dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 93 z 93
Pokaż wyniki od 1.841 do 1.856 z 1856
  1. #1841

    Domyślnie

    Chyba redakcja Muratora musi przeglądać dzienniki budowy bo po razy drugi mi zaproponowano publikację doświadczeń i mojego domu w Muratorze.
    Niby duże wyróżnienie , ale szczerze mówiąc nie wiem czy jestem gotowy na chwilę "sławy"

    Bo ta sława później może zachwiać mój spokój i ciszę

    A tak serio , ktoś miał też takie propozycje ? Bo coś czuję że takie "oferty" masowo wysyłają i po prostu nie ma chętnych , bo obecnie za darmo nikt nie chce się wysilać
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #1842
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Też dostałem. Jak już wcześniej pisałem przestałem prowadzić DB, bo szkoda kontent tworzyć w tym reklamowym syfie. Nie zmierzam też się pucować przed redaktorami, przynajmniej dopóki to będzie wyglądać jak wygląda obecnie, a i później się mocno zastanowię.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 13-03-2022 o 11:47
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #1843
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Chyba wszystkim wysyłają bo ja też mam.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  4. #1844

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Chyba wszystkim wysyłają bo ja też mam.
    Czyli wysyłają hurtem , bo zapewne odzew minimalny bo raczej sądzę że większość nie widzi sensu bawić się w tą "szopkę" gdzie cały zysk idzie dla organizatora tej szopki a osoba uczestnicząca w tej szopce poza stratą czasu , stratą prywatności nic nie zyskuje ..


    Dzięki !
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #1845
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Ja w tamtym roku dostałem, ale również sobie odpuściłem......Nie mam czasu na takie rzeczy, gdzie ja szary człowiek do ludzi mam wychodzić. Niech śmietanka się bawi, ja spokojnie posiedzę pod miotłą Szkoda czasu, gdzie dokładnie wiedzą o co kaman i kto na tym zyskuje.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  6. #1846
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    I zniszczyliście moją chwilę sławy !!!
    Też otrzymałem propozycję, i już widziałam te czerwone dywany i błyski fleszy.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  7. #1847

    Domyślnie

    Jak ciągnąłeś prąd do rolet zewnętrznych, no chyba że miałeś pociągnięty zapobiegawczo w trakcie budowy...?

  8. #1848

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Jak ciągnąłeś prąd do rolet zewnętrznych, no chyba że miałeś pociągnięty zapobiegawczo w trakcie budowy...?
    Trochę prowizorka była , bo nie miałem wyciągniętego prądu , bo nie planowałem rolety , ale słoneczko pokazało na co je stać i trzeba było kombinować.
    Część poddaszem (mam nieużytkowe) a w niektórych miejscach (salon) musiałem kuć i podłączyć się po instalacje.
    Trochę zabawy było i może w niektórych miejscach nie wyszło idealne ale no cóż ..

    Nie przewidziałem że od strony południowej będzie aż tyle słońca
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #1849

    Domyślnie

    No kto mógł przewidzieć. Ja właśnie zadaszam dwa dolne południowe okna. Na pietrze założe dwie żaluzje na początek. Jak znajde czas to założę kolejne 15 W nowym rozprowadzą prąd do tak samo montowanych żaluzji. Nie chce robić mostków montowanymi wraz z oknami.

  10. #1850

    Domyślnie

    Ehhh , zachciało mi się dużej działki 3000m2 i olbrzymiej ilości nasadzeń.
    Nie chciałem mieć łąki na działce , ani zbytnio trawy a jak najwięcej nasadzeń i jest tego gigantyczna ilość ..

    Co z tego że teraz ogród wywołuje zachwyt ludzi którzy przejeżdzają albo przechodzą jak na mnie spada dbanie o ten ogród , a nie ma co ukrywać tyle nasadzeń wymagana mnóstwa pracy.
    Ale też jest zupełnie inny problem a raczej wróg który tylko czyha aby tylko napaść na moją działkę a są nimi chwasty które w niezliczonej ilości ze wszystkich 4 stron czekają na inwazję na moją działkę
    Walka jest nierówna , bo ja sam a ich miliony

    Przychodzi wkurzenie , po co mi to było
    Jak było nas dwóch to walka była bardziej wyrównana a samemu to niestety brak mi na to sił , chęci i nerwów ...

    Planuje częściowo zlikwidować ilość nasadzeń aby po prostu pracy było później mniej , choć oczywiście w pewnym zakresie , bo szkoda by było tej całej pracy , ale człowiek coraz starszy i ma coraz mniej siły.

    Ten rok był dla mnie trudny , bo zostałem sam i "cieszyłem" się życiem singla (z bagażem)

    W domu nic się nie dzieje. Nic się nie psuje , koszty utrzymania bardzo niskie.

    W planach mam montaż klimatyzacji kanałowej. Mam w salonie klimę Gree 3,5KW na R32 z której nie jestem zadowolony , bo jest głośnia i wcale nie bardzo ekonomiczna mimo wysokich norm energetycznych. Nie potrafi schłodzić poprawnie całego domu ani go ogrzać , a czasami chciałbym aby dobrze był schłodzony cały dom.
    Choć to pomysł na przyszłość , bo na razie nie jest to bardzo potrzebna rzecz , bo dom i rolety dobrze chronią przed zbyt mocnym przegrzaniem i tragedii nie było jak nawet było bardzo bardzo ciepło na zewnątrz.
    Drugi plan to montaż paneli PV , ale być może będą one na gruncie , bo mam takie miejsce które jest bardzo długo nasłonecznione . Konstrukcję gotowa bym kupił i sam zamontował albo jakby była zbyt droga to sam bym wykonał. A podłączenie to już fachowiec.
    Ale też mi sie nie śpieszy , bo zużycie domu małe , dodatkowo mam pewne bonusy i po prostu nie do końca mi się jeszcze to opłaci , tym bardziej na nowych warunkach , ale jak ceny spadną to trzeba będzie pomyśleć , bo cena prądu raczej tanieć nie będzie ..

    I chyba tyle
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 18-09-2022 o 18:32
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #1851

    Domyślnie

    No to chyba teraz będziesz zaglądał częściej na inne forum
    GRATULACJE!!!!

  12. #1852

    Domyślnie

    Takie podsumowanie roku 2022

    Zużyta energia łączna - 3947 kWh , 70% w taryfie T2 , 30% w taryfie T1 (całkowicie zużycie energii przez dom)

    Na ogrzewanie łącznie z ciepłą wodą poszło - 2241 kWh.

    Dom na razie służy za kawalerkę Może kiedyś się coś zmieni a może nie ...

    Myślałem nawet nad sprzedażą domu i kupna małej kawalerki w bloku , ale stwierdziłem że to bez sensu bo dom mam bardzo tani w utrzymaniu (własna woda , własna oczyszczalnia a do tego dom energooszczędny) i nawet malutka kawalerka będzie droższa w utrzymaniu niż ten dom
    Inna rzecz że coś mnie do bloku nie ciągnie
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #1853

    Domyślnie

    Z perspektywy czasu polecasz do tak małych domków pompę ciepła 9 kW? Nie masz problemów z częstym taktowaniem? Buduję dom w malinowkach 11 (124 m2 ogrzewanej powierzchni) i mam dylemat co do wyboru mocy pompy, tzn czy 6 kW czy 9,5 kW PC. Jak gęsto ułożyłeś rurki od podłogówki?

  14. #1854

    Domyślnie

    Cytat Napisał SilverX Zobacz post
    Z perspektywy czasu polecasz do tak małych domków pompę ciepła 9 kW? Nie masz problemów z częstym taktowaniem? Buduję dom w malinowkach 11 (124 m2 ogrzewanej powierzchni) i mam dylemat co do wyboru mocy pompy, tzn czy 6 kW czy 9,5 kW PC. Jak gęsto ułożyłeś rurki od podłogówki?
    Nie.
    Nie polecam.

    U mnie pompa 9KW była błędem. Najpierw miałem kupić pompę 5KW ale dałem się przekonać że do grzania w II taryfie 9KW będzie w sam raz.
    Po latach wiem że grzanie tylko w II taryfie to nie dla mnie. U mnie obecnie chodzi pompa nonstop to znaczy steruje ją zewnętrzny termostat i jak potrzeba to załącza.
    U mnie pompa działa w trybie silent , po to aby obniżyć moc pompy (nie wkręca się na wyższe obroty). Dzięki temu udaje mi się panować nad nia aby nie taktowała.


    Więc weź mniejszej mocy pompę.

    Rury do podłogówki mam co 15cm i co 10cm w łazienkach.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #1855

    Domyślnie

    A przy PC 5-6 kW dałbyś radę grzać chociaż 50-75% czasu w taniej taryfie?

  16. #1856

    Domyślnie

    Cytat Napisał SilverX Zobacz post
    A przy PC 5-6 kW dałbyś radę grzać chociaż 50-75% czasu w taniej taryfie?
    Powiem tak. Do takiego domu co będziesz miał to pompa 5-6KW i tyle ..

    Nie ma co gdybać. Myślę że spokojnie 50-75% czasu jak nie więcej uda Ci sie w II taryfie. Oczywiście będzie to zależało jaką akumulację ciepła ma twój dom i jakie ma realne straty energii ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 93 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony