dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 52
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1039
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Mnie by chyba .... trafił.
    Masz wroga w sąsiedztwie?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Mnie by chyba .... trafił.
    Masz wroga w sąsiedztwie?
    No nic mi o tym nie wiadomo. Poza tym w tej okolicy nigdy nie widziałem kogoś takiego średniego wzrostu. Najbliższa patola mieszka raczej dobry kilometr dalej a moja działka jest na uboczu. Obok mnie mieszka babka, która wynajmuje dom a za nią sympatyczni państwo na emeryturze (w tym emerytowany policjant - lubi podejść, pogadać a że nawet mamy trochę wspólnych tematów to jest o czym pogadać).

    Nie wiem co zrobić z ogrodzeniem
    Miały być panele 3D ale skoro już ktoś się dobierał do zaledwie dwóch paneli przykręconych to reszta będzie tylko zaproszeniem. Może siatka leśna na całości, kupiłem wałek 50mb za ok 130zł o oczku 15x15cm ale to tak na moje oko żadna większa zapora. Teraz myślę o normalnej siatce ale to znowu muszę wiercić otwory w słupkach i używać jakiś zawleczek np takich:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawleczki-pn-82001-zawl.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	378484
    Do tego jeszcze zastrzały porobić, któych przy panelach nie potrzeba. Sam nie wiem co tu zrobić. Na budowę mam 4km dogi. Czułem, że zimą gdy nie bedę tam co dziennie to mogą się dziać różne rzeczy ale żeby aż tak. Tam nawet nie było za bardzo na czym się wyżyć. Na kilku kołkach geodezyjnych i czyjejś cennej pracy??

    Od dziś będę tam częściej jeździł i już mam przy sobie moją tetetkę na gaz z pełnym magazynkiem kuleczek. A kiedyś myślałem, że to wywalone pieniądze, że nie ma w co już strzelać bo wszystko co można było rozwalić już rozwaliłem.

    PS. Dziś się 'bawiłem' prawdziwym glockiem + całkiem wypasionym karabinem (naboje dla bezpieczeństwa trzymałem osobno)... Może ten pechowy dzień nie zakończył się aż tak pechowo - zawsze mogłem tego skur*iela dorwać na gorącym uczynku a to mogło by się dla kogoś wtedy źle skończyć

  3. #43

    Domyślnie

    Współczuję...

    Trzymaj się. Jeszcze będzie dobrze.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  4. #44

    Domyślnie

    Dzis zrobiłem mały wywiady z sąsiadem (tzn drugi dom obok mnie). Jak się okazuje kolejna patola mieszka raptem 200-300 metrow dalej przy głownej drodze. Ja mam działkę jak mowiłem na uboczu. Sąsiad mi o nich mówił, dwoch smarkaczy po ok 14 lat, rodzice chlejusy. Byli widziani prawdopodobnie tego dnia, którego wg mnie gnojki narobili szkód. Za ręke nikt nie złapał.

    Polskie realia - przypilnuje gnojków, spuszczę łomot -> pójdę siedzieć więc co mi pozostaje? Może pomagać w dewastowaniu i kradzieży.... chore prawo.

    No ale do następnego razu (oby taki nie nastąpił) daję sobie z tym spokój. Staram sie nie przejmować. Spóscić łomotu chociaż chcę to nie zrobię - mam małe dzieci i nie wiadomo czy te zwyrodnialce później nie będą się przypadkiem mścić. Co patola to patola powinni ich izolować od społeczeństwa. Pomyśleć, ze jeszcze panstwo ich za nasze pieniadze utrzymuje

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Jak dobry wpierdol spuścisz, to się mścić nie będą, ale najpierw musisz być pewien że to oni, a potem nie dać się złapać.

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Współczuję szkód.
    Ja bym chyba dał sobie spokój z ogrodzeniem na pewien czas.
    Może pomyśl o jakiejś ukrytej kamerce na drzewie. Wtedy miałbyś sprawców w garści.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  7. #47

    Domyślnie

    Myślałem o kamerze. Upatrzyłem sobie już drzewo. Ale taka kamera + modem GSM trochę prądu zjada więc akumulator padnie szybko. Kupiłem panel fotowoltaiczny za ok 44zł netto 10W - jutro do mnie powinien dotrzeć ale czuję, że nie będzie mały wiec "ukrytą" raczej taka instalacja się nie uda.
    Jak ktoś to dostrzegnie nawet na wysokości 5metrów to byle kamieniem czy kawałkiem dechy będzie rzucał aż strąci dla swojej chrej zabawy.

    Z ogrodzeniem mam mętlik. Chyba jednak je zrobię - jak to była gówniarzeria patoli to być może ogrodzonej działki nie ruszą - już sobie tak ot nie wejdą. Najpierw będą musieli sforsować ogrodzenie (może duzo powiedziane bo od frontu jest siatka leśna - założę ją jak temperatury będą się zbliżały do 0'C bo teraz jest sporo niżej (tzn w tej chwili jest ciepło = -0.8'C ale jutro ma już być -10).
    Upatrzyłem sobie panele 1.53 wysokie, 2.5m długie, drut 4mm, oczko 5x20cm ocynk + farba za 60zł/sztuka w Płocku = 100km ode mnie. Zamierzam skorzystać: http://allegro.pl/panel-ocynk-ral-oc...673979677.html

    Cokół zamierzam raczej lać z betonu. Gotowy to koszt ok 30zł za segment czyli 12zł/mb co przy moich bocznych i tylnych ścianach działki o długości ponad 120mb daje 1440zł.
    Cokół lany o wymiarach 40cm wysokość (20 w ziemi 20 ponad, potem wyrównanie urodzajną ziemią ok 10cm) i szerokość 18cm daje przy jednym mb i cenie za kubik b20 180zł/m3 12,96zł
    Cała różnica w kosztach to dodatkowy transport betonu (280zł zdaje się + VAT albo i nie) + koszt desek na szalunki (mam z szalunków ław) + roboty 'nieco' więcej niż przy gotowym cokole prefabrykowanym.

    Wygląd - sprawa indywidualna. Mi się nie podobają cokoły z tymi grubymi, betonowymi łącznikami. Poza tym płyta o betonu o grubości 5cm, wysoka na 20cm to taki cokoliczek. Ktoś kopnie i pęknięty. Poza tym u mnie teren jest wredny - piasek/ gliny. Jak zabetonowałem słupki to po ich całkowitym związaniu mogłem nimi ruszać bo betony się ruszały w gruncie a jak przyjdzie cokół to wszystko zwiąże.

    Macie jakieś własne sugestie?

    Pozdrawiam
    Karol

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Załóż jakiś alarm. Jak zawyje to patole wystraszy. Jakaś syrena podłączona do czujnika ruchu. Powiadom jednego z sąsiadów aby dał Ci znać jak cos się bedzie działo. Jak czujkę ustawisz na minimum to kotów nie powinno łapać ewentualnie dać taką co nie wykrywa zwierząt do iluś tam kilo.

  9. #49

    Domyślnie

    Tam chodzą aktualnie z racji lasu z dwóch stron mojej działki zwierzęta o wadze przeciętnego gówniarza (sarny, dziki a i jelenie się trafiają wiec alarm na działce bez lasu to chybiony pomysł. Po jej zagrodzeniu tak zrobię. Zacząłem budować sobie kiedyś projekt sterownika GSM - będzie okazja go dokończyć. Da mi on możliwość aktywacji/dezaktywacji alarmu oraz powiadomień.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Miałem na myśli po ogrodzeniu działki.

    Podmurówkę daj trochę głębiej. Ja u mnie robiłem ok. 40 cm i tak aby było trochę nad gruntem min. 5-10 cm. Chyba że poziomy wychodziły jakos inaczej to szalowania było sporo.
    Przy 20 w ziemi to właściwie będzie stał płotek w luźnej ziemi.
    Ostatnio edytowane przez aiki ; 15-01-2017 o 23:10

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Cokół zamierzam raczej lać z betonu. Gotowy to koszt ok 30zł za segment czyli 12zł/mb co przy moich bocznych i tylnych ścianach działki o długości ponad 120mb daje 1440zł.
    Cokół lany o wymiarach 40cm wysokość (20 w ziemi 20 ponad, potem wyrównanie urodzajną ziemią ok 10cm) i szerokość 18cm daje przy jednym mb i cenie za kubik b20 180zł/m3 12,96zł
    Cała różnica w kosztach to dodatkowy transport betonu (280zł zdaje się + VAT albo i nie) + koszt desek na szalunki (mam z szalunków ław) + roboty 'nieco' więcej niż przy gotowym cokole prefabrykowanym.

    Wygląd - sprawa indywidualna. Mi się nie podobają cokoły z tymi grubymi, betonowymi łącznikami. Poza tym płyta o betonu o grubości 5cm, wysoka na 20cm to taki cokoliczek. Ktoś kopnie i pęknięty. Poza tym u mnie teren jest wredny - piasek/ gliny. Jak zabetonowałem słupki to po ich całkowitym związaniu mogłem nimi ruszać bo betony się ruszały w gruncie a jak przyjdzie cokół to wszystko zwiąże.

    Macie jakieś własne sugestie?

    Pozdrawiam
    Karol
    Albo robisz cokół wylewany na sztywno połączony z słupkami i musi to być razem zazbrojone i posadowione na głębokość przemarzania (pasowałoby min. 50cm), albo cokoły od dylatowane od słupków i wtedy przemarzanie gruntu Cię nie interesuje (cokół ma możliwość poruszania się na wysokość we wpuście słupka).

    Pierwsze rozwiązanie jest solidniejsze ale o wiele droższe i bardziej pracochłonne. Dobrze byłoby wykorzystać jakąś gładką płytę szalunkową. Dlatego tak popularne jest drugie rozwiązanie. Taki gotowy cokolik nawet jeśli pęknie to i tak się nie złamie, będzie tylko rysa.

    Jest też możliwość wylania betonu między słupkami dając dylatację. Robimy to nad gruntem.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  12. #52

    Domyślnie

    Możesz zrobić słupki tak jak ja czyli wierciłem świdrem ziemnym/dołkowiniem na głebokość 80cm i dołkach zalewałem słupki betonem. Słupki miałem krótsze, ale nie wpuszczałem ich na całą długość do dołków. Jak już będą słupki na miejscach to wtedy dopiero szalunek i wylejesz podmurówkę.

    Jak będziesz w Płocku to tu są tanie słupki do paneli:
    https://www.olx.pl/oferta/slupki-CID628-IDjEdNL.html
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  13. #53

    Domyślnie

    Faktycznie tanie albo inaczej, niedrogie. Sam kupuje taki profil 60x40x2 ocynk w cenie 10,80zl mb.

    Z cokołem to generalnie nie myślałem o dylatowaniu. Owe 40cm mogloby nawet lekko sobie popękać. Zamierzam wyrzucić tam chociaz 1, moze 2 prety fi 6 zebrowane by wrazie czego sam sie nie rozsypał. Robić wykop na 80cm raczej odpada - za duze koszty.

    W ogóle stwierdziłem, Z tyl i bok jednak zrobię siatką. Mialy być panele ale je łatwiej nawet po jednym kraść i są cos warte nie jak siatka.

    A propo kradzieży, wandalizmu- kurwa gotuje sie w człowieku!!! Rozmawiałem z ludzmi z okolicy. Typy są dobrze znane. Patola jakich mało. Ojciec zmarł, syn z matką chleją i robią kolejne bachory -chore. Bachory po wsi się szlajają i niszczą. Obok nich jest cmentarz i tez ciagle tam szkodzą. Stierdziłem, ze zadzwonię na policje by gnoje nie mysleli, ze skoro im nic po tym nie było to mogą do woli dewastować i kraść ale juz po samej rozmowie z policjantem nygusem wiem, ze to nic a nic nie da. A wzystko za nasze podatki kurwa mac! Zarowno 500+ dla patoli jak i utrzymanie opieszałej policji.

  14. #54

    Domyślnie

    Robić wykop na 80cm raczej odpada - za duze koszty.
    80cm to tylko dołkownikiem pod słupek, żeby po mrozach każdy w inną stronę nie patrzył. Podmurówka to już nie musi być głęboko. U mnie jest ta pseudosystemowa - stoi na glebie razm z łącznikami.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post

    A masz jakis pomysł na łączenie ścian garażu ze ścianami domu na roznych wysokościach spoin pozimych?
    .
    Podpatrzone na sąsiedniej budowie:warstwa wyrównawcza o dopuszczalnej grubości na dwóch, trzech kolejnych warstwach pustaka.

  16. #56

    Domyślnie

    Oczywiście jest to metoda ale nie doczytałeś, że u mnie spoina ma mieć w przybliżeniu 0,0 cm...
    Zrobię warstwę z cegły pełnej.

    PS. Niestety aktualizacja ceny na dryfix trochę mi namieszała. Cena z 5,5 zł zmieniła sie na 6,2zł (vat 8% na 23%). W leroy Merlin jest jednak nieco taniej ale caly samochód bez hds. Caly to za malo, dwa za duzo wiec chyba trzeba kombinować.

    Pozdrawiam
    Karol

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Oczywiście jest to metoda ale nie doczytałeś, że u mnie spoina ma mieć w przybliżeniu 0,0 cm...
    Zrobię warstwę z cegły pełnej.
    Ale nie zrozumiałeś, to były warstwy zrobione z zaprawy klejowej na której niweluje się pierwsze pustaki na fundamencie.....

  18. #58

    Domyślnie

    Ok, rozumiem. Ale o ile mnie pamięć nie zawodzi, na filmach instruktażowych owa warstwa wyrównująca musi mieć do 3cm. U siebie raczej zrobię cegłę pełną. Dziękuję za porady.

    Proszek od pigeona?
    Nawet nie wiedziałem, że to tak blisko mnie (myślałem, pewnie ten proszek jest w drugim końcu Polski no ale jest 40km ode mnie). Nie wiem czy jeszcze jest to aktualne (zadzwonię, zapytam w wolnej chwili). Również pomyślałem, że mogłbym tym obsypać już ocieplone chociaż warstwą 10cm styropianu fundamenty. Ale co z drenażem (tzn mi chyba nie jest potrzebny z uwagi na grunty piasek/ glina ze znaczącą przewagą piasku)?

    Budowa
    Oj rewę się do pracy ale nie ma warunków. Może i dobrze, że pogoda jest sporo na misnusie (-3/ -4'C) bo i czasu chwilowo mało i pewnie jadąc na budowę narobił bym sobie zaległości w pracy.

    Nic się nie dzieje. Bajeczna aura na działce:



  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    "Sporo na minusie -4" no proszę Cię... W takiej temperaturze to my zaczynaliśmy zbrojenie kręcić do ław
    Ale człowiek robi się z czasem wygodnicki, bo tej zimy już nic nie budujemy, czekamy na ocieplenie
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  20. #60

    Domyślnie

    Niwelator laserowy

    Doradźcie proszę co kupić. Mój brat posiada niwelator stabili LAR250 + REC300. Ten drugi, odbiornik jest uszkodzony. Oj dużo dzwoniłem - nie da się go naprawić. Koszt nowego ok 1500zł
    Poczytałem chwilę na jakimś blogu, że do lasera obrotowego praktycznie każdy odbiornik pasuje (sorki, nie pamiętam nazwy/ bloga a, że było to na telefonie to nie mam w historii komputera). Nowego za 1500zł nie kupię bo na okres budowy domu myślę, że to za dużo, ale już taki bosha za ok 600zł jak najbardziej rozważam. Tylko nie wiem jeszcze który model wybrać:
    http://www.bosch-professional.com/pl...rs-131507.html
    Znalazłem na alledrogo ofertę tego LR2 za niespełna 400zł + inpost 7,99 http://allegro.pl/odbiornik-laserowy...500388631.html tyle, że ten lr2 ma dość krótki zasięg (a może i na działce by się przydał niwleator - wcześniejszego używałem i działałekstra no ale on miał chyba 600m zasięgu, obecnie 100 lub 200 średnicy już jest OK).

    Alternatywa dla bosch'a
    No tu jest znacznie tańszy odbiornik: http://www.geologic.net.pl/pl/p/ODBI...100GRC100G/181
    To laser zapewnia precyzję autopoziomowania a odbiornik zawsze elementy optyczne ma na tym samym miejscu więc może nie ma potrzeby dopłacać do marki w tym konkretnym przypadku? To właśnie pytanie do Was
    Ewentualnie jest też z długą belką:
    http://www.geologic.net.pl/pl/p/ODBI...migo-RC600/389
    Ten ostatni wygląda jak oryginał a kosztuje mniej niż połowę oryginału.
    I jeszcze taniej: http://www.1001narzedzi.pl/p4450,odb...go-rc-600.html

    Bardzo proszę o porady Do wypożyczalni mam ok 26km w jedną stronę. Kwota za wypożyczenie samego odbiornika to 35netto doba więc szybko taki niwelator za ok 600zł się zwróci. A potrzebny jest teraz - fundamenty, później posadzka na gruncie, dalej ściany, okna, strop i ściany kolankowe - tyle okazji, że na 100% muszę coś kupić.

    Podobnie wygląda sprawa agregatu prądotwórczego ale to temat na chwilę później.

    Pozdrawiam
    Karol

Strona 3 z 52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony