dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55

Temat: Vitodens 050 -W (BPJD) - opinie

  1. #41

    Domyślnie Zakup Vitodens 050

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Witam !

    Cieszymy się, że wybrałeś własnie nasze urządzenie. Kocioł ten powinien spokojnie sprostać Twoim oczekiwaniom. Co do cen to zawsze możesz je porównać z naszymi autoryzowanymi partnerami, których wszystkich w Twojej okolicy możesz sprawdzić TUTAJ. Wielu z nich ma dodatkowe rabaty na nasze urządzenia, dlatego warto ich o to pytać.

    Pozdrawiam !
    Witam Szanownego Pana Konsultanta.
    Chciałbym zapytać jak to jest możliwe że odsyła Pan klienta to partnerów handlowych z pytanie o cenę skoro Vitodens 050 to kocioł inwestycyjny i nie jest w cenniku i do sprzedaży detalicznej??? Sugeruje Pan że kotły z inwestycji trafiają do sprzedaży detalicznej??? Wydawało mi się że są dopiero dostępne po podaniu konkretnej inwestycji i kierowane bezpośrednio na budowę i nie powinny trafiać do detalu??? chyba że się mylę to chętnie kupie ze 100szt.....

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwekkk Zobacz post
    Witam Szanownego Pana Konsultanta.
    Chciałbym zapytać jak to jest możliwe że odsyła Pan klienta to partnerów handlowych z pytanie o cenę skoro Vitodens 050 to kocioł inwestycyjny i nie jest w cenniku i do sprzedaży detalicznej??? Sugeruje Pan że kotły z inwestycji trafiają do sprzedaży detalicznej??? Wydawało mi się że są dopiero dostępne po podaniu konkretnej inwestycji i kierowane bezpośrednio na budowę i nie powinny trafiać do detalu??? chyba że się mylę to chętnie kupie ze 100szt.....
    Oczywiście, że trafiają i dla mnie nie było żadnym problemem aby go kupić a oferty miałem z kilku miejsc

    Trzeba też mieć na uwadze, ze hurtownie kupują to w paletach a na inwestycje ida konkretne sztuki, tam nikomu zapas jest niepotrzebny. Często więc w hurtowniach można kupić te pojedyncze sztuki, które pozostały po obsłużeniu "inwestycji"

    Jaką cenę proponujesz to może ja Ci je sprzedam jako pośrednik
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  3. #43
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marbien

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-605
    Posty
    2

    Domyślnie

    Do mnie zgłosił się handlowiec Viessmann i zaoferował mi ten Vitodens 050. Moje dane mieli ponieważ zadałem im pytanie na ich stronie internetowej. Jeżeli jesteś kolego zainteresowany jakimś kotłem to zostaw im wiadomość. Opinię o tym kotle będę mógł wyrazić za jakiś czas, za krótko go użytkuję, na pewno lepiej jest z CWU (kiedyś zrobię porównanie, nagrałem telefonem pełen okres od odkręcenia kurka do czasu pojawienia się ciepłej wody w wylewce.

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał marbien Zobacz post
    ... lepiej jest z CWU (kiedyś zrobię porównanie, nagrałem telefonem pełen okres od odkręcenia kurka do czasu pojawienia się ciepłej wody w wylewce.
    To napisz proszę jak to wygląda u Ciebie. Czas, ilość litrów i odległość wylewki od kotła
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał marbien Zobacz post
    Do mnie zgłosił się handlowiec Viessmann i zaoferował mi ten Vitodens 050. Moje dane mieli ponieważ zadałem im pytanie na ich stronie internetowej. Jeżeli jesteś kolego zainteresowany jakimś kotłem to zostaw im wiadomość. Opinię o tym kotle będę mógł wyrazić za jakiś czas, za krótko go użytkuję, na pewno lepiej jest z CWU (kiedyś zrobię porównanie, nagrałem telefonem pełen okres od odkręcenia kurka do czasu pojawienia się ciepłej wody w wylewce.
    Witaj, dziękuję za relację z procesu zakupu. Może podzielisz się z nami informacją o samym procesie montażu? Długo czekałeś na odpowiedź po zadaniu pytania w formularzu?

    Gdybyś miał ewentualne wyliczenia, opłaty - będziemy wdzięczni
    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    W obecnym domu mieszkamy 11 lat. Od początku do zeszłego roku przez 10 lat był kocioł na ekogroszek o mocy pewnie 24KW. W zależności od zimy schodziło 2,5-3,0t opału. Koszt tony pewnie koło 750zł co nam da średnio 2060zł na sezon grzewczy

    Kuchenka gazowa wymagała wymiany butli co około 3 miesiące co da nam powiedzmy 100zł za ten okres

    Tak więc CO, CWU + gotowanie wychodziło 2160zł na sezon grzewczy

    Od końca wakacji zeszłego roku mamy gaz ziemny, gdzie przy niskim abonamencie około 20zł miesięcznie całkowite koszty gazu mamy jak nizej

    X - 111,00
    XI - 303,00
    XII - 388,00
    I - 415,00
    II - 324,00
    III - 266,00
    IV - 136,00

    SUMA 1943,00zł

    Na gazie wyszło mi około 10% taniej niż na węglu

    Kocioł na ekogroszek z podajnikiem nie był dla nas jakoś uciążliwy, ale w tej chwili jest wręcz bajecznie, a w kotłowni stoi pralka, suszarka, mała zamrażarka, skrzynka piwa, rower i jeszcze jest miejsce na tańce
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 09-04-2020 o 09:58
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post

    Na gazie wyszło mi około 10% taniej niż na węglu

    Kocioł na ekogroszek z podajnikiem ni był dla nas jakoś uciążliwy, ale w tej chwili jest wręcz bajecznie, a w kotłowni stoi pralka, mała zamrażarka, skrzynka piwa, rower i jeszcze jest miejsce na tańce
    Trudno będzie o lepszą rekomendację! Oby tak dalej! I zarażać optymizmem innych z dylematami! Ogrzewanie może być czyste, wygodne i ekonomiczne!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar annaoj20008
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Proszę eksperta Wiessmanna o odpowiedz na temat kotła Vitodens 050- W , typ BPJD 005:
    - czy posiada zamkniętą komorę spalania?
    - czy zasysa powietrze z zewnątrz budynku czy z wewnątrz pomieszczenia, w którym jest zawieszony ?
    - czy sprawdzi się w przypadku 118m2 domku, podłogówki na parterze i kaloryferów na piętrze?

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał annaoj20008 Zobacz post
    Proszę eksperta Wiessmanna o odpowiedz na temat kotła Vitodens 050- W , typ BPJD 005:
    - czy posiada zamkniętą komorę spalania?
    - czy zasysa powietrze z zewnątrz budynku czy z wewnątrz pomieszczenia, w którym jest zawieszony ?
    - czy sprawdzi się w przypadku 118m2 domku, podłogówki na parterze i kaloryferów na piętrze?
    Nie jestem ekspertem V
    1. tak
    2. z zewnątrz
    3. u nas się sprawdza w większym
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 07-06-2019 o 08:34
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    - tak jest kotłem z zamknięta komorą spalania
    - oba rozwiązania są możliwe do zrealizowania
    - jeżeli chodzi o moc to jeżeli na ścianach jest trochę izolacji to sobie da radę. Niestety sama moc to mało by powiedzieć czy się kocioł sprawdzi. Po pierwsze jest to kocioł 2-u funkcyjny czyli podgrzewa ciepłą wodę użytkową na bieżąco co oznacza, że komfortowo obsłuży max 2 krany nad umywalkami albo tylko jeden prysznic lub 1 wannę. Kolejna rzecz to to, że kocioł ma zamontowany regulator stałotemperaturowy który nie potrafi obsługiwać 2 obiegów grzewczych.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Nie znam fachowych pojęć. My mamy dom 3 kondygnacyjny z metrażem ponad 200m. Grzejemy parter i górę gdzie jest koło 120. Podłogówka w 2 łazienkach, na podeście i kuchni, gdzie w tej ostatniej zwykle wyłączona. Mamy na dole jakieś sprzęgło za 3 stówy, na każdym obiegu pompa i wszystko pięknie działa. Kocioł kupiony za nieco ponad 3 tysie. Przy obecnej zimie kocioł zwykle pracował na 1 kresce przy symbolu palnika. Jak ktoś bierze prysznic to stabilnie są 2 kreski. Jeśli to ilość palników to jest jeszcze spory zapas a kocioł nie pracuje nawet na połowę swojej mocy. Dom mam standardowo ocieplony chyba styro 12cm gdzie teraz zwykle 15 się daje
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 10-06-2019 o 11:46
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    W obecnym domu mieszkamy 11 lat. Od początku do zeszłego roku przez 10 lat był kocioł na ekogroszek o mocy pewnie 24KW. W zależności od zimy schodziło 2,5-3,0t opału. Koszt tony pewnie koło 750zł co nam da średnio 2060zł na sezon grzewczy

    Kuchenka gazowa wymagała wymiany butli co około 3 miesiące co da nam powiedzmy 100zł za ten okres

    Tak więc CO, CWU + gotowanie wychodziło 2160zł na sezon grzewczy

    Od końca wakacji zeszłego roku mamy gaz ziemny, gdzie przy niskim abonamencie około 20zł miesięcznie całkowite koszty gazu mamy jak nizej

    2018/2019
    X - 111,00
    XI - 303,00
    XII - 388,00
    I - 415,00
    II - 324,00
    III - 266,00
    IV - 136,00

    SUMA 1943,00zł

    Na gazie wyszło mi około 10% taniej niż na węglu

    Kocioł na ekogroszek z podajnikiem nie był dla nas jakoś uciążliwy, ale w tej chwili jest wręcz bajecznie, a w kotłowni stoi pralka, suszarka, mała zamrażarka, skrzynka piwa, rower i jeszcze jest miejsce na tańce
    2019/2020
    X - 160,00
    XI - 299,00
    XII - 400,00
    I - 393,00
    II - 353,00
    III - 319,00
    IV - 130,00

    SUMA 2054,00zł
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    2019/2020
    X - 160,00
    XI - 299,00
    XII - 400,00
    I - 393,00
    II - 353,00
    III - 319,00
    IV - 130,00

    SUMA 2054,00zł
    Dziękujemy za aktualne informacje, Rozumiem, że sezon grzewczy zakończony.
    Jak eksploatacja?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Jak eksploatacja?
    Grzeje
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Kolejne lata mijają, a piecyk cały czas grzeje już 6ty sezon + CWU całym rokiem

    Dołączyła również niewielka fotowoltaika i dogrzewanie klimatyzacją a okresach przejściowych, gdyż spora nadwyżka energii zostaje w wirtualnym magazynie
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 18-03-2024 o 14:05
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony