Cytat Napisał grv Zobacz post
Myślę, że nie ma nad czym dyskutować. Garaż w bryle jest komfortowy i żadna wiata nie będzie lepszym rozwiązaniem. Pozostaje jedynie kwestia kosztów - a to tak jak z każdą inną rzeczą (ogrzewaniem, klimatyzacją, rekuperacją etc...). Mam garaż i wiatę. Jedno auto stoi w garażu, drugie na zewnątrz. Nie znajduję żadnego plusa trzymania auta pod wiatą. Dodatkowo z garażu mam przejście do wiatrołapu lub spiżarni, więc nie trzeba się telepać z zakupami, tylko od bagażnika do regałów mam 2 metry.
W momencie budowy i projektu mojego domu, koszta nie miały dla mnie większego znaczenia. Wybrałem wiatę, świadomie rezygnując z garażu, który de facto był już praktycznie skończony. Przerabiając go na dodatkowe 40m2 pomieszczenie wyszło mi drożej niż miałbym ten garaż zostawić. Uważam, że wiata jest lepszym rozwiązaniem niż garaż- przynajmniej dla mnie. Nie majsterkuje itp. Zanim wybudowałem dom mieszkałem w bloku i miałem duży garaż w bryle budynku. I tak zawsze parkowałem przed.
Garaż ma sens jak ktoś grzebie przy autach, majsterkuje itd. Wtedy pełni dodatkowo rolę warsztatu i rozumiem, że warsztatu może ktoś potrzebować. Tylko tu znów pojawi się pytanie- po co zatem garaż- i wracamy do meritum