dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 37 z 55
Pokaż wyniki od 721 do 740 z 1090
  1. #721
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  2. #722

    Domyślnie

    Dzwoniłem dzisiaj do serwisu LG i jak najbardziej można jedną fazą zasilić urządzenie zewnętrzne i wewnętrzne a drugą fazą zasilić grzałki .

  3. #723

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Witam,
    czy LG therma ma możliwość sterowania po modbusie?
    Co np jeżeli chce wpiąć 3 klimakonwektory kanałowe do chłodzenia? Potrzebuje 3 sterowników pokojowych, które będą sterować wentylatorem oraz zaworem 3d w fancoilu. są takie termostaty ale czy mają możliwość oddziaływania na pompę? (daję żądanie na takim termostacie i chciałbym żeby sygnał poszedł do pompy w celu uruchomienia chłodu)
    Można podłączyć 3 klimakonwektory do jednego sterownika, ale czy warto?
    Fajne dotykowe sterowniki z wbudowanym wifi i sterowaniem z telefonu kupisz w chinach za nie więcej jak 200 PLN / szt.
    Szukaj pod hasłem: "fancoil thermostat"

  4. #724

    Domyślnie

    No właśnie widziałem, fajne podobają mi się. Ale co z komunikacją termostat - pompa ciepła?

  5. #725

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    No właśnie widziałem, fajne podobają mi się. Ale co z komunikacją termostat - pompa ciepła?
    Każdy termostat ma wyjście start/stop - trzeba je tylko umiejętnie okablować z urządzeniem, tak by potrzeba chłodzenia w jednym z pomieszczeń, uruchomiła ci pompę w trybie chłodzenia.
    Przy 3 klimakonwektorach, może być potrzebny bufor (raczej na pewno) by objętość instalacji spełniała wytyczne z DTR.
    Jeśli instalacja ma mieć jedną wspólną pompę obiegową z podłogami, to warto założyć zawór odcinający, by nie poszedł niski parametr na podłogi.
    Ręczny, lub automatyczny w zależności ile ktoś chce na instalacje wydać.

  6. #726

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Każdy termostat ma wyjście start/stop - trzeba je tylko umiejętnie okablować z urządzeniem, tak by potrzeba chłodzenia w jednym z pomieszczeń, uruchomiła ci pompę w trybie chłodzenia.
    Przy 3 klimakonwektorach, może być potrzebny bufor (raczej na pewno) by objętość instalacji spełniała wytyczne z DTR.
    Jeśli instalacja ma mieć jedną wspólną pompę obiegową z podłogami, to warto założyć zawór odcinający, by nie poszedł niski parametr na podłogi.
    Ręczny, lub automatyczny w zależności ile ktoś chce na instalacje wydać.
    Faktycznie, każdy ma wyjście na wentylator i zawór do klimakonwektora, zasilenie 230v i 2 wtyki na gniazdo po modbusie. I to mi spędza sen z powiek. Czy trzeba robic coś w stylu "rozdzielacza" modbus w który wpina sie te termostaty a ten rozdzielacz bezposrednio w pompe (pompa ma jedno wejscie), czy spiąć je szeregowo albo równolegle? Jest jeszcze coś takiego jak nadanie master i slave w modbusie.
    Jeszcze co do zładu wody - pomyślałem, żeby zrobić gdzie niegdzie chłodzenie ścienne lub nawet sufitowe. Plan był taki zeby instalacje klimakonwektorów wpiąć szeregowo w układ z chłodzeniem płaszczyznowym. Dać parametr np 12-13 stopni na klimakonwektor (będzie punkt rosy - na tym mi zalezy żeby redukować też wilgotność) i powrót z klimakonwektorów o temp 17-18 stopni zasilałby ścienne/sufitowe. Wtedy zład wodny jest.
    Ostatnio edytowane przez R90 ; 25-04-2020 o 22:31

  7. #727

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Faktycznie, każdy ma wyjście na wentylator i zawór do klimakonwektora, zasilenie 230v i 2 wtyki na gniazdo po modbusie. I to mi spędza sen z powiek. Czy trzeba robic coś w stylu "rozdzielacza" modbus w który wpina sie te termostaty a ten rozdzielacz bezposrednio w pompe (pompa ma jedno wejscie), czy spiąć je szeregowo albo równolegle? Jest jeszcze coś takiego jak nadanie master i slave w modbusie.
    Jeszcze co do zładu wody - pomyślałem, żeby zrobić gdzie niegdzie chłodzenie ścienne lub nawet sufitowe. Plan był taki zeby instalacje klimakonwektorów wpiąć szeregowo w układ z chłodzeniem płaszczyznowym. Dać parametr np 12-13 stopni na klimakonwektor (będzie punkt rosy - na tym mi zalezy żeby redukować też wilgotność) i powrót z klimakonwektorów o temp 17-18 stopni zasilałby ścienne/sufitowe. Wtedy zład wodny jest.
    Fizyczne wyjścia, są do komunikacji twardodrutowej.
    Na 99% po modbus, możesz odczytywać stan tych wyjść.

    Pomysł z łączeniem szeregowych odbiorników chłodu nie zadziała.

  8. #728

    Domyślnie

    Czemu nie zadziała? Za duze opory instalacji?
    A z tym spięciem tego w kupe po modbusie masz pomysł?

  9. #729

  10. #730

    Domyślnie

    Powiedzcie mi jak macie ustawione pompy ciepła w warunkach takich jak teraz , czyli w dzień koło 14-15 stopni nocami koło 4-5 stopni, czy według harmonogramu ( jeżeli tak to jak to wyglada ) czy może od termostatu czy może od pogodówki , ja mam na dzień dzisiejszy ustawioną od harmonogramu , czyli w nocy o 3.00 pompa się włacza i grzeje do 6.30 , później o 12.00 - 14.00 i od 18.00 do 21.30 , mam dom 140m2 grzejniki i podłogówka , w domu 22,5 -23. CWU 220 litrów grzane do 50 stopni , temperatura CO obecnie 38 stopni na bufor 100l i 30 stopni na podłogówkę i 35 stopni na grzejniki , w chwili obecenej pompa bieże średnio 10 KWH na dobę razem z CWU . nie wiem czy to dobry wynik czy zły bo dopiero to analizuje , ale sprawdzając po liczniku ciepła jaką energię wyprodukowała to wychodzi słaby COP na poziomie 3,2 CO+CWU

  11. #731

    Domyślnie Ustawienia sterownika LG Therma V

    Witam
    Posiada ktoś informację jak prawidłowo ustawić i najbardziej ekonomicznie ustawić pompę ciepła LG Therma V dla domu nowo wybudowanego w technologii szkieletowej ocieplony wewnątrz wełną 40 cm + styropian od zewnątrz. Czy bardziej ekonomicznie będzie używać trybu AI czy ręcznego nastawu temp.

    Nie potrafię również odnaleźć informacji o poborze energii, na starym oprogramowaniu ktoś miał ikonkę natomiast w moim nie potrafię znaleźć.
    Moja wersja oprogramowania 3.05.3a może ktoś ten sterownik już rozgryzł

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sterownik.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	71,6 KB
ID:	445501  

  12. #732

    Domyślnie

    Witam!
    Czy ktoś coś wie, aby na jesień wchodziła nowa wersja pompy ciepła LG Therma? Takie info mam od jednego z instalatorów (info z szkolenia)..Szczegółow niestety brak...

  13. #733
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    terrazo

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Mikołów
    Kod pocztowy
    43-190
    Dzielnica
    Paniowy
    Posty
    17

    Domyślnie

    Na necie 0 info. Obawiam się , że chodzi o jesień 2021 wtedy mają być największe targi Pomp ciepła ki wtedy każdy szykuje nowości. Ale może LG zaskoczy jakimś lekkim liftingiem.

  14. #734

    Domyślnie

    ok - jako ,że skłaniam się ku LG jaki typ pompy będzie lepszym wyborem split czy monoblok - ceny porównywalne - co się znajduje w "komplecie" takiej pomy? Chodzi mi o np grzałki czy zasobnik CWU..

  15. #735

    Domyślnie

    Lepiej splita. Ma delikatnie lepszą sprawność i nie ma strachu że przy dłuższym braku prądu coś zamarznie. Monobloka można samemu zamontować bez f-gazów, chyba tylko taka jego przewaga. Natomiast monoblok nie ma wbudowanych grzałek a split ma. W komplecie nie ma zbiornika cwu, chyba że weźmiesz tzw lodówkę czyli z wbudowanym już zbiornikiem.

  16. #736

    Domyślnie

    Prośba o pomoc w doborze pompy, z ogólnych wyliczęn wychodzi mi tak http://kalkulator.cncpompyciepla.pl/wynik/nh5
    Z sterownika mojego koła(12KW(mniejszego nie było jak kupowałem)-wiecznie odstawiony bo zagrzej i zaraz sie wyłącza) na ekogroszek mam średnia moc za sezon (wrzesien-kwiecien) 2,4KW, tu wyszło nie duzo wiecej 2.8KW.
    Wychodzi żeby wziąść np panasonica 7KW (wh-mdc07j3e5), ale moze nawet 5KW ( wh-mdc05j3e5) będzie OK,, koncu max zapotrzebowanie to 5,8KW, a ten panas z grzałaka (3KW) max daje 6KW, dodam ze minus 20 na slasku od 3 lat nie doświadczylem. Taka skrajnie niska temperatura nawt jak wystapi to max kilka dni, reszta sezono okoo -2-+4 i nawet taki 5KW będzie się wtedy "obijał".
    Dom około 130m2, pompa WH-MDC05J3E5 (5kW j monoblok)

  17. #737

    Domyślnie

    Wszyscy jeszcze na wakacjach,że nikt nic nie doradzi
    Dom około 130m2, pompa WH-MDC05J3E5 (5kW j monoblok)

  18. #738

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilkxt Zobacz post
    Wychodzi żeby wziąść np panasonica 7KW (wh-mdc07j3e5), ale moze nawet 5KW ( wh-mdc05j3e5) będzie OK,,
    w koncu max zapotrzebowanie to 5,8 KW, a ten panas z grzałaka (3KW) max daje 6 KW, dodam ze minus 20 na slasku od 3 lat nie doświadczylem.
    Taka skrajnie niska temperatura nawt jak wystapi to max kilka dni, reszta sezono okoo -2-+4 i nawet taki 5KW będzie się wtedy "obijał".
    Czy piwnica w przyszłości nie będzie ogrzewana?
    Zobacz; https://blog.karbon.com.pl/pc-powiet...-pompy-ciepla/
    https://drive.google.com/file/d/1qiQ...l-k7Uzj9S/view
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  19. #739

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    NIe, pwinicy nie planuje grzać, obecnie kocioł który tam grzał to w zimie i tak ją za mocno ogrzewał niepotrzebnie, piwnica ma byc chłodna.
    Takich wykresów mi brakoowała, zwłaszcza minimalnych mocy na jakich moze pracowac dana pompa.
    Przejrzałem dane z serownika mojego kotła, za ostatnie dwa lata najniższa temperatura to -7(noc,poranek, w dzien juz -3), w 2017 i 2018 było kilka(3-5) dni z temperaturami na poziomie -15, ale tez nie przec cały dzień, tylko noc i poranek, raz spadła na -20 na około 2 godziny.

    Te wykresy mocy max pomp to są chyba bez użycia grzałek przy niskich temperaturach?
    Ostatnio edytowane przez wilkxt ; 30-08-2020 o 09:48
    Dom około 130m2, pompa WH-MDC05J3E5 (5kW j monoblok)

  20. #740

    Domyślnie

    Gdzie można się dokopać do informacji o minimalnych mocach pomp, w szczególności tej LG, jak już w tym temacie jesteśmy?

Strona 37 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony