dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 55
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 1090
  1. #681

    Domyślnie

    [QUOTE=_John;7866511
    PC, która ogarnia wszystko bez grzałek w każdych warunkach, to interes tylko i wyłącznie instalatora.

    .[/QUOTE]

    No dobra ....

    Różnica w cenie pomiędzy pompą LG 9KW a 5KW to ... 1000 zł ...
    Więc naprawdę szokująca różnica patrząc na cenę samej pompy z montażem ..

    LG podaje przecież takie dane jaką moc i jaki COP pompa osiąga przy -20 ..
    Wystarczy spojrzeć na pierwszą stronę tego wątku ...

    Wyliczyłem i jest to prawie COP=2 ...

    Więc jakby nie patrzeć 2x taniej niż przy grzaniu czystym prądem
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #682
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Gdybym miał brać PC PW to taką co przy -20 jest na styk albo nawet brakuje. I tak większość chodziła by w taniej taryfie a nie byłoby aż takiego problemu z taktowaniem.Nie widzę problemu w tym że kilka godzin w sezonie pochodzi grzałka i tak najprawdopodobniej wydarzy się to w nocy
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #683
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Należy zawnioskować o moc >= 17 kW i zabezpieczenia ;
    - przed licznikowe 32 A;
    - za licznikowe 25 A - w kotłowni
    9 kW/TCap pracuje do - 28 C - zobacz post #9411wg;bobrow;
    https://forum.muratordom.pl/showthre...quarea/page471
    jak tak sobie tylko czytam o PC, na przyszłość (może niedługą) ...

    Możesz zalinkować konkretny post , bez potrzeby pisania , który to . W okienku posta masz numer(który podałeś) klikasz na niego , strona pozycjonuje się na konkretnym poście i kopiujesz linka bezpośrednio do tegoż posta ---> https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7866129
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  4. #684
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Mam dziwny problem z moją pompą. W tamtym roku od stycznia pompa pracowała według krzywej grzewczej. W tym roku chciałem ją tak samo uruchomić. Niestety pompa uruchamia się ale pracuje tylko pompa obiegowa-nie działa w ogóle agregat zewnętrzny.
    Co może być przyczyną ...czy gdzieś namieszałem w ustawieniach. Przy niskich temperaturach chyba działa normalnie, jednak od kilku dni ma problem. Przy grzaniu stałym na jednej temperaturze działa normalnie.

  5. #685
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwibel Zobacz post
    Mam dziwny problem z moją pompą. W tamtym roku od stycznia pompa pracowała według krzywej grzewczej. W tym roku chciałem ją tak samo uruchomić. Niestety pompa uruchamia się ale pracuje tylko pompa obiegowa-nie działa w ogóle agregat zewnętrzny.
    Co może być przyczyną ...czy gdzieś namieszałem w ustawieniach. Przy niskich temperaturach chyba działa normalnie, jednak od kilku dni ma problem. Przy grzaniu stałym na jednej temperaturze działa normalnie.
    A jak masz ustawione parametry w tej swojej krzywej grzewczej? Pewnie po grzaniu „prostą” woda na powrocie sie jeszce nie wystudzi a jak przełączasz na krzywą to sie nie uruchamia bo krzywa za nisko. Przy obecnych temperaturach może trzeba by zmienic dolny zakres temperatury wody?
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  6. #686
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Cześć temperaturę wody mam od 27(15) do 35(-15) stopni Natomiast w podłogówce nawet przy 21 nie chce się uruchomić. Jak przełączę na stałą nap 28 chodzi bez problemu.
    Zastanawiam się chociaż w instrukcji nie znalazłem) czy nie ma jakiegoś parametru od którego np poniżej 10 stopni na zewnątrz dopiero może działać krzywa.

  7. #687

    Domyślnie

    Cały czas waham się między monoblokiem...przemawia do mnie jego solidność wykonania oraz, że hydraulicznie mogę go sam podłączyć bez instalacji freonowych itp.
    W ogóle wersja spilt jest juz dostępna z R32?

  8. #688

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwibel Zobacz post
    Cześć temperaturę wody mam od 27(15) do 35(-15) stopni Natomiast w podłogówce nawet przy 21 nie chce się uruchomić. Jak przełączę na stałą nap 28 chodzi bez problemu.
    Zastanawiam się chociaż w instrukcji nie znalazłem) czy nie ma jakiegoś parametru od którego np poniżej 10 stopni na zewnątrz dopiero może działać krzywa.
    Witam,

    1.
    wg mnie krzywa działa poniżej 5 stopni temp. zew. - popatrz na załączniki.

    2.
    Czy ktoś ma jakieś rozwiązanie aby zdalnie zadawać temperaturę Thermy V? Jestem w stanie sporo zainwestować aby za pomocą jakiegoś sygnału (0-10V; 4-20mA, modbus, profibus itd) sterować wartość zadaną temperatury.

    Obecnie moja PC jest sterowana włącz/wyłącz ze sterownika PLC na sztywną wartość zadaną temperatury 43 st. C.

    Pozdrawiam
    gepert
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krzywa.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	18,0 KB
ID:	437022   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krzywa2.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	437023  

  9. #689
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał gepert Zobacz post
    Witam,

    1.
    wg mnie krzywa działa poniżej 5 stopni temp. zew. - popatrz na załączniki.

    2.
    Czy ktoś ma jakieś rozwiązanie aby zdalnie zadawać temperaturę Thermy V? Jestem w stanie sporo zainwestować aby za pomocą jakiegoś sygnału (0-10V; 4-20mA, modbus, profibus itd) sterować wartość zadaną temperatury.

    Obecnie moja PC jest sterowana włącz/wyłącz ze sterownika PLC na sztywną wartość zadaną temperatury 43 st. C.

    Pozdrawiam
    gepert
    Dzięki
    Chyba faktycznie tak jest, nic w ustawieniach się nie nakombinowałem. Jak mi spadły temperatury to działa. Jednak jest to duża niedogodność.
    Trzeba pamiętać żeby przestawić jak się robi ciepło na dworze.

  10. #690

    Domyślnie

    Obsługa i funkcjonalność tej pompy to jest jakaś masakra. Czasami odnoszę wrażenie, że Koreańczycy myślą, że są jedyni na świecie i nie ma dla nich konkurencji.
    Moim zdaniem jeśli ktoś oczekuję czegoś więcej niż włącz/wyłącz to niech nie kupuje Therma V.

    pozdrawiam
    gepert

  11. #691

    Domyślnie

    Cytat Napisał gepert Zobacz post
    Czy ktoś ma jakieś rozwiązanie aby zdalnie zadawać temperaturę Thermy V? Jestem w stanie sporo zainwestować aby za pomocą jakiegoś sygnału (0-10V; 4-20mA, modbus, profibus itd) sterować wartość zadaną temperatury.
    Moduły do Modbus zapewne są, tylko rozumiem że nie dają funkcjonalności sterowania temperaturą wody?

  12. #692
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    basix

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-006
    Posty
    26

    Domyślnie

    Mam dziwny problem z pompą przy grzaniu CWU. Zawsze gdy temperatura wody spadała do 41 stopni załączała się i podgrzewała CWU do 47 stopni.
    Wczoraj załączyła się o 21:32 i grzała do 21:54. Jakieś 20 minut i woda podgrzana do 47 stopni czyli tak jak ma być.

    Dzisiaj rano nie wiedzieć czemu załączała się, chodziła kilka minut i wyłączała się - poniżej zdjęcia.

    Temperatura wody w zbiorniku nie powinna spaść przez noc - nie ma takie opcji - tym bardziej że nikt do godz 4:00 nad ranem nie korzystał z wody.
    Pompa dotychczas grzała CWU średnio 2x na dzień i nie było z nią problemu.
    Pomyślałem że mogło nie być prądu bo okrutnie wieje dzisiaj ale prąd był... może jakieś przepięcia? albo czujnik temperatury w boilerze się chrzani?
    Dodam że nie mam cyrkulacji.
    Macie jakieś pomysły? Będę bardzo wdzięczny.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191122_061918.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	48,8 KB
ID:	437349Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191122_061927.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	46,6 KB
ID:	437350
    Ostatnio edytowane przez basix ; 22-11-2019 o 11:44
    dom parterowy 100 m2, pompa ciepła lg therma V 3gen 9kw

  13. #693
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kura24

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-448
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witajcie

    Moze w swieta ktoś tu zaglada i pomoze

    mam therma v 3 gen - i problem z nieprzelaczajacym sie zaworem trojdzielnym.

    Jak temp wody CWU spadnie i pompa zaczyna grzac, zawor zostaje na obwodzie CO i ciepla woda leci na grzejniki zamiast do zbiornika:/

    Nie dzieje sie tak zawsze, nie udalo mi sie ustalic wg jakiej "zasady" wystepuje problem.

    Aby zawor sie przelaczyl musze wylaczyc i wlaczyc z panelu grzanie CWU (czasem tez calkiem rowniez grzanie CO). Wtedy zawor dostaje sygnal i przelacza obieg.

    Myslalem ze to wina zaworu (honeywell) ale zostal tydzien temu wymieniony na nowy. Chodzilo to pare dni a teraz problem wrocil.

    Obstawiam ustawienia badz soft/firmware? mam niestety ten stary 3.0.1.4a.

    jak ktos mial podobny problem to bede zobowiazany za sugestie!

    Dodatkowo szukam sprawdzonego serwisu do tej pompy z Warszawy/okolic.
    Ostatnio edytowane przez kura24 ; 25-12-2019 o 12:15

  14. #694
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Sprawdż jaki jest sygnał na zawór jeśli jest , a nie powinien to może stycznik na płycie.

  15. #695
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Ile wam bierze Pompa w spoczynku? U mnie cały czas widzę że podczas dodatnich temp. okolice +5+10 stopni bierze 90W natomiast poniżej tej temperatury zaczyna brać nawet 130W.
    Rozumiem że poniżej uruchamia się grzałka karteru, ale czy w dodatnich temperaturach też powinna tyle szarpać. Patrzyłem na wykresy Kaszpira i jego na postoju nie bierze prawie nic.

  16. #696
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kura24

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-448
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witajcie,

    KolejnA mam zagadke. Wychodzi na to, ze zgodnie z ustawieniami wlacza sie dezynfekcja zbiornika cwu - i grzalka pompy, ale tylko w teorii/ na wyświetlaczu

    Temperatura nie rosnie ani o stopien. Żadnych błędów nie ma.

    Czy Therma V powinna to ogarnąć wbudowana grzalka?
    Orientuje sie ktoś czy .oze byc tak, ze na zworkach ta grzalka jest na stale wylaczona ale pompa tego nie widzi?

  17. #697
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KubaCK

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-734
    Posty
    46

    Domyślnie

    Przeczytałem paręnaście stron wstecz, ale ciągle nie umiem sobie odpowiedzieć na pytanie.

    Chcę po prostu ogrzewać dom - nie kręci mnie 50 PLN oszczędności rocznie - inaczej, może kręci bo jestem sknera ale nie będę bawił się krzywymi grzewczymi, akumulowaniem ciepła w nocy i tak dalej. Dążę do tego, że chcę aby ktoś mi zainstalował pompę, uruchomił, ustawił i nie chcę do niej zaglądać - to mój ideał.

    Zacząłem od Panasonic T-Cap 9kW, potem Zubadan 8 lub 11,2 kW ale po lekturze forum stwierdziłem że może to bez sensu i trzeba poszukać najtańszego rozwiązania które spełni swoje zadanie i trafiłem na LG.

    Instalator przekonuje mnie że LG jest gwarantem, pracownik LG przyjedzie na pierwsze uruchomienie pompy i w razie awarii LG obiecuje reakcje w ciągu 48h. Jak dla mnie to są super argumenty.

    Panasonic i Mitsubishi to w zależności od wersji i instalatora od 29 do 39 tysięcy. Nie ukrywam, że kręcą mnie tzw. lodówki - bardzo schludne rozwiązanie, a mam dosyć dużą kotłownię która chce żeby była również piwnicą więc oszczędzona przestrzeń jest dla mnie cenna ale w granicach rozsądku ponieważ w niektórych rozwiązaniach są duże różnice cenowe.

    Z tego co widzę LG mogę zejść do 22k za HU091MR/HN0916M ze zbiornikiem CWU LG, ewentualnie 27k za lodówkę LG HU091/HN1616T.

    Chciałem zasięgnąć opinii użytkowników - czy jeżeli nie kręci mnie bawienie się ustawieniami warto zainwestować w pompę LG przy powyższych założeniach?

  18. #698
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał KubaCK Zobacz post
    Przeczytałem paręnaście stron wstecz, ale ciągle nie umiem sobie odpowiedzieć na pytanie.

    Chcę po prostu ogrzewać dom - nie kręci mnie 50 PLN oszczędności rocznie - inaczej, może kręci bo jestem sknera ale nie będę bawił się krzywymi grzewczymi, akumulowaniem ciepła w nocy i tak dalej. Dążę do tego, że chcę aby ktoś mi zainstalował pompę, uruchomił, ustawił i nie chcę do niej zaglądać - to mój ideał.

    Zacząłem od Panasonic T-Cap 9kW, potem Zubadan 8 lub 11,2 kW ale po lekturze forum stwierdziłem że może to bez sensu i trzeba poszukać najtańszego rozwiązania które spełni swoje zadanie i trafiłem na LG.

    Instalator przekonuje mnie że LG jest gwarantem, pracownik LG przyjedzie na pierwsze uruchomienie pompy i w razie awarii LG obiecuje reakcje w ciągu 48h. Jak dla mnie to są super argumenty.

    Panasonic i Mitsubishi to w zależności od wersji i instalatora od 29 do 39 tysięcy. Nie ukrywam, że kręcą mnie tzw. lodówki - bardzo schludne rozwiązanie, a mam dosyć dużą kotłownię która chce żeby była również piwnicą więc oszczędzona przestrzeń jest dla mnie cenna ale w granicach rozsądku ponieważ w niektórych rozwiązaniach są duże różnice cenowe.

    Z tego co widzę LG mogę zejść do 22k za HU091MR/HN0916M ze zbiornikiem CWU LG, ewentualnie 27k za lodówkę LG HU091/HN1616T.

    Chciałem zasięgnąć opinii użytkowników - czy jeżeli nie kręci mnie bawienie się ustawieniami warto zainwestować w pompę LG przy powyższych założeniach?
    Zapewniam Cię, że będziesz bawił się krzywą grzewczą

  19. #699

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zapewniam Cię, że będziesz bawił się krzywą grzewczą
    Ale tylko w I roku eksploatacji,
    Większość użytkowników po okresie fascynacji, zapomina o PC,
    Tylko nieliczni się interesują i biorą udział tu na forum.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  20. #700
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał KubaCK Zobacz post

    Instalator przekonuje mnie że LG jest gwarantem, pracownik LG przyjedzie na pierwsze uruchomienie pompy i w razie awarii LG obiecuje reakcje w ciągu 48h. Jak dla mnie to są super argumenty.
    Nie ukrywam, że kręcą mnie tzw. lodówki - bardzo schludne rozwiązanie, a mam dosyć dużą kotłownię która chce żeby była również piwnicą więc oszczędzona przestrzeń jest dla mnie cenna ale w granicach rozsądku ponieważ w niektórych rozwiązaniach są duże różnice cenowe.

    Z tego co widzę LG mogę zejść do 22k za HU091MR/HN0916M ze zbiornikiem CWU LG, ewentualnie 27k za lodówkę LG HU091/HN1616T.
    Jeden z oferentów PC mówił mi, że w nie wszystkich lodówkach można wymienić zbiornik. Nie wiem czy to prawda, ale przed zakupem warto zapytać.

Strona 35 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony