dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 52
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 1039
  1. #981
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    też planuję 1 białą łazienkę - dzieci mam w podobnym wieku, tylko najstarsze ma 7, reszta jak u ciebie
    znajomi wprowadzali się latem do nowego domku - łazienkę zrobili w płytkach Tubądzina 2-go gatunku, ponoć kładło się rewelacyjnie, a cenowo przepaść, łazienkę widzieliśmy - w życiu nie powiedziałabym, ze to drugi gatunek, żadnych ubytków, krzywizn nie widać
    dlatego moim zdaniem jak na żywo widziałeś te twoje płytki i ci się podobają, to bierz

  2. #982

    Domyślnie

    Górną łazienkę projektowałem w leroyu i tak też zamówiłem płytki. Na dół, do małej lazienki pewnie też kupię w markecie. Garaż, kotlownia, spizarnia - to mogą być plytki z namiotu. Jadalnia/kuchnia czyli te duże plytki 80x80 bede testowal z namiotu - jak beda ok to czekam nie, kupię na raty, tzn na próbę zaczynając od kuchni pod meblami.

    Pozdrawiam
    Karol

  3. #983

    Domyślnie

    Wykończenia czas zacząć (w końcu )
    Na początek za całe 36zł folia "budowlana" typ 200 (czyli grubość 0,08 mm) jako ochronna na podłogi:


    Jak nie zapomnę to zrobię fotkę jak wygląda taka folia po gładziach i szlifowaniu (z odkurzaczem nie byle jakim)

    Taśmy na narożniki raczej na bogato: No coat na zewnętrzne, wewnętrzne STRAIT-FLEX (hamerykańska) oryginal czyli chyba najgrubsza a jak skończył się nocoat a pod ręką na szybko innej nie było to reszta poszła na midflexie, również ze STRAIT-FLEX



    Gładzie szły różne, zarówno gotowe (knauf superfinish, fill&finish jak i proszkowe kleib S1) Robi to mój brat ze wspólnikiem, jako że knauf z wiadra mu nie pasował, nie robił szału pozostał przy swojej ulubionej S1. Wygląda dobrze, kolor po wyschnięciu jest "fajniejszy" niż knaufa. Widać, każdy ma swoje upodobania.
    Do gładzi kupiłem zajebisty wałek (parfait liss) oraz szpachlę z teleskopem od olejnika do jej ściągania (poszedł worek monet)


    Chiałbym napisać "brat mi pomagał" no ale prawda jest taka, że jak na razie to ja mu pomagałem a nie on mi. Bez systemu, poziomica => wyszło lustereczka (hehe, leżał obok w wiaderku i czekał, następne podejście na systemie kubali będzie)




    GAT 1 płytek, tubądzin za 90zł/mkw kupione 60 sztuk do małej łazienki, 25 miało skazy jak np ta:

    Wszystkie do wymiany z wielkimi trudami. Mam po dziurki w nosie leroya z torunia Jak oni mają klienta głęboko w dupie, biją na łeb cały eurokołchoz.



    Wiosna idzie, nawet do mnie zawitała:

    Także czas na smaczną, zdrowa i odżywczą wodę brzozową:


    Pozdrawiam
    Karol

  4. #984

    Domyślnie

    Ależ fajnie to już wygląda! Zazdroszczę!

    PS. Dzięki za podgląd do projektu!
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  5. #985
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Po raz enty przegladam juz twoj watek w poszukiwaniu informacji I bardzo czesto mi pomagasz choc o tym nie wiesz tym razem musze zapytac bo nie znalazlem:
    1. Dales pape czy folie pod 1 warstwe poro? I co to byl za produkt konkretnie I jak wrazenia?
    2. Czym chroniles poro przed deszczem jak miales wymurowane zeby nie padalo do srodka ? Czy akurat nie padalo? pozdrawiam Michal

  6. #986
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    I, Panie, to ty już prawie mieszkasz. Chwilę mnie tu nie było, a tu już wykończeniówka. Nie będzie Ci smutno, jak się skończy budowanie?

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  7. #987
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    To komuś bywa smutno z tego powodu?

  8. #988
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Każdy samorób w większym lub mniejszym stopniu zżywa się z budową. To tak jak z kobietami,źle z nimi ale bez nich jeszcze gorzej.
    Ostatnio edytowane przez B_i_U ; 08-05-2019 o 21:29
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  9. #989

    Domyślnie

    Bartku, jak się wczasuje zagramanicą to nie ma czasu na forum póki co chciałbym zamieszkać gdzieś w okolicach wakacji, raczej ich końcówki, absolutne max listopad...
    Malują się pokoje, na bogato, tikurila, odrobina beckersa. Kończymy z bratem dużą łazienkę, tą na piętrze także jeszcze kilka tyg i góra będzie do układania podłogi no i drzwi i gotowa. Dół czeka. Elewacja startuje od jutra, oby pogoda nie przeszkadzała.

    Pozdrawiam
    Karol

  10. #990

    Domyślnie

    Co do Twojego pytania z innego wątku o wyrównanie i hydroizolację balkonu.
    Do wyrównania najlepsza byłaby masa PCC.
    Jeśli chodzi to hydroizolację to nie lepsza będzie dwuskładnikowa polimerowo – cementowa elastyczna masa (przykładowo Atlas Woder Duo, Mapei Mapelastic)?

  11. #991

    Domyślnie

    Gdyby ktoś podejrzewał, że mieszkamy to rozwiewam wątpliwości, jeszcze dużo wody upłynie zanim zamieszkamy ale wszystko póki co zmierza właśnie w tym kierunku. Liczę na gwiazdkę w nowym domu a może i nieco szybciej się uda. Sierpień/ wrzesień zamierzam przycisnąć i zamiast 1 dzień w tygodniu wykańczać minimum 3-4 dni.

    sypialnia po gładziach:


    grzybki z M-systemu w małej łazience:




    ogólnie z prac w dużej łazience:












    kotłownia:



    elewacja (tzn jej brak, na razie styro+ siatka i klej, tynk czeka):


    cdn.
    Ostatnio edytowane przez karster ; 04-08-2019 o 16:17

  12. #992

    Domyślnie

    Taak, mamm małą księżniczkę w domu więc kolor wiadomy - przy odbiorach pierwszego malowania od razu wiedziała który pokój jest jej chociaż nie ma jeszcze 2 latek:


    W pokojach chłopców mam widoczne słupy. Naturalne, kapryśne, sosnowe drewno - popękało sobie, poskręcało się a ja je na koniec przeszlifowałem i pomalowałem olejem + akryl za nimi:


    Może nie widać ale ściany są pomalowane Miał być fajny kolor tikusriku lotos a wyszło *uj wie co


    Czy szara fuga (mapei, 110 manhatan) pasuje do brązowych płytek? Mi bez różnicy, nie znam się ale żonie się nie podoba twierdzi, że słabo to wygląda a ja nie mam argumentów:




    Fugowanie w trkacie...

    Odważne kolory? Pokój starszego, oczywiście cała reszta jasna (jasna podłoga, białe meble, naklejki na ścianach)




    Klatka schodowa, beckers silver perl - super kolor (na foto jeszcze mokre wszystko):



    Pozdrawiam
    Karol

  13. #993
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Super to wszystko wygląda Dzieci sa dużo odważniejsze w kwestii kolorów niż dorośli Ja tez sobie wybrałam jako dziecko kolor zielony do pokoju i to dwa remonty z rzędu

    A czemu masz niedomalowane kolory przy narożnikach? Jak to będzie wykończone?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  14. #994

    Domyślnie

    Dzięki Doli, jak widać na niektórych zdjęciach, docelowo jest odcięcie taśmą wodną 2,5 cm. Taśmy brakowało, będzie tak jak widać na innych fotkach.

  15. #995
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Dzięki Doli, jak widać na niektórych zdjęciach, docelowo jest odcięcie taśmą wodną 2,5 cm. Taśmy brakowało, będzie tak jak widać na innych fotkach.
    Mhm, myślałam, że tam jakaś sztukateria pójdzie Nie boisz się, że Ci kolor nierówno złapie tam gdzie brakło taśmy?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  16. #996

    Domyślnie

    Ale że co i że jak? Wszystko będzie dobrze, zobaczysz za tydzień/ dwa

  17. #997
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Długo kazałeś na siebie czekać

    Ale postęp jest

    Ten zielony to chyba po pierwszej warstwie zdjęcia?

  18. #998

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Ale że co i że jak? Wszystko będzie dobrze, zobaczysz za tydzień/ dwa
    Nie czekaj za długo z takim domalowaniem, bo kolor będzie się różnił, zwłaszcza szarości...

  19. #999

    Domyślnie

    Kolory wyszły super, nawet z przerwami w malowaniu ale zielona farba tikurilli musiała być nakładana 4 razy gdzie inne kolory po pierwszym kryciu wydawały się docelowe (ale i tak po 2 razy każdy kolor był malowany).

    Pozdrawiam
    Karol

  20. #1000

    Domyślnie

    UPDATE

    Coś tam dłubię pomalutku, czekam na drzwi z Polskone, czekam i czekam























Strona 50 z 52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony