dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Płyta fundamentowa - Grandtherm

    Witam,

    Szukając projektanta i wykonawcy płyty fundamentowej pod mój dom, natrafiłem na rozwiązanie Grandtherm (http://www.grandtherm.pl/).
    Mam jednak pewne wątpliwości co do grubości warstw. Według tych przekrojów:

    http://www.grandtherm.pl/images/rozne/grandschem.jpg
    http://www.grandtherm.pl/images/rozne/ksztaltka1.jpg

    warstwa zazbrojonego betonu to jedynie 12-15cm i 5cm XPS pod całą płytą + dodatkowe 5cm pod ścianami.

    Czy aby nie jest to zbyt "lekka" konstrukcja dla domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym w technologii murowanej?

    Czy ktoś z bardziej doświadczony forumowiczów mógłby się odnieść do moich wątpliwości?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał lord_raven Zobacz post
    Witam,

    Szukając projektanta i wykonawcy płyty fundamentowej pod mój dom, natrafiłem na rozwiązanie Grandtherm (http://www.grandtherm.pl/).
    Mam jednak pewne wątpliwości co do grubości warstw. Według tych przekrojów:

    http://www.grandtherm.pl/images/rozne/grandschem.jpg
    http://www.grandtherm.pl/images/rozne/ksztaltka1.jpg

    warstwa zazbrojonego betonu to jedynie 12-15cm i 5cm XPS pod całą płytą + dodatkowe 5cm pod ścianami.

    Czy aby nie jest to zbyt "lekka" konstrukcja dla domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym w technologii murowanej?

    Czy ktoś z bardziej doświadczony forumowiczów mógłby się odnieść do moich wątpliwości?
    odpowiem ci z doświadczenia swoje płyty i czytania forum.
    Daj sobie spokój z takim typem płyty - gdzie są pogrubienia/ostrogi pod ściany nośne. Najlepiej i dla wykonywania i mostków itd jest jak płyta będzie na całej powierzchni jednakowej grubości - czyli 20-25 cm w zależności od warunków.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak z ciekawości ...

    Czy w przypadku płyty fundamentowej (izolacja pozioma była położona na styropianie na którym jest wylana płyta) , tyle że nie mam 100% pewnosci czy jest ona całkowicie szczelna (a sądzę że nie ..) daje się jeszcze później folią na górze plyty fundamentowej na której beda ułożone instalacja , położony styropian , , ogrzewanie podłogowe i wylewki ?

    Chodzi mi o to czy najpierw po zakończiu SSO z dachem , przed położeniem instalcji (hydraulika.woda , elektryka) nie powinno się położyc czarnej folii i połączyć ją z iolacją poziomą (tej pod murami) ?

    Czy może nic takiego już się nie robi ?? , tylko od razu kładzie instalacje , później styropian , ogrzewanie podłgowe i wylewka ?
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #4

    Domyślnie

    @marcko, mógłbyś podeprzeć swoją opinie jakimiś faktami, albo nakierować mnie gdzie lub czego szukać?

    @kaszpir007, częściową odpowiedź na twoje pytanie znalazłem na stronie innego wykonawcy płyt - Parati: http://www.parati.com.pl/faq,33,pl.html "W którym momencie można (lub powinno się) zamontować system ogrzewania podłogowego przy budowie płyty fundamentowej?"

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał lord_raven Zobacz post
    @marcko, mógłbyś podeprzeć swoją opinie jakimiś faktami, albo nakierować mnie gdzie lub czego szukać?

    @kaszpir007, częściową odpowiedź na twoje pytanie znalazłem na stronie innego wykonawcy płyt - Parati: http://www.parati.com.pl/faq,33,pl.html "W którym momencie można (lub powinno się) zamontować system ogrzewania podłogowego przy budowie płyty fundamentowej?"
    swoją płytę miałem zaprojektowaną jeszcze bardzie dziwnie niż to co pokazałeś - dałem do ponownego projektowania konstruktorowi
    ppkonstuktor (wiele razy się przewija przez forum) i człowiek mi to zrobił tak bardziej po ludzku bym rzekł
    robiłem wszystko sam więc mi najbardziej zależało na prostym układzie

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BusolaYR

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kozy
    Kod pocztowy
    43-340
    Posty
    27

    Domyślnie

    A czy ktoś z forumowiczów ma wykonaną płytę przez ta firmę? lub coś wie o tej firmie?
    Zastanawiamy się nad wyborem tej firmy do budowy pod dom jednorodzinny parterowy .

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bRutaL

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jaworze
    Kod pocztowy
    43-384
    Posty
    12

    Domyślnie

    Podpinam sie pod pytanie BusolaYR. Czy ktoś ma doświadczenia z firmą GrandTherm ?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bRutaL

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jaworze
    Kod pocztowy
    43-384
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał bRutaL Zobacz post
    Podpinam sie pod pytanie BusolaYR. Czy ktoś ma doświadczenia z firmą GrandTherm ?

    No i sam sobie odpowiadam bo juz po akcji z płytą. Firma jak najbardziej na tak. Wszystko fajnie ogarnęli i pomimo drobnych utrudnień na placu budowy, mrozu itd dali radę i wszystko super się zgrało. także polecam. Teraz tylko czekam jak się płyta będzie sprawować.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pyjter83

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-832
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał bRutaL Zobacz post
    No i sam sobie odpowiadam bo juz po akcji z płytą. Firma jak najbardziej na tak. Wszystko fajnie ogarnęli i pomimo drobnych utrudnień na placu budowy, mrozu itd dali radę i wszystko super się zgrało. także polecam. Teraz tylko czekam jak się płyta będzie sprawować.
    Cześć,
    Możesz wrzucić na PW lub tutaj wymiary płyty i koszty jej wykonania? Z góry dziękuję i pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Również polecam firmę Grandtherm. Są bardzo pracowici, grzeczni, czyści i dokładni.
    Dodatkowo nasi sąsiedzi ich wychwalili pod niebiosa, za zachowanie.
    Płyta wylana tak jak powinno być w projekcie a nawet lepiej, bo zamiast betonu B20 dali z własnych środków B25 z dodatkiem W8.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rigmec

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Radochów
    Kod pocztowy
    47-540
    Posty
    134

    Domyślnie

    Izolacja, tak jak w pierwszym poście, macie naprawdę 5 cm? Ja mam u siebie 20 XPS-a ale teraz dałbym jeszcze 10 EPS-a.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rigmec

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Radochów
    Kod pocztowy
    47-540
    Posty
    134

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiem bo edycja nie działa.
    Spoko, choć w oczy rzuca się brak opaski przeciwwysadzinowej. Miłego mieszkania życzę.

  13. #13

    Domyślnie

    Mamy 25 a opaskę chyba też będziemy mieć, ale to już inna firma wykona. Nie mieliśmy jej w cenie cały czas się zastanawiamy czy jest w naszym przypadku konieczna.
    Mamy grunty przepuszczalne piaszczyste, podobno wtedy się nie stosuje opasek.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 19-05-2019 o 18:35
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wother

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    skawina
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    47

    Domyślnie

    Mam wykonaną płytę fund grzewczą przez firme GrandTherm. Sprawuje się super - stoi na niej dom szkieletowy, nie zauwazyłem aby gdziekolwiek był jakiś problem z izolacja czy cokolwiek innego.
    Co do samej firmy to była to najlepsza ekipa , która przewinęła się przez całą budowę. Szybko sprawnie, dokladnie i bardzo serdeczni Polecam

  15. #15

    Domyślnie

    Od paru dni mamy wylaną pytę przez firme GrandTherm. Ekipa wzorowa. Polecam!

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    To co oferuje ta firma to nie jest płyta fundamentowa, a raczej płytkie ławy fundamentowe scalone z posadzką. Swoją drogą całkiem ciekawa konstrukcja, tańsza w wykonaniu ale zapewniająca ciągłość izolacji.
    Musicie zadbać o dobre zabezpieczenie przeciwwysadzinowe, bo ta konstrukcja nie przenosi obciążeń tak jak gruba płyta.

    Możecie napisać ile kosztowała ta płyta z wykonaniem?
    Ostatnio edytowane przez ACCel ; 07-12-2019 o 08:27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony