dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Hurtownia DACHLUX Warszawa

    Witam forumowiczów,

    na wiosnę kładę na swoim dachu dachówkę ceramiczną. Zebrałem z kilku miejsc wyceny, staralem sie wybierać większe hurtownie. Najciekawszą ofertę otrzymałem od hurtowni Dachlux w Warszawie. Czy ktoś z forumowiczów korzystal z ich uslug i mógłby wypowiedzieć się na temat ich rzetelności, prawdziwości wycen itp.? Muszę przyznać, że na ten dach dostałem ze cztery różne ilości tych samych materiałów w wycenach.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertlesniak Zobacz post
    Witam forumowiczów,

    na wiosnę kładę na swoim dachu dachówkę ceramiczną. Zebrałem z kilku miejsc wyceny, staralem sie wybierać większe hurtownie. Najciekawszą ofertę otrzymałem od hurtowni Dachlux w Warszawie. Czy ktoś z forumowiczów korzystal z ich uslug i mógłby wypowiedzieć się na temat ich rzetelności, prawdziwości wycen itp.? Muszę przyznać, że na ten dach dostałem ze cztery różne ilości tych samych materiałów w wycenach.
    To są dobre cwaniaki. Mnie wykiwali na ok 2 tys przy wycenie. Zrobili to małymi kroczkami. Na początek palety od dachówki. Normalnie były bezzwrotne po 26 zł a mi policzyli 32 netto (a 15 palet). Nie wliczyli w wycenę silikonów, uszczelniaczy, taśm, bo twierdzili, że to już dekarz sobie wybiera. Np spinek i wkrętów było 2 razy za dużo. Przy wycenie osobno wycenili system rynnowy, a osobno dach. Z łaską przyjęli zwroty, a pieniądze oddali po 5 tygodniach po wielkiej awanturze. Natomiast dopłat domagali się praktycznie tego samego dnia lub z łaską na drugi dzień. Za zwrot żadnej faktury korygującej, tylko podpisana kartka, że się wzięło pieniądze. Największe cwaniactwo to dostawy brakujących elementów. Dostaje się elementy, ale nie dostaje się faktury, co ile kosztowało, tylko zbiorczą fakturę na usługę (bo niby US ich gnębi).Także jak się nie siedzi i nie liczy każdego wkręta na budowie to dymanie inwestora idzie w najlepsze. Najlepszym przewałem jest umowa, którą przedstawiają do podpisania, bo niby wykonują usługę. Radzę ją dokładnie przeczytać szczególnie kawałek o gwarancji. Po tych wszystkich zabiegach cena oczywiście wyszła tak jak gdzie indziej. Uwaga też, bo dają atrakcyjną cenę dachówki podstawowej, a odrabiają na skrajnych, których nie doliczają dokładnie.

    Nie mówię, że była tam kompletna tragedia, bo np polecili mi bardzo dobrą ekipę, a dachówka przyjechała na czas w idealnym stanie. Jednak radzę być czujnym i pilnym, bo wydymają na kilkaset pln a może nawet więcej. Liczyć każdy wkręt. Żądać faktur z wyszczególnionymi materiałami i ilościami! Dopłaty Robić osobiście i od razu żądać faktury! Przy zwrocie papier podpisany z wyszczególnionymi ilościami.
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 30-11-2016 o 11:28

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Ja polecam w 100% - zjeździłem kilka składów - w dachluxie było najtaniej, kupowałem dachówkę ceramiczną, akcesoria, okna dachowe, orynnowanie. Zero problemów.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  4. #4

    Domyślnie

    Podłączam się do pytania. Również rozważam wycenę z tej hurtowni.

  5. #5

    Domyślnie

    Korzystałem z usług Dachlux Wolica. Cene mieli najtańszą w porównaniu do pozostałych, polecili mi dobrą ekipę (Pan Janusz "Diabeł"), wszystkie zwroty, dodatki, zapłaty - nie było z tym najmniejszych problemów. Miałem dwie faktury - jedna zbiorcza za usługę a drugą za materiał (do wglądu i informacji). Co potrzebowałem to dzwoniłem i było. Polecam.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Ja u nich kupilem dachowke i okna. Cene mieli nizsza nawet po doliczeniu transportu. Przy dostawie brakowalo klamer do gasiorow,ale doslali poczta.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sieczkowska89
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    15

    Domyślnie

    korollo00 - mam wrażenie, że wiem o kim piszesz. Korzystałm z usług firmy Dachlux w Warszawie. Co do obsługi - mogłaby być milsza, ale jeżeli chodzi o warunki i uczciwość nie mam nic do zarzucenia.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał sieczkowska89 Zobacz post
    korollo00 - mam wrażenie, że wiem o kim piszesz. Korzystałm z usług firmy Dachlux w Warszawie. Co do obsługi - mogłaby być milsza, ale jeżeli chodzi o warunki i uczciwość nie mam nic do zarzucenia.
    Nie wiem jak w innych lokalizacjach ale Grodzisk + Wolica - na obsługę nie można narzekać.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kroszon

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-134
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Nie wiem jak w innych lokalizacjach ale Grodzisk + Wolica - na obsługę nie można narzekać.
    W Józefowie też ok, a nie byłem najłatwiejszym klientem. Zamówiłem na dach blachodachówkę Gerard,a le wziąłem bo taniej blachę zamiast oryginalną, to tańszą bez posypki. jak zona to zobaczyła, to była kłótnia i zwroty blach, wymiana gwoździ i kilka innych - bez problemu załatwione wszystko.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja właśnie zamierzam zakuoić u nich pokrycie. W Warszawie dostałem bardzo dobrą ofertę, a obsługa wydawała się profesjonalna. Podzielę się opiniami po realizacji.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar DACHLUX BIAŁOŁĘKA
    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-812
    Dzielnica
    białołęka
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zapraszam do wysłania projektu (rzut dachu) do bezpłatnej wyceny. Z miłą chęcią wykonamy wycenę, nawet i dla porównania cen.
    [email protected]

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sieczkowska89
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    15

    Domyślnie Dachlux Warszawa

    Rozumiem wyrażenie konstruktywnej opinii, ale bez przesady z takim naciąganiem rzeczywistości. Palety przy dachówkach zawsze są płątne. Uczciwsze jest wskazanie ile one kosztują miż wrzucanie w cenę dachóki i udawanie że ich nie ma. CO do silikonów, taśm itp. to faktycznie wybiera to dekarz. Oczywiście można wybrac samemu ale jest niebezpieczeństwo, że dekarz zbojkotuje nam wybór. Każdy ma swoje przyzwyczajenia co do narzędzi, akcesoriów, chemii tak jak gipsiarze do gipsów danego producenta a glazurnicy do klejów. CO do chęci wykonywania zwrotów tutaj się nie wypowiem, ale wystawianie faktur zbiorczych to normalność. Potem wystawia się specyfikację. Nie wiem więc w czym problem. Co do gwarancji zapewne chodzi o to, że hurtownia nie jest bezpośrednim gearantem. TAk jest wszędzie - gwarantem towaru jest producent, a robót ich bezpośredni wykonawca. u9mowa o sprzedaż pokryca dachowego a sprzedaż z wykonawstwem to różne rzeczy. Pomijam już, zapewne tak było także w Pana przypadku, żę to Klienci nalegają na 8% VAT żeby mniej płącić a sprzedawcy kombinują jak mogą żeby zadowloić klienta i zrobić to zgodnie z prawem. Zresztą rozjechanie się o 2000 z wyceną to w zasadzie nie problem tylko szczęście Zazwyczaj rozjeżdża się o znacznie więcej. ja tak miałam kupując dach w DOMINO DACH w MIńsku Mazowieckim. Różnica między fakturą a wyceną prawie 6000, a blacha przywieziona na budowę różniła się odcieniami. tak bywa niestety. ostatecznie sprawa wyjaśniona, ale niesmak pozostyał.



    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    To są dobre cwaniaki. Mnie wykiwali na ok 2 tys przy wycenie. Zrobili to małymi kroczkami. Na początek palety od dachówki. Normalnie były bezzwrotne po 26 zł a mi policzyli 32 netto (a 15 palet). Nie wliczyli w wycenę silikonów, uszczelniaczy, taśm, bo twierdzili, że to już dekarz sobie wybiera. Np spinek i wkrętów było 2 razy za dużo. Przy wycenie osobno wycenili system rynnowy, a osobno dach. Z łaską przyjęli zwroty, a pieniądze oddali po 5 tygodniach po wielkiej awanturze. Natomiast dopłat domagali się praktycznie tego samego dnia lub z łaską na drugi dzień. Za zwrot żadnej faktury korygującej, tylko podpisana kartka, że się wzięło pieniądze. Największe cwaniactwo to dostawy brakujących elementów. Dostaje się elementy, ale nie dostaje się faktury, co ile kosztowało, tylko zbiorczą fakturę na usługę (bo niby US ich gnębi).Także jak się nie siedzi i nie liczy każdego wkręta na budowie to dymanie inwestora idzie w najlepsze. Najlepszym przewałem jest umowa, którą przedstawiają do podpisania, bo niby wykonują usługę. Radzę ją dokładnie przeczytać szczególnie kawałek o gwarancji. Po tych wszystkich zabiegach cena oczywiście wyszła tak jak gdzie indziej. Uwaga też, bo dają atrakcyjną cenę dachówki podstawowej, a odrabiają na skrajnych, których nie doliczają dokładnie.

    Nie mówię, że była tam kompletna tragedia, bo np polecili mi bardzo dobrą ekipę, a dachówka przyjechała na czas w idealnym stanie. Jednak radzę być czujnym i pilnym, bo wydymają na kilkaset pln a może nawet więcej. Liczyć każdy wkręt. Żądać faktur z wyszczególnionymi materiałami i ilościami! Dopłaty Robić osobiście i od razu żądać faktury! Przy zwrocie papier podpisany z wyszczególnionymi ilościami.

  13. #13

    Domyślnie

    zalecam ostrożność przy zamówieniach blachodachówki modułowej, w firmie Dachlux mazowieckie, zamontowano nam z błędnym obmiarem blachodachówkę modułową, czego efektem jest konieczność wydłużania połaci dachu z jednej strony domu, bo tej blachodachówki nie da się przyciąć w dowolnym miejscu, nikt nam przy zamawianiu tego towaru o tym nie powiedział, nie uprzedził, że może być tego rodzaju problem, niestety nie da się tego już zmienić ani naprawić, mamy z jednej strony dłuższy dach i niespecjalnie nam się to podoba po pierwsze można było nam o tym powiedzieć, wtedy może wybralibyśmy inny produkt, pod drugie jeśli już coś takiego klientowi się sprzedaje to warto zadbać o to, żeby zrobić to równo z każdej strony
    Ostatnio edytowane przez LASSU ; 09-07-2020 o 20:01

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał LASSU Zobacz post
    zalecam ostrożność przy zamówieniach .... w firmie Dachlux mazowieckie,.............y
    Potwierdzam! Także zalecam daleko idącą ostrożność i zasadę bardzo ograniczonego zaufania w stosunku do firmy Dachlux Białołęka.
    Moja opinia klienta wynikająca z prawdziwych empirycznych doświadczeń praktyk niedozwolonych firmy Dachlux Białołęka ul.Płochocińska róg Kobiałka.jest zasłużoną opinią negatywną. Łamanie praw obowiązujących na terenie RP oraz UE, m/in w tzw zmowie niedozwolonej. W sprzeczności z interesami klienta (konsumenta = osoby fizycznej), które ujawniły się nie przed, a już po zawarciu umowy (zaliczka) + umowy o wykonanie dachu (Rozdział 1 Zakaz porozumień ograniczających konkurencję Art. 6... oraz pozostałych/ Ustawy z 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów) doprowadziło do wymiernych strat (art. 286 kk) i naraziło klienta (konsumenta) na nieprzewidziane przestoje budowy, komplikacje oraz straty finansowe. Kompletowana dokumentacja oraz nagrania praktyk niedozwolonych podmiotu gospodarczego DACHLUX Białołęka zostają zabezpieczone. Chętnych (zainteresowanych) zapoznania się z częścią lub większością (jawną osobom postronnym) polecam kontakt na tzw: priva. Chętnie udostępnie i ujawnię (w części jawnej) proceder/ praktykę firmy Dachlux Białołęka. Jednocześnie w ramach instytucji "przestrogi społecznej" przestrzegam klientów (potencjalnych Klientów) przez wiązaniem się lub korzystaniem z usług tej firmy (Dachlux Białołęka), przed kupowaniem, zamawianiem materiałów na dachy. Sztuczny (jak widać nieprawdziwy) wizerunek deklarowany przez pracowników Dachlux Białołęka na początku kontaktu (podpisanie umowy/wpłata zaliczki) ma się ni jak do możliwych rzeczywistych posunięć i praktyk Dachlux Białołęka.
    +++++++++++++++++++++++
    #Dachlux Białołęka ul.Płochocińska róg Kobiałka. opinia negatywna!
    Ostatnio edytowane przez Paweł R_ ; 27-05-2021 o 10:04 Powód: ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony