dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 55
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 1090
  1. #641

    Domyślnie

    Nowe monoblocki mają możliwość sterowania przez internet więc pewnie w nowej wersji Therma VI też będzie taka możliwość. Pytanie kiedy pojawi się w sprzedaży?
    Może ktoś ma jakieś przecieki, albo widział gdzieś na targach

  2. #642

    Domyślnie

    Cytat Napisał azu Zobacz post
    Myslę ze muszą byc sterowniki pompy które mozna obsługiwąć z zewnątrz .
    Nie za takie pieniądze, jak LG.
    W Mitsubishi masz dostęp do wszystkiego przez MelCloud.

  3. #643

    Domyślnie

    Z pewnością w przeciągu 1 do 2 lat zdalne sterowanie będzie standardem w każdej pompie. To nie jest skomplikowany moduł, szczególnie dla firm które są liderami w produkcji elektroniki. Klienci coraz częściej o to pytają i konkurencja też to ma więc tylko czekać

  4. #644

    Domyślnie

    Potrzebuje pomocy jak ustawic pompa nie grzeje automatycznie wody cwu po wychłodzenia.dziekuje

  5. #645
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wypas
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    BS4
    Posty
    101
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witajcie,

    Od kilku tygodni mam lg therma v 9kW 1f (sterownik 3.0.3.1). Zaskoczyło mnie, że instalator podłaczył 2 różne programatory pokojowe. Jeden dla funkcji ogrzewania, a osobny dla chłodzenia. Mówi, że na jednym się nie da. Mam wiec salus T40 i TECH ST-292. Generalnie jeśli to ma działać to ok, tylko sądziłem, że da się to zrobić na jednym programatorze.
    Druga sprawa. W ustawieniach zbiornika 2 w menu serwisowym mam histereza 3 i na priorytet ogrzewania: CWU. Jednak mimo, że temp spadnie 3 stopnie poniżej zadanej na CWU to i tak podgrzewanie się nie załącza. Dopiero jak spadnie jeszcze kilka stopni. Czy to oznacza, że mam coś źle ustawione?
    Gdzieś wcześniej natrafiłem na forum, że trzeba jakieś zworki przestawić, ale to chyba dotyczyło wcześniejszej wersji softu. Teraz jest w programatorze, a jednak nie działa prawidłowo.
    Dziennik Hermes 2 pod Wroclawiem

    Komentarze prosze umieszczac w dzienniku

  6. #646
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał wypas Zobacz post
    Witajcie,

    Od kilku tygodni mam lg therma v 9kW 1f (sterownik 3.0.3.1). Zaskoczyło mnie, że instalator podłaczył 2 różne programatory pokojowe. Jeden dla funkcji ogrzewania, a osobny dla chłodzenia. Mówi, że na jednym się nie da. Mam wiec salus T40 i TECH ST-292. Generalnie jeśli to ma działać to ok, tylko sądziłem, że da się to zrobić na .........
    Da się to spokojnie zrobić jednym sterownikiem, tylko trzeba znać się trochę na automatyce i tyle.
    Co do dogrzewania to pewnie jak spadnie to te 3C to LG załącza grzałkę a dopiero jak spadnie mocniej to wtedy sprężarkę.

    Ogólnie masz już tego LG bo pewnie był tani to musisz się teraz z nim trochę pomęczyć, ale ogólnie od jakiegoś czasu polecam raczej inne rozwiązania niż LG.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  7. #647
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wypas
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    BS4
    Posty
    101
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Czy jest możliwe ustawienie, by załączał od razu sprężarkę? Coś z ustawieniem zworek na płycie?
    Dziennik Hermes 2 pod Wroclawiem

    Komentarze prosze umieszczac w dzienniku

  8. #648

    Domyślnie

    Cytat Napisał wypas Zobacz post
    Mówi, że na jednym się nie da. Mam wiec salus T40 i TECH ST-292.
    O rany...
    A zapytaj się tego instalatora, po co robi się próżnie i jak długo ją utrzymywał.
    Tak kontrolnie.
    Bo z tego co piszesz z chłodnictwem to on miał niewiele do czynienia.

  9. #649

    Domyślnie

    Cytat Napisał wypas Zobacz post
    Czy jest możliwe ustawienie, by załączał od razu sprężarkę? Coś z ustawieniem zworek na płycie?
    A czemu miało by się nie dać ?

    U mnie w LG Therma mam całkowicie wyłączoną grzałkę , bo nie po to kupowałem pompę ciepła aby grzać grzałkami.
    Nie wiem jak to wygląda w III generacji LG , ale u mnie w II generacji ustawiało się to zworkami.

    Tyle że u mnie grzałka nawet jak była aktywowana to nie włączała się nigdy przy grzaniu CWU. Aby korzystać z grzałki przy graniu CWU trzeba było ją aktywować do grzania.

    Co do sterownika to u mnie sterownik Salusa ma możliwość sterowania grzaniem i chłodzeniem. W instrukcji od płyty jest opisane jak sie podłącza taki sterownik aby działał w trybie chlodzenia i grzania.

    Ale chłodzenia nie używam , bo jak dla mnie to najgorszy z możliwych sposób chłodzenia domu (za pomocą podłogówki).
    Do LG była dołączona bardzo gruba książka serwisowa i tam wszystko jest opisane , wiec sądzę że w III generacji także
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #650
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wypas
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    BS4
    Posty
    101
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    dzieki Kaszpir. Niestety teraz LG nie daje takiego manuala (ochrona środowiska czy co - nie wiem). Jest tylko krótka instrukcja dla instalatora jak podłączyć urządzenie i tyle. Ściągnąłem sobie to co udostępniają online. Niestety dużo rzeczy jest słabo opisanych i operują symbolami. Spróbuje wyłączyć te grzałki i może wtedy CWU będzie od razu grzane przez sprężarkę.

  11. #651

    Domyślnie

    Cytat Napisał wypas Zobacz post
    dzieki Kaszpir. Niestety teraz LG nie daje takiego manuala (ochrona środowiska czy co - nie wiem). Jest tylko krótka instrukcja dla instalatora jak podłączyć urządzenie i tyle. Ściągnąłem sobie to co udostępniają online. Niestety dużo rzeczy jest słabo opisanych i operują symbolami. Spróbuje wyłączyć te grzałki i może wtedy CWU będzie od razu grzane przez sprężarkę.
    Zciągnąłem sobie instrukcję serwisową PL do LG Therma III i przeglądam i ...

    1. Jest pokazany sposób montażu i podłączenia termostatu do grzania i chłodzenia (tak samo jak w II generacji)
    2. jest pokazane jaką zworę włączyć aby było grzanie i chłodzenia , domyślnie tylko grzanie
    3. Są opisane zwory i jak wyłączyć grzałke

    Dalej nie patrzyłem , ale widzę że wszystko jest bardziej przejrzyście opisane i przedstawione .

    Sądzę że sposób grzania CWU wiec jest taki jak u mnie czyli do wyboru grzałka+sprężarka albo sama grzałka albo sama sprężarka.
    Tyle że trzeba najpierw instrukcje przeczytać , bo widać dla wielu instalatorów przeczytanie instrukcji to spory problem i później opowiadają że się czegoś nie da i nie ma takiej możliwości mimo że z instrukcji wynika co innego ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 12-09-2019 o 08:10
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #652
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Da się to spokojnie zrobić jednym sterownikiem, tylko trzeba znać się trochę na automatyce i tyle.
    Co do dogrzewania to pewnie jak spadnie to te 3C to LG załącza grzałkę a dopiero jak spadnie mocniej to wtedy sprężarkę.

    Ogólnie masz już tego LG bo pewnie był tani to musisz się teraz z nim trochę pomęczyć, ale ogólnie od jakiegoś czasu polecam raczej inne rozwiązania niż LG.
    Od razu widać ze CNC nie edukuje się w temacie LG bo po prostu już ich nie sprzedaje. Caly czas jednak hejtuje innych którzy kupili LG, co jest żenujące.
    CNC: nie chcesz pomóc to sie nie udzielaj w ogole bo nie każdego stać na Twoje pompy... A teraz nawiązując do pytania:
    Oczywiście że można zagrzać wodę bez załączenia grzałki. Wcale nie jest tak że najpierw włącza się grzałka a potem sprężarka...
    - w ustawieniach czasu CWU ustaw: Aktywacja:60, Stop:90, Opóź. Wł. Grzałki:60
    - w ustawieniach zbiornika 2: histereza 3, priorytet ogrzewania CWU
    i grzałka sie nie włączy. Ja tak mam i jest OK.
    Co do programatorów pokojowych to nie wiem bo nie mam.
    Dom parterowy, pow. całkowita: 105,12m2, pow. zabudowy: 133,48m2, ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 15cm, strop drewniany, sufit podwieszany, ocieplenie: na suficie 35cm wełny mineralnej 0,035 (W/mK), w podłodze 10cm grafitowego styropianu 0,030 (W/mK), ogrzewanie podłogowe po całości, Pompa Ciepła LG THERMA-V III GEN 9kW, brak rekuperacji

  13. #653

    Domyślnie

    Czy możesz opisać co znaczą ustawienia
    Aktywacja:60, Stop:90, Opóź. Wł. Grzałki:60
    histereza 3.
    Mam aktywację na 5 stop 60 I cwu się włącza się automatycznie jak temp.spadnie

  14. #654

    Domyślnie

    Czy możesz opisać co znaczą ustawienia
    Aktywacja:60, Stop:90, Opóź. Wł. Grzałki:60
    histereza 3.
    Mam aktywację na 5 stop 60 I cwu się włącza się automatycznie jak temp.spadnie

  15. #655
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał rubi16 Zobacz post
    Czy możesz opisać co znaczą ustawienia
    Aktywacja:60, Stop:90, Opóź. Wł. Grzałki:60
    histereza 3.
    Mam aktywację na 5 stop 60 I cwu się włącza się automatycznie jak temp.spadnie
    spróbuj ustawić tak jak ja mam...
    co oznaczją te parametry to nie do końca pamietam i nie chce wprowadzać Cie w błąd ale ustawił mi je serwisant z centrali LG więc jest dobrze
    Ostatnio edytowane przez manwithnoname ; 12-09-2019 o 18:48
    Dom parterowy, pow. całkowita: 105,12m2, pow. zabudowy: 133,48m2, ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 15cm, strop drewniany, sufit podwieszany, ocieplenie: na suficie 35cm wełny mineralnej 0,035 (W/mK), w podłodze 10cm grafitowego styropianu 0,030 (W/mK), ogrzewanie podłogowe po całości, Pompa Ciepła LG THERMA-V III GEN 9kW, brak rekuperacji

  16. #656

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo. Jutro potestuje Twoje ustawienia

  17. #657
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wypas
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    BS4
    Posty
    101
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja też miałem tak ustawione i grzałka się nie załączała (choć nie wiem jak to sprawdzić). Bardziej chodzi o to, że histereza jest ustawiona na 3 stopnie, a dogrzewanie CWU nie rozpoczyna się już przy takiej różnicy, a dopiero gdy spadnie jeszcze kilka stopni. Nie sprawdzałem dokładnie, ale przykładowo gdy miałem ustawione 44, a temp spadła już do 38 to nadal nie było reakcji. Dopiero przy większej różnicy się załącza. Chyba coś koło 7 stopni różnicy - ale nie mam pewności.

    Więc pytanie czy u Was się załącza zgodnie z histerezą? A może ja to źle rozumiem i histereza 3 wcale nie oznacza różnicy 3 stopni między zadaną, a aktualną.
    Swoją drogą to sam jestem ciekaw czy te parametry Aktywacja, Stop oznaczają max czas na jaki jest włączone ogrzewanie CWU a potem minimalny czas przerwy między dogrzewaniem w minutach. Bo ja to tak rozumiem. Niestety manual od LG nie mówi o tym jasno i jest bardziej skierowany do serwisantów. Dużo w instrukcji jest niejasnych sformułowań i dla przeciętnego Kowalskiego nie są pomocne.

  18. #658
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał wypas Zobacz post
    Ja też miałem tak ustawione i grzałka się nie załączała (choć nie wiem jak to sprawdzić). Bardziej chodzi o to, że histereza jest ustawiona na 3 stopnie, a dogrzewanie CWU nie rozpoczyna się już przy takiej różnicy, a dopiero gdy spadnie jeszcze kilka stopni. Nie sprawdzałem dokładnie, ale przykładowo gdy miałem ustawione 44, a temp spadła już do 38 to nadal nie było reakcji. Dopiero przy większej różnicy się załącza. Chyba coś koło 7 stopni różnicy - ale nie mam pewności.

    Więc pytanie czy u Was się załącza zgodnie z histerezą? A może ja to źle rozumiem i histereza 3 wcale nie oznacza różnicy 3 stopni między zadaną, a aktualną.
    Swoją drogą to sam jestem ciekaw czy te parametry Aktywacja, Stop oznaczają max czas na jaki jest włączone ogrzewanie CWU a potem minimalny czas przerwy między dogrzewaniem w minutach. Bo ja to tak rozumiem. Niestety manual od LG nie mówi o tym jasno i jest bardziej skierowany do serwisantów. Dużo w instrukcji jest niejasnych sformułowań i dla przeciętnego Kowalskiego nie są pomocne.
    - ja mam histereze ustawioną na 4, grzanie wody na 47 stopni i sprężarka zawsze załącza się jak spadnie do 41 stopni. przy 3 osobowej rodzinie pompa załacza grzanie CWU średnio 2 razy na dobe wiec jes ok biorąc pod uwagę starty spreżarki itd.
    - co do Aktywacji Stop to jest właśnie tak jak piszesz
    Dom parterowy, pow. całkowita: 105,12m2, pow. zabudowy: 133,48m2, ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 15cm, strop drewniany, sufit podwieszany, ocieplenie: na suficie 35cm wełny mineralnej 0,035 (W/mK), w podłodze 10cm grafitowego styropianu 0,030 (W/mK), ogrzewanie podłogowe po całości, Pompa Ciepła LG THERMA-V III GEN 9kW, brak rekuperacji

  19. #659
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    basix

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-006
    Posty
    26

    Domyślnie

    Grzałkę można wyłączyć całkowicie - ściągasz obudowe i wyłączasz stycznik.
    dom parterowy 100 m2, pompa ciepła lg therma V 3gen 9kw

  20. #660
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar azu
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    54-002
    Posty
    65

    Domyślnie

    jaki model czujnika tempertury do zasobnika cwu mozna dokupic do Pompy LG ?
    basen całoroczny co z domu piec 30kw ZBS Junkers cerapul spzreglo i dwa obwody 1 podlogówka 250m2 drugi grzejniki i z niego rownolegle basen
    basen dodatkowo pompa ciepła lg 16kw , klima ,cw,

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/e06133a3a2dbe883

Strona 33 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony