dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie wybór wkrętarki

    Witam wszystkich. Właśnie stoję przed przymusem zakupu wkrętarki. Mam na oku parę modeli różnych marek i pomimo wstępnego wyboru nie do końca rozumiem zależności pojemności akumulatora czyli Ah i napięcia czyli V. Jeżeli dobrze rozumiem to im większe napięcie akumulatora czyli jego pojemność to tym bardziej dłuższy czas pracy. Ale czy jest jakiś konkretny wzór żeby np porównać wkrętarkę 18V 1,5 Ah z wkrętarką np 12V i 4 Ah i np. 10,8V i 2Ah. Jak to ugryźć żeby mieć pewność co do wyboru sprzętu

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Im więcej masz w akumulatorze Ah tym dłużej dany model wkrętarki działa. Nie oznacza to że różne wkrętarki działają równie długo na takiej samej pojemności (Ah) akumulatora przy tym samym napięciu (V).
    Zwykle większe napięcie przekłada się na większy moment obrotowy, ale to też nie jest wyznacznikiem momentu obrotowego.

  3. #3

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie ma sensu robić pracy profesorskiej na ten temat. Każdy producent daje inne ogniwa. Jedne będą lepsze a inne gorsze i cały system obliczeń siada.
    Wybierając wkrętarkę poszedłem do marketu bo na żywo wybiera się najlepiej. Wybrałem najwygodniejszą i w sam raz do moich potrzeb.

  4. #4

    Domyślnie

    Gdybym mial kupic wkretarke do przykrecenia kilku srubek to kupilbym najlepiej lezaca w reku. Jezeli jednak bedzie mi ona sluzyc takze do ciezszych prac wolalbym wiedziec co i jak. Jasne ze mozna kupic najlepsza czyli mocna w v i ah ale w gre wchodzi niestety kasa. Po za tym ciekawi mnie co i jak a zaleznosci pomiedzy v a ah i czas pracy musi jakas byc.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ja mam kilka dużych, z udarem, profesjonalnych wkrętarek bo były kupowane z myślą o pracy jaką wykonuję, z aku minimum 3-4ah, jednak teraz planuję kręcić płyty gk na poddaszu u siebie i rozglądam się za czymś małym i lekkim bo przecież nie będę 3kg ciągle nad głową trzymał cały dzień. Zastanów do czego Ci to potrzebne będzie. Ciężko kupić coś po środku. Ewentualnie ryobi, tyle, że na żywotność nie licz, no chyba, że używasz kilka razy w roku.
    Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni

  6. #6

    Domyślnie

    Z moich obliczeń na przykładzie trzech modeli z jednakowym akumulatorem 2Ah.
    DCD710D2 10,8V 180W /7min
    DCD732P2 14.4V 310W /5,5min
    DCD790D2 18V 360W /6min

    Dwie baterie wystarczą do ciągłej pracy przy normalnym użytkowaniu.
    Najważniejsza moim zdaniem jest wygoda i odpowiednie parametry do wykonywanej pracy.
    Przymierzałem do ręki różne wkrętarki. Co mnie zaskoczyło to 18V DCD790 DeWalt który był tak samo wygodny jak mała wkrętarka 10,8V tego samego producenta.
    Bardzo dobre wyważenie całkiem lekka, krótka i w sam raz do mojej dłoni. Ogólnie wolę chudszą rękojeść pod warunkiem że dobrze leży.
    AEG też całkiem dobra wygoda i robi wrażenie jakości ale się nie skusiłem. Ze względu na plany dokupienia gołego narzędzia pod te same baterie a AEG takiego golasa nie oferowało.

    Cytat Napisał jarekpolak Zobacz post
    rozglądam się za czymś małym i lekkim.
    Z tego samego powodu wybrałem DCD710D2 tylko śrubkę i klips do zawieszania trzeba zamówić osobno bo nie dają w komplecie a jest to bardzo przydatny dodatek.
    Zresztą 18V waży tylko 1,5kg i można dokupić sporo pojemniejszą baterię. Każdy model ma zalety.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikonel Zobacz post
    Witam wszystkich. Właśnie stoję przed przymusem zakupu wkrętarki. Mam na oku parę modeli różnych marek i pomimo wstępnego wyboru nie do końca rozumiem zależności pojemności akumulatora czyli Ah i napięcia czyli V. Jeżeli dobrze rozumiem to im większe napięcie akumulatora czyli jego pojemność to tym bardziej dłuższy czas pracy. Ale czy jest jakiś konkretny wzór żeby np porównać wkrętarkę 18V 1,5 Ah z wkrętarką np 12V i 4 Ah i np. 10,8V i 2Ah. Jak to ugryźć żeby mieć pewność co do wyboru sprzętu
    Bardzo upraszczając zagadnienie, wiele czynników może zakłócić tę zasadę, im wyższe napięcie tym większa moc silnika, a większa pojemność to dłuższy czas pracy. Wzorów nie podajemy, wnikliwych odsyłamy do książek z fizyki ze szkoły podstawowej. Pamiętajmy jednak, że zwiększanie tych wartości wiąże się ze wzrostem gabarytów i masy akumulatorów. Decydując się na elektronarzędzie bardzo mocne i wydajne miejmy na uwadze jego eksploatację. Wkrętarkę 36 V z akumulatorem 4 Ah do przykręcania płyt g-k na suficie polecam tylko w ramach siłowni

    Cytat Napisał jarekpolak Zobacz post
    Ja mam kilka dużych, z udarem, profesjonalnych wkrętarek bo były kupowane z myślą o pracy jaką wykonuję, z aku minimum 3-4ah, jednak teraz planuję kręcić płyty gk na poddaszu u siebie i rozglądam się za czymś małym i lekkim bo przecież nie będę 3kg ciągle nad głową trzymał cały dzień. Zastanów do czego Ci to potrzebne będzie. Ciężko kupić coś po środku. Ewentualnie ryobi, tyle, że na żywotność nie licz, no chyba, że używasz kilka razy w roku.
    Jeśli szukasz sprzętu do codziennych i mniej wymagających zastosowań, warto rozwazyć zaopatrzenie się w Bosch GSR 10,8 V-EC o napięciu 10V i pojemności akumulatora 2 Ah, który waży niespełna 1 kg z akumulatorem.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 02-02-2017 o 10:54 Powód: Link reklamowy

  8. #8

    Domyślnie

    Posiadam taką i polecam. Oczywiście mówimy o częstych zastosowaniach domowych bo do zawodowych chyba lepsza 18V.

  9. #9

    Domyślnie

    Wszystko zależy jaką pracę wykonujemy - takie narzędzie dobieramy. Zawodowo przydatny może być sprzęt 10V jak i 18V.
    Mając dwa dobre jakościowo akumulatory do dyspozycji (1,5Ah-2Ah), mało prawdopodobne że wyczerpiemy je jednego dnia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony