dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.819

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Ja leję byle jaki, jakiś tam W-40 co mi gość w hurtowni poleci, obojętnie jaka firma poco przepłacać, bo i tak z jednej beczki lane innej lepszej marki na rynek nie przepuści potentat a na etykiecie byle co można napisać i tak niema to jak sprawdzić. Jakiś rusek opracował technologię obróbki metali prądem, tak, że żaden olej nie potrzebny, dostał premię a patent utajnili. Ot i cała filozofia
    Ale to nie jest WD-40?
    Wiadoma cewka nie regeneruje oleju silnikowego?
    Potentat na rynku który lepszej marki nie przepuści to Orlen, Lotos czy CPN?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    żaden z nich a skąd wiesz, nie wiesz, nikt nie sprawdzał

  3. #43

    Domyślnie

    Najlepszy jest ten wlasciwy dla danego silnika. I nie tylko o główny parametr chodzi a i o te zapisane małym drukiem.

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Z wiekiem silnik potrzebuje innego rodzaju oleju a producenci aut już tego nie podają. tylko tyle, że masz kupować ich olej bo jest najdroższy

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.819

    Domyślnie

    Nieprawda. Producenci aut nie produkują olejów silnikowych.
    Producenci zalecają (lub nakazują) stosowanie olejów o podanych parametrach.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    skoro tak mówisz, niech ci będzie

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.274

    Domyślnie

    Poprzednią furkę sprzedałem z przebiegiem 303k km które osobiście nakręciłem od zera, olej syntetik wymieniany według zaleceń w firmowym serwisie, nowy właścicel śmiga i jest zadowolony. Że śmiga, to widze na szosie gdy się mijamy (nabywca z sąsiedniej gminy) , że zadowolony to wiem od jego sąsiadów. Auto służy do jeżdżenia, a nie aby stało w garażu. Od stania w garażu są grabie.

  8. #48
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    ...olej syntetik wymieniany według zaleceń w firmowym
    Jak przejedziesz 300 tys to "syntetik" zaczyna być za dobry... Mam kilka samochodów i olej dobieramy wg przebiegu danego auta
    Darek B

  9. #49

    Domyślnie

    Wraz z początkiem roku kalendarzowego podrożały nie tylko części samochodowe, ale też oleje
    reklama na FM jest płatna

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Jak przejedziesz 300 tys to "syntetik" zaczyna być za dobry... Mam kilka samochodów i olej dobieramy wg przebiegu danego auta
    Może i dobre było w przypadku archaicznego poloneza. A teraz to już tylko szkodliwy mit. Olej taki jak zaleca producent silnika. Do końca życia silnika. Jedyne co robię to zmniejszam zalecane interwały wymiany. Bo mentalnie nie mogę znieść wymian np co 45 tys km.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Z wiekiem silnik potrzebuje innego rodzaju oleju a producenci aut już tego nie podają. tylko tyle, że masz kupować ich olej bo jest najdroższy
    Totlna bzdura.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.274

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Może i dobre było w przypadku archaicznego poloneza. A teraz to już tylko szkodliwy mit. Olej taki jak zaleca producent silnika. Do końca życia silnika. Jedyne co robię to zmniejszam zalecane interwały wymiany. Bo mentalnie nie mogę znieść wymian np co 45 tys km.
    Miałem dobrze, serwis na miejscu na przedmieściach, przeglądy były co 30k km co wypadało raz w roku jak wymiana oleju. Rano podjeżdzałem pod serwis, walizka i trzy skrzynki do zamiennego auta i jechałem w dal. Wracając, po telefonie co zrobili i co na przyszłość, wymiana bagażu w drugą stronę i do domciu. Takie były czasy...

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony