dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 163
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Dzięki za porady juz biorę sie za robotę. Jak skończę to dam cynk . Okna robiła Norma 2000 z Częstochowy. Jeśli chodzi o okucie to na klamce jest taki znaczek firmowy sześciokąt w nim okrąg a w okręgu duża litera H.
    Pozdrawiam

  2. #42

    Domyślnie

    My drzwi z salonu na taras będziemy mieć otwierane a z jadalni przesuwane. Które będą lepsze? Odpowiem w przyszłym roku.

  3. #43

    Domyślnie

    Drzwi otwierane mają taki mankament :
    Klamka jest tylko po jednej stronie (wewnętrznej).
    Gdy wychodzę do ogrodu, nie mogę ich trwale zamknąć (lock), lecz jedynie przymknąć (shut).
    Dorobiłem zamek zatrzaskowy kulkowy (a właściwie baryłkowy).
    Przy większym wietrze drzwi się jednak otwierają.

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ...a ja mam uchwyt na zewnątrz i zatrzaskuje drzwi wychodząc,
    nawet przy sporym wietrze nie ma szans na samoistne otwieranie
    Pozdro
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  5. #45

    Domyślnie

    Właśnie mi zamontowali szerokość 2,4m wysokość 2,4, przesuwne łamane na 1,2m druga część zamknięta z możliwością otwarcia np. do umycia rolety od wewnatrz.

    Jest super na pierwszy rzut oka.
    PRO

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    a my wciąż myślimy jakie okna wstawimy, choć na razie jeszcze etap projektowania wielkości otworów okiennych

    poradzcie!!

    w salonie (na stronę południową) wymyśliliśmy 180x235 (2 skrzydła)+ 90x235 czyli inaczej mówiąc 270x235 (bez słupków) a na stronę zachodnią 100x235.

    Prawdę mówiąc wciąż zastanawiam się nad otwieraniem tych okien- te na stronę zachodnią chyba zrobię fix- a te potrójne?? Macie potrójne okna? jak je otwieracie? CZy dwa skrzydła mogą być przesuwne w 1 stronę?

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar zuczek
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    1.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    My drzwi tarasowe będziemy mieli szerokości 240 cm i bardzo chcielibyśmy zrobić dzielone na dwie części przesuwne - takie podobają nam się najbardziej, ale wiem, że nie są one tanie... Pozostaje jeszcze podzielenie na trzy części i zrobienie tradycyjnego otwierania...

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Monika

    ...ja mam potrójne drzwi balkonowe 2+1, czyli 2 to harmonijka i na 3,0 m
    otworu mam po otworzeniu 2,7 m prześwitu bez słupków
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary
    Witam
    Wróciłem z urlopu wcześniej ale jakoś zapomniałem o tym temacie
    Nie wiem jakie masz okucia ,ale generalne zasady sa podobne: najpierw zmierz skrzydło i ramę na szerokości w kilku miejscach i zobacz czy nie ma różnic większych od dwóch, max trzech milimetrów.

    Dojedż powoli skrzydłem do końca i zobacz gdzie obciera o zaczepy w momencie "wskakiwania" w ramę :
    a) jeżeli na elementach pionowych - skrzydło za blisko lub za daleko przesuwa się względem ramy- na szynach prowadzących (dolnej i górnej) są zamocowane "odboje" zakręcane kluczem ampulowym (szęściokąt)- należy je odkręcic i przesunąć pare mm w którąś stronę
    b) jeżeli na elementach poziomych- skrzydło jest za wysoko lub za nisko- zdejmij 2 plastikowe osłonki na brzegach dolnej części skrzydła wysuwając je do góry, następnie pociągnij od dołu za poziomą aluminiową osłonę między tymi plastikowymi- powinna wyskoczyć z zatrzasków, weż klucz płaski 17 mm i poluzuj dwie nakrętki na śrubie, następnie ampulem 4 mm(sześciąkąt, imbus- nazywaj jak chcesz ) podnieś lub opuść skrzydło jedną lub obiema śrubami i skontruj nakrętkę
    c) może tez któryś z docisków na ramie jest za blisko lub rozlegulowany tak , że suwak na zasuwnicy skrzydła ześlizguje sie po nim i odpycha zamiast dociągnąć całe skrzydło- należy go odkręcic i przesunąc parę mm w stronę przesuwu okucia na skrzydle
    d) wózki dolne nie składają się równocześnie- jedna strona skrzydła dolega do ramy a druga jeszcze odstaje- regulacja polega na właściwym ustawieniu pręta łączącego te wózki- ampul 4 mm. Może też te pręt jest poluzowany lub wysunięty z któregoś wóżka?..

    ..na razie tyle, daj cynk czy pomogło
    p.s. kto robił te okna?
    jakaś pechowa ta branża - paru włascicieli firm rozstało się z życiem w ostatnich latach .
    Dzięki Zbawco dokładnie obejrzałem po twoich poradach fachowym okiem i zauważyłem że uszczelka na dole drzwi nie przylega wcale do ramy były szczeliny takie gdzieś z 0,5mm. Przećwiczyłem wszystkie punkty z twojej porady i okazało sie że musiałem przesunąć dociski na ramie. Łapały ledwo samymi końcami. Przesunąłem (pkt. C) i zrobiłem próbę polewania drzwi wodą ze szlauchu i jest OK. Opisałeś wszystko tak dokładnie jakbyś oglądał moje drzwi
    Jeszcze raz dzieki za pomoc i pozdrawiam.

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Mam pytanie do posiadaczy drzwi przesuwnych:
    Czy ten próg po którym "jeździ" skrzydło (bardzo fachowe słownictwo prawda? ) nie jest uciążliwy np przy wychodzeniu na taras, albo czy jakoś brzydko nie odstaje? A w ogóle to ile to odstaje od poziomu podłogi??

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    u mnie to jest szerokość dolnej ramy (zmierzę), więc kroka trzeba zrobić. zdarza się że ktoś się co jakiś czas potyka
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    hmm..no właśnie..ale w sumie można się przecież przyzwyczaić

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał arcobaleno
    Mam pytanie do posiadaczy drzwi przesuwnych:
    Czy ten próg po którym "jeździ" skrzydło (bardzo fachowe słownictwo prawda? ) nie jest uciążliwy np przy wychodzeniu na taras, albo czy jakoś brzydko nie odstaje? A w ogóle to ile to odstaje od poziomu podłogi??
    Okno HS przesuwne, które posiadam ma próg w całości ukryty w podłodze - nikt się nie potyka bo nie ma o co.

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    otwierane........

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muzykant
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    [quote="ania
    Okno HS przesuwne, które posiadam ma próg w całości ukryty w podłodze - nikt się nie potyka bo nie ma o co. [/quote]


    Aniu - może masz jakąś fotkę

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    grego_k

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    4

    Domyślnie Otwieranie od zewnątrz

    Pewnie ten temat był już poruszany (nie mogę znaleźć) ale jak przymykać lub otwierać drzwi tarasowe przesuwne od zewnątrz - po wyjściu na taras? Mam zamówione takie drzwi i tam nie ma nić od zewnątrz - żadnej klamki lub uchwytu, wydaję się to być bardzo niepraktyczne.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego na ile jeszcze jest mozliwość zmiany tych drzwi u producenta i jaki jest rodzaj okucia:
    1. Jeżeli nie ma żadnej to pozostaje tylko założenie jakiegoś pochwytu od zewnątrz + zatrzasku na okuciu. Po wyjściu na taras mozna będzie je przymknąć, ale nie zamknąć.

    2. Jest mozliwość zmiany zamówienia- zapytać o możliwość zastosowania innej zasuwnicy- z przesuniętą osią klamki na ok. 25 mm -tzw. dormass(standard to ok. 15 mm )- po to aby zastosować klamke obustronną:
    a) jednak jeśli te drzwi są dosyć małe i wykonane na skrzydle okiennym( czyli takim samym jak okna) to od strony zewnetrznej jest za mało miejsca na drugą klamkę ...wymaga to nie lada akrobacji na produkcji a i tak efekt końcowy jest
    b) są wykonane na skrzydle balkonowym (tzw. pośrednim) pozostaje tylko zastosować wspomnianą wyżej zasuwnicę + klamki obustronne- wewnętrzna z kluczem lub wkładkę zapadkową na klucz pod klamką !!!! Kłopot z głowy ...
    Aha... zmiana tego okucia +klamka z kluczem lub wkładką wiąże sie jednak z poważną dopłatą......

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    ano, np u mnie nie ma właśnie
    jak sobie radzę? chodzą lekko, więc będąc na zewnątrz, ręka na ramę i zasuwam (oczywiście nie zamykam na amen, bo nie ma jak). tak samo w drugą stronę: lekkie pchnięcie do przodu, przesuwam i wchodzę.
    pewnie, ze z klamką lub jakimś uchwytem byłoby o wiele wygodniej, ale jak się nie ma co się lubi, to.....
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wiktoria
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    117
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    mysmy chcieli otwierane-harmonijkowe, zeby sala sciana "znikala" (ok 3m), ale beda suwane, bo mozna je zrobic podwojne - jedne to szyba i drugie siatka od ciem i innych latajacy stworzen - nie bedzie problemu, by rozsunac je, a jednoczenie nic do domu nie wleci.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    To będzie trochę nie na temat, ale nie do końca. Zweryfikuję trochę wyobrażenia budujących o otwartych na przstrzał salonach na ogród.
    Otóż po jednym sezonie mogę stwierdzić, w temacie okien tarasowych, że okazało się, że na wsi są muchy i komary, które to do wnętrza w ilościach hurtowych dostają się przez okno tarasowe.
    Dla budujących domy uwaga ta może wydać się błaha, jednak ja już się przekonałem, że te niewielkie stworzenia stają się jednak głównymi uprzykrzaczami życia w jakże relaksującym i przyjemnym okresie letnim.
    Szkodliwość komarów w domu jest znana, pozatym łatwo je hurtowo wytłuc wtykając do kontaktu grzałkę ze smrodzikiem antykomarowym. Co do much, to one okazują się być podójnie szkodliwe i trudne do wykończenia. Metody ekologiczne - pacanie ich packą - odpadają, bo powstają okropne rozmazy. Metody chemiczne - też odpadają - bo dzieci w domu i człowiek nie chce robić komory gazowej. Pozostaje bardzo żmudna metoda eksterminacji i dosyć energochłonna, odsysanie muszki po muszce odkurzaczem (centralnym - więc w jako takim spokoju). Ale trzeba się nalatać po domu. Niektóre egzemplarze much walczą zaciekle. Co do upierdliwości much, to jest ona ogromna bo np. nie można sobie poleżeć na kanapie, bo zawsze znajdzie sie jakaś wkurzająca mucha, która chce chodzić ci po twarzy, a te co nie chodzą po twarzy, siedzą na lampach i podłogach i srają. Robią takie czarne kropki. Z podłogi kropki można zmyć (z niemałym obrzydzeniem),ale z płóciennych kloszy nad stołem nie. Potem człowiek musi patrzeć na te obrzydliwe ekskrecje.
    Efekt jest taki, że drzwi tarasowe staramy się jednak zamykać, bo przez nie wlatuje najwięcej much (od południa ściana nagrzewa się w słońcu - rano muchy siedzą sobie na klinkierze, a jak się tylko otworzy okno tarasowe - to siup do środka - na śniadanie). Więc w sumie staje się to mało ważne jakie te drzwi są, skoro raczej się je zamyka. Otwieramy je na oścież tylko na większe przyjęcia.
    W tym roku kupię moskitiery do wszystkich okien, które otwieramy latem, ale jak bonie-dydy nie wiem co zrobić z tarasowym. Jakoś nie wyobrażam sobie siatki o wymiarach 3 x 2,5 metra.
    Firanki też chyba niewiele pomogą, bo muchy na nich siądą i spacerkiem przejdą na 2-gą stronę. Gdybym wiedział o muchach przed budową domu, to zrobiłbym wentylację mechaniczną i klimatyzację.
    Oczywiście na wsi jest dużo więcej insektów i one wszystkie też do domu się pchają. Oprócz much i komarów do domu dostawały mi się świerszcze wielkości małej ciężarówki, o gębach wielkości główki małego dziecka z przerażającymi mechanizmami gębowymi, ćmy wielkości wróbli - pająki od tych mikrometrycznych - takie kolorowe kropki, które biegają po podłodze w pralni, po różne makro-megalityczne tarantule. Pod koniec lata do domu wchodzą różne gąsienice z zamiarem zakokonowania się gdzieś na ścianie na zimę, myszy o dość konkretnym planie ("walę z okna tarasowego wprost pod szafki kuchenne, za cokół, skąd mnie już nie wydłubią"). Na szczęście nie mieliśmy w domu skorpionów, węży, ani aligatorów, ale pewnie w innych szerokościach geograficznych one też włażą przez taras.[/url]

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony