dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 19
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 361
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    W koncu to jakoś wygląda wg mnie bardzo zajebście. Przejście do łazienki przez garderobę jest fajne, widziałem takie realizacje na zdjeciach i fajnie to wyglada. Co do korytarza to ja bym zostawił jak jest, miejsca w szafach nigdy za dużo, a tutaj mozna się pokusić na w ogóle brak ściany murowanej ! Ścianą pomiedzy korytarzem a salonem mogła by być szafa na zamówienie z plecami z czegokolwiek co byście chcieli. Tak jest taniej i szybciej, no i ładniej sam żałuje że tak nie zrobiłem.
    BTW: mozesz jeszcze wrzucić jakieś wymiary i pow. pomieszczeń?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Dorzucam tabelkę z powierzchniami. Coś tam z wymiarów widać na poprzednim skanie (nie mam narazie niczego innego). Na przyszły tydzień ma zrobić kompletną koncepcję z elewacjami itp.

    Pomysł ze ścianą naprawdę ciekawy. Musze to przemyśleć i może wdrożyć. Dzięki za podpowiedz.
    Martwię się trochę o powierzchnię pokoju dziennego. Nie za mały?

    A i wielkie dzięki za odzew..

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut tab.JPG
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	379802

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    sebcioc55 masz może jakiś namiar na zdjęcie przejściowej garderoby? Coś nie mogę znaleźć niczego konkretnego na googu, a żona koniecznie chce to zobaczyć. I może jakąś inspirke tyłu szaf bez ściany. Masz na myśli typowa płytę meblową?

    Z osobnymi wejściami to miało wyglądać jakoś tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2_aranzacja_sypialni_wnetrze_loft_projekt_architektura.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	379803

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Soczek1212 Zobacz post
    sebcioc55 masz może jakiś namiar na zdjęcie przejściowej garderoby? Coś nie mogę znaleźć niczego konkretnego na googu, a żona koniecznie chce to zobaczyć. I może jakąś inspirke tyłu szaf bez ściany. Masz na myśli typowa płytę meblową?

    Z osobnymi wejściami to miało wyglądać jakoś tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2_aranzacja_sypialni_wnetrze_loft_projekt_architektura.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	379803
    Tak płytę meblową, wejdz na strone eggera i masz ogromny wybór. Zawsze na tył szafy można dać płyty GK i pomalować na biało Ściany bym nie robił, zabierze Ci te pare cm salonu.
    Co do inspiracji to proszę bardzo, nie znalazłem akurat tego samego co mi się podobało ale te też są spoko.













    w googlę jak nie ma po polsku to trzeba szukać po angielsku, zawsze coś się znajdzie
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Prosze bardzo http://www.elektrykasklep.pl/ Mają wszystko co potrzebujesz w dobrych cenach. Ja się tam zaopatruje przeważnie.
    sebcioc55, nie wiem kiedy kupowałeś, ale - ceny rzeczywiście rewelacyjne, opinie nienaganne, zachęciły mnie do zakupu - niestety ostatnio gość zaczął kombinować (oceny kupujących to potwierdzają).

    Zamówiłem u gościa sprzęt, potwierdzałem dostępność bo zależało mi na czasie, skończyło się tym, że gościu 4 razy(!) przesuwał termin dostawy (w tym 2 razy zapewniał mnie że towar już wyszedł), po czym po 2 tyg. napisał że dostawca nie dostarczył mu towaru - mimo że na stronie miał i zapewniał - że towar jest na stanie. Przez kolejny tydzień nie odbierał telefonu i nie odpisywał na maila. Dopiero ładny mail z informacją o złożeniu doniesienia na Policji poskutkował zwrotem wpłaty na konto. Po wszystkim sprawdziłem znów komentarze i niestety kilkadziesiąt osób w tym samym czasie spotkało się z identyczną sytuacją.

    PS. Soczek1212 przepraszam za mały OT i trzymam kciuki.
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    DrKubus dobrze że piszesz. Ja miałem na razie małe zamówienie i wszystko było w porządku ale nie chciał bym czekać miesiąc z instalacją przy budowie domu tylko dlatego że ktoś sprzedaje materiały których nie ma na stanie.

    No i oczywiście też trzymam kciuki, chociaz Ty już jedną noga w domu
    Ostatnio edytowane przez Soczek1212 ; 28-01-2017 o 08:58

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    sebcioc55
    Dzięki za fotki. Faktycznie ciekawie to wygląda. Hmm... kolejny temat do przemyśleń

    Z płytami KG też niezły pomysł tylko nie wiem czy jakiś stelaż nie był by potrzebny. Same szafy mogą nie być dostatecznie sztywne żeby zapobiec pękaniu.

    Zastanawiam się jeszcze czy upychać w tej ścianie kominek. Nie mam parcia na kominek ale lubię dźwięk palącego się drzewka i jak by się dało go zmieścić w ściance z szafami (cofnięty do lica ściany) to mógłbym się zdecydować. Oczywiście tylko i wyłączne zamknięta komora spalania tylko tu znowu drożej i chyba jednak za ciasno.

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Ech.. dawno mnie nie było ale nie wiele się działo. Zimowy sen mnie chyba dopadł.

    Niewiele nie znaczy, ze nic. Mamy wstępnie dograną koncepcję z architektem, mapę w starostwie i wykonane odwierty.
    Powoli szykuje się do skończenia instalacji w garażu i drogi dojazdowej. Musze to dopiąć przed rozpoczęciem budowy. Jutro wrzucę aktualną koncepcje.

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    To teraz w ramach małego uporządkowania archiwów wrzucę zaległe zdjęcia do dnia dzisiejszego. Dodaje to w zasadzie dla siebie (chcę uporządkować zdjęcia i zebrać w jakąś logiczną całość)

    Tak wyglądała działka po zakupie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG2604.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	78,2 KB
ID:	382971Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG2605.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	382972
    A tak po uporządkowaniu i postawieniu roboczej szopki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3166.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	382973Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3168.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	382974
    A i tymczasowe ogrodzenie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3176.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	382975

    Dodam tylko ze na dzień dzisiejszy na działce była tylko koparka na całe 40 minut

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Jedziemy dalej.
    Piękna brama za całe 30zł:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3192.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	70,4 KB
ID:	382976
    Studnia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3298.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	382977
    Przyłącze. Swoją drogą nieźle mi dojazd rozkopali. (na drugim zdjęciu w tle widać skrzynkę)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3368.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	382978Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3384.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	80,3 KB
ID:	382979
    No i żółty piaseczek pod żółtą plandeką
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3386.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	382980

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Małe tyczenie garażu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3424.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	382981
    Wykopy (tu była wspomniana koparka)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3446.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	104,2 KB
ID:	382982
    Wznosimy ściany
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3451.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	382983Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3468.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	72,5 KB
ID:	382984
    I więźba
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3470.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	75,6 KB
ID:	382985

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Facjat
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3480.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	74,7 KB
ID:	382986
    Blacha już na dachu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3482.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	74,6 KB
ID:	382987
    Druga strona
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3484.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	54,7 KB
ID:	382988
    I brama tymczasowa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3486.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	80,8 KB
ID:	382989

    Dodam tylko ze cały garaż był postawiony z pustaków rozbiórkowych i kosztował mnie na dzień dzisiejszy całe 4000zł. Myślę że całkiem niezły wynik jak na 35m2

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    No i aktualny rzut. Jest jeszcze parę drobiazgów ale z grubsza tak to będzie wyglądać
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	70,2 KB
ID:	383041

    Elewacja południowo- zachodnia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	el poł wsch.JPG
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	36,7 KB
ID:	383334
    Poł-wsch
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	el poł zach.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	383335
    Ostatnio edytowane przez Soczek1212 ; 08-03-2017 o 18:35

  14. #54

    Domyślnie

    Teraz to nabrało kształtów

    Jedyny minus jaki widzę to duży rozrzut punktów poboru wody. Wiąże się to z wyższą ceną samej instalaski wodno-kanalizacyjnej. Dodatkowo trzeb będzie zrobić cyrkulację ciepłej wody jeśli nie chcesz długo czekać na ciepłą wodę w kranie.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    1/08 zrób sobie drzwi przesuwne.

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Teraz to nabrało kształtów

    Jedyny minus jaki widzę to duży rozrzut punktów poboru wody. Wiąże się to z wyższą ceną samej instalaski wodno-kanalizacyjnej. Dodatkowo trzeb będzie zrobić cyrkulację ciepłej wody jeśli nie chcesz długo czekać na ciepłą wodę w kranie.
    Dzięki za opinię. Niestety Masz rację. Chciałem maksymalnie zbliżyć wszystkie punkty ale wejście od południa i parę innych przesłanek trochę wymusiły ten układ.

    Co do cyrkulacji to czytałem o tym coś na forum. Musze to przemyśleć żeby się nie wpakować w dodatkowe koszty (instalacji i użytkowania).

    Odnośnie rzutu to zastanawiam się czy w 1/11 (mała łazienka) nie zamienić miejscami prysznica i ustępu. Mogło by to ciekawie wyglądać.

    A i oczywiście kibicuje i czekam na informację jak będzie sprawował się Twój reku DIY. Coś czuje, że zaczerpnę od Ciebie pomysł

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    1/08 zrób sobie drzwi przesuwne.
    Dzięki za podpowiedz. Faktycznie otwieranie tych drzwi w tej formie będzie problematyczne. Myślę że je porostu odwrócę znaczy będą otwierane do łazienki.

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cyrkulację zrób, jeżeli będziesz robił sam np na PP to koszt minimalny. Ważniejsza jest pompka i jej sterowanie. Kup najtańszą jaką znajdziesz, do tego uruchamiaj ją jakimś sterownikiem czasowym co pare godzin na pare min, te pare min musisz sam zbadać (po jakim czasie masz ciepłą wode w najdalszym punkcie). Jeżeli będziesz miał centralę alarmową to najlepiej by było za jej pośrednictwem sterować taką pompką, banalne a można wykorzystać jeszcze to że się nie uruchamia jak alarm jest uzbrojony.
    Jeżeli chodzi o 1/11 to taki ubikator we wnęce chyba będzie średnio wyglądał, taki prysznic we wnęce jest spoko, kupujesz tylko drzwi szklane (albo i nie) i koniec. A na ściance za ustępem robisz coś dekoracyjnego i jakieś podświetlenie i to bedzie fajnie wyglądać
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    A ja mam jeszcze inne spostrzeżenie co do WC i garderoby. Wróć do wersji z prostą ścianą pomiędzy WC a garderobą. Taka kombinowana ściana to najgorsze co możesz sobie zrobić bo po pierwsze masz przekombinowaną łazienkę z ustawieniem ale co gorsza taka garderoba będzie po prostu mniej funkcjonalna. Idź w prostotę znaczy się w PROSTOKĄTY Garderoba plus WC. Taki układ pomieszczeń jest po prostu łatwiejszy w budowie, funkcjonowaniu, meblowaniu, rozplanowaniu, kafelkowaniu itp.
    I wtedy masz prostą sprawę z łazienką. Układ najwygodniejszy jest według częstotliwości używanych "obiektów" w łazience. Zlew , wc, prysznic. Dwie pierwsze pod ścianą w ciągu a prysznic na końcu za szklaną szybą daje głębię łazienki i nie skraca jej.

    Fotki dla jasności:










    Oczywiście u ciebie jest węziej ale to w niczym nie przeszkadza. I pozornie nie piszę ci o poprawieniu łazienki a o poprawieniu GARDEROBY łazienka to dodatek

    Pozdrawiam

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Cyrkulację zrób, jeżeli będziesz robił sam np na PP to koszt minimalny. Ważniejsza jest pompka i jej sterowanie. Kup najtańszą jaką znajdziesz, do tego uruchamiaj ją jakimś sterownikiem czasowym co pare godzin na pare min, te pare min musisz sam zbadać (po jakim czasie masz ciepłą wode w najdalszym punkcie). Jeżeli będziesz miał centralę alarmową to najlepiej by było za jej pośrednictwem sterować taką pompką, banalne a można wykorzystać jeszcze to że się nie uruchamia jak alarm jest uzbrojony.
    Jeżeli chodzi o 1/11 to taki ubikator we wnęce chyba będzie średnio wyglądał, taki prysznic we wnęce jest spoko, kupujesz tylko drzwi szklane (albo i nie) i koniec. A na ściance za ustępem robisz coś dekoracyjnego i jakieś podświetlenie i to bedzie fajnie wyglądać
    Rozumiem, że muszę do cyrkulacji jakiś obwód zrobić, znaczy powrót dla zimnej wody. Wgryzę się w temat na etapie instalacji. Wodę jak najbardziej planuje robić sam i z pp tylko muszę się jeszcze w dokształcić (zgrzewarkę nawet już mam). Jeszcze nie myślałem nad alarmem, pożyjemy zobaczymy. Zawsze mogę dać jakiś prosty programator czasowy + przycisk wybudzający pompkę na np. 3 minuty w razie potrzeby.

    Co do łazienki to ma ona 1,1 m szerokości i prysznic będzie na 100% w formie wpustu liniowego z drzwiami szklanymi (lub bez). Przy tej szerokości mogę wstawić prysznic zarówno we wnęce jak i na końcu łazienki. Po zamianie mógłbym np wydłużyć z sam prysznic i zrobić 1,1x1,4m (powiedzmy dwuosobowy ) a tron zmieści się i we wnęce.

Strona 3 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony