dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Brama garażowa elewacyjna - obłożona płytami HPL ktoś posiada??

    Witam, nie udało mi się znaleźć nigdzie podobnego tematu, więc zakładam nowy.

    Czy ktoś z Państwa „jest posiadaczem” bramy garażowej elewacyjnej – bramy garażowej obłożonej płytami elewacyjnymi i zechciałby się podzielić swoim doświadczeniem?

    Front domu chcę mieć obłożony właśnie takimi płytami – bramę garażową również – tak, żeby była zintegrowana z elewacją domu i niewidoczna. Garaż ma być na 2 samochodu, więc brama do tego ma być szeroka – na 5 metrów.

    Wiem, że Hormann robi takie bramy uchylne do samodzielnego wypełnienia....ale powiedziano mi, że taka brama to masakryczna utrata ciepła w garażu, bo dostaje się sam szkielet, na to idzie właśnie płyta elewacyjna, która ma max 12mm i nawet jak się da ocieplenie to na max 2mm.
    Brama ma mieć 5 metrów i efekt może być taki, że owszem elewacja ładna ale w garażu wieczna zima (mimo ogrzewanej podłogi) i astronomiczne rachunki za ogrzewanie (no bo garaż częściowo w bryle domu i nawet większa izolacja ścian garażu nic tu nie da).

    Będę wdzięczna za wszelkie uwagi i komentarze osób, które mają ogarnięty temat garażowych bram elewacyjnych i mają już jakieś doświadczenie z nimi związane.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar CZARNY.
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    131

    Domyślnie

    Jest owszem ale brama uchylna to nieporozumienie , jest jeszcze brama segmentowa arl . HPL jest jednak ciężkim materiałem , chyba za ciężkim .
    Brama dobrze znosi wagę drewna czy spieków ( do ok 11 kg max m2 ) Koszt samej bramy 19000 ale warto ...

  3. #3

    Domyślnie

    Dziekuje za informacje. Uchylna odpada wiem. A na segmentowej (nawet jak zamienie hpl na spieki) i tak musze miec przetloczenia poziome na srodku bramy, wiec opcja pionowych paneli odpada....tak mi powiedziano. Faktycznie tak jest? Kolejna kwestia - czy nie jest tak, ze przy segmentowej bramie- ona nie bedzie zlicowana z elewacja tylko standardowo cofnieta do tylu?
    Ostatnio edytowane przez atosia ; 26-11-2016 o 18:45

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar CZARNY.
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    131

    Domyślnie

    Segmentowa brama do samodzielnego wypełnienia ALR jest zlicowanana z elewacją .
    Obłożenie w pionie oczywiście odpada .

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Przegapiłem wątek. Mam bramę ARL Hormanna zlicowaną z elewacją i obłożoną drewnem. Opis i zdjęcia w dzienniku (na 9 stronie - link w stopce).

    Brama uchylna w ogóle nie nadaje się do ogrzewanych garaży. Jedynym znanym mi rozwiązaniem jest właśnie Hormann ARL. Koszty zależą od wagi obłożenia, wielkości otworów i kilku innych parametrów. Mnie wyszło nieco taniej, niż CZARNEGO.
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  6. #6

    Domyślnie

    Dlaczego brama uchylna nie nadaje się do garażu ogrzewanego?
    Czy na pewno nie istnieje sposób na ocieplenie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony