dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 55
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1090
  1. #1001

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    U mnie bufor 100l przy podłogówce.
    Jak macie rozwiązane harmonogramy dla CWU i CO? Znalazłem filmik na youtube i tak sobie ustawiłem.
    Ten bufor masz jako sprzęgło (równolegle) czy w szeregu (tylko na zwiększenie zładu w instalacji, na powrocie?)?

    Harmonogram powinieneś chyba ustawić pod swój dom (instalator powinien doradzić?), ja aby ustawić go (również) pod kątem eksloatacji sprężarki, planuję założyć licznik Zamel MEW-01 aby monitorować ilość/czas załączeń.

  2. #1002
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bufor dołożony żeby PC nie taktowała.

    Na tą chwilę CWU odpala mi się od 12.00-13.30 i 19.00-22.00. Na 50stC. Później jakby co będę robił korekty. .
    Natomiast nie kumam czemu mi cie co odpala jak dam na IA . W końcu jest ciepło.

    Jak ustaliliście krzywa grzania? dałem na razie 32stC przy -10stC na zewnatrz i +22stC przy +15stC na zewnątrz
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #1003
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar azu
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    54-002
    Posty
    65

    Domyślnie

    witam prosze o informację jaki zawór strefowy polecacie . Pompa LG 2 generacja .Czy musi być SPDT czy moze być SPST ?.
    basen całoroczny co z domu piec 30kw ZBS Junkers cerapul spzreglo i dwa obwody 1 podlogówka 250m2 drugi grzejniki i z niego rownolegle basen
    basen dodatkowo pompa ciepła lg 16kw , klima ,cw,

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/e06133a3a2dbe883

  4. #1004

    Domyślnie

    Witam. Mam szybkie pytanko. Te nowe monobloki od LG 5,5 - 7 - 9 KW są takie same, tylko oprogramowanie blokuje, czy 5.5KW jest inne??. A drugie pytanie, z powodu mieszkania za granicą i ich specyficznych sposobów budowli, nie mogę wyliczyć sobie zapotrzebowania na ciepło. Ale z wyliczeń ze zużycia gazu w najzimniejsze miesiące potrzebne było około 2000KW przy kaloryferach aluminiowych i 50⁰ na nich, czyli dziennie +-70KW, obecnie dodatkowo przechodzę modernizację domu, czyli dochodzą okna 3 szybowe( były 2 szybowe drewniane, które traciły dużo ciepła), plus ściany styropian 10-15cm, plus podłoga 10-15cm, no i w całym domu podłogówka, co dodatkowo utrudnia dobór PC. Metraż to 130m² (planuje 1000-1100m rury 18-tki. Temp zewnętrzne max -5⁰, a przeważnie na plusie. Zamówiłem PC LG 5.5KW, ale mimo wszystko obawiam się że będzie za mała i myślę żeby jednak pójść w 7KW, przy tych nowych sprężarkach, chyba nie powinno być problemu z taktowaniem jak przestrzelenie moc PC o 1-2KW??. W instalacji c.o. będzie bufor 80-100 ltr na zasilaniu, a za nim dodatkowa pompa obiegowa. Ktoś jest w stanie coś doradzić.

  5. #1005
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jaką macie temperaturę wody zasilającej ustawioną w PC dla samej podłogówki? Wcześniej miałem gaz , wydaje mi się ze dawał 25stC , ale dokładnie nie pamiętam.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #1006

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darud Zobacz post
    Te nowe monobloki od LG 5,5 - 7 - 9 KW są takie same, tylko oprogramowanie blokuje, czy 5.5KW jest inne??.
    A drugie pytanie, z powodu mieszkania za granicą i ich specyficznych sposobów budowli, nie mogę wyliczyć sobie zapotrzebowania na ciepło..
    ad1/ W Panasonicu ;
    3kW - to przyblokowana 5 kW,
    7kW - to przyblokowana 9 kW,
    ad2/ Na czym ta specyfika budowli polega za granicą???
    Należy policzyć OZC budynku/mieszkania aby poznać moc cieplną budynku;
    - a następnie dobrać moc PC
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  7. #1007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    ad1/ W Panasonicu ;
    3kW - to przyblokowana 5 kW,
    7kW - to przyblokowana 9 kW,
    ad2/ Na czym ta specyfika budowli polega za granicą???
    Należy policzyć OZC budynku/mieszkania aby poznać moc cieplną budynku;
    - a następnie dobrać moc PC
    A więc chodzi o to że mam ścianę 10cm plus tynk, coś jak Ytong tylko troszkę twardsze potem 5cm pustki wentylacyjnej zasypane 50 lat temu granulatem wełny, jak okna wymieniałem to w pewnych miejscach jej nie było, znikła jak w 93 zmieniali okna z plastikowych na drewniane(wysypała im się pewnie

  8. #1008
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Gdzie w sterowniku znaleźne cop?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #1009
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pytanie odnośnie działania sterownika multimedialnego. Mam problem z harmonogramem.

    Harmonogram na pokój jest od 7-22 a harmonogram na cwu jest od 14-16.

    Problem jaki napotkałem to, że po 16 nie ma kontynuacji harmonogramu pokój. Sterownik wyłącza się, Wszystko jest wyszarzane i tyle.
    Resetowałem harmonogramy i zrobiłem od nowa ale bez skutków. Co robię źle?

    Harmonogramy się ładnie włączają ale z tą kontynuacja to już jest kiepsko.

    Czy podczas działania harmonogramu sterownik ma prawo być wyszarzany całkowicie. Żadnej kolorowej ikonki?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  10. #1010

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    jako świeży użytkownik PC chciałbym zapytać/potwierdzić czy ustawienia sterowania przepływem wody mam wprowadzone optymalnie.
    LG 9kW, 300CWU, bufor 110, parter + korytarz i łazienka na piętrze podłogówka, 3 pokoje + garaż grzejniki.
    PC w trybie krzywej pogodowej dobieranej pod grzejniki (obecnie próbuję różne ustawienia aby znaleźć najniższą akceptowalną temperature zasilania),
    podłogówka ma swój oddzielny sterownik pogodowy.

    Obecne ustawienia to:
    - Metoda sterowania: Stała wartość delta T
    - Stała wartość delta T: Ogrzewanie 7, CWU 5

    Inne opcje sterowania przepływem to:

    - Przepływ stały,
    - Wydatek pompy,
    - Optymalny przepływ

    Pozdrawiam
    Andrzej

  11. #1011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jaka temperaturę dałeś na grzejniki? Za chwile będę miał ten sam dylemat. Jeśli chodzi o podłogówkę to na razie daje radę u mnie 26stC.

    Druga sprawa jak wymusić defrost? chciałbym z czystej ciekawości zobaczyć jak to działa.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  12. #1012

    Domyślnie

    Z poziomu użytkownika tego nie zrobisz. Ale możesz oszukać system i przełaczyć pompę w tryb chłodzenia, wtedy będziesz mieć defrost

  13. #1013
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Udało mi się przyuważyć jak pc sama zrobiła. Ciekawe doświadczenie
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #1014

    Domyślnie

    Ja to widzę w Supli na podstawie kąta fazowego. Jeżeli kąt jest bardzo mały to znaczy że inwerter rozkręcił się na maxa. Dodatkowo patrze jak wygląda pobór prądu i jaka jest temp zasilania w stosunku do zadanej. I wtedy max za 5-10min wchodzi defrost Poznasz po tym, że w Hydroboxie jest głośny strzał styczników grzałki.

  15. #1015
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I rozwiązałeś mój następny problem. Właśnie miałem te szczęście słyszeć te styczniki. Myślałem że się kuźwa coś rozwala
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  16. #1016
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MMPC

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Zabierzów
    Kod pocztowy
    32-080
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    I rozwiązałeś mój następny problem. Właśnie miałem te szczęście słyszeć te styczniki. Myślałem że się kuźwa coś rozwala
    Jak ktoś nie widział defrostu to kiedyś nagrałem i można zobaczyć https://photos.app.goo.gl/uR4RtCQtRYdypZWm9

    Swoją drogą to te styczniki w metalowej obudowie niemiłosiernie hałasują. Jak ktoś nie ma wydzielonego pomieszczenia na moduł hydrauliczny to współczuję.
    Dom - lata 90-te. Zapotrzebowanie roczne na ogrzewanie ok 30000kWh + CWU dla 7 osób. PC LG Therma V 16kW.
    https://pvmonitor.pl/user.php?idinst=100999#/pc0

  17. #1017

    Domyślnie

    Witam,
    wie ktoś może coś więcej na temat planowanej akcji aktualizacji oprogramowania naszych Therma V?
    Dostałem taką informację od serwisanta że takowa ma nastąpić w najbliższych tygodniach a może i już się dzieje.

  18. #1018

    Domyślnie

    Cytat Napisał superwojcio Zobacz post
    Witam,
    wie ktoś może coś więcej na temat planowanej akcji aktualizacji oprogramowania naszych Therma V?
    Dostałem taką informację od serwisanta że takowa ma nastąpić w najbliższych tygodniach a może i już się dzieje.
    Wiesz może czy ma być dla wszystkich (na prośbę, zgodę?) czy tylko przy nowych odbiorach/przeglądach przez APS?

  19. #1019

    Domyślnie

    Szczegółów właśnie nie znam. Ja mam 4 generację (w listopadzie 2021 uruchomniona) i serwisant wspomniał mi o tym przy corocznym przeglądzie. Ale powiedział mi to w zasadzie już wyjeżdżając odemnie więc już go nie zatrzymywałem bo się gdzieś podobno spieszył.

  20. #1020

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    LG Therma V 9KW ... buforu nigdy nie miałem ... przepłwy mam około 30l/min ... 100% podłogówka ... Defrost bardzo szybko , sądzę że cały cykl trwa poniżej 2 minut ... Co do hasłu . Nie jest ona cicha ...
    U mnie przepływ ~25L/min (100% OP, bez bufora), defrost 4-5 minut (czas włączenia grzałki, 3kW, teraz w okolicy zera około 20x/dzień), też uważam że nie jest cicho (ale jestem b. wyczulony, nie mam porównania, jest znośnie).

Strona 51 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony