dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 47 z 55
Pokaż wyniki od 921 do 940 z 1090
  1. #921
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za info. 12stka przy -7 ma 11kw. Przy -20 nie znalazłem. Ale wtedy włączają się grzałki wiec to obojętne.

    Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
    Ja za dużo nie mogę jeszcze powiedzieć bo dopiero testuję pompę ale z wyliczeń na CW wyszło mi zapotrzebowanie w okolicy 6.4- 6.6 kW a na cwu dolicza się około 0.5 kW nie tyle co podaje na stronie cw.
    LG therma V 9 kW daje około 5,6kW ciepła przy -20 stC, te kilka dni w zimie jakby była potrzeba dogrzeje grzałkami.

    Bałem się że kupiłem za słabą bo miałem problem z dogrzaniem wody i domu ale jak dom się wreszcie wygrzał a jeszcze jest bez drzwi wewnętrznych i sufitu podwieszanego na poddaszu. Teraz ustawiłem temp. wody na minimum i w domu jest 21.8 st a przy wygrzewaniu posadzek doszło w domu do 36 st

    ps jak masz klimy , kominek i grzałki to same to powinno dać radę bez PC, Ta 12 kW spokojnie starczy , ma chyba wbudowane 9 kW grzałek na wypadek ostrych zim.
    Nie wiem jaką ma charakterystykę ta 12 kW therma , gdzieśna yt ktoś porównywał 12 i 16 kW LG do T-cap panasa że są równie mocne.

    edit do autorus

    na pierwszej stronie tego tematu zobacz wykresy
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #922
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    WG wykresu co CNC wrzucił lg 3f 12 kw ma przy -20 st 9,38 kW
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  3. #923
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A czy mógłbyś sprawdzić 14kw przy -20? Albo wstawił link do tego wykresu

    Znalazłem ciekawa ofertę na LG 14 kW split 3f z trinity pc1 300l za 23500 na dmuchamy.pl Dzwoniłem do nich żeby potwierdzić, bo rożnie bywa, czasem sklepy podają cenę z 8% vat choć tak robić nie powinny. Chyba, że ktoś ma jeszcze lepszą oferte na tą pompę z 23%VAT.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #924
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Tak jak pisałem wcześniej , zajrzyj do pierwszego postu z tego tematu tam autor CNC zamieścił zdjęcia tabelek wydajności pomp różnych mocy .

    Co do splitów to i tak musi ci zamontować instalator ,który zgłosi jednostkę do LG a później przyjedzie autoryzowany instalator z LG lub fabryczny serwis LG na uruchomienie , zwykły instalator mimo że ma f-gazy nie podbije Ci karty gwarancyjnej, tutaj monopol trzyma LG , przeglądy co roczne robi LG , j/w.
    Tobie jeśli nie masz firmy nie sprzedadzą na 8% /legalnie /
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  5. #925
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za info, już zamówione
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #926
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MMPC

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Zabierzów
    Kod pocztowy
    32-080
    Posty
    89

    Domyślnie

    W katalogu LG są tabele wydajności. Dla Splita R410 są np tutaj
    https://strefaklimatyzacji.pl/cennik....html#page=123
    Dom - lata 90-te. Zapotrzebowanie roczne na ogrzewanie ok 30000kWh + CWU dla 7 osób. PC LG Therma V 16kW.
    https://pvmonitor.pl/user.php?idinst=100999#/pc0

  7. #927
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wielkie dzięki, choć jak sobie sprawdzam PC 14kw to strasznie optymistycznie to wygląda. Spadek mocy przy temp wody zasilania 35st dla temperatury -25st do 11,17kw i cop 2,02. Nie mam nic przeciw ale to wygląda za ładnie. Jak założę to napisze jak to wyszło w praktyce.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #928
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MMPC

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Zabierzów
    Kod pocztowy
    32-080
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Wielkie dzięki, choć jak sobie sprawdzam PC 14kw to strasznie optymistycznie to wygląda. Spadek mocy przy temp wody zasilania 35st dla temperatury -25st do 11,17kw i cop 2,02. Nie mam nic przeciw ale to wygląda za ładnie. Jak założę to napisze jak to wyszło w praktyce.
    Ciężko powiedzieć jakie sprawności rzeczywiste osiągają urządzenia mierzone w laboratorium. Faktycznie parametry na papierze wyglądają obiecująco, co może wynikać z zastosowania sprężarki scroll. We wcześniejszych agregatach była twin rotary. U mnie z grubsza wydajności się pokrywają z tabelą podaną przez producenta. Przy najniższej temperaturze jaką do tej pory miałem ok -13st COP był w okolicach 2.
    Z tego co zauważyłem, to niskie temperatury wcale nie są aż takie straszne dla PC, gorsza jest wysoka wilgotność powietrza w temperaturach trochę poniżej zera. Oczywiście tabele nie podają parametrów w najbardziej newralgicznym zakresie -4 do 2st gdy jest najwięcej cykli rozmrażania. Nie znalazłem również nigdzie informacji jaka jest wilgotność przy jakiej są testowane PC w normie ale raczej nie jest to 100%. Dostępu do normy nie mam.
    Dom - lata 90-te. Zapotrzebowanie roczne na ogrzewanie ok 30000kWh + CWU dla 7 osób. PC LG Therma V 16kW.
    https://pvmonitor.pl/user.php?idinst=100999#/pc0

  9. #929
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No i nie podziękowałem Ci za tabele

    Wiecie, że jak sie w tym roku zamawia pompę to trzeba złożyć oświadczenie o firmie instalującej ta pompę wraz z numerem certyfikatu fgaz? W tamtym roku nic takiego nie wymagano. Obecnie czekam na dostawę
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  10. #930
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mozyn90

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    33

    Domyślnie

    Ma ktoś sposób żeby pompaxdluzej pracowała ?? Moi tesciowie mają LG 14kw dom z grzejnikami bufor 200. Pompa szybko zruwnuje wlot z wylotem i wyłącza się na 5 min i znowu się włącza taktuje. Możliwe ze przez bufor ?? Może w budzie soda zasilajaca miesza się z powrotną i dlatego nie może utrzymać delty wyższej niż dwa stopnie.

  11. #931

    Domyślnie

    Cześć, takie taktowanie może mieć co najmniej kilka przyczyn, na przykład: przewymiarowana pompa, za mała powierzchnia wężownicy, za mały zład. Bufor o pojemności 200l powinien wydłużać cykl pracy pompy nawet dwukrotnie.

  12. #932

    Domyślnie

    Ja mam wyliczone zapotrzebowanie na około 16 kwh. Teraz grzeję 100 m grzejnikami z 230 m, na około 40-42 stopnie. Moja pompa to split 12 kw i z buforem 200 l u mnie chodzi ciągle.
    Jakie masz parametry i zapotrzebowanie?

  13. #933
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mozyn90

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    33

    Domyślnie

    Dom około 180m2 ale zero ocieplenia w domu cały czas 20 stopni się utrzymuje zasilanie 45-50 mimo tego czesto się wylacza

  14. #934

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mozyn90 Zobacz post
    Moi tesciowie mają LG 14kw dom z grzejnikami bufor 200. Pompa szybko
    zruwnuje wlot z wylotem i wyłącza się na 5 min i znowu się włącza taktuje. .
    Wygląda, że budynek ma grzejniki o zbyt małej mocy cieplnej;
    - moc cieplna grzejnika dla Tz = 45/35 C musi być = > od mocy cieplnej pomieszczenia,
    - czeka Cię wymiana lub dokładka grzejników
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  15. #935
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mozyn90

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    33

    Domyślnie

    Grzejnik są takie https://m.ceneo.pl/48693933

    Jakie najlepsze do pompy ciepła ?? Poza klimakonwektorami

  16. #936
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Im większa pojemność wodna tym lepiej. Ja wymieniłem na cv33. Nie przetestowałem jeszcze w realu ale zgodnie z obliczeniami powinno być ok. A jak będzie napiszę w następnym sezonie.

    Bufor masz dobrany prawidłowo, mam taki sam.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #937
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mozyn90

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    33

    Domyślnie

    A jak masz podpięty bufor ?? I pompa za byforem jest ?? Jak tak to jaka

  18. #938

    Domyślnie

    Faktycznie grzejniki mogą być za słabe, ale najpierw daj pompę za buforem do grzejników na maxa i zobacz co się będzie działo.
    Moje grzejniki pracują na delcie około 2 stopnie, żeby wycisnąć z nich jak najwięcej. Mam w nich zamontowane zawory do instalacji grawitacyjnej i dzięki temu nie ma szumu.

  19. #939
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mozyn90

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    33

    Domyślnie

    Pompa za buforem idzie na 2 biegu na trzecim już są szumy

  20. #940
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mozyn90 Zobacz post
    A jak masz podpięty bufor ?? I pompa za byforem jest ?? Jak tak to jaka
    Mogę tylko powiedzieć jaki mam przewidziany do montażu, dla pc 9kw to 100l a dla pompy 16kw to 200l. Przy podłogówce nie planuje buforu.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 47 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony