dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 52
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    A wy jak widać nie potraficie czytać instrukcji do aut , tam wszystko pisze
    Nie tak prędko z tym czytaniem. Producent dla Renault Laguna LII zalecał taki i taki olej i wymianę co 30 tys km dla silnika dci i ten właściciel który postępował zgodnie z zaleceniami remontował silnik po krótkim czasie użytkowania. Tak więc ostrożnie z tymi zaleceniami producenta ... jego celem jest kasiora zostawiona w serwisie.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Nie tak prędko z tym czytaniem. Producent dla Renault Laguna LII zalecał taki i taki olej i wymianę co 30 tys km dla silnika dci i ten właściciel który postępował zgodnie z zaleceniami remontował silnik po krótkim czasie użytkowania. Tak więc ostrożnie z tymi zaleceniami producenta ... jego celem jest kasiora zostawiona w serwisie.
    Dlatego olej w przypadku silników Diesla wymieniać należy co 12- 15tyś. kilometrów.
    Przynajmniej ja tak robię. W mojej piątce to komputer wskazuje kiedy należy wymienić olej, żadnych zaleceń serwisowych w tej kwestii nie ma. Czekać można do zasr..j śmierci- silnka.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ciekawy temat...Ja dopasowuję wymianę (łudzę się że olej też) do pojazdu. Mam ich 5. Niedawno sprzedałem Nissana Cing Caba (6), na którym zrobiłem ca 300.000. Poprzedni właściciel 200.000, ale chyba cofnął licznik.... W tym pojeździe nie trzeba było zmieniać oleju wcale. Dolewałem i tak więcej, niż wynikałoby ze zmian....Mam też 300 konną V-6. W niej zmieniam olej raz w roku. Sprintery zgodnie z instrukcją (chyba 23.000), w starym trza dolać po drodze....No i jakieś popierdółki typu Berlingo, VW Caddy, co 15.000 ....Tak więc bez reguły....Nie powinno się zmieniać zwykłego oleju na syntetyczny po dłuższej eksploatacji silnika...W druga stronę owszem...

  4. #24

    Domyślnie

    Najważniejsze nie jest to jaki olej ale sezonowa wymiana. Oleje powinno się wymieniać na wiosnę i na jesień. Do wszystkich samochodów leje olej lotos i w żadnym samochodzie nie miałem problemu z silnikiem. Nie wiem jak teraz w serwisach ale kiedyś nagminną praktyką były kradzieże oleju z beczki przez pracowników a zabrany olej był uzupełniany starym olejem lub innymi płynami ropopochodnymi. Jak się kupuje samochód z kręconym licznikiem z 500-600tys na 170 to żaden olej nie pomoże. Tak samo wymiana mineralnego na syntetyczny w siniku o nieznanym przebiegu może tylko przyspieszyć uszkodzenie silnika. Rzadszy olej w starej jednostce spowoduje ze olej będzie się przedostawać do cylindra gdzie będzie się spalał a nagar będzie osadzał się na pierścieniach co spowoduje ich zapiekanie, i z czasem dochodzi do uszkodzenia cylindra.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Najważniejsze nie jest to jaki olej ale sezonowa wymiana. Oleje powinno się wymieniać na wiosnę i na jesień.
    Najważniejszy jest olej i sposób jego użytkowania. Dzisiejsze oleje mają tyle dodatków przeciw degradacji, że każde smarowidło wytrzyma spokojnie rok, o ile wcześniej nie trzeba go będzie zmienić ze względu na duży przebieg. Ogólnie zaleciłbym zmianę oleju co 10-15 tys. km. Dużo zależy od tego, czy latem mocno dociskamy silnik na autostradach, czy zimą jeździmy na krótkich odcinkach, itd. Zignorowałbym "ekologiczne" informacje producentów samochodów, którzy zalecają zmianę co 30 czy nawet więcej tys. km.

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Rzadszy olej w starej jednostce spowoduje ze olej będzie się przedostawać do cylindra gdzie będzie się spalał a nagar będzie osadzał się na pierścieniach co spowoduje ich zapiekanie, i z czasem dochodzi do uszkodzenia cylindra.
    Jeżeli stary silnik był prawidłowo eksploatowany i jest w dobrym stanie, nie będzie problemu z przejściem np. z 10W40 na mniej lepki 5W30. W pierwszym cyklu po wymianie w silniku może ubywać trochę więcej nowego oleju, bo ten nowy olej zwykle zużywa się czyszcząc stare osady, ale po następnej wymianie będzie ok.
    Ostatnio edytowane przez BigDee ; 07-05-2017 o 10:02

  6. #26

    Domyślnie

    Auto powinno jeździć na pełnym syntetyku od początku do końca. Konieczność zmiany oleju na półsyntetyk czy minerał jest oznaką zużycia silnika. Mój silnik jest pełnoletni i nikt nie wie ile ma przejechane ... licznikowo 180 tys, a w rzeczywistości może to być 280 tyś, nadal jeżdżę na pełnym syntetyku i nie zamierzam tego zmienić. Mało tego nie wiem co było lane przed tym jak go kupiłem, po prostu po kupnie zmieniłem olej na taki jak powinien być i nic się nie dzieje od ponad 7 lat i setek rozruchów, auto nie oszczędzane.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Auto powinno jeździć na pełnym syntetyku od początku do końca. Konieczność zmiany oleju na półsyntetyk czy minerał jest oznaką zużycia silnika. Mój silnik jest pełnoletni i nikt nie wie ile ma przejechane ... licznikowo 180 tys, a w rzeczywistości może to być 280 tyś, nadal jeżdżę na pełnym syntetyku i nie zamierzam tego zmienić. Mało tego nie wiem co było lane przed tym jak go kupiłem, po prostu po kupnie zmieniłem olej na taki jak powinien być i nic się nie dzieje od ponad 7 lat i setek rozruchów, auto nie oszczędzane.
    Ile miałeś nowych samochodów?

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Nie powinno się zmieniać zwykłego oleju na syntetyczny po dłuższej eksploatacji silnika...W druga stronę owszem...
    A jest olej niezwykły? W moim accordzie przy przebiegu 250k i montażu gazu zrobiłem płukankę i zmianę oleju na syntetyk z 10w40 na 5w40 motul. Zrobiłem ponad 50k kilometrów i jeździ bez problemów, jak na hondę i używanie vteca pobór oleju w normie.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Auto powinno jeździć na pełnym syntetyku od początku do końca.
    Gwoli ścisłości: Dzisiaj w ofertach nie ma już w zasadzie pełnych syntetyków. Oleje 5W30, 5W40 czy nawet 0W30 to oleje "syntetyczne" albo "w technologii syntetycznej" . Takie oleje ogólnie rzecz biorąc są nieznacznie gorsze od pełnych syntetycznych. Ze względu na to, że mają tzw. hydrokrakowaną bazę olejową, nie można do ich opisu na etykietach używać określenia "w pełni syntetyczny". Rozróżniając oleje 15W40, 10W40 czy 5Wxx najlepiej mówić o różnej lepkości, a nie różnej zawartości dodatków syntetycznych.

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Zrobiłem ponad 50k kilometrów i jeździ bez problemów, jak na hondę i używanie vteca pobór oleju w normie.
    Fajnie, że silnik dobrze zareagował. Jednak bezpieczniej w takich przypadkach po prostu przejść na 5W40. Silnik będzie czyścił się wolniej po mineralnych osadach z 10W40 (nawet dwa cykle), ale za to większe bezpieczeństwo niż w przypadku płukanek, który bywają na tyle "agresywne", że mogą doprowadzić do zniszczenia starych uszczelek w motorze.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 07-05-2017 o 10:08 Powód: Łączenie postów.

  10. #30

    Domyślnie

    Ja mam zawsze olej z lotosa. Ale dobiera mi go mechanik.

  11. #31
    Banned
    skolej3212

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Pakość
    Kod pocztowy
    88-170
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja używam . Mam Audi A4 2004 rok benzyna. Ostatnio musiałam zrobić naprawę silnika, bo strasznie pobierał olej. Ale miał sporo przejechane. Teraz, jak na razie oleju nie ubywa
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 31-05-2019 o 09:55 Powód: Spam

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek33 Zobacz post
    ja od kilku sezonów stosuje Shell Helix Ultra 5W-40 jest to olej pełni syntetyczny olej silnikowy wyprodukowany w technologii Shell PurePlus zaawansowana formuła Shell do wysokoobciążonych silników a ja akurat poruszam się po zatłoczonej Warszawce.
    a ta technologia PurePlus na czym polega?? Jaki wpływa ma na silnik??

  13. #33
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    No przeciez fajnie się nazywa to mało ?

  14. #34

    Domyślnie

    Też muszę niebawem to wymienić.
    _
    Moderowano. Reklama jest płatna na FM.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 11-09-2019 o 19:24 Powód: Spam

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    bigdee każdy zna markę która ma w swojej ofercie olej w pełni syntetyczny Mob..1 wystarczy poszukać.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Haffau54 Zobacz post
    Też muszę niebawem to wymienić.
    ...
    i na jaki olej zmieniłeś?? Sam dobierałeś olej??

  17. #37
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ja tam firmy olewam dla mnie ważna jest norma 505.01 i tylko tym się kieruję , oplowski olej z tą normą kosztuje niecałe 80zł/5litrów w blaszanym kanistrze to fajnie po co wywalać 180 ?.

  18. #38

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jgtedk32 Zobacz post
    jakie są między nimi różnice?
    -
    Panele fotowoltaiczne do firmy
    Do paneli PV tez stosujesz olej?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Ja leję byle jaki, jakiś tam W-40 co mi gość w hurtowni poleci, obojętnie jaka firma poco przepłacać, bo i tak z jednej beczki lane innej lepszej marki na rynek nie przepuści potentat a na etykiecie byle co można napisać i tak niema to jak sprawdzić. Jakiś rusek opracował technologię obróbki metali prądem, tak, że żaden olej nie potrzebny, dostał premię a patent utajnili. Ot i cała filozofia

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony