dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 113 z 129
Pokaż wyniki od 2.241 do 2.260 z 2565
  1. #2241
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    ja wolę auto stawiać przed domem niż bawić się z drzwiami, bramami. wsiadam i jadę a nie że cała operacja otwierania wszystkiego. garaż jako pomieszczenie na motocykl czy rowery na pewno tak ale czy samochód musi stać w pomieszczeniu to wg mnie niepotrzeba, tym bardziej że mityczne odśnieżanie przeszło raczej do historii bo klimat coraz cieplejszy.

  2. #2242
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    ja wolę auto stawiać przed domem niż bawić się z drzwiami, bramami. wsiadam i jadę a nie że cała operacja otwierania wszystkiego. garaż jako pomieszczenie na motocykl czy rowery na pewno tak ale czy samochód musi stać w pomieszczeniu to wg mnie niepotrzeba, tym bardziej że mityczne odśnieżanie przeszło raczej do historii bo klimat coraz cieplejszy.
    Czyli pod nieogrodzonym domem trzymasz otwarte auto. Wychodzac z domu drzwi wejsciowych także nie zamykasz?
    No bo: "wsiadam i jadę".
    Czy raczej: jednym kluczem zamykasz drzwi wejściowe do domu, drugim otwierasz auto (tu jedynie ten keyless system ratuje). Do tego w jakiś sposób bramę musisz otworzyć (chyba że faktycznie nie planujesz nigdy się ogrodzić). Potem te klucze trzeba gdzieś schować, a po powrocie wyciągnąć i zamykać/otwierać w odwrotnej kolejności.

    Natomiast teraz wersja z "cała operacją otwierania wszystkiego": przechodze z domu do garazu (drzwi wewnetrzne więc bez klucza), wsiadam do otwartego auta. Dwoma przyciskami na jednym pilocie (leżącym w aucie, zawsze pod ręka) otwieram bramy garażową i ogrodzeniowa. Wyjezdzam, dwoma przyciskami zamykam bramy i jadę sobie. Po powrocie "operacja odwrocona" czyli w sumie wciśnięcie 4 przycisków. Bez szukania kluczy.
    Czy tylko ja nigdy nie mogę tych zakichanych kluczy znaleźć w torebce? A w plecaku jeszcze gorzej, bo trzeba go ściągać...

    Argumenty finansowe czy brak miejsca na działce jak najbardziej rozumiem. Garaż, jak kazdy m2, kosztuje i miejsce zajmuje, niestety. Ale żeby twierdzić że on jest opcją mniej wygodną niż auto pod chmurka???

    Gdy coreczka jeszcze miała drzemki w dzień, często usypialismy ja w aucie. Mając garaż, cała zimę nie bylo kombinowania jak ja ubrać- no bo do auta trzeba zaniesc na zimnie, a spiaca już do domu. Ale w domu i aucie ciepło...

    Auto ciepłe w zimie i chlodne w lecie naprawdę robi różnicę w poziomie "komfortu" z korzystania z niego.
    No i w zimie nie musisz te 15 min wcześniej ubierać się i lezc włączyć silnik, żeby się nagrzalo.
    W lecie ciasto z bitą śmietaną mogłam włożyć do bagaznika i jechać w gosci, nie musiałam auta wcześniej chlodzic, zeby sie ta masa nie roztopila, zanim klima zwalczy żar wewnatrz blach.

    Natomiast nigdy nie byłam w pracy tak rozbudzona i energiczna, jak wtedy, gdy dojezdzalam rowerem, niezależnie od pory roku i pogody. Ale szybki marsz z domu do auta stojacego na zewnatrz tego nie zapewni.

  3. #2243
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Czy tylko ja nigdy nie mogę tych zakichanych kluczy znaleźć w torebce? A w plecaku jeszcze gorzej, bo trzeba go ściągać...

    i.
    W kobiecej torebce nic nigdy znaleźć nie można Podejrzewam, że arbuza by tam schować a i tak by nie można znaleźć

  4. #2244
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LukaszMC

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Od kamienia to jest zmiękczacz. A zakamarków najlepiej nie mieć. Za to dobrze mieć fugę epoksydową.




    Btw. Wczoraj pierwszy raz opróżniałem koszyk w syfonie. Jakiś miesiąc używania.
    Czy to jest promiennik podczerwieni nad prysznicem?
    Jeśli tak to pytanie czy polecasz, jaki to model, i czy coś więcej pisałeś na FM, bo w DB nic nie znalazłem,

    pozdrawiam,
    Łukasz

  5. #2245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszMC Zobacz post
    Czy to jest promiennik podczerwieni nad prysznicem?
    Jeśli tak to pytanie czy polecasz, jaki to model, i czy coś więcej pisałeś na FM, bo w DB nic nie znalazłem,
    Plafon.
    Sensu użytkowego promiennik tu nie ma, bo gdyby nawet było zimno, to odkręcenie na chwilę gorącej wody załatwia sprawę.

    Promiennik (najtańszy z Juli) mam w domku rekreacyjnym - sprawdza się.

  6. #2246
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LukaszMC

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Plafon.
    Sensu użytkowego promiennik tu nie ma, bo gdyby nawet było zimno, to odkręcenie na chwilę gorącej wody załatwia sprawę.

    Promiennik (najtańszy z Juli) mam w domku rekreacyjnym - sprawdza się.
    ok, dzięki. Na marginesie promiennik bardziej potrzebny po zakręceniu wody - szczególnie w otwartych prysznicach i łazienkach z mocną wentylacją.

    Pozdrawiam,
    Łukasz

  7. #2247
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    My 8 miesięcy po przeprowadzce na ten moment nie mamy rzeczy, które przeszkadzają nam jakoś mocno czy nawet są lekko uciążliwe. Jedyne co, to powiększylibyśmy jednak trochę część dzienną - poszerzenie o 1m. Ale nie chcieliśmy znowu kombinować z projektem dachu, który i tak był zamówiony jako prefabrykowane wiązary. Choć zaczynaliśmy od 120m2, a skończylismy na prawie 160m2, więc idąc tą drogą skończylibyśmy na 180.

    Planowliśmy budowę 1,5 roku. Wszystko skrojone pod siebie i przemyślane w najdrobniejszych detalach. Instalacje w całości projektowane samemu - elektryka, CO, chłodzenie, wentylacja. Optymalizacja miejsca na działce, strony świata, przeszklenia, nawet obliczanie cienia w najgorszym scenariuszu ciasnej zabudowy (działki 700m2).

    Wiele rzeczy, o których nie miałem pojęcia dowiedziałem się z forum - m.in. od Kaizena, z którym często się nie zgadzam

    Odnośnie garażu, u mnie ot było "must have". Raz, że zależało mi na komforcie - czyli ciepłe auto zimą i zimne latem, a dwa, że właśnie wstawiam sobie tam podnośnik i jak już skończę wykończenie, to będę sobie dłubał nad jakimś projektem.

    Tymczasem z braku funduszy testujemy rozwiązanie otwartego frontu podwórka - w stylu amerykańskim. Mamy ogrodzenie zlicowane z fronemt budynku. Ulica nie przejazdowa i szczerze mówiąc, taki układ mi osobiście się bardzo podoba. Zonie trochę mniej, ale prawda jest taka, że ta część podwórka jest typowo ozdobna i nie widzę sensu wydawać 40tys na ogrodzenie z bramą 7m, tylko po to żeby potem ją otwierać i zamykać...
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  8. #2248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Otwarty front jest fajny, ale tylko w konkretnych sytuacjach:

    - ulica nie przejazdowa
    - brak małych dzieci
    - kulturalni sąsiedzi

    Ja też chciałam a potem okazało się, że trzeba szybko zamykać, bo przy skrzynce gazowej dzieciaki urządziły sobie palarnię, a ogródek jest idealnym miejscem do wyprowadzania psa.

  9. #2249
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dlatego póki co testujemy z opcją montażu ogrodzenia.

    Z psami póki co nie ma problemu, sąsiedzi wyprowazdzają na smyczy... aczkolwiek jest monitoring, więc swoi raczej na taki brak kutlury raczej się nie pokuszą.

    Nasza córka ma zamkniętą strefę i tam się bawi. Czas pokaże czy to zadziała...
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  10. #2250
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Kiedyś się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że nasze prawo nie sprzyja takim rozwiązaniom - wyszło mi, że jak ktoś wlezie mi na nieogrodzoną działkę i złamie nogę, może mnie ciągać po sądach o rentę. Nie wiem, czy prawidłowe wnioski wyciągnąłem, nie jestem prawnikiem.

  11. #2251

    Domyślnie

    Ja bym wcześniej dowiedział się co się stanie gdy będę miał kłopoty finansowe. Bo nie wiedziałem a teraz nie miałbym takiej sytuacji jak teraz.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 20-08-2020 o 09:06

  12. #2252
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kabina prysznicowa fajna jest taka większa z wymurowanym stopniem na którym można sobie usiąść. W Hiszpanii i w usa takie widziałem.

  13. #2253

    Domyślnie

    Zbliżam się do budowy drugiego domu, zacznę może w przyszłym roku.
    Pierwszy dom wybudowałam 10 lat temu i moje wnioski są następujące;
    1) działka mniejsza -mam 50 arów- całe lato , wiosnę i jesień pracuję na ogrodzie- a mogłabym poczytać książki ,
    teraz mam 10 arów- ulga wielka.
    2) bez poddasza użytkowego- obecnie pełni ono rolę strychu- na dole mam 3 sypialnie salon z kuchnią- dotychczas nie wykończyłam go meblami .
    3) duża pralnia i suszarnia, konieczne pomieszczenie gospodarcze ze zlewem brudnym
    4) sypialnie dla nastolatków małe- i tak wolny czas spędzają na łóżku leżąc, rzadko korzystają z biurka- okna dla nich standardowe , bez rolet- całe lato zamykają rolety mimo że mają okno od północy i wschodu. -już im mówiłam że zrobię im "okna piwniczne"
    5) więcej kontaktów przy podłodze, zwłaszcza w przedpokoju
    6) większe z oknem nad drzwiami wejście do przedsionka domu
    7)prosty dwuspadowy dach, z pow. do max 160 m2- teraz mam 350 m2 wielospadowy- po co te koszty lepiej wydać na dobre płytki
    podłogi jednakowe w całym domu- jeśli gres to taki sam wszędzie,
    9) więcej gniazd prądowych wokół domu- teraz mam jedno i to za mało
    10) taras nie z bruku klinkierowego- mycie to horror- czepia się każdy mop- najlepiej gres taki jak w salonie - jasna duża jednolita przestrzeń
    11)- rolety -co parę miesięcy psuje się któraś- haki do trzymana rolet wyginają się itp- muszę wołać majstra do naprawy. -najgorszy zakup
    12) okno tarsowe bezprogowe w salonie
    13) -podoba mi się amerykański styl braku ogrodzenia z przodu- po co te koszty-tu muszę przemyśleć- w nowym domu na osiedlu domków- chyba będzie niepotrzebny- tu mam las i dziką zwierrzynę dookoła.
    14)wiecej podlogówki, koza zamiast kominka, rura od komina stalowa na ścianie domu a nie jako komin systemowy
    15) podjazd przepuszczalny dla wody ,
    16) zbieranie deszczówki
    Dla chcącego nic trudnego!

  14. #2254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5 Zobacz post
    Zbliżam się do budowy drugiego domu, zacznę może w przyszłym roku.
    Pierwszy dom wybudowałam 10 lat temu i moje wnioski są następujące;
    1) działka mniejsza -mam 50 arów- całe lato , wiosnę i jesień pracuję na ogrodzie- a mogłabym poczytać książki ,
    teraz mam 10 arów- ulga wielka.
    2) bez poddasza użytkowego- obecnie pełni ono rolę strychu- na dole mam 3 sypialnie salon z kuchnią- dotychczas nie wykończyłam go meblami .
    3) duża pralnia i suszarnia, konieczne pomieszczenie gospodarcze ze zlewem brudnym
    4) sypialnie dla nastolatków małe- i tak wolny czas spędzają na łóżku leżąc, rzadko korzystają z biurka- okna dla nich standardowe , bez rolet- całe lato zamykają rolety mimo że mają okno od północy i wschodu. -już im mówiłam że zrobię im "okna piwniczne"
    5) więcej kontaktów przy podłodze, zwłaszcza w przedpokoju
    6) większe z oknem nad drzwiami wejście do przedsionka domu
    7)prosty dwuspadowy dach, z pow. do max 160 m2- teraz mam 350 m2 wielospadowy- po co te koszty lepiej wydać na dobre płytki
    podłogi jednakowe w całym domu- jeśli gres to taki sam wszędzie,
    9) więcej gniazd prądowych wokół domu- teraz mam jedno i to za mało
    10) taras nie z bruku klinkierowego- mycie to horror- czepia się każdy mop- najlepiej gres taki jak w salonie - jasna duża jednolita przestrzeń
    11)- rolety -co parę miesięcy psuje się któraś- haki do trzymana rolet wyginają się itp- muszę wołać majstra do naprawy. -najgorszy zakup
    12) okno tarsowe bezprogowe w salonie
    13) -podoba mi się amerykański styl braku ogrodzenia z przodu- po co te koszty-tu muszę przemyśleć- w nowym domu na osiedlu domków- chyba będzie niepotrzebny- tu mam las i dziką zwierrzynę dookoła.
    14)wiecej podlogówki, koza zamiast kominka, rura od komina stalowa na ścianie domu a nie jako komin systemowy
    15) podjazd przepuszczalny dla wody ,
    16) zbieranie deszczówki
    działka mniejsza -mam 50 arów- całe lato , wiosnę i jesień pracuję na ogrodzie- a mogłabym poczytać książki ,
    teraz mam 10 arów- ulga wielka. mam 12 arów i ulga by była przy 6 arach
    2) bez poddasza użytkowego- obecnie pełni ono rolę strychu- na dole mam 3 sypialnie salon z kuchnią- dotychczas nie wykończyłam go meblami . Mam podonie dobry pomysł parterówka
    3) duża pralnia i suszarnia, konieczne pomieszczenie gospodarcze ze zlewem brudnym A po co pralka pierze suszarka suszy nikt już gaci nie rozwiesza
    4) sypialnie dla nastolatków małe- i tak wolny czas spędzają na łóżku leżąc, rzadko korzystają z biurka- okna dla nich standardowe , bez rolet- całe lato zamykają rolety mimo że mają okno od północy i wschodu. -już im mówiłam że zrobię im "okna piwniczne" takie mam
    5) więcej kontaktów przy podłodze, zwłaszcza w przedpokoju oj tak
    6) większe z oknem nad drzwiami wejście do przedsionka domu nie mam i żałuję
    7)prosty dwuspadowy dach, z pow. do max 160 m2- teraz mam 350 m2 wielospadowy- mam polecam
    podłogi jednakowe w całym domu- jeśli gres to taki sam wszędzie,
    9) więcej gniazd prądowych wokół domu- teraz mam jedno i to za mało mam polecam
    10) taras nie z bruku klinkierowego- mycie to horror- czepia się każdy mop- najlepiej gres taki jak w salonie - jasna duża jednolita przestrzeń odradzam betonowy bunkier tylko lekki taras z dobrego drewna lub kompozytu
    11)- rolety -co parę miesięcy psuje się któraś- haki do trzymana rolet wyginają się itp- muszę wołać majstra do naprawy. -najgorszy zakup
    12) okno tarsowe bezprogowe w salonie Mam rolety wewnętzrne nic się nie dzieje nie rozumiem
    13) -podoba mi się amerykański styl braku ogrodzenia z przodu- po co te koszty-tu muszę przemyśleć- w nowym domu na osiedlu domków- chyba będzie niepotrzebny- tu mam las i dziką zwierrzynę dookoła. A sikajace po ścianach i drzwiach psy ci się podobają?
    14)wiecej podlogówki, koza zamiast kominka, rura od komina stalowa na ścianie domu a nie jako komin systemowy paleniska sobie daruj są już ograicze ia a będa zakazy palenia
    15) podjazd przepuszczalny dla wody ,
    16) zbieranie deszczówk

  15. #2255

    Domyślnie

    jeszcze:
    1) garaż w bryle domu koniecznie na 1,5 auta- zmieszczę rzeczy ogrodowe
    2) spiżarnia przy kuchni lub w spiżarni druga brudna kuchnia- tam smażenie,
    3) garaż ocieplany
    4) w garażu wejście dla kota z domu -tam kuweta
    5) podwieszany sufit w salonie -więcej punktowego oświetlenia
    6) proste ściany w domu ,żadnych zaokrągleń ścian- meble muszą być na wymiar
    7) pisałam o kozie ale nie wiem czy na pewno bym chciała- jeszcze się zastanawiam- choć w listopadzie dobrze mieć ciepełko z kominka.
    zawsze trochę brudzi się sufit
    9) konieczna co najmniej 3 krany wokół domu-
    Dla chcącego nic trudnego!

  16. #2256

    Domyślnie

    11) rolety zewnętrzne z silnikami
    taras do przemyślenia -fakt- na ogrodzie mam drewniany i jest świetny
    sikające -zwierzęta- fakt- muszę przemyśleć ale podoba mi się takie coś
    Dla chcącego nic trudnego!

  17. #2257
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5 Zobacz post
    11) rolety zewnętrzne z silnikami
    taras do przemyślenia -fakt- na ogrodzie mam drewniany i jest świetny
    sikające -zwierzęta- fakt- muszę przemyśleć ale podoba mi się takie coś
    To może być w Chorwacji

  18. #2258
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U siebie nie robiłem póki co ogrodzenia na całości. Mam tylko po bokach domu i zero problemów ze zwierzętami.

    Nawet z ciekawości przejrzałem monitoring wykrywający ruch i ani jednego psa bez smyczy.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  19. #2259

    Domyślnie

    Mam garaż 1-stanowiskowy z kanałem oraz wiatę na 2 samochody. Z obu tych rozwiązań jestem zadowolony. W trakcie budowy garaż pełnił funkcję składu cenniejszych materiałów budowlanych oraz szatni dla wykonawców. Wiata zaś to idealne miejsce na różne dłuższe rzeczy np.deski oraz bardzo dobre miejsce na ochronę przed deszczem i słońcem przy wykończeniowce. Teraz na bieżącą korzystam z wiaty do której wejście mam przez dodatkowe drzwi z garażu. Przechodząc z domu do samochodu cały czas mam dach nad głową. Garaż wykorzystywany jest do napraw i jako podręczna składówka, nie widzę potrzeby trzymania samochodu, szczególnie zimą nie chcę wyziębiać budynku oraz zbierać wody z roztopionego śniegu na samochodzie. W kolejnym domu powiększyłbym garaż do 1,5 stanowiska. Aktualnie nie zadowolony jestem z odkurzacza centralnego. Długa 9 m rura wkurza mnie przy każdym odkurzaniu, tak że nie cieszy mnie fakt wydmuchiwania wszelakich smrodów i kurzu na zewnątrz budynku .
    Dom z pracowni ARCHON "W tamaryszkach 4", 138 m2 powierzchni użytkowej. Ściany porotherm 25cm oraz 15 cm styropianu, garaż od wschodu i północy 25 cm. Ocieplenie, fundamenty - 10 cm, posadzka parter 13 cm, piętro 3 cm. Skosy wełna 30 cm, sufit 35 cm.
    Ogrzewanie, pompa ciepła Vaillant 5,8 kW gruntowa z wbudowanym zbiornikiem, po całości ogrzewanie podłogowe. SolarEdge o mocy 4,96 kW na dachu od strony południowej 16 paneli.

  20. #2260
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Dyskusyja o wyższości wiaty nad garażem lub odwrotnie, będzie bezprzedmiotowa gdy kuna oznaczy wam teren przegryzionymi kabelkami pod maską. Wiem, wiem są straszaki itp. bla,bla,bla. Wszystko przed wami. Podobnie z ogrodzeniem działki. Sarenki, jelenie (w...zjadają wszystko), dziki (specjalność - wertykulacja trawników) a w pakiecie menelstwo lub "dzieciaczki" z lepkimi łapami szwendające się wszędzie i o każdej porze dnia i nocy. Kto posmakuje to może i do monitoringu dojrzeje... Zależy od trwałych nastepstw.

Strona 113 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony