dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52
  1. #1

    Domyślnie olej do samochodu, który najlepszy?

    Witam. Chcę wymienić olej w aucie na jakiś lepszy i tu mam pytanie. Jakie polecacie? Ostatnio czytałem o olejach Petronas. Ponoć są bardzo dobre jakościowo i popularne za granicą. Widziałem, że i u nas można już je kupić http://www.oleje-petronas.pl/. Nie są drogie, ale nie chcę kupować w ciemno.. Czy ktoś używał ten olej? Jak zachowuje się silnik? Ewentualnie podajcie jakieś inne sprawdzone.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    potwierdza ja leję tylko mobil1 0-w40 passat 98r, citroen 2.0hdi Mobil 1 EPS 0W-30 (5w-30)

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Najważniejsze to stosować zgodny z zaleceniem producenta (lepkość, specyfikacja, baza). Potem dopiero wybieraj markę.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  4. #4

    Domyślnie

    Najlepszy olej? Byle jaki, byle regularnie wymieniany.

    2004 Passat 2.0 benzyna + LPG, przebieg 320 tys, z tego połowa na LPG. Silnik "pije" olej jak Iwan wódkę ale to sprawa uszczelek [chyba] bo zawory miał wymienione i nadal bierze. Podobno taka "uroda" modelu 20V, starszy 8V był wg. opowieści ludowych lepszy pod względem.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem czy istnieje takie coś jak najlepszy olej, bo ile producentów tyle opinii i ilu użytkowników tyle opinii. Tak jak wyżej, najlepszy będzie taki jak zaleca producent, im dłużej da się lać pełny syntetyk tym lepiej, nie ociągać się z regularną wymianą, skrócić można interwał o 10- 15 %, dać dobry filtr oleju. Producenci praktycznie wszyscy trzymają się parametrów, jednak coraz częściej można trafić na podróbkę (przefiltrowany "używany") praktycznie nie dająca szans na odkrycie że to podróbka. Ja się raz naciąłem i można rzec że im lepiej postrzegany producent tym częściej jest on podrabiany. Butla wyglądała jak oryginał i nie da się jej porównać np z butlą z poprzedniej wymiany bo producenci co trochę zmieniają kształt, naklejki, hologramy tak żeby nie dało się tego podrobić. Niestety zarówno podrabiający jak kupujący też nie jest w stanie tego rozróżnić i wielu kupuje nieświadomie. Mnie zdziwiły numery serii na opakowaniu były w innych miejscach i seria wg producenta była wypuszczona na kraje arabskie gdzie są inne normy, poza tym takiego numeru serii nie było na listach producenta.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martynaly1991

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-210
    Posty
    17

    Domyślnie

    Ja polecam i według mnie najlepsza marka oleju samochodowego to Valvoline . Ja takiego używam zgodnie z zaleceniami producenta , oraz wymieniam regularnie i silnik pracuje idealnie . Jest to nie , aż tak drogi olej , ale na pewno bardzo dobry .

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Od kilkunastu lat jestem wierny jednej marce Mobil1.
    Jakiego oleju nie użylibyśmy to najważniejszą kwestią nie jest jego marka a częstotliwość wymiany.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #8
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Niema najlepszego oleju , są tylko najlepiej dobrane . Podstawa to stosować się do zaleceń producenta danego samochodu. Wypada też pamiętać że przebieg auta ma również spore znaczenia , przecież nie dasz 0W40 do starego gruchota...
    Darek B

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Niema najlepszego oleju , są tylko najlepiej dobrane . Podstawa to stosować się do zaleceń producenta danego samochodu. Wypada też pamiętać że przebieg auta ma również spore znaczenia , przecież nie dasz 0W40 do starego gruchota...
    Dasz pod warunkiem, że tym "gruchotem" jeździsz od nowości. Ja do swojej wiernej Albei leję cały czas olej o tych samych parametrach, czyli 10w/40.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Ja do swojego z silnikiem diesla od prawie ośmiu lat 05W30
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agataia91

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-210
    Posty
    8

    Domyślnie

    A ja do swojego samochodu wybieram olej z Valvoline , według mnie jeden z lepszych oleji . Z resztą najlepiej ybrać coś z miarę wyższej półki i nie oszczędzać na oleju do silnika .

  12. #12
    Banned
    bobek81

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-018
    Posty
    71

    Domyślnie

    Ja używam od lat tylko jednego - Motul.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Motul, Valvoline

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Niema najlepszego oleju , są tylko najlepiej dobrane . Podstawa to stosować się do zaleceń producenta danego samochodu. Wypada też pamiętać że przebieg auta ma również spore znaczenia , przecież nie dasz 0W40 do starego gruchota...
    To nie ma znaczenia, liczą się parametry oleju, rzadko spotykaną marką olei, jest penrite chyba jedne z lepszych i do zadań specjalnych- nigdzie nie widziałem oleju 0W50 - jak tylko tam.
    Darku - mylisz się, właśnie nie powinno się dojeżdżać silnika olejem typu 10W40 tzw 70-80% minerałem reszta ciut bazy syntetycznej ..
    Nie jedno auto już dostało olej 0W40 mobila akurat, od starego Opla 1.7D po nowsze HDI itp..nie ważne jaki przebieg.
    Bo właśnie olej typu 15W40 szkodzi silnikowi... jakie jest jego HTHS ? nie wiadomo.. czy czasem w 150 st nie robi się z niego "woda"
    To jest jeden z ważniejszych parametrów oleju - właśnie opór przeciwko płynięciu w 150st. Nie stosował bym oleju z mniejszym HTHS niż 3,5 mPa*s.
    Tu olej pokazuje jak trwały jest film olejowy - najważniejszy parametr. Jakiś mit się zrodził, że auto jak ma 100 kkm i więcej - musi dostać na wykończenie minerała. Kolejna sprawa - mityczne trzymanie oleju do np 30 kkm .. więcej jak 15 -17 kkm to kres użytku danego oleju.
    Do 2T tylko motul - 4 kosy spalinowe plus piła na nim chodzą ... wybrany po wielu testach... głównie ma się jak najlepiej dopalić...
    https://www.motul.com/pl/pl/products...ne-off-road--2 ten szlamów, nagarów na tłumiku niet.
    Na kosę można trytkę założyć i tylko dolewać paliwa, nie stygnie ..tyle co założenie żyłki.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał agataia91 Zobacz post
    A ja do swojego samochodu wybieram olej z Valvoline , według mnie jeden z lepszych oleji . Z resztą najlepiej ybrać coś z miarę wyższej półki i nie oszczędzać na oleju do silnika .
    Valvoline jest świetny. Mam w rodzinie samochód, który zrobił na nim 350 tyś. Silnik i turbo są w bardzo dobrym stanie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    No to dorzucę wam Totala. Leję co dwa lata od kilkunastu lat i zero problemów.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    To nie ma znaczenia, liczą się parametry oleju, rzadko spotykaną marką olei, jest penrite chyba jedne z lepszych i do zadań specjalnych- nigdzie nie widziałem oleju 0W50 - jak tylko tam.
    Darku - mylisz się, właśnie nie powinno się dojeżdżać silnika olejem typu 10W40 tzw 70-80% minerałem reszta ciut bazy syntetycznej ..
    Nie jedno auto już dostało olej 0W40 mobila akurat, od starego Opla 1.7D po nowsze HDI itp..nie ważne jaki przebieg.
    Bo właśnie olej typu 15W40 szkodzi silnikowi... jakie jest jego HTHS ? nie wiadomo.. czy czasem w 150 st nie robi się z niego "woda"
    To jest jeden z ważniejszych parametrów oleju - właśnie opór przeciwko płynięciu w 150st. Nie stosował bym oleju z mniejszym HTHS niż 3,5 mPa*s.
    Tu olej pokazuje jak trwały jest film olejowy - najważniejszy parametr. Jakiś mit się zrodził, że auto jak ma 100 kkm i więcej - musi dostać na wykończenie minerała. Kolejna sprawa - mityczne trzymanie oleju do np 30 kkm .. więcej jak 15 -17 kkm to kres użytku danego oleju.
    Do 2T tylko motul - 4 kosy spalinowe plus piła na nim chodzą ... wybrany po wielu testach... głównie ma się jak najlepiej dopalić...
    https://www.motul.com/pl/pl/products...ne-off-road--2 ten szlamów, nagarów na tłumiku niet.
    Na kosę można trytkę założyć i tylko dolewać paliwa, nie stygnie ..tyle co założenie żyłki.
    W necie wyczytałeś te rewelacje?

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DembikR

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    0

    Domyślnie

    Nie lepiej wlewać ten, który był wlany od samego początku? Jakoś mi się to wydaje za najbezpieczniejsze rozwiazanie, ale może ja się nie znam po prostu na tym.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał DembikR Zobacz post
    Nie lepiej wlewać ten, który był wlany od samego początku? Jakoś mi się to wydaje za najbezpieczniejsze rozwiazanie, ale może ja się nie znam po prostu na tym.
    Moim zdaniem to najzdrowsze podejście. W moim Fiacie fabrycznie był olej Selenia 10W/40, od kilku już lat leję olej o tych samych parametrach lecz Castrol Magnatec, z ceną Selenii producent przesadził.

  20. #20
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    A wy jak widać nie potraficie czytać instrukcji do aut , tam wszystko pisze , np do pompowtrysków lejesz z norma taką a taką do aut z filtrem cząstek stałych norma taka a taka i koniec , marka oleju kompletnie nie ma znaczenia , wiecie ile jest producentów oleju ? a ile jest takich które tylko dolewają swoje dodatki do cudzych olejów jak na przykład castrol notabene niezbyt dobry olej ale ten sam co leje ford i opel do swoich aut fabrycznych tylko dwa razy tańszy , czytać instrukcję i kupować olej wg parametrów a nie firmy bo to nie ma sensu

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony