dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 97 z 129
Pokaż wyniki od 1.921 do 1.940 z 2565
  1. #1921
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Uff. Ja póki co tego nie zaobserwowałam ale dom stoi w szczerym polu, otoczony łąkami więc może dlatego - nie ma po prostu czym się zabrudzić.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  2. #1922
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Uff. Ja póki co tego nie zaobserwowałam ale dom stoi w szczerym polu, otoczony łąkami więc może dlatego - nie ma po prostu czym się zabrudzić.
    U mnie tez szczere pole i się właśnie kurzy z tych pól straszliwie.

    Jeszcze jedno co bym zrobił to lane skosy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  3. #1923

    Domyślnie

    po co komu skosy. Lany to strop nad piętrem a skosów lepiej nie mieć

  4. #1924

    Domyślnie

    3xWC, 3x prysznic i 2x wanna sprawdza się bardzo dobrze. Brak skosów sprawdza się też dobrze.
    Kuchnia powinna być zamknięta i duża (około 20m2) tak żeby zmieścił się duży stół
    Powierzchni im więcej tym lepiej. Fajnie jest też mieć duże pokoje po 20m2

    U mnie akurat salon z jadalnią nie odgrywają większej roli mimo ze mają około 50m2. Większość czasu się spędza jednak na piętrze. Na parterze tylko jedzenie w kuchni i jak są goście

  5. #1925
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Kuchnia powinna być zamknięta i duża (około 20m2) tak żeby zmieścił się duży stół
    Powierzchni im więcej tym lepiej.
    Dlaczego kuchnia "powinna być zamknięta"?
    Do czego "więcej powierzchni tym lepiej"? Są aspekty, w których "więcej powierzchni tym gorzej", choć nieliczne.

  6. #1926
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    po co komu skosy. Lany to strop nad piętrem a skosów lepiej nie mieć ...

    ten wybór nie należy do Inwestora !, chyba że na etapie zakupu działki z wpisanymi w Warunki Zabudowy dachami płaskimi,
    ale masz rację : inaczej użytkuje się przestrzeń " pod skosami ", inaczej ( praktyczniej ) pod dachem płaskim

    Powierzchni im więcej tym lepiej ...
    - powierzchnia powinna być dostosowana do potrzeb użytkowników :
    przy małej powierzchni - wszyscy na siebie wchodzą
    przy dużej - kolizje można wykluczyć, ale ile jest domów użytkowanych przez dwie osoby i o metrażu powyżej np. 200m2 ?

    lane skosy ...
    - a po co ? skoro "typowa" więźba dachu z prawidłowym układem warstw spełnia wszystkie swoje funkcje - od hydro ... po termoizolację z akustyką włącznie
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 29-03-2020 o 19:53 Powód: Łączenie postów.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #1927

    Domyślnie

    Na pewno inny projekt. Kupiliśmy projekt parterowca i teraz żałuję. Jest jakby...ciemniej. Zazdroszczę mojej przyjaciółce, która ma dom piętrowy z oszklonym dachem.

  8. #1928
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to zób świetliki w dachu

  9. #1929
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    jak widze ile zachodu jest z wykończeniem ścian to myślę czy nie lepiej było na surowy pustak od razu dawać okładzinę z klinkieru, cegły licówki itp. przynajmniej w części pomieszczeń, korytarz, kuchnia,

    panele na podłodze mam jednak odczucie że to trochę plastik jest. może lepszy by był parkiet.

    no i zastanowiłbym się czy warto budować. może lepiej kupić . w cenie kosztów budowy, plus działka, u mnie to wyszło około 650 tys to mam piękny domek w mojej okolicy, bez prawie dwóch lat latania i załatwiania. u mnie na szczęście lokalizacja robi różnicę, bo mam piękny park za płotem.
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 15-04-2020 o 15:14

  10. #1930
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    U mnie tez szczere pole i się właśnie kurzy z tych pól straszliwie.

    Jeszcze jedno co bym zrobił to lane skosy.
    Wszyscy fachowcy którzy odwiedzają moja budowę pochwalają wybór lanych skosów. Na początku nie byłem do końca przekonany do tej technologii, ale cieszę się, że się ostatecznie zdecydowałem.

  11. #1931

    Domyślnie

    Nie zrobiłbym sobie fixa w gabinecie. Jest to jedyny pokój gdzie nie zrobiłem otwieranego okna. Sobie samemu...

  12. #1932
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Nie zrobiłbym sobie fixa w gabinecie. Jest to jedyny pokój gdzie nie zrobiłem otwieranego okna. Sobie samemu...
    Ja na szczęście nie zwariowałem i wszędzie mam normalne okna. Nie wyobrażam sobie nie móc otworzyć okna. Nikt mi nie wmówi że WM wystarczy Mam WM i nic nie zmieni otwarcia raz na jakiś czas okna.

  13. #1933

    Domyślnie

    Ja na szczęście w ostatniej chwili pozmieniałem, bo jedynym otwieranym oknem miał być HS "Wietrzenie" WM wietrzeniem jest tylko z nazwy. Lubię sobie rano otworzyć okno w sypialni i posłuchać wiosny

  14. #1934

    Domyślnie

    Bo nie wiem czemu i skąd wzięła się taka bzdura że jak ktoś ma WM to nie może mieć otwieranych okien. Nie mam pojęcia skąd takie takie bzdury ?

    W poprzednim domu i w nowym domu mam WM i w każdym pokoju otwierane okna. Żadna WM nie zapewni takiej wymiany powietrza i samego powietrza jak zwykłe ... otwarte okno ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #1935

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Bo nie wiem czemu i skąd wzięła się taka bzdura że jak ktoś ma WM to nie może mieć otwieranych okien. Nie mam pojęcia skąd takie takie bzdury ?
    Podpowiem Ci, że od osoby, która specjalizuje się tu w głoszeniu takich teorii. Nie trudno zgadnąć o kogo chodzi

  16. #1936
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    żadna wm nie zapewni takiej wymiany powietrza i samego powietrza jak zwykłe ... Otwarte okno ...
    amen.

  17. #1937
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja mam fixy tylko w pomieszczeniach, gdzie jest drugie normalne okno/drzwi balkonowe.
    Stosunek 4 fixy do 6 okien

  18. #1938
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Mi też radzono tutaj na FM zrobienie fixów, ale nie brałem tego pod uwagę.

  19. #1939

    Domyślnie

    I teraz żałujesz czy nie?

  20. #1940
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Jeszcze nie mieszkam, na teraz gdybym miał fixy to nie miałby jak dom po tynkach i posadzkach wysychać. A tak na serio to idea z nieotwieranymi oknami do mnie zupelnie nie przemawia.

Strona 97 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony