dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 52
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.039 z 1039
  1. #1021

    Domyślnie

    Kominek chciałbym obłożyć imitacją drewna, pewnie szkło (grafika na szkle) ale boję się tego. Widziałem też takie dlugie na 180cm płytki drewnopodobne ale to zapewne banany no i są grube. Sam wklad thorma jest super do tego domu, mega dobrze grzeje i ładnie wygląda ogień.

  2. #1022
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Pralnię u siebie cudem wygospodrowałam, bo też architektka nie przewidziała. Pomieszczenie ma 2,8 x 3,40 m i mieszczą się 2 pralki na podeście (ta druga jest do brudnych rzeczy m.in. czapraki końskie pierze), szafa-bieliżniarka i szafa na mopy oraz odkurzacz, głęboki zlew i mogę mieć na stałe rozstawioną deskę do prasowania. Z tą deską już ciężko jest się poruszać, ale może być. Sufit mam 3,8 m nad glową w najwyższym miejscu, więc jest tam podwieszona suszarnia. Właśnie o to mi chodziło, żeby mieć miejsce, gdzie mi nikt nie będzie zaglądał i będę mogła sowbodnie wysuszyć co namniej 2 komplety bielizny pościelowej. Babska zachcianka

    O szkle na kominek zapomnij. Chyba że caramiczne
    Ty masz zdaje się obudowę zimną? Możesz położyć gress. Są na Bartyckiej w W-wie piękne płytki imitujące drewno właśnie gresowe. Spory wybór. Tanie nie są bo wzory drewna są prawie nie powtarzające się.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #1023
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Drzwi ppod skosem też można zrobić, tyle, że albo na zamówienie, albo samoróbka. Wkleję tu wieczorem, bo mam gdzieś takie inspiracje zadołowane. Myślałam, że u mnie będą potrzebne, ale obyło się.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #1024

    Domyślnie

    Odkąd mamy suszarkę do ubrań prasowanie jest bardzo rzadko potrzebne, suszarka jest ekstra, pranie prosto do szafy. Wielkich brudów nie generujemy a jak coś mam z budowy mega syfiastego (co się baaardzo rzadko zdarza) to zawsze można wstępnie spytać w wannie.

    Obudowa kominka z krzemianu wapnia, zimna. Szkło na kominku wg wielu osób się nie nadaje ale jednocześnie słyszałem kilka niezależnych opinii od ludzi, którzy zajmują sie szkłem i z ich własnego doświadczenia nawet zwykłe (nie hartowane szkło nie pęka).

    Pozdrawiam
    Karol

  5. #1025
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cześć. Jak podświetlałeś schody? LEDy? Jak tak, to ile masz zasilaczy i gdzie je upchałeś?

  6. #1026

    Domyślnie

    Taśmy led z neoled.pl 25zł/mb więc droga impreza, do tego profile alu. Ogółem ok 170W mocy a zasilam obecnie małym zasilaczem z regulowanym napięciem. Już przy 9V jest bardzo jasno a płynie wtedy zaledwie 1A prądu.

    Docelowo bedzie sterownik na wszystkie 19 stopni (17+2) i trzy czujniki ruchu. Instalacja jest do tego przygotowana, w spiżarni jest puszka podtynkowa specjalnie dla schodów.

    Pozdrawiam
    Karol

  7. #1027
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TomaszMonika

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Witnica
    Kod pocztowy
    66-460
    Posty
    4

    Domyślnie Dom pod krzewuszką

    Witam. Ja również buduje ten sam dom co wy Panowie. Mam takie pytanie odnośnie gdzie i w jakim miejscu zamontowaliście antenę do TV? Dzięki za odpowiedź.

  8. #1028

    Domyślnie

    Witam,
    Nie mam anteny TV. Nie oglądam tego bagna od wielu lat i jest miz tym bardzo dobrze. Każdemu polecam usunąć antenę a z nią wszelkie tvpis, tvn czy inne polsaty! Tzw media głównego ścieku.

    Pozdrawiam
    Karol

  9. #1029
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TomaszMonika

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Witnica
    Kod pocztowy
    66-460
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Witam,
    Nie mam anteny TV. Nie oglądam tego bagna od wielu lat i jest miz tym bardzo dobrze. Każdemu polecam usunąć antenę a z nią wszelkie tvpis, tvn czy inne polsaty! Tzw media głównego ścieku.

    Pozdrawiam
    Karol
    Ok dzięki... Myślałem że uzyskam info bo na dachu tak naprawdę nie chce żeby mi gdzieś później nie ciekło a na murach też nie, chodzi o estetykę budynku... a tak po za tym fajne wykończenie... A jak na zewnątrz wykończone masz jeśli można wiedzieć...

  10. #1030

    Domyślnie

    Na zewnątrz jeszcze nie ma końca, do niego daleko
    Jest tynk. Położyłem deskę greinplast'a ale jeszcze jej nie malowałem bo brakuje obróbek glifów, drobnych wstawek. Kamień zaczęty rok temu, do teraz nie skończony - też się pewnie nim zajmę niedługo. Podbitka czeka na zamówienie a co tu mówić o jej montażu

    PS. Jak się mocno upierasz przy antenie to albo zakładasz ją nad tarasem (tam przy betonowym słupie) albo na kominie (mi akurat tylko 1 komin z trzech z projektu pozostał).

  11. #1031
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomaszMonika Zobacz post
    Ok dzięki... Myślałem że uzyskam info bo na dachu tak naprawdę nie chce żeby mi gdzieś później nie ciekło a na murach też nie, chodzi o estetykę budynku... a tak po za tym fajne wykończenie... A jak na zewnątrz wykończone masz jeśli można wiedzieć...
    albo montujesz antenę na elewacji, albo na kominie np opaską stalową, bez wiercenia. Musisz tylko umiejętnie (szczelnie) sprowadzić przewód sygnałowy do domu.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  12. #1032
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TomaszMonika

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Witnica
    Kod pocztowy
    66-460
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Na zewnątrz jeszcze nie ma końca, do niego daleko
    Jest tynk. Położyłem deskę greinplast'a ale jeszcze jej nie malowałem bo brakuje obróbek glifów, drobnych wstawek. Kamień zaczęty rok temu, do teraz nie skończony - też się pewnie nim zajmę niedługo. Podbitka czeka na zamówienie a co tu mówić o jej montażu

    PS. Jak się mocno upierasz przy antenie to albo zakładasz ją nad tarasem (tam przy betonowym słupie) albo na kominie (mi akurat tylko 1 komin z trzech z projektu pozostał).
    Witam. Ja podbitki nie będę robił. Tzn. płyta OSB styropian 5cm i do tego siatka i struktura taka jak na ścianie... Bardziej wytrzymałe. Ale każdy sam planuje...

  13. #1033
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TomaszMonika

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Witnica
    Kod pocztowy
    66-460
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    albo montujesz antenę na elewacji, albo na kominie np opaską stalową, bez wiercenia. Musisz tylko umiejętnie (szczelnie) sprowadzić przewód sygnałowy do domu.
    Na elewacji nie chce chodzi o estetykę budynku. Zamontuje ją na dachu przy wyłazie, dachówkę antenową już zamówiłem do tego uchwyty do masztu antenowego...

  14. #1034
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Karol, jak tam?

  15. #1035

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Karol, jak tam?
    Kula, się. Mieszka się a raz na kilka tygodniu coś tam jeszcze dokończę - końca prac nie widać a już po woli jakieś naprawy widać na horyzoncie Pompa sobie grzeje. Było -24' najchłodniej a pompa dawała 30' w podłogę.
    Sama konstrukcja domu i jego izolacja spisała się na medal. Jednego dnia -19 na zewnątrz + czyste słońce a przez 6 godzin dom bez ogrzewania stał bo tak słońce przez okna nagrzało

    Rachunek ostatni za prąd za 2 ms to ok 1000zł (w domu 100% na prąd, jest kominek a paliłem w nim tej zimy pewnie z 5-6 razy i nie koniecznie w największe mrozy - zwykle tylko po to by zrobić klimat). Najważniejszy rachunek dopiero teraz będzie bo zaliczy zdaje się najwięcej mroźnych dni.

    Pozdrawiam
    Karol

  16. #1036

    Domyślnie

    Usuniesz się sam czy mam Ci pomóc i przy okazji bana załatwić?
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 20-05-2021 o 17:02

  17. #1037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Karster, już go zgłosiłam, a ty wywal ten cytat ze swojego posta
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #1038
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    @karster
    Czytałem wątek 2 razy, pierwszy raz jakieś 3 lata temu jak dopiero planowałem swoją budowę i ostatnio znowu żeby sobie odświeżyć. Powodem było przede wszystkim wybranie tych samych technoligii - dom stawiam na Porotherm Drifix i do tego na piętrze jest monolit 20cm. Fajnie to wszystko wygląda, gratuluje cierpliwości do samego końca

  19. #1039

    Domyślnie

    Coś chyba powiadomienia nie dostałem lata temu a szkoda Pewnie już dom postawiłeś, co lockin?

Strona 52 z 52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony