dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 113 z 113
Pokaż wyniki od 2.241 do 2.246 z 2246
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Kod pocztowy
    77-430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

Domyślnie

ja wolę auto stawiać przed domem niż bawić się z drzwiami, bramami. wsiadam i jadę a nie że cała operacja otwierania wszystkiego. garaż jako pomieszczenie na motocykl czy rowery na pewno tak ale czy samochód musi stać w pomieszczeniu to wg mnie niepotrzeba, tym bardziej że mityczne odśnieżanie przeszło raczej do historii bo klimat coraz cieplejszy.
    moja budowa - domek typu klocek z płaskim dachem w zabudowie bliźniaczej
    https://forum.muratordom.pl/showthre...dokiem-na-park

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

Kod pocztowy
    36-016

Domyślnie

Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    ja wolę auto stawiać przed domem niż bawić się z drzwiami, bramami. wsiadam i jadę a nie że cała operacja otwierania wszystkiego. garaż jako pomieszczenie na motocykl czy rowery na pewno tak ale czy samochód musi stać w pomieszczeniu to wg mnie niepotrzeba, tym bardziej że mityczne odśnieżanie przeszło raczej do historii bo klimat coraz cieplejszy.
    Czyli pod nieogrodzonym domem trzymasz otwarte auto. Wychodzac z domu drzwi wejsciowych także nie zamykasz?
    No bo: "wsiadam i jadę".
    Czy raczej: jednym kluczem zamykasz drzwi wejściowe do domu, drugim otwierasz auto (tu jedynie ten keyless system ratuje). Do tego w jakiś sposób bramę musisz otworzyć (chyba że faktycznie nie planujesz nigdy się ogrodzić). Potem te klucze trzeba gdzieś schować, a po powrocie wyciągnąć i zamykać/otwierać w odwrotnej kolejności.

Natomiast teraz wersja z "cała operacją otwierania wszystkiego": przechodze z domu do garazu (drzwi wewnetrzne więc bez klucza), wsiadam do otwartego auta. Dwoma przyciskami na jednym pilocie (leżącym w aucie, zawsze pod ręka) otwieram bramy garażową i ogrodzeniowa. Wyjezdzam, dwoma przyciskami zamykam bramy i jadę sobie. Po powrocie "operacja odwrocona" czyli w sumie wciśnięcie 4 przycisków. Bez szukania kluczy.
    Czy tylko ja nigdy nie mogę tych zakichanych kluczy znaleźć w torebce? A w plecaku jeszcze gorzej, bo trzeba go ściągać...

Argumenty finansowe czy brak miejsca na działce jak najbardziej rozumiem. Garaż, jak kazdy m2, kosztuje i miejsce zajmuje, niestety. Ale żeby twierdzić że on jest opcją mniej wygodną niż auto pod chmurka???

Gdy coreczka jeszcze miała drzemki w dzień, często usypialismy ja w aucie. Mając garaż, cała zimę nie bylo kombinowania jak ja ubrać- no bo do auta trzeba zaniesc na zimnie, a spiaca już do domu. Ale w domu i aucie ciepło...

Auto ciepłe w zimie i chlodne w lecie naprawdę robi różnicę w poziomie "komfortu" z korzystania z niego.
    No i w zimie nie musisz te 15 min wcześniej ubierać się i lezc włączyć silnik, żeby się nagrzalo.
    W lecie ciasto z bitą śmietaną mogłam włożyć do bagaznika i jechać w gosci, nie musiałam auta wcześniej chlodzic, zeby sie ta masa nie roztopila, zanim klima zwalczy żar wewnatrz blach.

Natomiast nigdy nie byłam w pracy tak rozbudzona i energiczna, jak wtedy, gdy dojezdzalam rowerem, niezależnie od pory roku i pogody. Ale szybki marsz z domu do auta stojacego na zewnatrz tego nie zapewni.

ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

Domyślnie

Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Czy tylko ja nigdy nie mogę tych zakichanych kluczy znaleźć w torebce? A w plecaku jeszcze gorzej, bo trzeba go ściągać...

i.
    W kobiecej torebce nic nigdy znaleźć nie można Podejrzewam, że arbuza by tam schować a i tak by nie można znaleźć

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LukaszMC

Domyślnie

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Od kamienia to jest zmiękczacz. A zakamarków najlepiej nie mieć. Za to dobrze mieć fugę epoksydową.

Btw. Wczoraj pierwszy raz opróżniałem koszyk w syfonie. Jakiś miesiąc używania.
    Czy to jest promiennik podczerwieni nad prysznicem?
    Jeśli tak to pytanie czy polecasz, jaki to model, i czy coś więcej pisałeś na FM, bo w DB nic nie znalazłem,

pozdrawiam,
    Łukasz

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Kaizen
    Kod pocztowy
    05-540
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    128

Domyślnie

Cytat Napisał LukaszMC Zobacz post
    Czy to jest promiennik podczerwieni nad prysznicem?
    Jeśli tak to pytanie czy polecasz, jaki to model, i czy coś więcej pisałeś na FM, bo w DB nic nie znalazłem,
    Plafon.
    Sensu użytkowego promiennik tu nie ma, bo gdyby nawet było zimno, to odkręcenie na chwilę gorącej wody załatwia sprawę.

Promiennik (najtańszy z Juli) mam w domku rekreacyjnym - sprawdza się.

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LukaszMC

Domyślnie

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Plafon.
    Sensu użytkowego promiennik tu nie ma, bo gdyby nawet było zimno, to odkręcenie na chwilę gorącej wody załatwia sprawę.

Promiennik (najtańszy z Juli) mam w domku rekreacyjnym - sprawdza się.
    ok, dzięki. Na marginesie promiennik bardziej potrzebny po zakręceniu wody - szczególnie w otwartych prysznicach i łazienkach z mocną wentylacją.

Pozdrawiam,
    Łukasz

Strona 113 z 113

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia