dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 129
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2565
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie Co byś zmienił(a), budując jeszcze raz

    Och, gdybym jeszcze raz budował, to na pewno .....
    Niniejszym otwieram wątek samokrytyki i pomocy dla innych - jakie błędy popełniliśmy, czego chcielibyśmy uniknąć ? Ciekawy jestem, jaka będzie statystyka najczęściej popełnianych błędów
    Moje wpadki:
    1. "Znajomy" kierownik budowy - nic gorszego. Jest taniej ale w moim przypadku to tak, jakby go nie było. Następnym razem zatrudniłbym kogoś niezależnego, kto często byłby na budowie i naprawdę pilnował wykonawców.
    2. HUMUS - na pewno usunąłbym PRZED zrobieniem wykopów i fundamentów
    3. Za słaba więźba - gdybym mógł to bym wzmocnił (zwiększył przekrój krokiew i zwiększył ilość krokiew= zmniejszył odległości).
    4. Drewno na więźbę - teraz na pewno wziąłbym impregnowane ciśnieniowo
    5. Murarz powinien pracować z cegłą - z drewnem: cieśla. Ja miałem dobrego murarza, który zrobił mi również więźbę - teraz żałuję
    6. Komin do kominka - po pierwsze zmieniłbym przekrój (teraz mam 14 x 28 ), po drugie zastosowałbym gotowe kształtki
    7. Nawiew do kominka - pod wylewką na gruncie dałem nawiew do kominka - niestety za mały (fi75) . Pod szlichtą (w warstwie styropianu) musiałem dawać drugi nawiew (tym razem fi 100)
    8. 9. 10. ...... pewnie znalazłoby się jeszcze kilka


    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: am dnia 2002-10-06 10:29 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: redakcja dnia 2002-10-08 14:58 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.

    Może nasze gdybanie będzie nauczką dla nowych budujących? Dlatego gdybym budował jeszcze raz to:
    1. Zagęszczałbym warstwami piasek pod posadzkę.
    2. Chyba zdecydowałbym się na ścianę trójwarstwową.
    3. W żadnym wypadku nie zmniejszałbym przekrojów elementów więźby, tylko dlatego, że planuję ułożenie blachodachówki zamiast dachówki ceramicznej.
    4. Na więźbę wybrałbym drewno najwyższej jakości, ale niekoniecznie impregnowane ciśnieniowo.
    5. Zakończenie komina zrobiłbym z cegły pełnej
    6. Cały komin do kominka zrobiłbym ewentualnie szamotowy?
    7. Lepiej rozplanowałbym instalację kanalizacyjną pod posadzką.
    Chyba tyle...

    Sebastian.

  3. #3

    Domyślnie

    1. powietrze z zewnątrz do kominka
    2. wnęka na grzejniki płytowe pod oknami. Choćby symboliczna, ale jednak. Nawet za cenę wykonania w tym miejscu muru trójwarstwowego (całość mam jednowarstwową)
    3. cyrkulacja dla wszystkich punktów odległych o więcej jak 2 m. Teraz w łazience na poddaszu mam wodę ciepłą natychmiast, a w łazience na parterze (sąsiadującej z kotłownia) muszę czekać...

  4. #4

    Domyślnie

    teraz kiedy doświadczenie zdobyte w trakcie budowy jest dużo większe niż przed jej rozpoczęciu to najchętniej wybudowałbym drugi dom ale:
    zrobiłbym przeloty na wodę i kanalizację jeszcze na etapie fundamentów
    zrobiłbym drenaż opaskowy również na tym etapie
    fundamenty zaizolowałbym styrodurem ryflowanym
    zrobiłbym dach pod dachówkę i takową bym dał
    kominy również bym dał gotowe
    itd. itd.
    szkoda zanudzać może jednak drugi dom.

  5. #5

    Domyślnie

    piszcie, piszcie!!!
    G.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Dlaczego redakcja edytuje mój post!!! Protestuję. Rozumiem, że można czasami zmieniać miejsce wątku, chociaż celowo umieściłem go w Wymianie Doświadczeń, bo tak naprawdę tego dotyczy (i jest to najczęściej odwiedzane miejsce na tym forum)
    Natomiast zupełnie nie rozumiem i NIE akceptuję zmiany tytułu bądź treści mojego tekstu o ile nie jest on niezgodny z regulaminem i nie niesie treści ogólnie przyjętych za obraźliwe.
    PROTESTUJE !!!, PROTESTUJE !!!, PROTESTUJE !!!


  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    A co ci zmienili?Napisz tytuł oryginalny.

  8. #8

    Domyślnie

    Oj, to nam chyba dobrze idzie budowanie, bo póki co mam tylko jedną wątpliwość, czy nie należało dać do przeliczenia konstruktorowi więźby. Ta którą obecnie mamy jest potwornie masywna, poszło na nią ponad 20m3 drewna (dach ma 280 m2), a bale musieli wciągać na strop dźwigiem. Może dałoby się tu sporo zaoszczędzić, no ale przynajmniej dach mam stabilny

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    opal - nie chodzi o tytuł (nie pamiętam już dokładnie treści )- ten który jest oddaje temat wątku.
    Chodzi mi jedynie o zasadę - moim zdaniem niedopuszczalne

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Zgadzam się odnośnie edytowania tylko własnych wiadomości. Ale szczerze wyznaję jeden grzech: edytowałem czyjąś wypowiedź z grupy wrocławskiej w celu zobaczenia jak wstawiają śmieszne buźki i emotikony. Mea culpa!
    Czy do otrzymania rozgrzeszenia od Forum wystarczy że przysięgnę, że nic tam nie zmieniałem tylko odpisałem jak się robi te buziaczki?

  11. #11

    Domyślnie

    Jak to możliwe, że edytowałeś cudzą wiadomość? Ja mogę edytować tylko swoje.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    am-masz rację.jestem ciekawa, co zmienili.?

    kgadzina-no właśnie, jak to możliwe?

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    kgadzina, przecież nie modyfikujesz tekstów innych osób - nie ma co się bić w piersi. Sam stosowałem tą metodę to "podpatrywania" buziek. Nie mam wyrzutów sumienia, ponieważ jest to jedynie spojrzenie na ogólnie dostępny tekst (tyle że z pełną notacją html).

    Do pozostałych - możecie sprawdzić - jest możliwość otwarcia dowolnej wiadomości w trybie edycji (możecie wybróbować na mojej) - nie wiem tylko czy jest możliwość zapisywania zmian, ponieważ nigdy nie próbowałem i nawet do głowy by mi nie przyszło, że można próbować zmieniać cudzą wypowiedź. Redakcja jak widać może.

    Niniejszym upoważniam wszystkich do edytowania (precyzyjniej zmiany) mojej wiadomości w celach testowych. Proszę o wprowadzanie zmian (np. dodanie czegoś) za kreską poniżej - ciekawe czy się da:
    -----------------------------------


    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: am dnia 2002-10-10 23:59 ]</font>

  14. #14

    Domyślnie

    Sie nie da. Po to się logujesz żeby się nie dało

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    na pocieszenie Am - Misia Uszatka też Redakcja edytowała w wątku pożarniczym

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    e tam edytować sie da, ale chodzi o zmianę. to po co kgadzina sie tak spowiadał. przecież nie ma z czego.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Jak widać "zwykłe szaraczki" nie mogą zmieniać tekstów innych - i dobrze ! Mam nadzieję, że redakcja przeczyta te posty i wyciagnie jakieś wnioski.
    A teraz proponuję zamknąć temat edytowania cudzych wypowiedzi i wrócić do tematu - czy naprawdę tylko kilka osób popełniło błędy ? Zaczynam się czuć nieswojo )

  18. #18

    Domyślnie

    No to ja coś powiem. Mamy takie malutkie uchylne okno w łazience (60x90 na wysokości ok 170 cm). Oczywiście klamka jest... u góry. Nie wiem jak je będziemy otwierać, bo bezpośrednio pod oknem jest miejsce na brodzik i kabinę prysznicową, a oboje nie sięgamy "normalnie" do tej klamki...

  19. #19

    Domyślnie

    zainstalalowałbym od razu piec kondensacyjny,
    zamiast zasobnika do cwu 160 litrów tylko 100 albo 120,
    przypilnowałbym aby wszystkie gniazda były "ramkowe", tak mam tylko wyłączniki do świateł, a przy podłodze jest różnie,
    zaprojektowałbym od razu skrzynkę elektryczną na zewnątrz budynku - wyjścia do różnych instalacji ogodowych (tak musiałem improwizować),
    zainstalowałbym skrzynki na rolety zewnętrzne.

    Wnętrze, okna, drzwi miałem dobrze przemyślane i pewnie budowałbym tak samo.

  20. #20

    Domyślnie

    kukarny nie sprawdzaja się
    i kominek tez

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: stahu dnia 2002-10-18 14:00 ]</font>

Strona 1 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony