dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Płytki na tynk gipsowy

    Witam.

    Proszę o informację jakie materiały zastosować przy kładzeniu płytek na ściany pokryte tynkiem gipsowym. Pomieszczenie to łazienka.


    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Mam płytki położone na tynk gipsowy, który został tylko zagruntowany przed klejeniem płytek. Oczywiście stosowałem bardzo dobre, głęboko penetrujące grunty.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  3. #3

    Domyślnie

    I dobrze trzymają płytki? W łazience na grunt kładł Pan folie w płynie? Jeśli tak to jaka - jednoskładnikowa czy dwu?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Trzymają, trzymają ... gruntować wszystko gruntem głęboko penetrującym np. CT17 ; odpływ mam liniowy w posadzce i w tym miejscu i na posadzki betonowe i na tynki gipsowe dawałem folię w płynie jednoskładnikową. Przypomniałem sobie ... tynki w miejscach planowanych płytek zostały "zatarte na ostro" czyli tynkarze zostawili je nie wygładzone ale szorstkie, ale w wielu miejscach kładłem płytki na zwykły gładzony gips i naprawdę wszystko trzyma...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie

    Po odpowiednim zagruntowaniu, gruntem wysokiej jakości można pokusić się o układanie na tynku gipsowym płytek w małych formatach.
    Wiele zależy od kleju ( najlepiej kleje na bazie MS Polimeru ) oraz jakości samego tynku.
    Generalnie tynk gipsowy nie jest podłożem nośnym. Z całą pewnością nie powinno się na takim tynku kleić, klejami cementowymi.
    Oczywiście 10 razy się uda, ale kolejny raz może być problem. Nie powinno się kłaść bezpośrednio na tynk gipsowy okładzin z kamienia wrażliwego na odbarwienia i odkształcenia. Oraz ciężkich okładzin wielkogabarytowych.

  6. #6

    Domyślnie

    Ściany ma również na szorstko, bez gładzenia. Planuję na tynk dać Unigrunt Atlas (bez rozrabiania go z wodą), na to folia w płynie i potem płytki. Tylko nie wiem jaką foilę kupić, która będzie dobra.

  7. #7

    Domyślnie

    Cześć,

    czy ktoś jeszcze może podzielić sie swoimi doświadczeniami i uwagami co do kładzenia płytek na tynk gipsowy?
    czy zatrzeć na ostro, gruntować wszystko i na to folia w płynie na całych scianch?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony