dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 34 z 55
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 1090
  1. #661

    Domyślnie

    Porównywałem pompy 7kw monobloki na R32, Panasa i LG. Panas jest niestety ciut gorszy i głosniejszy od LG. Jedyny plus to lepsza moc (lekko) przy -15 i niżej.

  2. #662

    Domyślnie

    Macie kogos ogarniętego do LG?
    Mam pompę 3 sezon, ale często mam problem z ch14, do tego chciałem włączyć grzanie cwu bojlera na zaworze 3-way ale coś nie działa...
    Okolice Łodzi.

  3. #663

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piencu Zobacz post
    Macie kogos ogarniętego do LG?
    Mam pompę 3 sezon, ale często mam problem z ch14, do tego chciałem włączyć grzanie cwu bojlera na zaworze 3-way ale coś nie działa...
    Okolice Łodzi.
    CH14 to chyba błąd przepływu czyli albo zabrudzony filtr . albo zbyt mały przepływ wody w instalacji.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #664
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    terrazo

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Mikołów
    Kod pocztowy
    43-190
    Dzielnica
    Paniowy
    Posty
    17

    Domyślnie

    Planuję kupić w zasadzie nowość LG Therma V R32 Split czy ktoś z was ma jakąś kartę techniczną tego produktu ?? Bo na stronie LG jest karta ale dotycząca starego czynnika R410A... Czy w zasadzie nie ma różnicy i można przyjąć wartości za podobne ??

  5. #665

    Domyślnie

    Witam,
    czy ktoś ma u siebie pompe LG Therma V 9KW HN1616 NK3 i wie jaki jest koszt montażu pompy cyrkulacji. Rury do biegu mam wyciągnięte i teraz pytanie jak to podłączyći czy np. może jest ona już oferowana z pompą ciepła?

    Jaką polecacie ?

  6. #666

    Domyślnie

    Czy monobloki LG na R32 mają wbudowane grzałki elektryczne?

  7. #667

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Czy monobloki LG na R32 mają wbudowane grzałki elektryczne?
    Nie.
    Dokładasz we własnym zakresie.

  8. #668

    Domyślnie

    Mam pytanie do użytkowników. Jakie macie przyłącza energetyczne w domach? Ja wnioskowałem na 14kw i 25A. Czyli w domu główny bezpiecznik jest na 20A. O ile w spiltach do 9kw max prąd wedle instrukcji jest 19A to już w monoblokach jest to 23A co mnie mocno zaniepokoiło. Nie wiem teraz co robić bo na 90% chce tę pompę ale boję się, że przy takich parametrach zabezpieczeń elektrycznych notorycznie będzie mi wywalał bezpiecznik na tej linii. Największy pobór mocy ma przy -4, temperatura wody grzewczej 65*C. Wtedy moc cieplna jest 7, COP 1,89. Moc elektryczna wychodzi 3,6kw, więc prąd jaki płynie w obwodzie ma około 16A. A tutaj piszą aż o 23A!
    Dodatkowo załączam wycinek z instrukcji. Co to jest ten przełącznik DIP?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wycinek.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	20,8 KB
ID:	435977
    Ostatnio edytowane przez R90 ; 17-10-2019 o 09:29

  9. #669
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    danon123456

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Szczawnica
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    5

    Domyślnie

    Kolego ja mam pompę 14kw trzy faz i zabezpieczenie 20A nic nie wybija nawet przy -23 st grzałki są cały czas załączone

  10. #670

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Jakie macie przyłącza energetyczne w domach?
    Poczytaj;https://forum.muratordom.pl/showthre...%C4%87-budynek
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  11. #671

    Domyślnie

    Z chęcią bym dał przy pompie zabezpieczenie C20, tylko podczas startu amperaż jest większy.
    Dodatkowo kwestia dodatkowo źródła ciepła. Pompa monoblok pracuję do -25, z tego co mówicie nie ma grzałek. Teraz co zrobić gdy temp spadnie poniżej -25? Nie mogę zostać bez ogrzewania...

  12. #672

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Z chęcią bym dał przy pompie zabezpieczenie C20, tylko podczas startu amperaż jest większy.
    Dodatkowo kwestia dodatkowo źródła ciepła. Pompa monoblok pracuję do -25, z tego co mówicie nie ma grzałek.
    Teraz co zrobić gdy temp spadnie poniżej -25?
    Nie mogę zostać bez ogrzewania...
    Należy zawnioskować o moc >= 17 kW i zabezpieczenia ;
    - przed licznikowe 32 A;
    - za licznikowe 25 A - w kotłowni
    9 kW/TCap pracuje do - 28 C - zobacz post #9411wg;bobrow;
    https://forum.muratordom.pl/showthre...quarea/page471
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  13. #673
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    danon123456

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Szczawnica
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    5

    Domyślnie

    W naszych warunkach atmosferycznych tylko split i nie dajcie się naciągnąć na monobloka

  14. #674

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Podane max temp ujemne pracy PC to gwarancja producenta, nie znaczy ze przestanie dzialac przy -25*, ( chociaz sa i takie ponoc ), ponizej tej temp nie gwarantuja pracy ani mocy przypuszczam.
    A która firma gwarantuje pracę przy -25 to tylko dane z ulotki i do niczego zobowiązują producenta tak samo jak wartosci cop przy danych temp.
    Jak nie bedzie grzala przy -25 czy -20 albo bedzie miala fatalne copy to możesz im skoczyć.
    Jedyne co ich obowiazuje to karta Erp gdzie okreslone sa deklarowane copy przy danej temp. I tak samo deklarowana temperatura dzialania gdzie akurat przy panasonicu to jak dobrze pamietam to chyba z -10st

  15. #675

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    To dziwne ze podaja -20, -25... mogli by i -30 lub -40.
    Teraz nie pamietam czy mam -20 czy -25 dla mojej P/W
    Ale tabela ( Capacity table ) podaje parametry do -20*

    I mysle ze jezeli producent podaje ze PC dziala i oddaje cieplo do -25
    to mysle ze mozna miec pretesje jezeli bedzie inaczej, nie mniej
    w okresie gwarancyjnym.
    To tak jak z samochodami podawali że spala 4,5l a spalaly 6 i jakos nikomu sie nie udalo z tego powodu scignac producenta.

    Zadzwon i spytaj sie czy Ci dadza na pismie gwarancję ze bedzie chodzila przy -25

    Sprawdzalem np.dla modelu lg hu051.u43 producent wystawia deklaracje. TOL czyli temperature operation limit= -15stopni przy czym nie deklaruje żadnej mocy ani copu dla tej temperatury
    Ostatnio edytowane przez codix ; 01-11-2019 o 19:28

  16. #676

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Należy zawnioskować o moc >= 17 kW i zabezpieczenia ;
    - przed licznikowe 32 A;
    - za licznikowe 25 A - w kotłowni
    9 kW/TCap pracuje do - 28 C - zobacz post #9411wg;bobrow;
    https://forum.muratordom.pl/showthre...quarea/page471
    A jest to konieczne? Jak czytałem w instrukcji LG można zmniejszyć prąd rozruchu do 19A

  17. #677

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    To tak jak z samochodami podawali że spala 4,5l a spalaly 6 i jakos nikomu sie nie udalo z tego powodu scignac producenta.

    Zadzwon i spytaj sie czy Ci dadza na pismie gwarancję ze bedzie chodzila przy -25

    Sprawdzalem np.dla modelu lg hu051.u43 producent wystawia deklaracje. TOL czyli temperature operation limit= -15stopni przy czym nie deklaruje żadnej mocy ani copu dla tej temperatury
    A po co grzać pompą w tak niskich temperaturach?
    Grzałki są od tego.

  18. #678

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Sprawdzalem np.dla modelu lg hu051.u43 producent wystawia deklaracje. TOL czyli temperature operation limit= -15stopni przy czym nie deklaruje żadnej mocy ani copu dla tej temperatury
    Moja LG Therma V 9KW ma wyłączone całkowicie grzałki. Działała bez grzałek przy -23 stopniach bo taką najniższą temperaturę miałem ..
    W katalogu było też napisane że działa "bez wspomagania" do -20 stopni ..

    CNC też testował i przy -16 stopniach osiągnął COP=2,41 więc naprawdę niezły , bez wspomagania grzałkami ...

    Oosbiście uważam że nie po to kupuje się pompę aby potem grzać grzałką
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #679

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    1. Czy samochod przestaje ci dzialac przy -25*. Jezeli spalanie jest duuzo ponad deklarowane myslisz ze nie mozna tego kwestionowac
    ( w samcohodzie na gwarancji )?
    2. Ja sprawdzalem dla mojej PC.
    3. Nie pisalem o PC LG tylko o deklarowanej pracy PC ogolnie, kazdy producent cos podaje.
    4. I tak, jezeli podaje mi moc do -20 ( i deklaruje prace PC ) a PC nie dosc ze jej nie oddaje a nawet
    przestaje dzialac to bym ja reklamowal. Jest to oczywiste.
    5. Dlaczego wszyscy nie podaja tak samo np -30* , jezeli to ich do niczego nie
    zobowiazuje i o niczym nie swiadczy?



    Zawsze myslalem ze grzalki maja tylko uzupelnic brak mocy PC potrzebnej w "bardzo" niskich temp ktore wystepuja przez ograniczony okres czasu, nie zastapic grzanie PC.
    Ale mnie to i tak nie dotyczy, nie mam grzalek. PC sobie swietnie radzi.
    No i zaczelo sie moje mojsze i najlepsze
    I przechwalki przy ilu chodza bez grzalki
    A nigdzie nie bylo kwestionowane czy chodza czy nie bo wszyscy wiedza ze chodza,tylko chodzilo o uzycie slowa ze producent gwarantuje.
    A fakt jest taki ze nie gwarantuje.
    Jak sadzisz inaczej przedstaw dowód czyli gwarancje od producenta na pismie taka jak dostales przy kupnie pompy na iles tam lat.
    Inaczej to Ci sie tylko wydaje ze mógłbys reklamowac,ba pujde nawet dalej jak by sie zepsula orzy tych -25 to moze nawet by Cie kosztami naprawy obciazyli bo uzywales bez wspogania grzalek a jasno w dokumentach jest okreslona TOL czyli graniczna temperatura dzialania na -15

  20. #680

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Zawsze myslalem ze grzalki maja tylko uzupelnic brak mocy PC potrzebnej w "bardzo" niskich temp ktore wystepuja przez ograniczony okres czasu, nie zastapic grzanie PC.
    Ale mnie to i tak nie dotyczy, nie mam grzalek. PC sobie swietnie radzi.
    Grzanie PC w temperaturach w okolicach -25*C jest pozbawione sensu.
    Fizyki oszukać się nie da.
    Jaki jest sens kręcić układem sprężarkowym, którego sprawność dąży do 1?
    Po to są w pompie grzałki, by na te kilka okazji w roku uzupełnić/zastąpić układ sprężarkowy.

    Taki przykład.
    Zagrzanie ciepłej wody, gdy na zewnątrz jest -20, zajmuje PC 2 godziny (bez grzałek).
    Tą samą robotę zrobią same grzałki w pół godziny.
    PC, która ogarnia wszystko bez grzałek w każdych warunkach, to interes tylko i wyłącznie instalatora.

    Nie dziwi fakt, że mało który producent podaje parametry pracy urządzeń w tak skrajnych warunkach?
    Nie znam też takich przypadków, by PC wyłączały się poniżej -15 st.C.
    Raczej większość z nich pracuje znacznie niżej, ale producenci w skrajnych warunkach nie deklarują parametrów.

Strona 34 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony