Cytat Napisał pandzik Zobacz post
No ale pompa z tego co kiedyś czytałem nie moze chodzić cały czas... Nie zarżnie sie? Nie lepiej odrobinę podbić krzywą ? Poza tym przecież nagrzana podłoga bedzie trzymała do tej doby... Dziwne, że przy dosyć wysokich temperaturach tak sybko wychładza ci sie podłoga.
Ja dzis nawet nie zorientowałem sie, że na zewnątrz znowu wieje. Do tego -2. Przespacerowałem się do kosza w laćkach i po powrocie wreszcie poczułem ciepłą podłogę. Na piętrze odczucia mniejsze na desce B. No ale te 23,4 mam u góry po 4h grzania jest.
Przy pracy ciągłej przecież cały czas sprężarka nie działa. Jak zostanie osiągnięta żądana temperatura (zapewne powrotu) to się wyłącza i działa jedynie pompa obiegowa CO. Jak spadnie temperatura wody w obiegu to wtedy ponownie się włącza sprężarka.
Więc czas działanie sprężarki jest zależy od zapotrzebowania na energię.
Plus takiej pracy jest taki że cały czas podłoga jest ciepła i jest cyrkulacja wody w niej.
Jak zostanie wyliczona temperatura wody w podłodze np. 27 stopni to tyle będzie cały czas.

W poprzednim domu podłogówka działała cały czas a sterownik regulował jaka temperatura wody ma być w obiegu i dla mnie było to najbardziej komfortowe.

Mamy teoretycznie podobnie ocieplone domy , tyle że mieszkamy w różnych częściach Polski a Śląsk w większości należy co "cieplejszej" części kraju więc zapotrzebowanie na energię u mnie a u Ciebie jest inne.

W domu mam jeden mostek o którym wiem
To drzwi wejściowe.
Co z tego że są nowoczesne PCV Drutex z podwójnymi uszczelkami i itd które są zwykłym bublem
Ale to co mogłem z drzwiami aby poprawić ich szczelność już zrobiłem i nic wiecej nie jestem w stanie zrobić