dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 84 z 93
Pokaż wyniki od 1.661 do 1.680 z 1856
  1. #1661

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    No właśnie na forum piszą, że należy poszerzenia zabezpieczyć i są nawet zdjęcia, dokładnie nie pamiętam gdzie to widziałam, ale chyba Jareko o tym pisze. Z tym, że nie wiadomo dokładnie czym to zabezpieczyć. Czyli od środka do okna rozkładałeś styropian, a później wylewka resztę przykryła, natomiast od zewnątrz przykryłeś jedynie styropianem? Powiedz jeszcze proszę czy te poszerzenia jakoś wystawały poza ramę, bo moje są równe z ramą i zastanawiam się jak zamontować parapety.
    Są dwie szkoły, jedni zabezpieczają poszerzenia inni nie. Ja dla spokoju dałem na zewnątrz membranę epdm przyklejaną specjalnym klejem do epdm - wszystko dostępne w internecie np. na allegro. Natomiast wewnątrz zrobiłem jak Kaszpir - folia, styropian, wylewka.

  2. #1662

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Od wewnątrz wywinąłem folią , później styropian i wylewka. Od zewnątrz styropian i tyle.
    U mnie nie ma parapetów w tych oknach wysokich bo ze wszystkich jest bezpośrednie wejście na taras.

    Z tego co pamiętam aby nie mieć problemu z montażem parapetu przy poszerzeniach stosuje się specjalny profil bazowy z uskokiem na parapet. Nie wiem jak to wygląda bo u mnie nie ma parapetów więc były stosowane zwykłe poszerzenia.

    Nigdy i nigdzie nie widziałem aby ktoś malował czy jakoś zabezpieczał czymś poszerzenia.
    Rozumiem, dziękuję za wyjaśnienia.

  3. #1663

    Domyślnie

    Cytat Napisał RRR. Zobacz post
    Są dwie szkoły, jedni zabezpieczają poszerzenia inni nie. Ja dla spokoju dałem na zewnątrz membranę epdm przyklejaną specjalnym klejem do epdm - wszystko dostępne w internecie np. na allegro. Natomiast wewnątrz zrobiłem jak Kaszpir - folia, styropian, wylewka.
    No właśnie też tak chciałam zrobić, ale okazuje się, że moje poszerzenia z klinarytu raczej nie powinny mieć kontaktu z tym klejem, ponieważ jest na bazie rozpuszczalników, więc teraz to już sama nie wiem jak te poszerzenia zaizolować.

  4. #1664

    Domyślnie

    Kaszpir, możesz jeszcze powiedzieć czy zadowolony jesteś z oczyszczalni?

  5. #1665

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    Kaszpir, możesz jeszcze powiedzieć czy zadowolony jesteś z oczyszczalni?
    Tak.

    Nie mam z nią problemów.

    Jedynie ważne aby nie żałować ilości kamieni do drenażu , bo dobry długi drenaż to gwarancja długowieczności i bezproblemowości ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #1666

    Domyślnie

    Dzięki, rozumiem. To jaką masz długość drenażu?

  7. #1667

    Domyślnie

    Już znalazłam, pytanie nie aktualne.
    Zużyłeś na ten drenaż cały kamień, który zamówiłeś?

  8. #1668

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    Dzięki, rozumiem. To jaką masz długość drenażu?
    Długość drenażu to 48mb (3x16mb)

    Zamówiłem ciężarówkę kamienia (chyba 20ton) i większość została zużyta.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #1669

    Domyślnie

    Trawnik rośnie , ale szału nie ma

    Są miejsca gdzie wygląda ładnie i jest gesty , a są miejsca gdzie jest gorzej lub sporo gorzej i sa miejsca że nie ma ochoty rosnąć.
    Za to bardzo dobrze rosną chwasty które trafiają zapewne do nas ze wszystkich z działek niezagospodarowanych i ... grzyby ..
    Na razie walczę i wyrywam i czekam i czekam ...
    Są miejsca gdzie trawa nie ma ochoty ruszyć ..

    Nazwa:  traw1.jpg
Wyświetleń: 1491
Rozmiar:  44,1 KB


    Podlewałem codziennie. Szły olbrzymie ilości wody , bo ziemia jest niesamowicie sucha , piaszczysta i bardzo mocno przepuszczalna i do tego teren mocno nasłoneczniony.
    Teraz podlewam już rzadziej.
    Mieszanka niby na takie tereny , ale powoli mi się odechciewa
    Widzę że nawet podlewanie nawet 15-30minut jednego małego kawałka trawnika dużo nie daje , bo dalej ziemia jest sucha.
    Robiłem "test" i zostawiłem podlewaczkę na 1,5 godziny i podlewała mały kawałek ogrodu i nie było ani jednej kałuży

    Wygląda że aby zachować piękną trawę trzeba olbrzymiej ilości wody i nawadniania automatycznego (zapewne kilka razy dziennie) i zapewne mnóstwa nawozów inaczej efekty będą kiepskie.
    Albo wymienić całą glebę , ale to wtedy naprawdę spore koszty.
    Nie wiem czy aż tak bardzo mi zależy , bo nie wiem czy zależy mi na czymś tak pracochłonnym , czasochłonnym i kosztowanym ...

    Coraz bardziej skłaniam się więc nad tym co miało być na początku czyli na ogrodzie żwirowym.

    Żona po raz pierwszy robiła "zapasy" na zimę. Wekowała ogórki , zrobiła ogórki kiszone , konserwowane w kilku wersjach smakowych. Zrobiła też ogórki kiszone w 3 litrowym słoiku,ale szybko "zniknęły" i zostały pochlonięte przez wszystkich domowników i nie poleżały zbyt długo
    Teraz czekają 2 następne słoiki 3 litrowe i zapewne znów długo nie postoją

    Tak samo "urodzaj" papryki , różne kolory i różne kształty , też pójdą do słoików
    Pomidorów też sporo
    I tak co kilka dni

    I bakłażany się udały. Są już spore. Na następny rok próbujemy ... arbuzy. Jak się udały bakłazany , to może i arbuzy

    Nazwa:  waw.jpg
Wyświetleń: 1504
Rozmiar:  27,9 KB


    Robię też nawadnianie sadu i warzywnika , bo niestety strasznie sucha gleba i drzewa rosną tragicznie , tak samo jak i owocują.
    Też będę robił nawadnianie warzywnika aby nie było potrzeby codziennego podlewania.

    Żona zobaczyła na poddaszu 3 duże płyty OSB które sobie leżały i "się kurzyły" i zamarzyły się jej skrzynie na warzywa na terenie warzywnika.
    Jak kobieta prosi to mąż wykonuje więc zrobiłem 3 duże skrzynie (2,5m x 1,25m). Wielkość ich robi wrażenie
    Żona obija folią i maluje , aby nie było że wszystko mam sam wykonać

    Nazwa:  skrz.jpg
Wyświetleń: 1493
Rozmiar:  68,8 KB


    Co chwilę dokupujemy roślinki i co chwilę coś się zmienia. Ogród cały czas się zmienia.

    Sąsiedzi mają zapewne nas za wariatów , bo ciągle coś grzebiemy na działce i coś zmieniamy , ale szczerze mówiąc wolę "pogrzebać" w ogródku niż siedzieć przez TV w domu

    Wczoraj też poczuliśmy się jakbyśmy byli w Maroku. Zebrałem liście mięty i je zaparzyłem w gorącej wodzie i popijaliśmy sobie własną herbatkę

    Wieczorem rozpalone palenisko i kiełbaski z ogniska , jak i ziemniaczki.
    Miejsce na palenisko z ławkami było strzałem w dziesiątkę , bo teraz widzimy że coraz częściej z tego korzystamy.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 22-08-2019 o 22:51
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #1670

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    Dziś zajmowałem się poddaszem.
    Stwierdziłem że czas zając się "podłogą" i część już wykonana. Podłoga nie miała być na całości , bo chciałem (i chyba nadal chce) jeszcze położyć trochę wełny na poddaszu lub może wyspać granulat styropianu aby jeszcze trochę polepszyć ocieplenie i poprawić połączenie izolacji pionowej (na szczytach domu) z izolacją poziomą .
    Niestety hurtownia mnie "uszczęśliwiła" i przysłała o 4 płyty OSB za dużo i dopiero później się o tym dowiedziałem jak były już na poddaszu.
    Zapewne trzeba będzie je zamontować , choć tyle ile obecnie położyłem płyt OSB całkowicie mi wystarcza .

    Załącznik 396461
    Załącznik 396462
    Widzę, że chyba nie dawałeś membrany pod płyty OSB ? Niektórzy stosują, ale zastanawiam się czy w tym miejscu jest ona w ogóle potrzebna.

    Udało Ci się wnieść całe płyty przez schody strychowe czy docinałeś na parterze ?

  11. #1671

    Domyślnie

    Cytat Napisał RRR. Zobacz post
    Widzę, że chyba nie dawałeś membrany pod płyty OSB ? Niektórzy stosują, ale zastanawiam się czy w tym miejscu jest ona w ogóle potrzebna.

    Udało Ci się wnieść całe płyty przez schody strychowe czy docinałeś na parterze ?
    A co miała by dać ta membrana ?
    Bo nie widzę żadnego sensu montażu przy stropie drewnianym.
    Na poddaszu nieużytkowym ma być wykonana dobra wentylacja , aby w razie zawilgocenia ewentualna wilgoć została usunięta.
    I to jest wykonane.

    Płyty zostały zamówione wcześniej , jak nie było jeszcze sufitów i czekały sobie na poddaszu.
    Bo później nie było by szansy aby takie duże płyty wnieść.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #1672

    Domyślnie

    Kaszpir, ile, na jakiej powierzchni, o jakiej mocy i jakiej firmy masz oprawy LED w pokojach?

  13. #1673

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Kaszpir, ile, na jakiej powierzchni, o jakiej mocy i jakiej firmy masz oprawy LED w pokojach?
    Kiedyś znalazłem jakieś program do wyliczenia optymalnego natężenia oświetlenia w pomieszczeniu (na podstawie jakiś norm) i na podstawie tych wyliczeń dobierałem ilość lumen w danym pomieszczeniu.

    Lubię jak jest bardzo jasno a pomieszczenia są równomiernie oświetlone i tak mam.

    Po wyliczeniach wyszło mi że za 2-3m2 powierzchni potrzebuję 900-1000 lumenów. Odpowiada to jednemu panelowi 12W. Czyli u mnie w pokojach dzieci są zamontowane po 4 panele LED. Panele 12W wpuszczane w sufit. Panele jakieś firmy Accura bo z tego co pamiętam dobra cena i niby gwarancja "powtarzalności" parametrów.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 10-09-2019 o 10:35
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #1674

    Domyślnie

    Waham się ciągle nad panelami lub listwami LED. Co gdy lampa padnie? Wymieniasz wszystkie? Ja mam pokoje dzieci 3.2x 4.7 a sypialnia 3,2 x 5.7. Dam wszędzie po 6 takich lamp. Komputerowy 11m2 to chyba już 4 wystarcza.
    12ki mają chyba mniej niż 900 lumenów. Na allegro są po jakieś kilka złotych. Kanlux po 40. Sprawdzenie Twoje. Dzieki

  15. #1675

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Waham się ciągle nad panelami lub listwami LED. Co gdy lampa padnie? Wymieniasz wszystkie? Ja mam pokoje dzieci 3.2x 4.7 a sypialnia 3,2 x 5.7. Dam wszędzie po 6 takich lamp. Komputerowy 11m2 to chyba już 4 wystarcza.
    12ki mają chyba mniej niż 900 lumenów. Na allegro są po jakieś kilka złotych. Kanlux po 40. Sprawdzenie Twoje. Dzieki
    Jak padnie to wymienię. Wymiana bardzo łatwa i szybka a same lampy nie są zbyt drogie.
    Mam kilka na zapas. Jak padnie to wymienia się tylko tą co padła. Są niezależne więc uszkodzenie jednej nie ma wpływu na inne.
    Sprawdzałem dane to tych moich to mają 900 lumen.

    Co do samych paneli to rozrzut jakościowy jest olbrzymi. Często w najtańszych są montowane stare diody o kiepskim odwzorowaniu kolorów , kiepskiej barwie światła i o małej prawdziwej jasności , wiec warto patrzeć i czytać.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #1676

    Domyślnie

    Tych Twoich chyba już nie oferują. Chyba że nie szukam dobrze. Takich z A za 12zl nie kupię. Trzeba poszukać dobrego produktu. Zrób zdjęcie z włączonymi 4 w pokoju...

  17. #1677

    Domyślnie

    Trawnik rośnie. Trochę go nakarmiłem nawozem , kilka razy już był koszony. Jest lepiej niż było , ale oczywiście daleko do ideału , ale wiedziałem że "ideału" nie uzyskam i mi nie zależało na tym. Chodziło o zadarnienie tego miejsca i tyle ..

    Nazwa:  traw.jpg
Wyświetleń: 1120
Rozmiar:  72,6 KB


    Cały nasz zapał jest skierowany dalej na ogród i na sad/warzywnik.

    Ciagle pojawiają się nowe pomysły i ciagle coś sie dosadza i coś "zmienia miejsce".

    Zaczyna nam .... brakować miejsca

    Nazwa:  dom2.jpg
Wyświetleń: 1116
Rozmiar:  71,8 KB


    Nazwa:  dom1.jpg
Wyświetleń: 1116
Rozmiar:  98,1 KB

    Po tragicznych plonach w sadzie postanowiliśmy wykonać nawadnianie sadu oraz powiększyć ilość drzew/krzewów owocowych.
    Teraz mamy 20sztuk drzew owocowych , ponad 30sztuk malin , ponad 20 sztuk borówek , kilka sztuk porzeczek i agrestu.
    Każde drzewko/krzew ma własne niezależne punktowe nawadnianie.
    Mamy nadzieję że teren susza nas "nie zaskoczy"
    Trzeba będzie też zabezpieczyć drzewa przed ptakami bo w tym roku ptaki były szybsze ode mnie

    Nazwa:  sad.jpg
Wyświetleń: 1115
Rozmiar:  87,9 KB


    Dodatkowo zwiększyliśmy też ilość truskawek , teraz jest około 200 sztuk
    Tak naprawdę mieliśmy taką ilość sadzonek że spokojnie moglibyśmy mieć z 2-3x większą ilość truskawek ...

    Truskawki mamy w części "warzywnej" a tam jeszcze nawadnianie nie wykonane , ale w najbliższym czasie też będzie.

    Nazwa:  trus.jpg
Wyświetleń: 1114
Rozmiar:  97,4 KB
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 22-09-2019 o 23:14
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #1678
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    200 szt truskawek ?? Toż to poważna plantacja a nie przydomowy ogródek

  19. #1679
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    200 szt truskawek ?? Toż to poważna plantacja a nie przydomowy ogródek
    Właśnie zastanawiam się czy wy jakieś bio eko gospodarstwo otwieracie? Jeszcze z 20 szt kurek zielononóżek Fajnie że trawa się przyjęła - smutno byłoby to miejsce wysypać kamieniami.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  20. #1680
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Na razie ekstra Gorzej jak Wam się wszystkie drzewka i krzaki przyjmą. My z dwóch trzyletnich jabłonek (około 160 cm) mieliśmy w tym roku około 50 jabłek, a z trzech pięcioletnich krzaków borówki amerykańskiej tyle borówek, że jedliśmy do syta, rozdawałam rodzinie, a i tak mam ich pełną zamrażarkę. Truskawek mam jakieś 32 sztuki i też nie mogłam tego przerobić. Ale fakt w latach budowlanych człowiek ma mniej czasu na to. Zawsze będziecie mogli sprzedać na okolicznym targu Produkty BIO mają dobrą cenę (dla sprzedającego)

Strona 84 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony