dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 55
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 1090
  1. #761

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwibel Zobacz post
    Mam prośbę, czy ktoś z szanownych kolegów byłby mi w stanie spisać poustawiane swoje kody parametrów. Mam problem z moją pompą, nie mogę ustawić temperatury wyjściowej poniżej 30stopni c. Przez pierwsze pół roku działało u mnie na 26 stopniach i nie było problemu. Aktualnie jeżeli zejdę poniżej 30 stopni agregat zewnętrzny się wyłącza a pracuje tylko pompa obiegowa. Oprócz mieszania wody nic nie podnosi się temperatura.
    Jest to o tyle wkurzające że nie mogę sobie np przez całą noc nagrzać podłogi do tych 24-25 stopni tylko ładuje mi cały czas 30 stopni i za chwilę pompa po osiągnięciu temperatury powietrza 22 w domu wyłącza się.
    Masz grzejniki ? Masz jakiś bufor ? Czy tylko podłogówka ?

    Jak masz tyko podłogówka to po czemu tak wysoka krzywa grzewcza ?
    W LG , chociaz II geneneracji delta jest "płynna" i dąży do osiagniecia delty=2 , więc jak ustawisz 30 stopni to po jakimś czasie powrót będzie miał 28 stopni i tak bedzie grzała pompa.

    Jak grzejesz ? Czasowo , z termostatem czy nonstop ?

    Jaką masz temperaturę powrotu wody ? Jak będzie za wysoka to pompa uruchomi Ci sie dopiero jak będzie odpowiednia różnica temp.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #762
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Tylko podłoga, brak buforów. Mam około 1500 metrów rury w podłodze 160m2 po podłodze. Taka wysoka krzywa ze względu na to iż jak opuszczę temp to mi nie grzeje. Chodzi sama obiegówka. Praktycznie cały sezon grzeje tylko na 30 stopniach bez krzywej. Grzeje w II taryfie. Mam salusa ustawionego na 22 stopnie. Przy rtakich ustawieniach pompa bierze mi około 2.4 kW na godzinę w tym jeden defros . Defrosy mam praktyczenie co 50min.

  3. #763

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwibel Zobacz post
    Tylko podłoga, brak buforów. Mam około 1500 metrów rury w podłodze 160m2 po podłodze. Taka wysoka krzywa ze względu na to iż jak opuszczę temp to mi nie grzeje. Chodzi sama obiegówka. Praktycznie cały sezon grzeje tylko na 30 stopniach bez krzywej. Grzeje w II taryfie. Mam salusa ustawionego na 22 stopnie. Przy rtakich ustawieniach pompa bierze mi około 2.4 kW na godzinę w tym jeden defros . Defrosy mam praktyczenie co 50min.

    A jaka temp.powrotu przy tych 30st zasilania.
    Masz jakieś zawory na pętlach termostatyczne i czy nie masz jakiś krótkich pętli powinny być podobnej dlugosci
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  4. #764
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Nie mam żadnych zaworów, nie specjalnie ma na to wpływ tepm powrotu. Robiłem już test przy 23, 24 25 stopniach. Wyże j nie dam rady bo się ugotuje.
    Na początku po instalacji mogłem normalnie ustawić na np 27 stopni i pompa działała. Szukam po parametrach czy czegoś nie przestawiłem, ale już praktycznie wszystkie możliwe opcje przejrzałem, instrukcje instalacji przestudiowałem i nie widzę parametru który mógłby za to odpowiadać.
    Myślałem że ktoś mi spisze poszczególne funkcje i porównam u siebie.

  5. #765

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwibel Zobacz post
    Tylko podłoga, brak buforów. Mam około 1500 metrów rury w podłodze 160m2 po podłodze. Taka wysoka krzywa ze względu na to iż jak opuszczę temp to mi nie grzeje. Chodzi sama obiegówka. Praktycznie cały sezon grzeje tylko na 30 stopniach bez krzywej. Grzeje w II taryfie. Mam salusa ustawionego na 22 stopnie. Przy rtakich ustawieniach pompa bierze mi około 2.4 kW na godzinę w tym jeden defros . Defrosy mam praktyczenie co 50min.
    To ile godzin dziennie grzejesz i ile łącznie CI pobiera ? Cały czas 2,4kW ?

    U mnie krzywa była 35/-20 i 28/+15.

    Ale tak naprawdę widzę że u mnie starczy 27-28 stopni w podłogę aby mieć 23 stopnie w domu ..

    Przy grzaniu do 30 stopni jaką masz temepraturę powrotu ?


    A przy LG widzę że czym mocniej grzeje tym więcej zużywam energii i wcale dom szybciej się nie nagrzewa.
    Ty masz chyba LG III generacji więc u Ciebie może jest inny algorytm , ale u mnie algorytm preferuje małą deltą i duży przepływ ..

    Jak mam różnicę pomiędzy zasilaniem a powrotem 2 stopnie to wtedy pompa działa na małych obrortach i pobiera 0,6-0,7 KW

    Dlatego zastanawiam się ile dziennie u Ciebie idzie energii przy tak wysokiej krzywej grzewczej ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #766
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Średnio w listopadzie około 15kW grzeje praktycznie od 24 do6 rano w tym grzanie CWU i od 13 do 15. Teraz jest to około 20KW. Nie mam możliwości zrobić mniejszej delty ponieważ jak ustawię 27 stopni to mi nic nie grzeje. Chodzi tylko pompa obiegowa. Kiedyś ustawiałem 26 stopni i pompa przez weekend sobie delikatnie dogrzewała podłogę i potrafiłem mieć deltę maks 2 stopnie. Teraz jak chciałem zmniejszyć delte to z tych 30 stopni na wejściu maks dojechałem do 25 na powrocie ale w domu nie idzie wysiedzieć.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2021-01-11-14-08-20-41.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	65,3 KB
ID:	451892

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2021-01-11-14-08-02-86.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	73,8 KB
ID:	451893
    Ostatnio edytowane przez Zwibel ; 11-01-2021 o 14:20

  7. #767

    Domyślnie

    Ciągle nie rozumiem.

    Temperatura zasilania a temp powrotu to dwie zupełne inne rzeczy. Jak temperatura powrotu będzie wysoka , wyższa niż ustalona delta to obiegówka będzie tak długi mieliła wodę aż spadnie woda do takiej temperatury aż zacznie się proces grzania.

    Nie rouzmiem.
    Przy 30 stopniach i 25 powrocie masz za gorąco i nie możesz wytrzymać a przy krzywej 30-38 nie ma problemu ???

    U mnie przy grzaniu , także czasowym moc pobierana przez pompę zaczyna dość szybko maleć.
    U mnie orzy grzaniu stałym starczyło by mi zasilanie 27/28 stopni , tyle że z deltą 2, przy grzaniu czasowym musi byc większe , tyle że w II generacji LG producent miał "wizję" grzania jak najniższą deltą z jak największym przepłwywem.

    Widzę że w III generacji (delta 5) pomysł mu się zmienił ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #768
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    ok nie zrozumieliśmy się
    Kod 23 czyli temp na zewnątrz -15 i +15
    Kod 25 czyli temp zasilania dla -15 (38stopni) dla +15 (30 stopni) -30stopni gdyż jak zjadę niżej nie zadziała mi jednostka zewnętrzna. W pompie przecież nie ustawiam temp powrotu.

    Załóżmy że nie grzejemy krzywą tylko stałą temp na zasilaniu jak założę 30 stopni grzeje mi około 6 godzin i temp powrotu z 22 stopni robi się 24-25 stopni.
    Jak zjadę z temp zasilania do np 28 stopni, agregat zewnętrzny się wyłącza a pompa obiegowa mieli np 23 stopnie ( na zasilaniu i powrocie jest cały czas 23 stopnie)

  9. #769

    Domyślnie

    Musi być odpowiednia różnica pomiędzy temp zasilania i powrotu aby rozpoczął sie proces grzania.
    Jak tempertatura powrotu jest za wysoka to grzanie się nie włączy.

    Zobacz jak masz w menu serwisowym ustawiony kod 2F. Domyślny jest 0. Tak chociaż w LG II generacji.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #770
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Niestety w moim menu nie ma kodu f2 raczej nigdzie nie ustawiam też różnicy pomiędzy wejściem a wyjściem. Wczoraj nagrywałem filmiki jak to działa. Jak ustawię na 26 stopni pompa uruchamia się jedzie dość wysoko do temp zasilania 29 stopni po czym wyłącza się jednostka zewnętrzna -chodzi tylko obiegówka. Co ciekawe pokręci chwile z temperaturami powrót 22 zasilanie 29 i nagle przeskakuje na 22 powrót i zasilanie 22. Tak będzie kręcić cały czas dopóki nie podniosę ręcznie temperatury zasilania na 30 stopni, w tym momencie staruje jednostka zewnętrzna i już normalnie grzeje w cyklu z defrosami.
    Udało mi się skontaktować z instalatorem stwierdził że w papierach ta pompa musi chodzić powyżej 30 stopni ponieważ poniżej tej temp skraplanie jest za słabe i działa by nie właściwie.

  11. #771

    Domyślnie

    To widać nasze pompy mocno się różnią ..

    Mam instrukcję serwisową , ale nigdzie nie widziałem że pompa musi działać powyżej 30 stopni .

    Jak grzejesz termostatem lub czasowo to w czym przyszkadza to ustawienie powyżej 30 stopni ?
    Jakbyś grzał nonstop , bez termostatu i stref czasowych to wtedy byłby problem , bo wtedy trzeba mocno zejść z krzywą grzewczą aby nie przegrzać domu.

    U mnie mogę ustawić poniżej 30 stopni i działa , tyle ma to sens jak bym grzał nonstop albo prawie nonstop inaczej sensu brak ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #772
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    neromax

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-174
    Posty
    9

    Domyślnie

    Pozdrawiam wszystkich posiadaczy tego gówna włącznie ze mną. Jak to się mówi...Kto nie ma miedzi ten ...kupuje LG. Mam nadzieje, że wymienię to jak najszybciej na coś "normalnego" chodź by panasa.

  13. #773

    Domyślnie

    Cytat Napisał neromax Zobacz post
    Pozdrawiam wszystkich posiadaczy tego gówna włącznie ze mną. Jak to się mówi...Kto nie ma miedzi ten ...kupuje LG. Mam nadzieje, że wymienię to jak najszybciej na coś "normalnego" chodź by panasa.
    Na razie twoje nieocieplone mury mają kilka razu większe straty energii niż jakby były ocieplone.

    Może najpierw chłopie dom ociepl do końca , bo ŻADNA pompa przy nieocieplonym do końca domu i przy 200m2 do ogrzania tanio tego nie ogrzeje ...

    Jak przyjdą mrozy , to wtedy się zdziwisz jakie będziesz miał zużycie

    Ja mam pompę LG ponad 3,5 roku i nie narzekam. Grzeje i jest tanio i chyba o to chodzi ..
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 15-01-2021 o 23:02
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #774

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Jak przyjdą mrozy , to wtedy się zdziwisz jakie będziesz miał zużycie
    Właśnie przyszły. Gośc rozwalił system. Dobrze, że ma okna...

  15. #775
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    neromax

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-174
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ludzie żyją całe życie w nieocieplonych i dają radę albo muszą dać.

    Moje LG pracuje non stop, nie wyłącza się nigdy, zużywa 75kW dziennie, 3,5kW na 1h, jednej nocy grzałki grzały całą noc i wyszło 200kW na dzień. a i tak mam 16/17*C w domu. Non stop się tylko odmraża.

    Wg jest coś tańszego niż LG? nie ma. Sterownik to porażka nic w nim nie ma. Mało które "duże" firmy montują LG, bo wiedzą jakie jest.
    Ostatnio edytowane przez neromax ; 16-01-2021 o 08:52

  16. #776

    Domyślnie

    Ludzie żyli w jaskiniach i dawali radę. Aloe skoro wiedziałeś, że ta pompa to shit to czemu nie kupiłeś czegoś porządnego? Przecież na takim Panasonicu 3 fazowym, nawet bez okien miałbyś 23 w domu jak u mnie przy zużyciu 10-15kwh na dobę

    powinieneś natychmiast wymienić te pompe.

  17. #777

    Domyślnie

    Cytat Napisał neromax Zobacz post
    Ludzie żyją całe życie w nieocieplonych i dają radę albo muszą dać.

    Moje LG pracuje non stop, nie wyłącza się nigdy, zużywa 75kW dziennie, 3,5kW na 1h, jednej nocy grzałki grzały całą noc i wyszło 200kW na dzień. a i tak mam 16/17*C w domu. Non stop się tylko odmraża.

    Wg jest coś tańszego niż LG? nie ma. Sterownik to porażka nic w nim nie ma. Mało które "duże" firmy montują LG, bo wiedzą jakie jest.
    A ilu znasz ludzi którzy mają pompę w nieocieplonych domach ? Zapewne ŻADNEGO.
    Tam to są śmieciuchy i tam ludzie spalają po kilka-naście ton węgla na sezon. W tych domach często wahania temepratury w ciagu dnia to nawet kilka stopni.

    Ocieplisz dom to zużycie spadnie i temperatura w domu wzrośnie.

    Przy nieocieplonym będziesz miał wysokie zużycie energii i nie osiagniesz wysokiej temperatury w domu.

    Nie ważne jaką pompę byś kupić , efekty będą takie same ...

    Nikt przy zdrowych zmysłach nie używa pompy w nieocieplonym domu , no chyba że nie ma co z kasą robić ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #778
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby grzać nieocieplony dom pompą ciepła i jeszcze pretensja , że dużo energii idzie i zimno

  19. #779

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    A ilu znasz ludzi którzy mają pompę w nieocieplonych domach ? Zapewne ŻADNEGO.
    Tam to są śmieciuchy i tam ludzie spalają po kilka-naście ton węgla na sezon. W tych domach często wahania temepratury w ciagu dnia to nawet kilka stopni.

    Ocieplisz dom to zużycie spadnie i temperatura w domu wzrośnie.

    Przy nieocieplonym będziesz miał wysokie zużycie energii i nie osiagniesz wysokiej temperatury w domu.

    Nie ważne jaką pompę byś kupić , efekty będą takie same ...

    Nikt przy zdrowych zmysłach nie używa pompy w nieocieplonym domu , no chyba że nie ma co z kasą robić ...
    Ja znam.
    Sasiad wogole nie ocieplony same grzejniki 45na zasilaniu.
    Spalal 1500kg wungla za 1350zl plus cwu z przeplywowego za 850zl w g11 wiec razem 2200zl
    Teraz ma pompe panasa 7kw z baniakiem 200l przeszedl na g12w srednia cena za 1kwh wychodzi mu 45gr grzeje na okretke tyljo cwu w taniej za rok wyszlo 1350zl.
    Bez zadnego ocieplenia!!!!
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  20. #780

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Ja znam.
    Sasiad wogole nie ocieplony same grzejniki 45na zasilaniu.
    Spalal 1500kg wungla za 1350zl plus cwu z przeplywowego za 850zl w g11 wiec razem 2200zl
    Teraz ma pompe panasa 7kw z baniakiem 200l przeszedl na g12w srednia cena za 1kwh wychodzi mu 45gr grzeje na okretke tyljo cwu w taniej za rok wyszlo 1350zl.
    Bez zadnego ocieplenia!!!!

    Codix , za stary na bajki jestem. Zapewne temu samemu sąsiadowi samochód pali 3L/100 km , oczwiście passat w TDI

    Miałem przez kilka lat kocioł na ekogroszek (12KW ze sterownikiem PID z nowoczesnym palnikiem Brucer) i mój dom 120m2 (dosć dobrze ocieplony 15cm ściany , 30cm strop , 10cm podłoga) zużywał na sezon łączenie z CWU 2 tony ekogroszku.

    Znajomi mieli trochę większy dom , nie ocieplony , kocioł (śmieciucha) i zużywali 7-8 ton węgla ...

    Policz sobie sam jakie straty energii ma nieocieplony dom i sam policz ...

    Bo na bajeczki jestem już za stary
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 16-01-2021 o 13:37
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 39 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony