dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 17
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 321
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    To nie jest standardowa cena, chcesz to dam Ci 2 namiary z okolic po 80zl/h

    edit: no chyba, ze za cos wiekszego to fakt normalna cena
    Poproszę o te namiary.

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    Mamy już na działce prąd. Do wcześniej zamontowanej skrzynki dziś podłączono kable i licznik, żona podpisała papierki, odebrała klucze. Bardzo szybko jak na elektrownię, ale też warunki proste bo słup stoi na działce.

    Tymczasem wysyłam zapytania ofertowe na beton i pustaki fundamentowe. Zastanawiam się z czego najkorzystniej wykonać fundamenty. Wylewane, pustaki zalewane betonem czy bloczki betonowe pełne....

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    Dziś miałem wizyty w bankach w poszukiwaniu kredytu. Okazuje się, że do uzyskania pozwolenia nie ma co składać wniosku, a od marca mogą wejść nowe, wyższe marże.
    Mam nadzieję, że pozwolenie tuż tuż (wniosek złożony ok miesiąc temu, do sąsiadów przyszły już pisma o wszczęciu postępowania i o dokumentacji do wglądu).

    W najbliższą sobotę umówiłem się z koparkowcem na korytowanie pod drogę/parking ale pogoda ma być fatalna więc przełożymy na później. W tym czasie organizuję materiał pod drogę. Beton kruszony z rozbiórki mogą mi przywieźć ze Skawiny za 800 zł za auto z naczepą ok 26t. Podobno to materiał z pasa startowego lotniska w Balicach . Wydaje się dość drogo, ale kruszywo z kamieniołomu wyjdzie jeszcze drożej. Przy okazji korytowania drogi/parkingu zrobimy wykop próbny pod jedną studnię chłonna i sprawdzimy chłonnośc gruntu pod warstwą gliny.

    Rozglądam się też za ogrodzeniem działki siatką leśna na stemplach.

    W najbliższych dniach spotkanie z wykonawcą SSO w celu ustalenia jaki będzie fundament (100% wylewany czy częściowo wylewany a częsciowo bloczki.)

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dobrze mówią, marże wzrosły bardzo jak poszła wieść o podatku bankowym i pomocy dla frankowiczów (i to dużo wzrosły, bo z ok. 1,5 na 2%). Teraz prezes postanowił frankowiczom nie pomagać i może marże spadną... miejmy nadzieję i tego życzę
    My kredyt załatwaliśmy jak było pozwolenie, ale dokumenty już konkretne musieliśmy składać z tzw czerwoną pieczątką

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    w 2011 brałem kredyt z marżą 1,15... to były czasy teraz będzie 1,7 w tym samym banku.

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    Jest cynk od Pani architekt, podobno decyzja PnB tuż tuz, więc jest realna szansa ruszyć w połowie marca. Czas przyspieszyć kwestie przygotowania placu budowy.

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    ZACZYNA SIĘ !! Pierwsze zapachy wiosny, pierwsze ptaszki ćwierkają, cóż za rześkie powietrze!! Zapowiada się pogodny tydzień, temperatury nawet powyżej 15 st i bez opadów więc ziemia trochę może przeschnie i w sobotę można będzie coś kopnąć. Plan na najbliższe dni:

    -w czwartek przyjeżdża ekipa która będzie robić ogrodzenie działki z siatki leśnej. Siatkę i stemple kupuję sam, oni świadczą tylko robociznę. Dałem ogłoszenie na oferii i się zgłosili. 140mb za 600 zł - wydaje się niedrogo. Co ciekawe, są z Wielkopolski, ale podobno kilka zleceń na południu znaleźli więc i u mnie przy okazji zrobią. Koszt ogrodzenia wyjdzie ok 1300 zł bez bramy którą planuję zrobić sam.

    - w sobotę korytowanie pod podjazd/parking, w sumie 85 m2 na głębokość 40cm. Na grunt pójdzie porządna geowłóknina PP 200g/m2.
    - w tym samym dniu przyjadą kręgi do studni chłonnej 12 szt kręgów fi100/50. Chce zrobić docelowo 2 studnie chłonne, ale na razie koparka wykopie otwór pod jedną a druga w drugim rogu działki przy okazji kopania pod GWC

    -w przyszłym tygodniu chyba w poniedziałek na geowłókninę pójdzie beton kruszony. Po skończonej budowie docelowo na tym będzie kostka. Mam dogadane 2 naczepy po 26t w sumie za 1500zł Mam nadzieję, że taka duża naczepa wyrobi się jakoś na dość ciasnych drogach wokół działki.

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janaska

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-159
    Posty
    1

    Domyślnie

    Nasza architekt skutecznie nam ten projekt odradziła, argum,entem dla mnie przekonującym była wizja zacieków na elewacji bez okapu. .....

    Cześć,
    właśnie zastanawiamy się nad zakupem działki - mamy upatrzoną w gminie Michałowice
    Potrzebujemy jednak sprawdzonego architekta, takiego który właśnie doradzi, no lub odradzi zakup działki bo ma ona swoje mankamenty.
    Mogłabym prosić o namiar?

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    wysyłam namiar na Priv.
    Pozdrawiam

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    Dziś miała być ekipa montująca ogrodzenie z siatki, ale jakąś awarię mieli i nie dotrą. Może jutro. Przy okazji okazuje się, że wzdłuż jednej granicy działki stoi woda, więc montowanie tam stempli może być mocno utrudnione. W sumie z tym ogrodzeniem jeszcze się tak nie pali, bo może utrudnić pracę przy korytowaniu oraz rozładunek kruszywa na podjazd.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar OnlyAfc
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Nowe Miasto-Folwark (obecnie Warszawa)
    Posty
    51

    Domyślnie

    Jakie stemple pod ogrodzenie kupujesz?
    Ja w następnym miesiącu planuję ogrodzić przed budową i zastanawiam się jakie kupić.

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    kupiłem na OLX. Takie po budowie które służyły na podparcie stropu. od 2,5 do 2,9m

    Bardzo porządne, modrzewiowe, ciężkie, zero próchna. udało się za śmieszne pieniądze bo 3,40 za sztukę.
    Ostatnio edytowane przez Fleszu1 ; 02-03-2017 o 14:32

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    Mamy pozwolenie na budowę!
    W międzyczasie na działce trochę przygotowań. Ogrodzenie z siatki leśnej, zdjęty humus. Zdecydowaliśmy z Panem koparkowym żeby zebrać grubszą warstwę ok 60-70cm bo ładna czarna ziemia przyda się na wyrównanie /podniesienie działki. Mam nadzieje, że koszt piasku zasypowego mnie nie zabije.

    Pojawiły się też pierwsze kłopoty. Wykopane 2 studnie chłonne, jedna w piaszczystej części działki, druga w gliniastej. Ta w glinie głęboka na 3 metry żeby sięgnąć tego co pod gliną i sprawdzić jak wchłania wodę. Po wykopaniu wyglądało tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stu1.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	383835
    Zanim zdążyliśmy sprawdzić chłonność warstwy kamieni na dnie, wykop zaczął się zawalać. Następnego dnia wyglądał tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stu2.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	102,7 KB
ID:	383836
    a po całonocnych opadach tak:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stu3.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	383837

    Co dalej? Albo zasypujemy i nie będzie tam studni (ku temu się skłaniam) albo kopiemy głębiej i od razu obsadzamy kręgi na żwirze - propozycja koparkowego.

    Mamy tez już prawie zrobiony podjazd dla ciężkiego sprzętu - na razie jest gruz na mocnej geowłókninie, na to pójdzie jeszcze warstwa drobniejszego kruszonego betonu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kop1.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	100,6 KB
ID:	383839   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzia1.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	100,7 KB
ID:	383840  

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    Parę zdjęć.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	seb2.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	383846Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plac1.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	101,3 KB
ID:	383847Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wykop1.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	101,6 KB
ID:	383848Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wykop2.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	101,0 KB
ID:	383849Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzia1.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	383850

    na jednym ze zdjęć koparkowy w trakcie pracy. Polecam jego usługi

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    Minęło 3 tygodnie. Na budowie bez większych zmian. Jest podpięta rozdzielnia elektr. jutro jadę podpisać umowę więc za kilka dni powinien być prąd. Swój własny
    Zdecydowałem, że zasypiemy studnię z której zrobił się staw Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	staw.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	385787 i wykopiemy inną tam gdzie jest piasek. Kręgi na studnie już przyjechały. Czekam na koparkowego który ma jakąś awarię.
    Jutro będzie geodeta tyczył osie. Jak nie będzie lało to jest szansa, że w środę zjawi się wreszcie ekipa zacząć robić ławy. NIestety prognozy na jutro są fatalne, wieczorem silne opady i burze, jeżeli się sprawdzi, w takich warunkach moja glina namoknie, zamieni się w błoto i nie będzie szans na kopanie pod ławy.

    Zaczynam organizować materiały. Jest duży problem z BK. Interesuje mnie Termalica, Solbet, H+H, ewentualnie Termobet. Obdzwoniłem z 10 składów w okolicy. Podobno producenci nie nadążają z zamówieniami i trzeba czekać od 3 tyg do 3 miesięcy nawet. Niektóre składy nie podejmują się nawet tematu organizacji BK. Do tego co tydzień nowy cennik o kilka % drożej. Tymczasem na allegro znalazłem gościa (firmę?) która deklaruje ze jeszcze na ten tydzień mi dostarczy Solbet, po cenie jakie były w zimie i płatne przy odbiorze więc zamówiłem 1 transport, zobaczymy czy coś z tego będzie, nic nie ryzykuję.

    Stal zamówiona na fundamenty. Strasznie podrożało, 2600 brutto za tonę. Rok temu była po 2100.
    Ostatnio edytowane przez Fleszu1 ; 03-04-2017 o 20:33

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    W międzyczasie dopracowuję układ pomieszczeń i urządzanie wnętrz.
    Na chwilę obecną plan wygląda tak

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	191
Rozmiar:	62,4 KB
ID:	385804Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	239
Rozmiar:	56,1 KB
ID:	385805
    Ostatnio edytowane przez Fleszu1 ; 04-04-2017 o 10:39

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    Ciągle pada, nie ma szans na zrobienie wykopów pod ławy bo grunt gliniasty rozmoknięty i jest prawdziwe głębokie błoto. Ekipa wpadła na pół dnia i sprawnie skręciła zbrojenia do ław. Potrzebuję 3 słoneczne dni żeby wyschło, dało się wykopać, wsadzić zbrojenie i zalać ławy. Potem już może padać. Prognozy są niestety niekorzystne. Na najbliższe 16 dni nie widać nawet 2 dni z rzędu bez deszczu. Na bieżąco staram się pompować wodę która zbiera się w wykopie. Zrobiłem misterny system rzek i kanałów sprowadzających wodę do najniższego miejsca wykopu i tam pompa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-04-06_18.05.49.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	68,4 KB
ID:	386027

    Gośc od BK znaleziony na allegro niestety nie podołał. Przez 3 dni nie odbierał telefonów, gdy w końcu odebrał, rozmowa wyglądała w skrócie tak:
    -Witam, strasznie ciężko się do Pana dodzwonić....
    -Yyyyy, troszkę się zanietrzeźwiłem.... wyślę Panu ofertę na maila za chwilkę.

    Nie wysłał. Więcej już nie dzwoniłem. Obdzwoniłem kolejne lokalne składy. Znalazłem Ytong Forte po w miarę normalnej cenie (7,85 z dostawą) i to dostępny od ręki. Wychodzi trochę drożej od Solbetów, H+H, Termaliki, ale podobno jakość zupełnie inna. Na całym budynku wychodzi około 2700 drożej od Solbetu, H+H, Termaliki więc do przełknięcia. Zapłaciłem rezerwację, towar czeka na składzie i przywiozą jak będzie skończony fundament. Mam nadzieję, że nastąpi to jeszcze w kwietniu.
    Dziś na budowie stanęła toaleta przenośna Clip Clop. Ekipa będzie zadowolona, bo pytali się gdzie mają iść jak zajdzie potrzeba

    Proszę wiernych czytających (o ile tacy są) o modlitwę w intencji suszy. Choćby 3-4 dni. Amen.

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    U mnie tez mieli dzisiaj doprowadzic glebinowke do domu i niestety sie nie udalo..

    Nie widzialem wyzej, ze chciales namiary na koparkowych, dalej potrzebne? Jak mozesz to wyslij tez namiar do tego swojego zawsze moze sie przydac.

    Przejezdzalem ostatnio obok waszej dzialki - super miejsce, blisko lasu lekko na uboczu i na gorce, wisla wam nie grozi
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    Pan Janusz z Rącznej. 608-502-992
    Kiedys korzystałem też z usług gościa z Krzemiennika, ale nie byłem zadowolony. NIe wykonał zadania solidnie (równanie terenu po nawiezieniu ziemii).

    Też nam się miejsce podoba, choć mogłoby być mniej kopcących sąsiadów. Oj coś czuję, że jak wejdzie w Małopolsce zakaz kopcenia węglem to będę miał sporo wrogów w okolicy i opinię donosiciela. A Ty w którym rejonie Wołowic budujesz? Jaki etap?

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Kopcacy sasiedzi beda wszedzie niestety. Musialbys miec dzialke w Krakowie.
    U mnie za 2tygodnie kominek nastepnie ocieplenie stropy, sufity i potem ogrzewanie. Jestem po hydraulice i wylewkach. Zaczynalem rowno rok temu
    Kojarzysz hale z wiklina Oris? Albo takie jeziorko na luku drogi, ewentualnie przed straza pozarna w lewo jest taka slepa uliczka to tam
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

Strona 2 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony