dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 55
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 1090
  1. #981

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Jeśli chodzi o modulowanie, rozmawiałem z APS, powiedziano mi że schodzi do około 20% (zrozumiałem również, że dla 7kW byłaby to mniejsza moc niż dla 9kW).

    Dostałem potwierdzenie (po dłuuugiej rozmowie), że przy 100% podłogówki bez siłowników, zapewnieniu zładu 15 l/kW i przepływu nominalnego (dla 9kW to bodaj 26l/min), bufor nie jest wymagany aby instalacja była "odebrana" przez APS (co, wraz z przeglądami 1/rok, warunkuje 5 lat gwarancji). Niemniej bufor jest zalecany.
    LG Therma V 9KW działa u mnie około 5lat , buforu nigdy nie miałem i nie chciałem , przepłwy mam około 30l/min.
    100% podłogówka , bez żadnych siłowników.

    Defrost bardzo szybko , sądzę że cały cykl trwa poniżej 2 minut a sam defrost jest wręcz błyskawiczny (kilkanaście sekund).
    Z tego co rozmawiałem defrsot jest sporo szybszy niż w Panasonic.

    Co do hasłu . Nie jest ona cicha. Jak dla mnie głośna i słyszę ją w domu przy zamkniętych oknach.
    oczywiscie nie jest to jakiś niesamowity hałas , ale ją słychac.

    przy pracy ciągłej jest dużo cichsza niż przy pracy czasowej.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #982

    Domyślnie

    Dzięki Wam za odpowiedzi.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    ...Defrost bardzo szybko...
    ...Co do hasłu . Nie jest ona cicha. Jak dla mnie głośna...przy pracy ciągłej jest dużo cichsza niż przy pracy czasowej.
    A jakie masz min. temp zasilania, jaka ca. pojemność instalacji?

    Ciągła=CO, czasowa=CWU tak? Kotłownie mam od str ogródka :-/, mógłbym przenieść JZ za róg budynku, od ulicy, ale to dod. 16mb instalacji freonowej (straty temp/wydajności, ale nie wiem jakie)...


    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Jeżeli masz grube wylewki - to stawiaj na 9 kW + II taryfa,
    Odnośnie hałasu;
    - w lecie PC pracuje tylko na CWU,
    - w zimie -okna masz pozamykane
    https://forum.muratordom.pl/showthre...oziom-decybeli
    U mnie 7kW byłaby raczej za mała. Energia z PV, bez taryf.

    Mam cichą okolicę, cenię to sobie (również zimą). Dzięki za linka. Spróbuję gdzieś posłuchać na żywo.


    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Czy tylko mi się wydaje że chłop gada o pompie LG Therma V, której nie udało mi kupić miesiące temu. Rotenso... Sevra, jasna ale LG ciężko będzie to ogarnąć.
    No chyba że ma 55000 na instalację.
    O jakim "chłopie" piszesz (raczej nie o mnie, chyba oczywiste o czym "gadam"). Faktycznie, jest problem z dostępnością, wszyscy (z normalnymi cenami) mówią "pytać później, narazie brak". Spoko, nie mam ciśnienia.

  3. #983

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Dzięki Wam za odpowiedzi.



    A jakie masz min. temp zasilania, jaka ca. pojemność instalacji?

    Ciągła=CO, czasowa=CWU tak? Kotłownie mam od str ogródka :-/, mógłbym przenieść JZ za róg budynku, od ulicy, ale to dod. 16mb instalacji freonowej (straty temp/wydajności, ale nie wiem jakie)...
    .
    Temp zasilania 30-32 zależnie od temp zewnętrznych , ogrzewaniem steruje termostat u mnie , mam podobno okolo 800mb rury pex , czyli coś około 100l wody powinno być w obiegu.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #984
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kasia35

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-886
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    Czy byłby ktoś w stanie podpowiedzieć jaki zastosować zawór trójdrożny do przełączania C.O i CWU w thermie V monoblock 5 Kw kompletnie nie wiem w instrukcji pisze że jakiś spdt a takowego nie mogę znaleźć.
    Dzięki z góry

  5. #985
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Np takie coś https://multi-eko.pl/zawory/259-hone...267131223.html

    Choć dziwne bo ja mam w splicie zwykły najpopularniejszy AZV 643 z Afriso i działa
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  6. #986

    Domyślnie

    Czy to prawda, że LG Therma wyłącza się gdy temp. powrotu wzrośnie powyżej 55 stopni? Potrzebuję spiąć monobloka przez bufor z kotłem na drewno i nie wiem jak to ugryżć. Ja się wyłączy na długo to przecież zamarznie. Ciekawi mnie też czy jak temp. spanie to sama wystartuje. Bo jeśli tak to co jakiś czas musi sprawdzać temp. wody a wtedy może uruchamia pompę obiegową na chwilę a to by wystarczyło, żeby poruszyć wodą w wymienniku.

  7. #987

    Domyślnie

    melwinek
    Potrzebuję spiąć monobloka przez bufor z kotłem na drewno i nie wiem jak to ugryżć

    Sprawność PC jest tym większa im temperatura wody w układzie jest jak najniższa; rzędu 30 C,
    Sprawność kotła - na odwrót
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 25-07-2022 o 15:08
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  8. #988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Sprawność PC jest tym większa im temperatura wody w układzie jest jak najniższa; rzędu 30 C,
    Sprawność kotła - na odwrót
    Wiem dlatego zastanawiam się jak zachowa się pompa jak dostanie z bufora na powrocie np. 70 stopni.
    Kocioł ma być tylko awaryjnie albo podczas olbrzymich mrozów

  9. #989

    Domyślnie

    Cytat Napisał melwinek Zobacz post
    Kocioł ma być tylko awaryjnie albo podczas olbrzymich mrozów
    PC - pracuje w układzie zamkniętym ciśnieniowym,
    Kocioł na drewno - w układzie raczej otwartym z wymiennikiem ciepła dużej mocy,
    Najkorzystniej;
    - gdyby kocioł ogrzewał pomieszczenia powietrzem; typu duży piec kaflowy,
    - bez użycia energii elektrycznej
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  10. #990
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kasia35

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-886
    Posty
    5

    Domyślnie

    Pytanie czy afriso w mono będzie działał A może ktoś tu z obecnych ma monoblocka i podał by jaki ma konkretny zawór zmieniający obieg CO - CWU , boję się że kupię i nie będzie działało

  11. #991
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MMPC

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Zabierzów
    Kod pocztowy
    32-080
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia35 Zobacz post
    Pytanie czy afriso w mono będzie działał A może ktoś tu z obecnych ma monoblocka i podał by jaki ma konkretny zawór zmieniający obieg CO - CWU , boję się że kupię i nie będzie działało
    Jak dobrze pamiętam sterownik lg steruje zaworem podając zasilanie na dwa osobne wyjścia w zależności od tego czy ma grzać CO czy CWU.
    Bez problemu można zastosować zawór Afriso, który jest sterowny jednym kabelkiem. Do zaworu afriso należy podłączyć neutralny - sterownie CWU - zasilanie (podpięte na stałe). Należy tylko zwrócić uwagę żeby był to zawór przełączający, a nie mieszający. Zawór musi mieć krótki czas przełączenia (kilka sekund).
    Dom - lata 90-te. Zapotrzebowanie roczne na ogrzewanie ok 30000kWh + CWU dla 7 osób. PC LG Therma V 16kW.
    https://pvmonitor.pl/user.php?idinst=100999#/pc0

  12. #992
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MMPC

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Zabierzów
    Kod pocztowy
    32-080
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał melwinek Zobacz post
    Wiem dlatego zastanawiam się jak zachowa się pompa jak dostanie z bufora na powrocie np. 70 stopni.
    Kocioł ma być tylko awaryjnie albo podczas olbrzymich mrozów


    Jak w buforze będzie 70st to po co miałaby jeszcze pompa działać?
    Maksymalna temperatura jaką może osiągnąć PC na R32 to 65st, wiec powyżej tej temperatury nawet nie możliwości ustawić grzania.
    Dom - lata 90-te. Zapotrzebowanie roczne na ogrzewanie ok 30000kWh + CWU dla 7 osób. PC LG Therma V 16kW.
    https://pvmonitor.pl/user.php?idinst=100999#/pc0

  13. #993
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MMPC

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Zabierzów
    Kod pocztowy
    32-080
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał melwinek Zobacz post
    Czy to prawda, że LG Therma wyłącza się gdy temp. powrotu wzrośnie powyżej 55 stopni? Potrzebuję spiąć monobloka przez bufor z kotłem na drewno i nie wiem jak to ugryżć. Ja się wyłączy na długo to przecież zamarznie. Ciekawi mnie też czy jak temp. spanie to sama wystartuje. Bo jeśli tak to co jakiś czas musi sprawdzać temp. wody a wtedy może uruchamia pompę obiegową na chwilę a to by wystarczyło, żeby poruszyć wodą w wymienniku.
    Jeżeli zadana na PC temperatura została przekroczona pompa obiegowa cyklicznie się załącza aby zmierzyć aktualną temperaturę, ewentualnie można tak ustawić, żeby pompa obiegowa działała bez przerwy. Jest również algorytm który zapobiega zamarznięciu jednostki, nawet jeżeli wyjedziesz na ferie i wyłączysz ogrzewanie.
    Dom - lata 90-te. Zapotrzebowanie roczne na ogrzewanie ok 30000kWh + CWU dla 7 osób. PC LG Therma V 16kW.
    https://pvmonitor.pl/user.php?idinst=100999#/pc0

  14. #994
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Hainer

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Czy miał ktoś przypadek w pompie LG Therma_V z błędem CH10 ?

  15. #995

    Domyślnie

    Pytanie do posiadaczy 1-fazówek (z instalacją odebraną przez APS) - jakie przewody macie dociągnięte (i dane aparaty) do skrzyneczki elektrycznej pompy?
    Mam wrażenie że większość daje 5x4mm2 (i aparaty trójfazowe?), a jak przeglądam "skrypt montażowy" to tam (przy 9kW) pisze dwie linie 3x4mm2 (jedn.zew. i zapasowa grzałka) i bezpieczniki odpowiednio 25A i 40A (lub 20A w przypadku podłączenia grzałki elektrycznej 1-fazowej pod dwie inne fazy). Mi się wydawało że dla odbiorników 1F, również aparaty (RCD, eski) powinny być 1-fazowe (ale nie mam przekonania dlaczego)?

  16. #996
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie 5x2,5mm2, Dla pc 9kw.
    Pytanko, jak uruchomić miernik pomiaru energii?
    Ostatnio edytowane przez autorus ; 04-09-2022 o 12:16
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #997

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    U mnie 5x2,5mm2, Dla pc 9kw.
    Pytanko, jak uruchomić miernik pomiaru energii?
    Dzięki za info. A jakie aparaty w rozdzielnicy dla pompy - różnicówka rozumiem 3F jaka? jakie eski? Odebrane przez APS bez uwag?
    Co do pomiaru, masz dokupiony moduł interfejsu (PENKTH000) plus czujniki?

    BTW, jakie macie separatory zanieczyszczeń?
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 05-09-2022 o 01:30

  18. #998
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeszcze nie odebrane przez APS. Ciężko się dobić do nich.
    Czyli ten moduł jak widzę jest nie do dostania.

    Jeśli chodzi o separator, Afriso ADS 160.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #999

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Jeszcze nie odebrane przez APS. Ciężko się dobić do nich.
    Czyli ten moduł jak widzę jest nie do dostania. .
    Do tego potrzebujesz też chyba m.in. odpowiedni ciepłomierz, on nieco zdławi przepływ (nie twierdzę że poniżej wymogu 26L/min, jak masz bufor jako sprzęgło to raczej nie).
    Nie jestem pewien potrzeby dodania przepływomierza, bo pompa ma chyba wbudowany (może z niego korzysta interfejs?).

    PS. Czy dobrze widzę na innym forum że JZ masz w bluszczach? (obawiam się czy to będzie OK dla APS)
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 05-09-2022 o 11:11

  20. #1000
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie bufor 100l przy podłogówce.

    Jak macie rozwiązane harmonogramy dla CWU i CO? Znalazłem filmik na youtube i tak sobie ustawiłem.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 50 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony