dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Mokre plamy na elewacji - na jednej ścianie...

    Witam,
    Nowo wybudowany budynek z porothermu ocieplony w zeszłym roku.
    Co zima (jak są temperatury w granicach zera) pojawiają się plamy na elewacji... (tylko na tej jednej ścianie...)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161215_120755.jpg
Wyświetleń:	1973
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	375899

    Na parterze jest kotłownia, na piętrze od prawej łazienka i pokój.
    Strop betonowy...

    Co może być przyczyną? masakra, ciągle jakieś problemy wychodzą...

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Obstawiam nieszczelność okien ew. komina i woda leci po membranie aż zatrzymuje się na izolacji i schodzi w dół.

    Ewentualnie tynki wew. były robione po ociepleniu i w ściane siedzi dużo wody (może ściana zacieniona i nie odparowało jeszcze)
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  3. #3

    Domyślnie

    Tynki były robione przed ociepleniem, tynki koło czerwca, a ocieplenie koło września...

    Kurde faktycznie może być coś nie tak z tymi oknami, od wewnątrz przy dużych mrozach są tak mokre szyby, że aż płynie po ścianie i w tym rowku na wodę stoi normalnie lód...

    Ech, kolejne koszta i rozwalanie pewnie ścian żeby zweryfikować co się dzieje...

  4. #4

    Domyślnie

    Mieszkasz już tam? Ogrzewane? Wentylowane prawidłowo?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał morus666 Zobacz post
    Mieszkasz już tam? Ogrzewane? Wentylowane prawidłowo?
    Tak, mieszkamy od zeszłego listopada, ogrzewanie tylko podłogowe + drabiny w łazienkach, kominiarz był i nie mówił nic o błędach w wentylacji budynku, wilgotność na poziomie 40%.

    Ściana jest od zachodniej strony więc zacieniona, mam nadzieję, że żaden grzyb czy inny syf pod styropianem się nie rozwinie

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Cytat Napisał Killer1984 Zobacz post
    Tynki były robione przed ociepleniem, tynki koło czerwca, a ocieplenie koło września...

    Kurde faktycznie może być coś nie tak z tymi oknami, od wewnątrz przy dużych mrozach są tak mokre szyby, że aż płynie po ścianie i w tym rowku na wodę stoi normalnie lód...

    Ech, kolejne koszta i rozwalanie pewnie ścian żeby zweryfikować co się dzieje...
    Chłopie wentylacji brak, woda się leje po oknach to pierwszy znak. Ja obstawiam, że wilgoć Ci się wykrapla w ścianie i tyle. Wietrz, tak żeby woda po oknach się nie lała i zobacz czy problem się rozwiąże
    Dom szkieletowo murowany Do starego murowanego domu dostawiliśmy szkieletowy, stara część nieogrzewana, używana jako pralnia) Powierzchnia użytkowa szkieletu około 90m2. Izolacja: 40 cm wełny 0.039 - ściany i dach. Podłoga 25 cm styro eps 100 . Grzanie:Generalnie mamy 7,5m2 maty 170w/m2 kuchnia i łazienka
    4 adax neo 600w - sypialnia i pokój młodego( tylko 2 są włączone i tylko w nocy)
    30m2 folii grzewczej 140w/m2 salon razem 1250w + 1200w + 4200w = 6650W= 6.65kW
    Reku Thessla green 300

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,
    u mnie tez pojawiło sie kilka plam, dokładnie 2/3.
    Wody w oknach całkiem brak , no może minimalna wilgoć przy veluxach.
    Plamy na ścianie o średnicy około kilku centymetrów, na ścianie na którym nie ma okna .
    Na drugiej w sumie jest ale plama jest tylko kilkadziesiąt cm od fundamentu.Elewacja robiona ponad rok po tynkach.
    pozdr
    Powierzchnia użytkowa 149m2,wszędzie podłogówka 162m2, ściany pustak żużlowy 24cm + 15cm Arbet 0,031
    posadzka 10cm EPS 100 + 3 cm mata,piana OK 25cm,garaż + 2x łazienka - grzejniki(wyłączone)
    Panasonic PW 9KW 3f+ 200l C.W.U

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    Chłopie wentylacji brak, woda się leje po oknach to pierwszy znak. Ja obstawiam, że wilgoć Ci się wykrapla w ścianie i tyle. Wietrz, tak żeby woda po oknach się nie lała i zobacz czy problem się rozwiąże
    Woda występuje tylko na oknach dachowych, na żadnym innym nawet pary niema... wilgotność jest na poziomie 40% więc niema jakoś dużo wody w budynku...

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Cytat Napisał Killer1984 Zobacz post
    Tynki były robione przed ociepleniem, tynki koło czerwca, a ocieplenie koło września...

    Kurde faktycznie może być coś nie tak z tymi oknami, od wewnątrz przy dużych mrozach są tak mokre szyby, że aż płynie po ścianie i w tym rowku na wodę stoi normalnie lód...

    Ech, kolejne koszta i rozwalanie pewnie ścian żeby zweryfikować co się dzieje...
    To weź się zdecyduj, jest czy nie?
    Dom szkieletowo murowany Do starego murowanego domu dostawiliśmy szkieletowy, stara część nieogrzewana, używana jako pralnia) Powierzchnia użytkowa szkieletu około 90m2. Izolacja: 40 cm wełny 0.039 - ściany i dach. Podłoga 25 cm styro eps 100 . Grzanie:Generalnie mamy 7,5m2 maty 170w/m2 kuchnia i łazienka
    4 adax neo 600w - sypialnia i pokój młodego( tylko 2 są włączone i tylko w nocy)
    30m2 folii grzewczej 140w/m2 salon razem 1250w + 1200w + 4200w = 6650W= 6.65kW
    Reku Thessla green 300

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    A tak swoją drogą, na dole gdzie zaznaczyłeś najczimniejsze plamy, nie ma gniazdek lub czegoś w ścianie?
    Dom szkieletowo murowany Do starego murowanego domu dostawiliśmy szkieletowy, stara część nieogrzewana, używana jako pralnia) Powierzchnia użytkowa szkieletu około 90m2. Izolacja: 40 cm wełny 0.039 - ściany i dach. Podłoga 25 cm styro eps 100 . Grzanie:Generalnie mamy 7,5m2 maty 170w/m2 kuchnia i łazienka
    4 adax neo 600w - sypialnia i pokój młodego( tylko 2 są włączone i tylko w nocy)
    30m2 folii grzewczej 140w/m2 salon razem 1250w + 1200w + 4200w = 6650W= 6.65kW
    Reku Thessla green 300

  11. #11

    Domyślnie

    Woda jest, ale tylko przy mrozach powyżej -10 stopni i na oknach dachowych (wcześniej zapomniałem dopisać, że sytuacja dotyczy tylko dachowych)

    Gniazdek niema, na wysokości tych plam na dole jest podłoga w kotłowni w której są rury, możliwe żeby była nieszczelność i wychodziło to poza budynek?

    Chodzi mi po głowie żeby zrobić sobie termowizję, może wtedy się coś wyjaśni...

  12. #12

    Domyślnie

    Witam, ja mam podobny problem z izolacja. Po deszczu pozostaja plamy - jak na zdjeciu. Mam wrazenie ze sa widoczne tylko zima. Czy ktos moze poradzic co jest przyczyna?
    jest to sciana boczna od tarasu/garazu.

    dzieki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Resized_20171225_125242001.jpg
Wyświetleń:	1278
Rozmiar:	5,8 KB
ID:	403999

  13. #13

    Domyślnie 15cm styro siatka i klej na elewacji bez tynku jeszccze

    Cytat Napisał Konrad Podgórski Zobacz post
    Obstawiam nieszczelność okien ew. komina i woda leci po membranie aż zatrzymuje się na izolacji i schodzi w dół.

    Ewentualnie tynki wew. były robione po ociepleniu i w ściane siedzi dużo wody (może ściana zacieniona i nie odparowało jeszcze)
    Podbijam temat tez mam takie plamy

    pojawiaja sie gdy jest duza wiglotnosc powietrza na zewnatrz i czasem tez pod deszczu wychodza takie kolka mokre, ale to nie zacieki raczej puste przestrzenie prawie idealnie okragle wypelniaja sie wiglocia
    nie mam zadnych zaciekow pod parapetami, podobnie jak u kolegi na zdjeciu pojawiaja sie kolka (to nie sa kolki w styropianie bo te kolka ktore sie pojawiaja sa wieksze)
    gdyby z okna lecialo bylby slad a to wylazi albo po deszczu ablo jak jest duza wilgotnosc powietrza

    czy by to znaczaylo ze w tych miejscach sa ubytki styropianu albo jest on lichy (pusty)
    de dietrich 8kw (mitsu power inverter) awhp alezio evolution v200 (wbudowany cwu)
    brookvent aircycle 3.1 na poddaszu
    ogrzewane podlogowka 115m kw, wbudowany garaz i kotlownia bez ogrzewania, w sumie chalupa 140m kw
    na elewacji 15cm styropian bialy, 18cm welny miedzy krokwie i 35cm welny na stropie.

  14. #14

    Domyślnie

    A nie było w tym miejscu więcej pianki na laczeniach? Jestem świeżo po kleju z siatką i w miejscach gdzie było więcej pianki plamy wilgoci dłużej się utrzymywały. Teraz przed zagruntowaniem w wilgotne dni też widac miejsca gdzie jest więcej pianki - chyba lepiej wilgoć chlonie. To tylko moje spostrzeżenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony