzie u mnie czasochłonność wychodzi zdecydowanie większa przy styropianie. Powstaje zatem pytanie, jak fachoFcy układają styropian za te 5zł?

    Pozdrawiam
    Karol
    Ja mam teorię, że za 3-5zł/m2 to rzucają pełne płyty na podłogę i ewentualnie docinają na końcu rzędu, a każdy nieregularny kształt jest zasypywany piachem. Nie sądzę też że za taką kasę podjęliby się wycinania miejsca na rury w drugiej warstwie. Inaczej to się po prostu nie opłaca.

    I też uważam, ze rozkładanie styro jest bardziej pracochłonne niż rozkładanie rurki podłogówki.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  11. #831

    Domyślnie

    Doli. też tak samo myślę, nie wierzę, że ktokolwiek chciał by się bawić w takie skecze ze styropianem jak u mnie gdzie czasami dawałem nawet 3 warstwy styropianu a w każdej jakaś rurka/ przewód. Poza tym, chyba nie dało by się inaczej zrobić tego styropianu u mnie jak przez jedną ekipę zarówno od styropianu jak i od wody czy odkurzacza centralnego a i nawet od elektryki bo wiele z tych instalacji była kończona dopiero gdy leżały pierwsze warstwy styropianu.

    Dzięki temu np rury do ciepłej wody leżą u mnie na 12cm grafitu przykryte kolejną warstwą 8cm styropianu (i żeby było śmiesznie również ułożone są w standardowych otulinach, tych samych w których wielu instalatorów rzuca rury prosto na chudziaka...) Otuliny dawałem dla dosłownie pogrubienia rur by ładnie mieściły się w 4cm grubości styropianu. Czasami nie wycinałem na rury a właśnie dawałem nawet 4 warstwy styropianu bo było szybciej, wygodniej.

    PS. W tym tygodniu u mnie trochę wolniej na budowie. Obecnie praca zawodowa a do tego nie ma pośpiechu bo posadzki nie wcześniej jak 8 lipca.

    Pozdrawiam
    Karol

  12. #832

    Domyślnie

    Po sporej przerwie dokończyłem OP na dole (tzn je zrobiłem bo wcześniej tylko piętro było i to bez łazienki)






















    cdn...

  13. #833

    Domyślnie

    Ktoś spostrzegawczy zauważy, że dolny rozdzielacz jest jakby tak za wysoko względem posadzki. Czeka mnie ostre kombinowanie by to później wykończyć tak by nie pękało, jakieś propozycje?










    Łazienki są dość gęsto, zdecydowanie gęściej niż 10cm. Dolna raczej coś ok 7cm.
    Instalacje napełniłem wodą (trochę to trwało) Swoją drogą bajecznie prosta sprawa - końcówka do węża ogrodowego (pełno ich u mnie się wala) na gwint 3/4 z szybkozłączem nakręcona na gwint zaworu spustowego rozdzielacza + wąż ogrodowy i po temacie Potem dobiłem kompresorem bo mi sieć daje ledwo ponad 2 bary. Kompresorem nabiłem 4 ale spadło sporo przez dobę bo do 3 (było gorąco). Później już tak zostało. Na dole nabiłem tylko wodą z sieci do 2.0 Bara i tak zostawiłem.
    Miałem krążki 600+600+600+200 i zostało mi odpadów 5+7+11+105 mb Dobry wynik? Nie znam się, pierwszy raz to robiłem i jestem zadowolony.

    PS. Mam taker capricorn, który już zrobił co zrobić miał - wbił 6450 spinek, wyrobił się elegancko (na początku chciałem nim rzucać po ścianach ale po pierwsze primo był za drogi a pod drugie primo szkoda tynków )

    cdn...

  14. #834
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Elegancko
    Jak duży masz ten dolny rozdzielacz?
    Ciezko mi te rurki policzyć na telefonie
    Jaką grubą folię dawałeś?
    Trackera będziesz sprzedawać nn może?
    Ostatnio edytowane przez chilli banana ; 13-07-2018 o 23:42

  15. #835

    Domyślnie

    ... następnego dnia po zakończeniu układania rurek zamocowałem odpływ ścienny do prysznica. Poszło nie najgorzej. Zdjęcie trochę słabe, sorki, robione tosterem:


    Mam nadzieję, ze wszelkie hydroizolacje (łącznie z tym pasem/ fartuchem z zestawu) dopiero będą robione i niczego nie pominąłem?

    Czekałem z osadzaniem odpływu do dnia wylewek by np nie musieć urabiać zaprawy (wiadrem od posadzkarzy sobie zabrałem) czy też po to by szef-majster wyznaczył mi poziom względem którego mam robić spadek. Zrobiłem 2cm ale majster na moją prośbę zaniżył mi całą podłogę w łazience o 0.5cm względem reszty podłóg na poddaszu (coby ewentualna woda z ewentualnego wycieku nie zdążyła wylać się na panele na pozostałych podłogach nim zdąży włączyć się alarm od zalania odcinając główny zawór wody) Czyli spadek wyszedł 1,5cm na 90cm głębokości kabiny. Powinno być nie najgorzej co? Czy właśnie za mały?

    Beton brałem z kretowin:






















    .

    Teraz pielęgnacja. Było ciepło, szef-majster zasugerował podlewanie - ja podlałem. Podlałem to za delikatne słowo. Lałem z węża setki litrów wody. Kuźwa co za idiota Po fakcie wujek mi prawi, nie lej tak dużo, to bez sensu a możesz tylko sobie zacieki zrobić na stropie
    ...
    No i mam plamę na suficie w jadalni piętro niżej

    Ogólnie to szkoły są dwie, ciężko wywnioskować kto ma rację w kwestii podlewać czy nie. Ja czuję, że jednak warto podlać ale nie utopić. Ja się nie śpieszę z przeprowadzką, jest lato (chociaż obecna pogoda na to nie wskazuje) i to co wlałem pewnie zdąży wyparować, zdąży prawda?

    PS. Kupiłem z kan termu dylatacje (listwy + pianki). Wszystko zostało wywalone przez posadzkarzy Bo im się z tym ciężko pracuje, przeszkadza ponoć okropnie. Dylatacje w przejściach zrobili blachą.
    PS2. Strasznie mało dawali włókien. Paczka jak na zdjęciu. Może 2 sztuki takich poszło a powinno wg instrukcji ok 21 paczek (1 paczka na 1 m3 betonu) Do tego dawali je do wody gdzie one pływały na powierzchni więc różne ich ilości się nabierały razem z wodą zarobową.
    Cement miał być 42,5 a był 32,5 i to mi nie znanej firmy (niebieskie nadruki), podobno dobry, trudno dostępny i lepszy od lafarge.

    Może odpowiedzią na wszystko jest 3xC? 24zł/mkw z ich materiałem. Siatki moje (dałem wszędzie, pod lodówką/ kominkiem i w całym garażu dawałem siatek x2, w garażu wrzuciłem walające się pręty żebrowane fi8, zgięte na pół po 10mb 4sztuki czyli wyszło mi 8 prętów - mam nadzieje, że nie nabroiłem a coś tam pomogłem bo samochód prawie 2tony waży + drugi 1250kg) Dylatacje przy ścianach zrobiłem sam (materiał mój, robocizna moja - kleiłem je albo taśmami albo używałem takich z klejem do ściany, z allegro = tragedia bo klej się odklejał przez naciągniętą folię fartucha).

    Pozdrawiam
    Karol

  16. #836

    Domyślnie

    Cytat Napisał chilli banana Zobacz post
    Elegancko
    Jak duży masz ten dolny rozdzielacz?
    Ciezko mi te rurki policzyć na telefonie
    Jaką grubą folię dawałeś?
    Trackera będziesz sprzedawać nn może?
    Oba rozdzielacze 12 sekcji.
    Folia, która? Jeśli ta pod styropian na chudziaku to są tam dwie, 0,5 oraz w drugiej warstwie 0,3 wywinięta na ścianę na wysokość 20cm (grubość styropianu, nie wystawiałem więcej bo co by to zmieniło a łatwiej było mocować dylatacje). Na styropianie jest folia pod OP, niby 1mm (oj muszę ją zmierzyć bo na moje oko to ona nie ma 0,5mm). Nie dałem folii na stropie, drugim razem bym jednak nawet taką 0,2 mm lub przy dobrym nastroju 0,3mm położył - nie miał bym np teraz tego zacieku na tynku w jadalni z mojej głupoty/ niewiedzy.
    Taker, jak wspomniałem wyżej, jest mi już zbędny. Dodam, że jest "dotarty", działa lepiej niż nowy (w nowym często się spinka obracała blokując taker. Strasznie to wnerwiało a najczęściej działo się to gdy zostały ostatnie dwie spinki ze sklejonego pakietu).

    Pozdrawiam
    Karol

  17. #837
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Oba rozdzielacze 12 sekcji.
    Folia, która? Jeśli ta pod styropian na chudziaku to są tam dwie, 0,5 oraz w drugiej warstwie 0,3 wywinięta na ścianę na wysokość 20cm (grubość styropianu, nie wystawiałem więcej bo co by to zmieniło a łatwiej było mocować dylatacje). Na styropianie jest folia pod OP, niby 1mm (oj muszę ją zmierzyć bo na moje oko to ona nie ma 0,5mm). Nie dałem folii na stropie, drugim razem bym jednak nawet taką 0,2 mm lub przy dobrym nastroju 0,3mm położył - nie miał bym np teraz tego zacieku na tynku w jadalni z mojej głupoty/ niewiedzy.
    Taker, jak wspomniałem wyżej, jest mi już zbędny. Dodam, że jest "dotarty", działa lepiej niż nowy (w nowym często się spinka obracała blokując taker. Strasznie to wnerwiało a najczęściej działo się to gdy zostały ostatnie dwie spinki ze sklejonego pakietu).

    Pozdrawiam
    Karol
    Chodziło mi o folie pod ogrzewanie podłogowe
    Dzięki za odpowiedź
    Podłogi prezentują się super moim zdaniem, zacieku szkoda, no ale nie wiedziałeś przeciez
    Spadek mamy teraz podobny, może nawet ciut mniej i jest ok - jak odpływ zapchany to potrafi się trochę wylać na łazienkę, ale to wystarczy odpływ przeczyscic, bo przy zapchanym to pewnie i 5cm nie dałoby rady
    Tacker właśnie czytam że zbędny - jakbyś chciał sprzedac to daj znać na PW, na telefonie nie mogę wysłać wiadomości do ciebie
    Ostatnio edytowane przez chilli banana ; 14-07-2018 o 00:20

  18. #838

    Domyślnie

    Dzięki za miłe słowa (co do podłóg jaki i rurek )
    Zaciek na jasnym, gipsowym tynku gryzie w oczy ale to tylko tynk a nie gładź pod malowanie Jak nawet odbarwienie pozostanie to i tak będzie wszystko malowane a wcześniej przynajmniej szlifowane papierem.
    Co do odpływu to trochę się go boję. Mam tam bardzo mały spadek na rurach + sporo kolanek. Na początek rurka fi40 i 3 kolanka na odcinku 40cm. Potem rura fi50 1mb i trójnik 45', za nim kolejny trójnik i dopiero kolana 2x45' w dół. Ogółem jakieś 1,5m a może 2/ max 3cm spadku na rurach. Niby nie najgorzej ale jakoś mi się to nie podoba. Skończy się wlewaniem nitro, czy innego, mniej agresywnego dla rur PP - chyba takie ma magnaplast, środka aby przeczyścić mydliny.

    Teraz akacja dach lub kafelki w kotłowni na ścianach cobym chociaż mógł regał powiesić gdyż miałem pożar (ognia mało ale sadzy przeogromnie dużo i wszędzie) w pracy - spłonęła doszczętnie bateria li-ion od roweru elektrycznego o mocy ok 0,5kWh. Wczoraj wywiozłem z wynajmowanego lokalu 90% gratów do domu (dobrze, że mam posadzki, postawiłem wszystko na paletach).

    Wciąż nie mam dachu + okien dachowych. Do tego poszukuję jakiegoś drewnopodobnego wykończenia deski czołowej. Bardzo podoba mi się taka wizualizacja:


    Ostatnia sprawa na teraz, również nie mam jak na razie rozeznania co do wyboru rynien (czy też ich montażu np chowając rury spustowe w styropianie - widziałem to na żywo i chyba nie jest to takie fajne).

    Pozdrawiam
    Karol

  19. #839

    Domyślnie

    Hej karster. Widzę, że poważny etap za Tobą. Gratuluję! Podłogówka i posadzki wyglądają bardzo estetycznie.

    Co do imitacji deski czołowej, pokazywałam u siebie w dzienniku nowy produkt Galeco Decor - okucie deski czołowej:



    Mnie też podoba się efekt, który przedstawiłeś na wizualizacji powyżej i zdecydowałam się jednak na prawdziwe deski czołowe, a nie imitację. Podbitkę mam drewnopodobną

    Przy dachu czterospadowym z podbitką prostopadłą do ściany okucie deski czołowej może wyglądać dobrze.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  20. #840

    Domyślnie

    Hej dziękuję za miłe słowo. Wczoraj już napisałem do przedstawiciela galeco na moją okolicę w sprawie tych blach... nie przekonują mnie one bo to blacha i bez przetłoczenia na środku potrafi strasznie falować na słońcu. Znalazłem też jakieś wykończenie z pvc (chyba, w każdym razem tworzywo) ale już w grudniu do nich pisałem/ dzwoniłem i zapomnieli o mnie - przypomniałem się wczoraj.
    Są też blachy z rolki w kolorze złotego dębu. Trzeba by je dać do gięcia (te galeco mają wykonaną taką kieszeń na podbitkę pcv może ona nadaje sztywność??? )

    PS. Zamowiłem z alledrogo probki "deski" elewacyjnej. Znalazłem też dwóch innych sprzedawców tego typu wykończeń. Ceny dość wysokie. Kosbud (?) Zdaje się jest po ok 150zl/mkw za system.

    Pozdrawiam
    Karol

Strona 42 z 52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony