dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 38 z 55
Pokaż wyniki od 741 do 760 z 1090
  1. #741

    Domyślnie

    Sprężarka schodzi do 10 Hz. Jak to się przekłada na moc, nie mam pojęcia. Z tego co wiem, spokojnie do 2 kw schodzą

  2. #742

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juzef Zobacz post
    Gdzie można się dokopać do informacji o minimalnych mocach pomp, w szczególności tej LG, jak już w tym temacie jesteśmy?
    Śmiało możesz przyjąć, że do 30% mocy nominalnej.
    Poniżej tej wartości układy chłodnicze na dłuższą metę nie są w stanie pracować.

  3. #743

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilkxt Zobacz post
    dodam ze minus 20 na slasku od 3 lat nie doświadczylem.
    Coś nie trafiłeś z datą.
    Właśnie zimą 3 lata temu u mnie było nad ranem po -22*C, za dnia -16*C. Brak słońca za dnia.
    Znajomy mówił, że był akurat w Tychach i termometr w samochodzie zewnętrzny pokazał -26*C.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #744
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    terrazo

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Mikołów
    Kod pocztowy
    43-190
    Dzielnica
    Paniowy
    Posty
    17

    Domyślnie

    Wychodzi na to że kolega miał dobre info jest nowa PC od LG

    https://globenergia.pl/therma-v-iwt-...-ciepla-od-lg/

  5. #745

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Coś nie trafiłeś z datą.
    Właśnie zimą 3 lata temu u mnie było nad ranem po -22*C, za dnia -16*C. Brak słońca za dnia.
    Znajomy mówił, że był akurat w Tychach i termometr w samochodzie zewnętrzny pokazał -26*C.
    Tak, masz rację od 2 lat nie było tak niskich,a 3 i 4 lata temu dochodziło do -19 - sprawdzilem zapisy z sterownika od kotła.
    Dom około 130m2, pompa WH-MDC05J3E5 (5kW j monoblok)

  6. #746
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie

    Ktos mi podpowie jak włączyć dezynfekcje zbiornika? tzn. problem w tym, że załącza mi tylko grzałkę CWU a jakiś czas temu grzało też sprężarką z tym ze całkowicie wyłączyłem dezynfekcje na jakiś czas.
    Z tego co wiem to :

    - wchodzę do menu instalatora - ustawienie dezynfekcji zbiornika 1 - aktywna. Następnie ustawienie dezynfekcji zbiornika 2: max temp 70, czas:10

    Więcej opcji nie ma w tym zakresie a nie chce się uruchomić sprężarka żeby opdgrzac do 70 stopni.
    Ostatnio edytowane przez manwithnoname ; 30-09-2020 o 10:10
    Dom parterowy, pow. całkowita: 105,12m2, pow. zabudowy: 133,48m2, ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 15cm, strop drewniany, sufit podwieszany, ocieplenie: na suficie 35cm wełny mineralnej 0,035 (W/mK), w podłodze 10cm grafitowego styropianu 0,030 (W/mK), ogrzewanie podłogowe po całości, Pompa Ciepła LG THERMA-V III GEN 9kW, brak rekuperacji

  7. #747

    Domyślnie

    Posiadam zestaw pompy ciepła składający się z HN0914.NK2, HU091.U42 oraz zbiornika CWU o pojemności 300L oraz grzałką elektryczną.
    Obecna konfiguracja powoduje załączanie się grzałki w zbiorniku do utrzymywania temperatury wody, jednak z uwagi na dużą pojemność zbiornika, każdorazowe załączenie grzałki jest długie. Czy istnieje możliwość zaprogramowania układu tak, aby grzałka w zbiorniku CWU była włączana jedynie do celów dezynfekcji zbiornika, a w każdym innym przypadku pracowała jedynie pompa ciepła?
    Aktualne ustawienia to:

    28: 004 050
    29: 003 000
    2A: 0
    2B: 060 090 060

  8. #748

    Domyślnie

    LG chociaż w II generacji miał możliwość ustawienia do 2 programów dziennie na ogrzewanie pompą ciepła jak i 2 programów do grzania za pomocą grzałki (albo ze wspomaganiem grzałki).
    Z tego co pamiętam powyżej pewnej temepratury grzania aktywowana jest od razu grzałka jako wspomaganie.
    Ustaw grzanie do np. 45 stopni i zobacz , sprawdż też jaki masz ustawionby program grzania ,może masz łącznie z grzałką
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #749
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie

    a czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć dlaczego dezynfekcje robi wyłącznie poprzez grzałkę?
    Dom parterowy, pow. całkowita: 105,12m2, pow. zabudowy: 133,48m2, ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 15cm, strop drewniany, sufit podwieszany, ocieplenie: na suficie 35cm wełny mineralnej 0,035 (W/mK), w podłodze 10cm grafitowego styropianu 0,030 (W/mK), ogrzewanie podłogowe po całości, Pompa Ciepła LG THERMA-V III GEN 9kW, brak rekuperacji

  10. #750
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał quintal Zobacz post
    Posiadam zestaw pompy ciepła składający się z HN0914.NK2, HU091.U42 oraz zbiornika CWU o pojemności 300L oraz grzałką elektryczną.
    Obecna konfiguracja powoduje załączanie się grzałki w zbiorniku do utrzymywania temperatury wody, jednak z uwagi na dużą pojemność zbiornika, każdorazowe załączenie grzałki jest długie. Czy istnieje możliwość zaprogramowania układu tak, aby grzałka w zbiorniku CWU była włączana jedynie do celów dezynfekcji zbiornika, a w każdym innym przypadku pracowała jedynie pompa ciepła?
    Aktualne ustawienia to:

    28: 004 050
    29: 003 000
    2A: 0
    2B: 060 090 060
    U mnie grzeje wodę do 47 stopni bez grzałki. Na początku też z tym walczyłem bo ciąglę się załączała. NIe dało się jej wyłączyć poprzez menu instalatora.

    Żeby całkowicie ją wyłączyć ja to rozwiązałem w dość banalny sposób - poprzez harmonogram
    Gdy podczas grzania wody zaczęło mi załączać grzałkę ustawiłem w harmonogramie jej wyłączenie ( np. do kwietnia 2030 roku ) i do tej pory mi się grzałka nie załączyła. Operacje musze ponawiac jeśli np. nie ma jakiś czas prądu - najwyraźniej system zapomina.

    Grzałkę możesz też wyłączyć całkowicie poprzez stycznik, ale grzałka jest też potrzebna do dezynfekcji, którą ja wyłączyłem i teraz za nie wiem jak włączyć ponownie, żeby grzało sprężarką (do dezynfekcji załącza mi samą grzałkę )
    Ostatnio edytowane przez manwithnoname ; 12-10-2020 o 10:42
    Dom parterowy, pow. całkowita: 105,12m2, pow. zabudowy: 133,48m2, ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 15cm, strop drewniany, sufit podwieszany, ocieplenie: na suficie 35cm wełny mineralnej 0,035 (W/mK), w podłodze 10cm grafitowego styropianu 0,030 (W/mK), ogrzewanie podłogowe po całości, Pompa Ciepła LG THERMA-V III GEN 9kW, brak rekuperacji

  11. #751
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie

    Czy na prawdę nikt nie wie dlaczego dezynfekcje wykonuje mi poprzez sama grzałkę?

  12. #752
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Co myślicie o tej wycenie?

    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #753
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kura24

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-448
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał manwithnoname Zobacz post
    Czy na prawdę nikt nie wie dlaczego dezynfekcje wykonuje mi poprzez sama grzałkę?
    zaden ze mnie ekspert ale ta pompa raczej po prostu nie nagrzeje wody do takiej temperatury jak 70st, nawet chyba 60 nie wyrobi

  14. #754

    Domyślnie

    Przecież pompa LG Therma V to pompa nisko-temperaturowa. Grzeje wodę do 50 stopni. Powyżej wymagana jest grzałka ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #755

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Przecież pompa LG Therma V to pompa nisko-temperaturowa. Grzeje wodę do 50 stopni. Powyżej wymagana jest grzałka ..
    Nie do końca. Na R32 woda wylotowa dochodzi do 65. Wiadomo że poniżej temp zew np -7 żeby osiągnąć taką temp musi używać grzałki

  16. #756
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    neromax

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-174
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cześć, mam od 13 dni mam lg therma V, dom 200m po podłodze, nieocieplony, niezamieszkały, sama podłogówka, wełna na dachu jest.
    Zjada mi codziennie 70kWh (łącznie z dwiema pompkami), wydaje mi się że o połowe za dużo? Nie było jeszcze serwisu LG do "sprawdzenia" oni coś ustawiają jak przyjdą? Poprawią pracę pompy? w domu mam 16*C na pompie ustawione 30*C.

  17. #757
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał neromax Zobacz post
    Cześć, mam od 13 dni mam lg therma V, dom 200m po podłodze, nieocieplony, niezamieszkały, sama podłogówka, wełna na dachu jest.
    Zjada mi codziennie 70kWh (łącznie z dwiema pompkami), wydaje mi się że o połowe za dużo? Nie było jeszcze serwisu LG do "sprawdzenia" oni coś ustawiają jak przyjdą? Poprawią pracę pompy? w domu mam 16*C na pompie ustawione 30*C.
    Niestety, nieocieplony dom pożera energię. Ja mam wybudowany z ciepłego Ytonga i z tego co pamiętam straty ciepła samej ściany to ponad 3W/m2 a ocieplonej 0.11W/m2. Ja dopiero co skończyłem kłaść styro na elewację i widzę zmiany - szczególnie w poziomie wilgotności w domku. Wcześniej nie spadała poniżej 55% a wczoraj miałem 46% mimo że na dworze mżawka.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  18. #758
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Mam prośbę, czy ktoś z szanownych kolegów byłby mi w stanie spisać poustawiane swoje kody parametrów. Mam problem z moją pompą, nie mogę ustawić temperatury wyjściowej poniżej 30stopni c. Przez pierwsze pół roku działało u mnie na 26 stopniach i nie było problemu. Aktualnie jeżeli zejdę poniżej 30 stopni agregat zewnętrzny się wyłącza a pracuje tylko pompa obiegowa. Oprócz mieszania wody nic nie podnosi się temperatura.
    Jest to o tyle wkurzające że nie mogę sobie np przez całą noc nagrzać podłogi do tych 24-25 stopni tylko ładuje mi cały czas 30 stopni i za chwilę pompa po osiągnięciu temperatury powietrza 22 w domu wyłącza się.

  19. #759

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwibel Zobacz post
    Jest to o tyle wkurzające że nie mogę sobie np przez całą noc nagrzać podłogi
    do tych 24-25 stopni tylko ładuje mi cały czas 30 stopni i za chwilę pompa po
    osiągnięciu temperatury powietrza 22 w domu wyłącza się.
    Jakie masz nastawy krzywej grzewczej??
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  20. #760
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    -15 i 15 temp 38 i 30 jak zjadę z 30 na np 27 jedzie mi tylko pompa obiegowa. Nawet jeżeli przejadę na tryb stały grania to zejście poniżej 30 stopni powoduje po chwili wyłączenie agregatu.

Strona 38 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony