dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    Poza krytyką, miło byłoby przeczytać coś konstruktywnego i realnie wnoszącego do dyskusji.
    Wg mnie aby zachwalać jakiś produkt to albo trzeba "być z danej branży" i mieć wiedzę w temacie (u ciebie tego nie widać) albo być długoletnim, zadowolonym użytkownikiem (tego w twoim przypadku też nie ma).
    Mam negatywną opinię o produktach drutex-u. Krispol'a jako producenta okien trudno mi ocenić bo krótko są na rynku (okiennym).
    Momenty bezwładności można znaleźć w dokumentacji systemowej a o co w tym chodzi możesz poczytać tutaj:
    http://oknotest.pl/poradnik-okienny-2009/wzmocnienia_stalowe_statyka_konstrukcji_okiennych
    Na tym samym portalu doczytasz także o innych niż Uw parametrach, decydujących o jakości okna.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    Dzięki za wyjasnienie. Ale jak w świetle tego co na stronach przedstawia Krispol oceniasz ich FEN 92? Ciągle uważasz, że mają gorszą przenikalność niż 82-ka?Krispol podaje Uw 0.72 a Drutex 0.79, więc jest jakby odrotnie.
    Jak najbardziej masz racje tylko ja miałem na myśli inne systemy serii 82mm niekoniecznie Drutexu. Nie chce tutaj podawać konkretnych marek żeby nie posądzono mnie o kryptoreklame.

    Tak nawiasem mówiąc Drutex bada okna w CSI- Czechy swoja drogą ciekawy jestem czemu az tam bo jakoś nie mam zaufania do tych czeskich laboratoriów.

    Ale najlepszym podsumowaniem jest chyba wypowiedz Finlandii, bo tak naprawdę to my mówimy tutaj o współczynnikach ze ten ma tyle a ten tyle. a tak naparwde czy okno ma uw 0,71 czy 0,78 to w praktyce według mnie nie ma większego znaczenia. Uważam ze najważniejszy jest montaż ale to już pisałem wcześniej

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Wg mnie aby zachwalać jakiś produkt to albo trzeba "być z danej branży" i mieć wiedzę w temacie (u ciebie tego nie widać) albo być długoletnim, zadowolonym użytkownikiem (tego w twoim przypadku też nie ma).
    Mam negatywną opinię o produktach drutex-u. Krispol'a jako producenta okien trudno mi ocenić bo krótko są na rynku (okiennym).
    Momenty bezwładności można znaleźć w dokumentacji systemowej a o co w tym chodzi możesz poczytać tutaj:
    http://oknotest.pl/poradnik-okienny-2009/wzmocnienia_stalowe_statyka_konstrukcji_okiennych
    Na tym samym portalu doczytasz także o innych niż Uw parametrach, decydujących o jakości okna.
    Rozumiem, że wg. ciebie głosu nie powinienem zabierać. W przypadku forum mam dokładnie odwrotne zdanie, to jest miejsce gdzie powinno się konfrontować opinie, więc pozwól, że nie skorzystam z tej rady. Napisałem co zdecydowało o wyborze okien jako klient (na etapie wyboru okien a nie jako wieloletni zadowolony użytkownik) i jeśli jakiś ekspert odniesie się fachowo do moich wpisów to wszyscy na tym skorzystają. Niestety poza linkiem i upartymi wycieczkami w moją stronę nic nie wnosisz do dyskusji. Odniesiesz się jakoś do parametrów, które przedstawiłem? Może przeanalizujesz profile i pomożesz innym w wyborze?
    Ostatnio edytowane przez alter2000 ; 26-12-2016 o 11:54

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    - wytrzymałości ich profilu FEN - mogą robić przeszklenia do 14 m2 - to najwięcej na rynku PCV (na bazie informacji jakie dostałem w salonach sprzedaży)
    - .
    -)
    Z tym to akurt Cie okłamali bo maksymalne przeszkalnie w jednej ramie może wynosić w białym 8m2 ( 4000 x4000 ) a w koilorze 5m2 ( 2500x2500 )

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ted Bear Zobacz post
    Uważam ze najważniejszy jest montaż ale to już pisałem wcześniej
    Wziąłem sobie tę radę do serca i dokłądnie przyglądałem się firmom, które będą okna montować. W ogóle dzięki za radę to miła odmiana w tym wątku

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ted Bear Zobacz post
    Z tym to akurt Cie okłamali bo maksymalne przeszkalnie w jednej ramie może wynosić w białym 8m2 ( 4000 x4000 ) a w koilorze 5m2 ( 2500x2500 )
    To ciekawe. Chwalą się tymi 14 m2 i 6m. długości nawet w filmiku. Chyba, że chodzi im o wielkość łączną okna i w trakcie rozmowy źle to zinterpretowałem? Ale w tym układzie skąd 6m szerokości (piszesz o 8 i 5 m łącznie)?
    https://www.youtube.com/watch?v=AbJOKXfF60c

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Wg mnie aby zachwalać jakiś produkt to albo trzeba "być z danej branży" i mieć wiedzę w temacie (u ciebie tego nie widać) albo być długoletnim, zadowolonym użytkownikiem (tego w twoim przypadku też nie ma).
    Mam negatywną opinię o produktach drutex-u. Krispol'a jako producenta okien trudno mi ocenić bo krótko są na rynku (okiennym).
    Momenty bezwładności można znaleźć w dokumentacji systemowej a o co w tym chodzi możesz poczytać tutaj:
    http://oknotest.pl/poradnik-okienny-2009/wzmocnienia_stalowe_statyka_konstrukcji_okiennych
    Na tym samym portalu doczytasz także o innych niż Uw parametrach, decydujących o jakości okna.
    Teraz to rozbiłeś puszkę pandory, ciekawi mnie ile z osób produkujących okna umie policzyć statykę, interpretować Ix i Iy, itp..

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    To ciekawe. Chwalą się tymi 14 m2 i 6m. długości nawet w filmiku. Chyba, że chodzi im o wielkość łączną okna i w trakcie rozmowy źle to zinterpretowałem? Ale w tym układzie skąd 6m szerokości (piszesz o 8 i 5 m łącznie)?
    https://www.youtube.com/watch?v=AbJOKXfF60c
    Film przedstawia okna typu HST a ja mówiłem o standardowych oknach z 92

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    Krispol FEN92 w zderzeniu z Oknoplastem Winergetic Premium wygląda dla przykładowego, tego samego okna, tak: długośc całkowita 249 cm. otwierana część 92 cm. Krispol - obciążenie wiatrem C3/ Oknoplast C2. Wodoszczelność: Krispol E900/ Oknoplast 9A. Oba wskaźniki na korzyśc Krispolu i tak jest przy każdej pozycji. Przy czym przy HS wodoszczelnośc Krispol to E900 a Oknoplast tylko 5A i przepuszczalność powietrza 4 do 3.
    Warto byłoby sprawdzić, na podstawie jakich wyników badań podawane są poziomy właściwości dla okien FEN, czy to aby nie są tzw. "badania kaskadowe", to po pierwsze. Po drugie, deklarowanie takiej wody i powietrza dla HS FEN oznacza dla mnie, że firma kieruje się w tym przypadku raczej względami marketingowymi niż technicznymi i nie ma większego pojęcia o tym co i dlaczego deklaruje. To oczywiście nie moja sprawa, ale jako nabywca zażądałbym wpisania takich szczelności dla HS do umowy i objęcia gwarancją. Wtedy będzie można dowiedzieć się ile w tym marketingu, a ile techniki okiennej. Z tymi poziomami właściwości, to mniej ważne co kto pisze, ważniejsze co kto może udowodnić i zagwarantować.
    PRO QUALITY

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    Wziąłem sobie tę radę do serca i dokłądnie przyglądałem się firmom, które będą okna montować. W ogóle dzięki za radę to miła odmiana w tym wątku
    I bardzo dobrze, pisane są tu (nie tylko w tym wątku) długie elaboraty to vs tamto, 0,83 vs 0,85. Krispol chyba chcesz kupić w Megabudzie i zostań przy tym, poczytaj wątki o problemach z oknami. tam nikt nie narzeka że ma o 0,03 gorsze Uw niż sąsiad. Tam piszą o spieprzonym montażu i braku poprawnego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego a w przypadku tego sprzedawcy raczej nie będziesz miał okazji tego pisać.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Warto byłoby sprawdzić, na podstawie jakich wyników badań podawane są poziomy właściwości dla okien FEN, czy to aby nie są tzw. "badania kaskadowe"
    Ty to pewnie wiesz bo jak widzę Krispol zrezygnował z udziału w rankingu "Pro Quality". Niestety na www Krispolu nie udało mi się znaleźć żadnych deklaracji

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    I bardzo dobrze, pisane są tu (nie tylko w tym wątku) długie elaboraty to vs tamto, 0,83 vs 0,85. Krispol chyba chcesz kupić w Megabudzie i zostań przy tym, poczytaj wątki o problemach z oknami. tam nikt nie narzeka że ma o 0,03 gorsze Uw niż sąsiad. Tam piszą o spieprzonym montażu i braku poprawnego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego a w przypadku tego sprzedawcy raczej nie będziesz miał okazji tego pisać.
    Jak jest wszystko po bozemu montaż, dobór wszystkich elementów itp. To nie będzie żadnych reklamacji.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Pol roku od zamontowania okien przez Megabud (ktory moge zreszta bardzo polecic), jeszcze kilka chwil i sie wprowadzamy na dobre Zobaczymy jak sie okna beda spisywaly w dluzszej perspektywie, ale prezentuja sie znakomicie (!), HS jezdzi lekko, calosc pieknie tlumi halas i przeszla test tegorocznych wichur w Trojmiescie. Na dzisiaj super wybor.
    Ostatnio edytowane przez alter2000 ; 16-09-2017 o 19:13

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    Pol roku od zamontowania okien przez Megabud (ktory moge zreszta bardzo polecic), jeszcze kilka chwil i sie wprowadzamy na dobre Zobaczymy jak sie okna beda spisywaly w dluzszej perspektywie, ale prezentuja sie znakomicie (!), HS jezdzi lekko, calosc pieknie tlumi halas i przeszla test tegorocznych wichur w Trojmiescie. Na dzisiaj super wybor.
    Może zamieścisz jakieś zdjęcia? Na pewno forumowicze z twojej okolicy chętnie też podjadą "pomacać" na żywo!

  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    prym70

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Pogórze
    Kod pocztowy
    81-198
    Posty
    1

    Domyślnie I jak z doświadczeniem po 2 latach od montażu okien Krispol?

    Witajcie,
    zastanawiam się nad montażem Krispol Fen92 czy możesz coś napisać jak się po kilku latach sprawują?
    dzięki z góry, pozdrawiam
    Przem

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał prym70 Zobacz post
    Witajcie,
    zastanawiam się nad montażem Krispol Fen92 czy możesz coś napisać jak się po kilku latach sprawują?
    dzięki z góry, pozdrawiam
    Przem
    Bardzo krótkie podsumowanie po kilku latach użytkowania okien. Zastanawiałem się jak to będzie z tym naszym dużym HS-em w dłuższej perspektywie, ale na szczęście - odpukać - nie ma żadnych problemów. Wszystko jeździ lekko jak pierwszego dnia, reszta okien też działa bez zarzutu. Co do przełożenia zakupu na zużycie gazu na ogrzewanie, to mamy je bardzo niskie, sporo nizsze niż zakładalismy. Pewnie wpływ na to ma też płaski a nie dwuspadowy dach, ale w domu mamy tak duże przeszklenia, że gdyby te nasze okna lub montaż zawodziły to zobaczylibyśmy to wyraźnie w rachunkach. I tylko szkoda, że nie zdecydowaliśmy się swego czasu na pompę ciepła, ale co zrobić...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony