dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 91 z 93
Pokaż wyniki od 1.801 do 1.820 z 1856
  1. #1801

    Domyślnie

    Sezon grzewczy wczoraj rozpoczęty.

    Wczoraj było w domu już niecałe 22 stopnie , więc był już sygnał że czas rozpocząć sezon.

    Rano już mieliśmy 23 stopnie, czyli tyle ile nam odpowiada

    W tym sezonie zdecydowałem że pompą będzie sterował termostat (histereza 0,4 stopnia) i niech sam decyduje kiedy i ile czasu potrzebuje aby zachować odpowiednia temperaturę. Nie będzie już ściśle określonych godzin pracy.

    Próbowałem też przez niecałe 2 dni grzać dom klima. Ustawione 23 stopnie. Nawiew w dół , dmuchawa na auto. Klima Gree 3,5KW R32 schodziła z mocą do około 220-240W i pobierała około 6kWh dziennie , tyle że niestety jak dla mnie takie ogrzewanie mimo że w domu jest rekuepracja i miałem pootwierane drzwi nie zapewniła komfortu cieplnego w całym domu.

    W salonie gdzie była klima było 23-23,4 stopnia w w sypialni na końcu domu było 22,3 stopnia. Podłogi zimne - 21 stopni.
    Niestety dla mnie komfort kiepski i nawet rekuperacja nie pomaga zbytnio.
    Zauważyłem że czym mniejsza moc z jaką pracuję i siła nadmuchu tym gorzej było z zróżnicowaniem temperatury w domu.

    Przed wczoraj klima została wyłączona , bo stwierdziłem że taki "komfort" mi nie odpowiada.
    Myślałem aby część sezonu grzać klimą , bo ta potrafi zejść dużo niżej z mocą niż nasza pompa LG , ale niestety zupełnie nie pasuje mi te zróznicowanie temperatur i zimna podłoga.

    Wczoraj odpaliłem wieczorem pompę. Wieczorem w salonie 22 stopnie. Rano było już 23,2 stopnia , w sypialni na końcu domu podobnie.
    Podłogi sporo cieplejsze niż przy "grzaniu" klimą.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 24-09-2021 o 07:21
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #1802
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Uważaj, bo jak Brzęczykowski i Boguś przeczytają wątek o zimnej podłodze przy grzaniu powietrza to Cię zwyzywają od heretyków.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #1803

    Domyślnie

    U mnie wczoraj w najchłodniejszym pokoju 24,4 stopnia. Rok temu wytrzymałem do początku listopada. A włączyłem tylko ze względu na chłodne podłogi - brak komfortu, bo temp grubo powyżej 22 stopni w domu. Ale u Was ponoć chłodniej niż u mnie na południu

    Tą klimą to sie średnio opłaca. Jakbym włączył pompę na 28 stopni w nocy na 6 godzin to zużyłaby pewnie w okolicach 5-6kwh właśnie. A podłoga w całym domu (160m2) chwyciłaby stopien , dwa w górę.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 24-09-2021 o 09:16

  4. #1804
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Tą klimą to sie średnio opłaca. Jakbym włączył pompę na 28 stopni w nocy na 6 godzin to zużyłaby pewnie w okolicach 5-6kwh właśnie. A podłoga w całym domu (160m2) chwyciłaby stopien , dwa w górę.
    Opłaca się tak samo jak każdą inną pompą. Klima szybciej zagrzeje niż podłoga, ale, co oczywiste, mniej komfortowo -- szczególnie jak nie ma jej w każdym pomieszczeniu.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #1805

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Opłaca się tak samo jak każdą inną pompą. Klima szybciej zagrzeje niż podłoga, ale, co oczywiste, mniej komfortowo -- szczególnie jak nie ma jej w każdym pomieszczeniu.
    Grzanie/chłodzenie klimą ma sens jak będzie działała nonstop , bo niestety klima szybko nagrzewa powietrze , ale też po wyłączeniu grzania szybko te ciepło "ucieka".
    Przy grzaniu podłogą mamy akumulacje ciepła.

    To co nagrzałem przez 2 dni bardzo szybko zniknęło jak wyłączyłem klimę ...

    Chciałem z ciekawości sprawdzić czy jest tak jak głosi pan TB że wystarczy jedna klima na cały dom i wystarcza pootwierane drzwi aby wszystko ładnie się ogrzało/schłodziło. Jedyny "warunek" to dom musi mieć WM.
    Tak głosi pan TB i tak niby grzeje stare mieszkanie 100m2 w Warszawie
    Pan TB udziela się na FB i wielu "przekonuje" ...

    Niestety mimo pootwieranych drzwi , WM nie udało mi się uzyskać jednakowej temperatury w całym domu a podłogi mimo że dałem nadmuch na podłoge (tak jak radzi) guzik dało.
    Więc jak dla mnie te grzanie'chłodzenie jedną jednostką całego domu/mieszkania to bzdura , no chyba że ktos godzi się na zimne podłogi i nierównomierny rozkład temperatur w meszkaniu , domu.

    Ciężko mi powiedzieć ile by zżarła klima , bo na razie nie jest bardzo zimno i nie ma temp minusowych , ale co z tego że by nagrzała pomieszczenia (nie równomiernie) jak podłogi były by zimne ?
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 24-09-2021 o 11:31
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #1806
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Grzanie/chłodzenie klimą ma sens jak będzie działała nonstop , bo niestety klima szybko nagrzewa powietrze , ale też po wyłączeniu grzania szybko te ciepło "ucieka".
    Przy grzaniu podłogą mamy akumulacje ciepła.
    To raczej oczywiste.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    To co nagrzałem przez 2 dni bardzo szybko zniknęło jak wyłączyłem klimę ...
    Nagrzałeś małym nakładem energii tylko powietrze, a że powietrze ma małą pojemność cieplną to i szybko "zniknęło".

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ciężko mi powiedzieć ile by zżarła klima , bo na razie nie jest bardzo zimno i nie ma temp minusowych , ale co z tego że by nagrzała pomieszczenia (nie równomiernie) jak podłogi były by zimne ?
    Tu nie ma wielkiej filozofii, dobrze dobrana (i rozplanowana) klima zje tyle samo co PC PW. Szczególnie jak nie grzejesz w 2T nie będzie żadnej różnicy (byłaby gdyby grzać w 2T, bo jak wiadomo klima musi chodzić cały czas, wodna może chodzić w przewadze 2T i tu może zaoszczędzić). Podłogi, wiadomo, nigdy nie będą przy grzaniu powietrza równie ciepłe co przy podłogówce, ale energii na ogrzewanie dom zużyje tyle samo.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #1807

    Domyślnie

    Kaszpir a myślisz że klimatyzacja kanałowa załatwiłaby temat równomiernego nagrzewania/chłodzenia pomieszczeń w całym domu?
    Ale czy przy wentylacji mechanicznej i pompie ciepła kanałowa klima ma sens?
    Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Dom trochę podobny do twojego.

  8. #1808

    Domyślnie

    Może inaczej. Na pewno stopień schłodzenia/ogrzania pomieszczeń będzie dużo dużo lepszy niż przy splicie i będą mogły być pozamykane drzwi a ciepło/zimno i tak dotrze do pomieszczeń.
    Więc na pewno kanałówka jest dużo lepsza niż split.

    Ale z tego co czytam też idealnie nie jest bo często jak są zamknięte drzwi to nie do końca jest żądana temp a dodatkowo temp w pomieszczeniu jest zależna od zysków/strat w danym pomieszczeniu (np. zyski od słońca).

    Idealny byłby multisplit , bo wtedy masz dokładnie taką temp jaką chcesz .

    Sam myślałem nad montażem kanałówki , ale z drugiej strony stwierdziłem że wydać z 7-10tys tylko po to aby przez pewien czas schłodzić dom to raczej nie ma sensu.

    Do sporadycznego schłodzenia/ogrzania starczy mi split
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #1809

    Domyślnie

    Niestety z powodów rodzinnych nasz dom niedługo pójdzie na sprzedaż i sądzę że także dziennik zostanie zamknięty.

    Bardzo żałuję , bo udało nam się sporym wysiłkiem finansowym jak i fizycznym urządzić dom i ogród , ale cóż life i brutal ...

    Niestety życie weryfikuje pewne rzeczy i plany.

    Sądzę że także zniknę z forum muratora bo nie będzie sensu dalej tu być ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #1810
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Niestety z powodów rodzinnych nasz dom niedługo pójdzie na sprzedaż i sądzę że także dziennik zostanie zamknięty.

    Bardzo żałuję , bo udało nam się sporym wysiłkiem finansowym jak i fizycznym urządzić dom i ogród , ale cóż life i brutal ...

    Niestety życie weryfikuje pewne rzeczy i plany.

    Sądzę że także zniknę z forum muratora bo nie będzie sensu dalej tu być ...
    Jak mawiał klasyk " życie pisze różne scenariusze "

    Jeśli byłeś na forum tylko przez / dla budowy to bycie tu nie ma sensu.
    Myślę jednak, że warto tu być aby śledzić trendy, podglądać i czerpać pomysły od innych a także pomagać innym.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  11. #1811
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cześć,
    wielka szkoda. Nie udzielałem się w Twoim dzienniku bo dosyć późno zdecydowałem się na budowę własnego domu. Przeczytałem go jednak od deski do deski i utwierdził mnie w przekonaniu że stodoła jako bryła domu to właściwy wybór.
    Wielka szkoda że rozstajecie się z domem. Mnóstwo pracy tam włożyliście. Mam nadzieję żę finansowo odpowiednio to wycenisz

    Powodzenia w realizacji kolejnych projektów. Może jeszcze zdecydujesz się zbudować coś fajnego

  12. #1812
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    886

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Niestety z powodów rodzinnych nasz dom niedługo pójdzie na sprzedaż i sądzę że także dziennik zostanie zamknięty.

    Bardzo żałuję , bo udało nam się sporym wysiłkiem finansowym jak i fizycznym urządzić dom i ogród , ale cóż life i brutal ...

    Niestety życie weryfikuje pewne rzeczy i plany.

    Sądzę że także zniknę z forum muratora bo nie będzie sensu dalej tu być ...
    Nie znikaj bo będzie to szkoda dla forum. Jesteś jednym z nielicznych tutaj ( na początku miałem inne zdanie ) który jak coś zrobi źle to wyciąga wnioski i przede wszystkim potrafi przyznać się do błędu . Twój dziennik to jak na razie jedyny przeczytany od deski do deski przeze mnie. Prośba, wyślesz mi coś na maila ?

  13. #1813
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Człowiek znika na chwilę z forum zajety wykańczaniem się i takie przykre wiadomości go czekają po powrocie! Potwierdzam - Twój DB to skarbnica wiedzy i doświadczeń. A wróciłam bo mam konkretny problem, przez który Ty już przechodziłeś i jak zwykle chciałam podpytać i skorzystćać z doswiadczenia. Chodzi mianowicie o kozę a właściwie jej montaż. Mam podobna sytuacje salonową - wysoki sufit tylko że u mnie ocieplenie nakrokwiowe bez kartongipsów. Też nie mam komina systemowego i koza bedzie podłaczona do komina analogicznie jak u Ciebie. I tu pytanie - kto ci robił przejście przez dach - fachowcy od kozy czy wołałeś dekarza? U mnie chca dekarza i nie wiem czy to standard czy znowu mój pech do (nie)fachowców..Acha, i jaki system kominowy w końcu zastosowałeś - cofnęłam się aż do 20 strony i nic nie znalazłam..tylko zdjęcia ale już z zamontowaną kozą.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  14. #1814

    Domyślnie

    Dzięki za wsparcie

    Zobaczymy jak będzie , może uda mi się zachować dom na co bardzo liczę , ale jak będzie nie wiem.
    Ale jeszcze zobaczymy ...

    Co do komina stalowego ...

    Ja dogadałem się z wykonawcą co budował nam dom aby od razu zamontował (za dodatkową kasę). Szczęśliwy nie był i niezbyt miał na to ochotę , bo nigdy takich kominów nie montował ale zamontował.

    Minus takiego montażu gdy dom nie był jeszcze gotowy a koza nie podłączona był taki że okazało się że mimo wymierzenia zabrakło kilku centymetrów aby podłączyć rurę do kominka i trzeba było kombinować z dorobieniem małej podstawy pod kozę.
    Można było jeszcze poluzować opaskę na kominie i lekko cały komin , ale bałem się że może się skończyć na rozszczelnieniu połączeń i samego uszczelnienia.
    Inna rzecz że nie miałby kto tego wykonać , bo sam na dach nie wejdę a żaden fachowiec nie podjechałby do takiej "pierdoły".
    Dodatkowo sama dachówka betonowa podobno jest dość "delikatna" i raczej nie chciałbym aby ktoś chodzi po dachu i ewentualne uszkodził dachówkę.

    Więc polecam od razu aby dekarz zrobił bo sądzę że będzie najtaniej.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 19-10-2021 o 06:06
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #1815
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Niestety nie pocieszyłeś mnie z tym dekarzem. Że też u nas nic sie nie da zrobić od ręki tzn. kupuję piec i montaż to i załatwiaja sprawy na dachu. Teraz złapać dekarza, który by przyjechał do takiej pierdoły to gorzej jak trafić 3 w totka. Czyli projekt koza idzie do lamusa albo w bliżej nieokreśloną przyszłość. A pamiętasz jeszcze system kominowy jaki producent? Sprawdziłam właśnie ceny w MK - ponad 7k zł brutto!!!! 2x więcej niż koza. Jakbym wiedziała to bym murowany postawiła. 3x taniej by wyszło i bez komplikacji. A w projekcie był...
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  16. #1816
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    U mnie też nie byli zadowolenie z montażu tego komina (MK ŻARY, komin wduścienny z rurą w środku 1mm).
    Zamiast klamer poskręcali mi go farmerami...
    Przepust poprzewiercali blachowkrętami , podobnie ołowiany kołnierz - też podziurawiony itp
    Daszek na silikonie...który już zaczynał cieknąć (w czasie burzy woda mi leciała po kominie).

    Tak to jest jak się daje kowalowi z młotkiem w ręku robić delikatną robote....

    W tym roku rozebrałem komin i poskładałem go tak ja ma być...
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 19-10-2021 o 11:53
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  17. #1817

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Niestety nie pocieszyłeś mnie z tym dekarzem. Że też u nas nic sie nie da zrobić od ręki tzn. kupuję piec i montaż to i załatwiaja sprawy na dachu. Teraz złapać dekarza, który by przyjechał do takiej pierdoły to gorzej jak trafić 3 w totka. Czyli projekt koza idzie do lamusa albo w bliżej nieokreśloną przyszłość. A pamiętasz jeszcze system kominowy jaki producent? Sprawdziłam właśnie ceny w MK - ponad 7k zł brutto!!!! 2x więcej niż koza. Jakbym wiedziała to bym murowany postawiła. 3x taniej by wyszło i bez komplikacji. A w projekcie był...

    Jak budowaliśmy się to za kompletny komin płaciłem 2000zł , łącznie z wszystkimi dodatkami.
    Ja chyba kupowałem przez stronkę taniekominy.pl , ale jest wiele sklepów które sprzedaje kominy , także stalowe.

    My mamy MK-Żary.

    Murowanego nie chciałem. W poprzednim domu mieliśmy , to zaczęły pękać spoiny , a kominiarz powiedział że ledwo co się trzyma.
    Później zaczęło z niego cieknąć i miałem zacieki ..
    Obecnie aby wybudować dobry komin murowany musi być naprawdę świetny fachowiec i bardzo dobra cegła.
    A ceramicznych nie chciałem , bo cienkie i bardzo kruche.
    Kominiarz bardzo łatwo może to uszkodzić.
    A stalowy u nas był w oryginalnym projekcie i na taki się zdecydowaliśmy.

    Pamiętam jak szukałem dekarza aby zrobił mi płotki przeciwśniegowe.
    Olbrzymi problem a jak już to cena kosmiczna ...


    PS. Sprawdziłem , kupowałem na taniekominy i obecnie taki zestaw jaki mam kosztuje 2400zł.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 19-10-2021 o 12:34
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #1818
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    U mnie też nie byli zadowolenie z montażu tego komina (MK ŻARY, komin wduścienny z rurą w środku 1mm).
    Zamiast klamer poskręcali mi go farmerami...
    Przepust poprzewiercali blachowkrętami , podobnie ołowiany kołnierz - też podziurawiony itp
    Daszek na silikonie...który już zaczynał cieknąć (w czasie burzy woda mi leciała po kominie).

    Tak to jest jak się daje kowalowi z młotkiem w ręku robić delikatną robote....

    W tym roku rozebrałem komin i poskładałem go tak ja ma być...
    Adam, a Tobie kto montował? Bo kozę masz chyba z tego co pamietam "z odzysku" ale dobrej marki.
    Też bym chciała umieć zrobić to wszystko co Ty, z wyjątkiem czasu oszczędzasz na wszystkim- kasie, jakości i jaka satysfakcja!
    To jeszcze dopytam o \czyszczenie tej rury bo mnie tu straszą, że musi być wyłaz dachowy lub co najmniej schody dla kominiarza. To dodatkowy koszt ale i oszpecenie dachu, którego wolałabym uniknąć.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  19. #1819

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    A
    To jeszcze dopytam o \czyszczenie tej rury bo mnie tu straszą, że musi być wyłaz dachowy lub co najmniej schody dla kominiarza. To dodatkowy koszt ale i oszpecenie dachu, którego wolałabym uniknąć.
    Ja mam taki komin że na końcu jest trójnik do którego jest podłączona koza a od dołu jest wyjmowany dekiel do wyczystki z odskraplaczem . Po wyjęciu można spokojnie wyczyścić komin od dołu za pomoca takiego specjalnego wyciora.
    Mozna tez przez samą kozę

    Robiłem tak aby nie trzeba było czyścić od góry , bo mam daszek na kominie i byłby problem , po za tym nie chce aby ktoś chodził po dachu
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 19-10-2021 o 12:46
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #1820
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja mam taki komin że na końcu jest trójnik do którego jest podłączona koza a od dołu jest wyjmowany dekiel do wyczystki z odskraplaczem . Po wyjęciu można spokojnie wyczyścić komin od dołu za pomoca takiego specjalnego wyciora.
    Mozna tez przez samą kozę

    Robiłem tak aby nie trzeba było czyścić od góry , bo mam daszek na kominie i byłby problem , po za tym nie chce aby ktoś chodził po dachu
    Uff, dzięki. To już chociaż ten problem odpadnie jak koza ewentualnie dojdzie do skutku
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

Strona 91 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony